loader

Hlavná

Hlava

Čo je to simulátor Bubinsky MTB 1/4

S. Bubnovsky vyvinul na liečbu a prevenciu chorôb pohybového aparátu, kardiovaskulárneho systému, vnútorných orgánov simulátor, neskôr pomenovaný po ňom. Terapeutický účinok, ktorý sa dosiahne pri tréningu tohto zariadenia, nezaručuje jediný liek, zatiaľ čo jednoduchý dizajn umožňuje jeho výrobu sami. Čo je multifunkčný simulátor Bubnovsky a ako to urobiť sami?

Základná myšlienka multifunkčného simulátora Dr. Bubnovsky

Predpokladom pre udržanie zdravia je pohyb a fyzická aktivita. Práca svalov stimuluje zvýšený krvný obeh, v dôsledku toho sa tkanivám dodáva kyslík a živiny, metabolizmus sa zrýchľuje.

To isté sa deje s lymfou, ďalšou zložkou nášho tela. V procese motorickej činnosti je eliminovaná stagnácia spôsobená sedavým životným štýlom, lymfa začína intenzívne obiehať a normalizovať rôzne funkcie tela.

Nie všetci ľudia sa však môžu voľne pohybovať. Osoby trpiace chorobami kĺbov (artritída, usadeniny solí) a chrbtica (výčnelky, hernie, osteochondróza) pociťujú silnú bolesť, keď sa snažia vykonávať fyzické cvičenia.

Bolestivé pocity sa najviac prejavujú v kĺboch, ktoré si musia udržiavať telesnú hmotnosť, a iba kĺby rúk k nim nepatria. Preto S. Bubnovsky vyvinul návrh simulátora v učebni, na ktorej je odstránené zaťaženie spôsobené gravitáciou.

Vyzerá to ako multifunkčný simulátor Bubnovsky

Zariadenie športového simulátora

V kompletnej sade pozostáva simulátor Bubnovsky zo 4 zvislých rámov (oblúkov), ktoré sú inštalované vo dvojiciach oproti sebe, a lavice umiestnenej medzi nimi. Blok s namontovaným káblom je pripevnený na priečke každého rámu. Zaťaženie je upevnené na jednom konci kábla a mäkká manžeta na druhom konci. Ležiaci na lavičke, užívateľ kladie manžetu na každú ruku a nohu.

Potom sa lavica očistí a študent zostane v končatine. V tejto polohe sa odstráni gravitačné zaťaženie kĺbov a chrbtice a napne sa svalstvo, čo je pre telo veľmi užitočné (to je cieľom väčšiny cvičení jogy hatha).

Hlavným cieľom simulátora Bubnovsky je odstrániť gravitačný komponent

Pri pokusoch o vykonanie jedného alebo druhého pohybu, napríklad skrútenia, musí užívateľ zdvíhať závažia, ktoré si budú vyžadovať svalovú námahu. V tomto prípade sú kĺby súčasťou práce a ich stav sa postupne vráti do normálu.

Na takomto stánku sa pacienti podrobujú rehabilitačným kurzom po úrazoch a operáciách, kinezioterapii (liečba pohybom kĺbov a chrbtice, kardiovaskulárnom systéme a vnútorných orgánoch), prevencii chorôb, preto sa Bubnovsky simulátor považuje za multifunkčný (MTB).

Na simulátore môže Bubnovsky zapojiť ľudí všetkých vekových skupín, počnúc 6-7 rokmi

Plne vybavená možnosť (so 4 oblúkmi) sa nazýva MTB 1-4 alebo jednoducho MTB-4. Na mnoho cvičení stačí 1 alebo 2 oblúky umiestnené oproti sebe. Takéto modifikácie simulátora, respektíve MTB-1 a MTB-2.

Príprava pred vlastnou montážou

Pred priamym prechodom na výrobu simulátora Bubnovsky určia rozmery budúceho návrhu a pripravia potrebné materiály, komponenty a nástroje..

Rozmery

Výška oblúkov a vzdialenosť medzi nimi by mali zodpovedať pôvodnej verzii. Uhol odbočky káblov, ku ktorým sú manžety pripevnené, závisí od toho.

Ak uhol nie je vyrobený tak, ako ho definoval S. Bubnovsky, môžete nielen oslabiť terapeutický účinok, ale aj traumatizovať simulátor..

Jedna z kompletných sád multifunkčného simulátora Bubnovsky MTB-1

Oblúky sú postavené s výškou 220 cm a šírkou 70–80 cm.

Ak je simulátor vybavený jedným oblúkom (MTB-1), jeho podpery sú rovné aj diagonálne. V druhom prípade bude stojan stabilnejší, ale zaberie viac miesta. Preto je v podmienkach nedostatku priestoru vhodný kompaktný oblúk s priamymi podperami.

Materiály a komponenty

Na výrobu multifunkčného simulátora Bubnovsky to urobte sami pomocou nasledujúcich materiálov a komponentov:

 1. Oblúky sú vyrobené z profilovanej oceľovej rúrky, ktorej prierez závisí od použitého zaťaženia. Ak hmotnosť závaží na každej z nich nepresiahne 105 kg, ako v pôvodnej verzii simulátora, na výrobu oblúkov sa použijú rúry 60x60 mm. Výnimkou je jednoduchý simulátor MTB-1: pri rovnakých 105 kg je hmotnosť závaží stojana vyrobená z rúrky 40x40 mm.
 2. Každý blok je vybavený otočným (spojovacím prvkom) na voľné otáčanie okolo zvislej osi.

Otočenie poskytuje ľubovoľné otáčanie pohyblivého bloku okolo zvislej osi

Manžeta by mala byť vyrobená z kvalitných materiálov.

Je lepšie kúpiť manžety vyrobené v továrni, ktoré sa dodávajú v dvoch veľkostiach: 29x6x1 cm a 33x10x2 cm. Vyrábajú sa mäkké (vydržia hmotnosť do 120 kg) a tuhé (používajú sa na nohy a vydržia do 150 kg). Cena jednej manžety vyrobenej vo výrobe je 890 - 900 rubľov.

 • Na vytvorenie lavičky budú potrebné tieto materiály:
  • oceľový pás 40x4 mm;
  • profilová rúrka s hrúbkou steny 2 mm;
  • oceľový roh s rovnakým uhlom 32x32 mm;
  • štvorcová rúra 40x40 mm;
  • drevotrieskové dosky (drevotrieskové dosky alebo OSB) s hrúbkou 20 mm;
  • Penová guma;
  • koženková časť (na čalúnenie).
 • Pre niektoré cvičenia budete navyše potrebovať:

  • reťaze hrajúce úlohu predlžovacích káblov;
  • rukoväte (vyrobené z oceľovej tyče);
  • mat;
  • kožené sandále.

  V niektorých prípadoch používajte rozťahovače s rôznym počtom gumičiek (dĺžka bez držadiel - 1,25 m). Pôvodný expandér stojí 280 rubľov. Výrobok so 4 pletencami sa odporúča na použitie u mužov, od 3 do žien a dospievajúcich, od 1 do 2 ľudí, ktorí sa zotavili z traumy (dislokácia, fraktúra), mozgovej príhody alebo majúcich medziobratlové kýly.

  Použitie expandéra počas tried na simulátore Bubnovsky vám umožňuje diverzifikovať silové cvičenia

  náradie

  Na vytvorenie simulátora budete potrebovať nasledujúce nástroje:

  • meracie nástroje;
  • brúska s reznými kolesami alebo píla na kov;
  • zváračka;
  • elektrická vŕtačka;
  • súbor.

  Ako vyrobiť Bubnovsky simulátor doma podľa vlastnej kresby

  Dizajn simulátora je relatívne jednoduchý na vlastnú výrobu. Nasleduje postupnosť akcií.

  lavice

  Výrobné kroky na pracovnom stole:

  1. Profilová rúrka pre rám a roh sa vyreže na prírezy a potom sa do nich vŕtajú otvory podľa výkresu.
  2. Potom začnite montáž. Na miestach s najväčším zaťažením sú obrobky spojené zváraním, na iných miestach (časti zodpovedné za nastavenie polohy) - pomocou skrutiek..
  3. Hotový rám je ošetrený základným náterom a natretý.
  4. Sedadlo a operadlo drevotriesky alebo OSB sú priskrutkované k rámu. Otvory v týchto častiach sú vyvŕtané tak, že hlavy skrutiek sú skryté.
  5. Pena je prilepená na operadlo a sedadlo, po čom sú potiahnuté koženkou, ktorá je pripevnená zdola na drevotrieskovú dosku pomocou stavebnej zošívačky..

  Každý oblúk má štruktúru v tvare U, ktorá je vytvorená zváraním z profilových rúrok s rozmermi 60 x 60 mm. K hornému nosníku sa priskrutkuje blok s otočným čapom. Spodné „nohy“ oblúkov sú vybavené podpornými doskami.

  Celkovo budú potrebné 4 oblúky. Inštalujú sa vo dvojiciach oproti sebe. Každý pár je zhora spojený horizontálnym segmentom profilovej rúrky, ktorá je privarená k priečkam oblúkov. Potom sú segmenty vzájomne prepojené pomocou dvoch ďalších segmentov, takže výsledkom je jediná rámcová štruktúra.

  Toto je rámová konštrukcia simulátora MTB 1-4 po montáži

  Na druhej strane držiakové rúrky vyvŕtajú v stenách dva protiľahlé otvory. Tu je zasunutá skrutka, ktorá súčasne zasahuje do slučky kábla (musí byť zasunutá do držiaka) a tým upevňuje držiak palacinkami na lane.

  Video: správna prevádzka (ukážka najjednoduchších cvičení)

  Vytvorenie simulátora Bubnovsky na vlastnú päsť je jednoduché. Škodlivý môže byť aj dobre zostavený stojan s vyrážkovým prístupom k tréningu. Preto sa ľuďom, ktorí trpia vážnymi chorobami chrbtice alebo kĺbov, odporúča, aby to robili pod dohľadom lekára.

  Bubnovského cvičenie doma predstavuje účinné terapeutické cvičenie chrbtice, kĺbov a krku. Sprievodca fotografiou + videom

  Pred miliónmi rokov, keď sa prvá opica narovnala a začala chodiť po dvoch nohách, odsúdila chrbty miliárd ľudí na zložitú prácu..

  Priama chrbát je naša sila, ale zároveň, keď si udržiavame nesprávny obraz, a naša slabosť.

  S chrbtom sú spojené desiatky rôznych chorôb a problémov. Môžu byť spôsobené mechanickými zraneniami, genetickými abnormalitami alebo získanými chorobami..

  Jedna vec v nich zostáva vždy nezmenená, je to bolesť, ktorá sprevádza človeka všade a nedovoľuje mu ísť ani v posteli..

  Cvičenia doktora Bubnovského doma môžu zmierniť príznaky a dokonca zmierniť problém praktizovania.

  Podstata metodiky

  Podľa Bubnovského musia cvičenia na chrbticu nevyhnutne zahŕňať aktívny pohyb. Je to kľúč k odstráneniu akýchkoľvek problémov spojených s pohybovým aparátom..

  Medzi jeho kurzy patrí silový tréning a strečing svalov..

  Adekvátna záťaž zlepšuje krvný obeh v tele, čo vám umožňuje zbaviť sa krvných stáz a zápalu.

  Lekár je presvedčený, že zápal, ktorý sa aktívne vyvíja so sedavým životným štýlom, spôsobuje u pacientov ostrú bolesť.

  Zadné cviky doma Bubnovsky sa vyvíjal nezávisle, keď bol po ťažkej nehode na invalidnom vozíku.

  Použitím a rozvojom tejto techniky sa dokázal zotaviť sám a rozhodol sa pomôcť iným ľuďom to urobiť..

  Identifikoval hlavné oblasti, ktoré treba sledovať, ako napríklad:

  • posilnenie pohybového aparátu;
  • normalizácia kardiovaskulárneho systému;
  • odstránenie nadmerného zaťaženia chrbtice;
  • zlepšenie krvného obehu a inervácia vnútorných tkanív.

  Výhody tejto techniky sú:

  • výber cvikov, ktoré zohľadňujú charakteristiky každého oddelenia tela;
  • rovnomerné zaťaženie všetkých šliach, svalov a kĺbov;
  • zlepšenie krvného obehu a inervácie v tele;
  • normalizácia hormonálneho pozadia, ktorá vedie k zlepšeniu nálady;
  • zvýšená flexibilita;
  • triedy sa môžu konať v telocvični aj doma.

  Všetky cviky Bubnovsky môžete vykonávať doma s expandérom. Tým sa zvýši rýchlosť regenerácie s primeraným prístupom k ich použitiu..

  Postuláty techniky

  Cvičenie nie je jediné, čo lekár ponúka. Sú základným prvkom, bez ktorého k zotaveniu nemôže dôjsť..

  Správne dýchanie

  Dýchanie je nástroj, prostredníctvom ktorého je možné urýchliť obnovenie nervového systému.

  Dýchací proces je vedomý a nevedomý. Leží na hranici, ktorú ľudstvo ešte nemôže voľne prekročiť.

  Dýchanie je most, cez ktorý môžeme pôsobiť na podvedomie.

  Preto musíte sledovať, ako dýchate. Malo by sa to robiť pomaly a snažiť sa kontrolovať každý dych.

  Zlepšenie stravy a zvýšenie príjmu tekutín

  Vďaka modernému životnému štýlu človek zabudne na zdravé stravovanie. V snahe času konzumujeme rýchle občerstvenie a nevyvážené jedlo. To vedie k hromadeniu solí v tele a nedostatku vitamínov..

  Preto je vhodné začať konzumovať potraviny obsahujúce základné makro a mikroživiny..

  Okrem toho môže dehydratácia viesť k zhrubnutiu krvi a spomaliť proces regenerácie. Preto musíte denne vypiť najmenej 2 litre čistej vody.

  Lekcia plávania

  Takmer všetci lekári odporúčajú navštíviť bazén. Charakteristickým rysom tohto typu činnosti je práca všetkých svalov v tele, ale záťaž chrbtice sa úplne uvoľní..

  To vám umožní posilniť svalový rámec tela bez rizika poškodenia alebo nadmerného zaťaženia stavcov a nervov..

  Pravidelné vodné postupy navyše zvyšujú imunitu, čo priaznivo ovplyvňuje rýchlosť regenerácie..

  Ako robiť cvičenia

  Tí, ktorí sa rozhodnú začať robiť Bubnovsky cviky doma, by mali začať s najjednoduchšími cvikmi..

  Prvé liečebné obdobie je adaptívne. Zameriava sa na počiatočné posilnenie svalov a šliach, ktoré bude hlavnou záťažou na začiatku cvičenia.

  Lekár odporúča ráno, bez ponáhľania, vstať z postele, urobiť najjednoduchšie pohyby v posteli, aby sa telo pripravilo na prácu.

  Cvičenia s posteľnou súpravou

  • Ležiac ​​na chrbte a začnite striedavo pohybovať prstom od vás, miernym úsilím prstami smerom k sebe.
  • Začnite bočné ohyby chodidiel a mierne roztiahnite nohy. Na väčšie naklonenie musíte vyvinúť malú silu, ale nezaťažujte ju.
  • Stlačte prsty na nohách a roztiahnite ich.
  • Na druhej strane vytiahnite päty k lepkavým svalom a posúvajte sa po posteli.
  • Ohýbajte kolená a roztiahnite ich od seba, aby ste mohli boky sklopiť dovnútra. Stláčajte nohy striedavo a pokúšajte sa kolenom dotýkať postele.
  • Pokúste sa dostať koleno k brade jedným kolenom, zatiaľ čo druhú nohu držte v pokoji..

  Tieto cvičenia podľa metódy Bubnovsky doma by sa mali vykonávať 10 až 20-krát v závislosti od úrovne bolesti. Ak sú určené na prevenciu, môžete ich počet zvýšiť.

  Celé hodiny

  Po dokončení prvej fázy v posteli môžete pokračovať v závažnejších cvičeniach.

  V takom prípade musíte začať s najmenšími. Nadmerné nadšenie často viedlo k zhoršeniu stavu pacienta.

  Preto musíte najprv vykonať základný komplex a postupne k nemu pripojiť zložitejšie cvičenia.

  Ak chcete spustiť zadok na pätách (ak je to možné), začnite sa zhlboka nadýchať, čo by malo skončiť ostrým výdychom..

  Ležiaci na vašej strane, oprieť sa o podlahu s rukou, ktorá je k nej pritlačená, a ten na vrchu sa snaží dostať na koleno. Je možné zdvihnúť telo a opierať sa o ruku pritlačenú k podlahe.

  Nasadnite všetky štyri a spojte kolená. Po zdvihnutí znížených nôh z podlahy začnite vrtieť zadok v jednom smere a nohy v druhom.

  Postavte rovno s ramenami rozmiestnenými od seba. Na inšpiráciu zdvihnite ruky pred sebou do úrovne očí. Pri výdychu pomaly ohýbajte kolená a dlaňmi na ne položte dlane. Po inšpirácii sa narovnajte a zopakujte postupnosť.

  Na internete nájdete rôzne videá z Bubnovského cvičení doma, na ktorých je jasne preukázaná technika vykonávania.

  záver

  Bubnovského cvičenie doma koriguje prietrž, osteochondrózu a zápalové reakcie v chrbtici. Je to skvelá príležitosť na návrat k normálu pre tých, ktorí sú zvyknutí na denné nepohodlie spojené s bolesťou chrbta..

  Pravidelné vykonávanie, podľa tvorcu techniky, nielen zbaví príznaky, ale tiež vylieči niektoré choroby.

  To nám umožňuje s istotou odporučiť implementáciu tejto techniky každému, kto trpí bolesťou chrbtice, a zabrániť ich vzhľadu..

  Veľkou výhodou týchto cvičení je jednoduchosť ich vykonávania a schopnosť ich viesť doma, bez ďalšieho vybavenia.

  Súbor cvičení podľa Bubnovského techniky

  Gymnastika je vynikajúca fyzická aktivita, ktorá zahŕňa najväčší počet svalov a kĺbov, prispieva k ich zjemneniu a vytrvalosti. Tento článok sa zameriava na gymnastiku založenú na metóde terapeuta Bubnovského.

  S.M Bubnovsky je psychoterapeut, ktorý si vyvinul svoju vlastnú metódu extrémnej fyzickej námahy pre telo, ktorá pomáha predchádzať bolestiam, ktoré sa vyskytujú v oblasti chrbtice a stavovcov, a zmierňovať ju..

  Aká je podstata Bubnovského gymnastiky?

  Bubnovsky tvrdí, že z akejkoľvek bolesti, vrátane stavovcov a bolesti chrbta, je najlepšia telesná výchova. Hlavným cieľom je zaťaženie nielen stavcov, ale tiež namáhanie všetkých svalov, ktoré sú zapojené do procesu nakladania stavcov..

  Spravidla všetky choroby spojené so stavcami pochádzajú z toho, že svalové tkanivá sa upchávajú a nemôžu fungovať v ich obvyklom režime. Je to extrémna záťaž týchto svalov, ktorá prispieva k úľave od bolesti svalov a obnoveniu stavcov.

  V metodike Bubnovského cvičenia sú zahrnuté nasledujúce postupy:

  • Dychové cvičenia
  • Cvičenia na zohrievanie svalov
  • Dodatočné procedúry (masáže, manuálna terapia a ďalšie)

  Vďaka tejto technike sa svaly a kĺby vrátia do normálu. V dôsledku nedostatku kyslíka sa vo svalových tkanivách vyskytujú nepríjemné bolesti pri ťahaní - v stavcoch.

  Čo je Bubnovsky simulátor a ako sa používa?

  Na základe metódy Bubnovsky gymnastika bol vytvorený simulátor, pomocou ktorého sa školenie zamerané na prevenciu a liečbu bolesti chrbta stalo oveľa jednoduchším. Tento simulátor bol vytvorený s pozorným pozorovaním chorôb pohybového ústrojenstva a plne zohľadňuje ich špecifickosť a vlastnosti.

  Veľkou črtou tohto vynálezu je ľahké použitie. Za účelom vykonania fyzickej aktivity pacienta - nepotrebuje žiadne ďalšie znalosti. Okrem toho, ak vykonávate cvičenie na simulátore Bubnovsky, už nepotrebujete ďalšie fyzické aktivity na vyliečenie bolesti kĺbov a zabránenie bolesti svalov..

  Bubnovsky cviky - video

  Gymnastika na simulátoroch Bubnovsky

  Po prvé, tento simulátor bol vynájdený pre ľudí trpiacich problémami pohybového aparátu. Ľudská chrbtica je najdôležitejšou časťou tela každého človeka, na ktorej je mobilita ako celok.

  Ak nezačnete liečbu pohybového aparátu včas, následky môžu byť veľmi zlé až do zdravotného postihnutia.

  Bubnovského metódou má veľa pacientov trpiacich problémami stavcov systém liečenia problémov chrbta bez chirurgického zákroku. Tento kurz zahŕňa rozpis fyzickej aktivity, ktorý by sa mal vykonávať najmenej raz denne - lejacie, drviace a iné postupy kalenia, ktoré prispievajú k zrýchleniu svalového tkaniva. Tiež v priebehu techniky

  Bubnovsky zahŕňa liečebnú masáž stavcov, ktorá pomáha udržiavať svalový tonus v dobrom stave.

  Aby sa zabezpečilo, že táto technika skutočne funguje, pozrite sa na samotného Dr. Bubnovského, ktorý mal tiež problémy s pohybovým aparátom, a preto sa rozhodol vytvoriť tento simulátor..

  Táto technika zahŕňa 2 hlavné typy terapeutických cvičení:

  • Adaptívna gymnastika je technika, ktorá je navrhnutá špeciálne pre tých, ktorí čelia problémom stavcov. Tento kurz je možné uskutočniť aj pri rehabilitácii pacientov trpiacich problémami s ODE. Adaptívna gymnastika môže nielen zmeniť polohu chrbtice a zmeniť situáciu, ale tiež zmierniť bolesť, ktorá obťažovala pacienta v skorom a primárnom štádiu..
  • Kĺbová gymnastika je druhou etapou vykonávania záťaže s cieľom zlepšiť fungovanie stavcov. Vďaka tomuto kurzu bude pacient schopný znovu získať mobilitu pri práci kĺbov chrbtice a blízke orgány, ako aj svaly a kĺby, sa stanú odolnejšie voči stresu. Táto metóda spôsobí, že sa pacient nielen zbaví bolesti chrbta a iných orgánov, ale tiež sa pohne ako predtým.

  Ďalej zvážte najbežnejšie choroby a liečbu proti nim..

  Cvičenie na liečbu bolesti krčnej chrbtice

  Ako už bolo uvedené, hlavným cieľom Bubnovského metódy je posilnenie a obnovenie fungovania svalov a kĺbov. Pri liečení osteochondrózy krčka maternice sa uplatňujú rovnaké pravidlá..

  Najdôležitejším pravidlom pri liečbe krčnej chrbtice je to, že sa má každý deň vykonávať dlhý pohyb a dlhý čas najmenej jeden mesiac..

  Táto metóda zahŕňa súbor cvičení, ktoré by sa v závislosti od závažnosti choroby mali vykonávať najmenej raz za niekoľko dní:

  1. Podstatou prvého cvičenia je pomaly nakloniť hlavu k jednému ramenu a zastaviť sa v tomto stave na niekoľko minút. Toto cvičenie pomáha svalom vrátiť sa do pôvodného normálneho stavu a zahriať všetky kĺby..
  2. Druhé cvičenie sa vykonáva naklonením hlavy mierne dozadu a naklonením v rôznych smeroch (vľavo-vpravo)..
  3. Tretie cvičenie sa vykonáva pomocou ruky, ktorá je položená na ľavom ramene a zdvíhaním lakťa, mali by ste hlavu nakláňať rôznymi smermi..
  4. Záverečné cvičenie pomôže uvoľniť svaly. Ak to chcete urobiť, musíte sa postaviť rovno, sklopiť ruky nadol, natiahnuť krk a otočiť ho rôznymi smermi.

  Cvičenia na bolesť rúk

  Ak narazíte na bolesť rúk - je to pravdepodobne dôsledok nevyhnutného zaťaženia chrbtice.

  Existuje niekoľko jednoduchých cvičení, ktoré vám môžu pomôcť zbaviť sa bolesti v rukách:

  • Cvičenie je veľmi jednoduché - natiahnite ruky dopredu a posúvajte kefu rôznymi smermi.
  • Druhé nemenej jednoduché cvičenie sa vykonáva v štandardnej polohe - stojí, celé rameno by malo byť zapojené do pohybu. Ramená sú zdvíhané nahor s oneskorením v tejto polohe na niekoľko minút.

  Cvičenie na bolesť chrbta

  Bolesť chrbta je jednou z najnepríjemnejších a dlhotrvajúcich bolestí, ktoré je potrebné liečiť hneď, ako sa objavia.

  Je potrebné poznamenať, že metóda Bubnovsky bola vo väčšej miere vytvorená na liečbu chorôb miechy, a preto existuje viac cvičení na ošetrenie chrbta a považujú sa za najúčinnejšie:

  1. Chôdza na všetkých štyroch. Takéto cvičenie veľmi dobre pomáha napínať najväčší počet miechových svalov, čo v konečnom dôsledku pomáha zmierňovať bolesť a zmierňuje rozvoj stavovcov..
  2. Stlačte na zadnej strane. Je určený pre pacientov, ktorých štádium je v počiatočných štádiách. Je to spôsobené skutočnosťou, že je také ťažké vykonávať také cvičenie, ale zároveň to prináša značné výhody, a to vďaka veľkej záťaži nielen na stavcovom systéme, ale aj na iných svaloch..
  3. Preťahovanie. Nezabudnite, že táto metóda je primárne gymnastika, a preto je nemožné bez gymnastiky to urobiť. Vďaka tomuto cvičeniu sa vaše svaly stanú odolnejšími a pružnejšími, čo vráti normálny krvný obeh a normálnu prácu v chrbte.
  4. Polovičný most. Takáto fyzická aktivita tiež súvisí s gymnastikou a podobne ako pri napínaní trénuje svaly a umožňuje im byť pružnejšími..

  Zoštíhľovacie cvičenia

  Bubnovsky vyvinul niekoľko cvičení, aby udržal postavu a bojoval s nadváhou:

  • Zakrivenie chrbtice. Na vykonanie tohto cvičenia je potrebné postaviť sa do pozície „mačky“ a vykonávať pohyby tam a späť (vpravo a vľavo)..
  • Svahy. Toto cvičenie sa vykonáva v rovnakej polohe ako predchádzajúce. Je potrebné sa nakloniť dopredu s celým telom a dať maximálne ruky do rúk, aby zostali v tejto polohe 20-30 sekúnd.
  • Cvičenie pre štíhlu postavu. Musíte stáť pri stene, napnúť svaly zadku a brucha a zdvihnúť ruky nahor. Aby ste dosiahli lepší výsledok, musíte v tejto polohe zostať 2 - 30 sekúnd a opakovať ju 10 - 20 krát.

  Kontraindikácie pre gymnastiku

  Vykonávanie cvikoviek podľa Bubnovského techniky - hlavnou vecou nie je preháňať a postupne zaťažovať celé telo..

  V opačnom prípade vám gymnastika nepomôže, ale zhorší ju. Vykonajte všetky cviky, ako je uvedené v pokynoch, a najlepšie je robiť všetko pod dohľadom lekára.

  Napriek tomu, že táto technika má terapeutický účinok, existujú určité kontraindikácie pri vykonávaní fyzickej aktivity, ktoré je potrebné zohľadniť:

  • Zhubné nádory, v ktorých v žiadnom prípade nemôžete naložiť telo.
  • Chirurgické zákroky, po ktorých je potrebná fixácia kĺbov a kĺbov.
  • Podozrenie na mozgovú príhodu alebo infarkt a ďalšie podmienky, za ktorých nemôžete vykonávať cvičenie
  • Choroby, ktoré môžu viesť ku krvácaniu a iným nepríjemným následkom.

  Cvičenia po Bubnovského technike v krátkom čase sa môžu nielen vyhnúť bolesti, ale aj vrátiť človeka do normálneho stavu.

  Bubnovského cvičebný stroj pre dom

  Ochorenia pohybového ústrojenstva postihujú veľa ľudí. Vďaka technike Dr. Bubnovského možno mnohé z týchto patológií prekonať bez použitia liekov. V takom prípade musí pacient pravidelne vykonávať súbor liečebných cvičení, pre ktoré známy lekár vytvoril multifunkčný simulátor..

  Čo je multifunkčný simulátor Bubnovsky

  MTB bol vytvorený ruským lekárom pre tých, ktorí chcú doma obnoviť motorickú funkciu chrbtice a kĺbov. Prevádzkovým princípom simulátora je antigravitačná a dekompresná práca, vďaka ktorej je možné eliminovať syndróm bolesti pri rôznych chorobách pohybového aparátu a zlepšiť celkový stav ľudského zdravia. Tento prístup spôsobuje, že liečba drogami nie je potrebná..

  Tento univerzálny simulátor bol vytvorený na základe dlhoročnej rehabilitačnej praxe Bubnovského. Prístroj využíva svaly chrbta a kĺbov pomocou dekompresného zaťaženia a má podobu silového rámu, ktorý pozostáva zo železného rámu vo forme oblúka a súboru závaží umiestnených na oboch stranách. V hornej časti simulátora je vybavená lišta pre výťahy. Súprava navyše obsahuje niekoľko úchytiek a úchytiek, pomocou ktorých môžete vypracovať určité svalové skupiny.

  Princíp činnosti MTB je vykonávať trakčné pohyby, zatiaľ čo ťah má smer proti gravitácii, ktorý je zabezpečený valčekmi pohybujúcimi sa v bremene. Bubnovskyho simulátor pre domácnosť má niekoľko úprav:

  1. MTB-1 je jeden stojan vybavený dvoma rotačnými blokmi (sú umiestnené pod a nad). Cez nimi prechádza silný kábel, ktorý je pripevnený špeciálnym upevnením k súprave tovaru.
  2. MTB-2 má tvar dvoch stojanov a lavíc. Športový simulátor Bubnovsky je vybavený rôznymi materiálmi na váženie, takže si človek môže zvoliť vhodný režim činnosti. Multifunkčný simulátor kinesis pre domácnosť s kvalifikovaným výberom cvičení môže nahradiť celý komplex vybavenia v telocvični.

  Aké je použitie Bubnovského aparátu

  Expandéry Bubnovsky pre domácnosť môžu liečiť rôzne choroby a zabrániť ich rozvoju. Podstatou autorovej techniky je poskytnúť telu pravidelnú pohybovú aktivitu, ktorá obnovuje funkčnosť bolestivých svalov, kĺbov rúk, nôh a chrbta. Triedy na Bubnovského aparáte sú zamerané na prekonanie bolestivého syndrómu v postihnutých oblastiach tela.

  Špeciálne vybrané cvičenia, na rozdiel od injekcií alebo perorálnych liekov, môžu úplne obnoviť lymfatický obeh a krvný obeh vo svalových tkanivách. MTB zároveň pomáha normalizovať transport potrebných látok do svalov a obnovuje motorickú funkciu kĺbov. Skôr ako začnete cvičiť na simulátore, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Technika Bubnovsky je účinná pre:

  • osteochondrosis;
  • artróza kolenných kĺbov;
  • artritída;
  • koxartróza;
  • impotencia;
  • patológie urogenitálneho systému;
  • hemoroidy;
  • rehabilitácia po infarkte, mŕtvici, chirurgickom zákroku na rôznych orgánoch a chrbtici;
  • kŕčové žily;
  • skolióza.

  Ceny za domáci simulátor Bubnovsky

  Pre usporiadanie MTB doma bude najlepšou voľbou prvý model simulátora - je relatívne kompaktný a lacný. V takom prípade bude cena produktu závisieť od sady tovaru, ktorý je súčasťou súpravy, a od výšky vertikálneho rámu. Koľko stojí simulátor Bubnovsky v priemere:

  • cena blokového rehabilitačného zariadenia s hmotnosťou 90 kg je 30 000 rubľov;
  • cena ľahkého modelu s nákladom 40 kg - 7 000 rubľov;
  • cena analógu simulátora Bubnovsky s váhami s celkovou hmotnosťou 100 kg - 35 000 rubľov.

  Koľko stojí model vybavený švédskou stenou? Takéto zariadenie je možné zakúpiť v internetovom obchode objednaním v elektronickom katalógu. Alternatívou je nákup MTB na domáce použitie v špecializovanom mieste predaja športového náradia. Cena simulátora doplnená švédskou stenou bude približne 27 000 - 3 000 rubľov.

  Ako si vybrať multifunkčný simulátor pre domácnosť

  S pomocou MTB-1 môžete vykonať takmer celý komplex rehabilitačných kurzov Dr. Bubnovského. S týmto modelom však nebude fungovať robiť „kyvadlo“ alebo iné cvičenia, ktoré vyžadujú 2 bloky. Výhodou MTB-2 je schopnosť viesť celý cyklus kinezoterapie. Blokový rámec tejto modifikácie je navyše funkčnejší ako rámec MTB-1. Ak máte vážne problémy s pohybovým aparátom, je lepšie uprednostniť najkompletnejší model, s ktorým môžete vykonávať akékoľvek Bubnovsky cviky..

  Pri výbere navyše musíte brať do úvahy oblasť, v ktorej sa nachádza športové vybavenie domu. Ak nie je k dispozícii samostatný voľný priestor na inštaláciu zariadenia, je vhodný iba MTB-1, ktorý zaberá minimum miesta a je pripevnený k stene. Na inštaláciu simulátora potrebujete iba jeden štvorcový meter priestoru plus 1 až 2 metre na pohodlné cvičenie. Pre rám s dvojitým blokom vyžaduje MTB-2 plochu najmenej 3,5 x 2 metre.

  Ako používať simulátor kinesitherapy

  Simulátor kĺbov naznačuje, že ľudské telo je počas cvičenia v pozastavenom stave, v ktorom sa svaly uvoľňujú a napínajú. Tento režim umožňuje niekoľkonásobné zníženie zaťaženia, čo zaručuje výrazné zníženie bolesti. Rozťahovanie minimalizuje kontakt medzi kĺbmi, čím sa znižuje riziko oderu chrupavky.

  Bubnovskyho simulátor pre domácnosť poskytuje možnosť vykonávať rôzne cvičenia. Ak použijete obe ruky, môžete zistiť ramenné kĺby, svaly krku. Hojdaním, stúpaním alebo krížením nôh sa posilní chrbtica a stimuluje sa krvný obeh v panvových orgánoch. Takéto cvičenia sa odporúčajú ženám trpiacim gynekologickými chorobami. Ak chcete zmierniť bolesť zozadu, mali by ste robiť ohyby s telom zameraným na ruky a kolená.

  Rozsah tried by mal zvoliť výlučne lekár individuálne pre každého pacienta. V tomto prípade osoba najprv podstúpi vyšetrenie, počas ktorého lekár vyhodnotí hlavné problémové oblasti tela. Celý proces obnovy Bubnovského zahŕňa prechod cez tri fázy, čo trvá asi 3 mesiace. Medzi nimi je poskytnutá prestávka približne 5 až 7 dní. Počas cvičenia sú pohyby pomalé a výdychy sa vykonávajú pri maximálnom zaťažení. Možnosti cvičenia:

  1. Posaďte sa na podlahu s nohami o stenu, uchopte rukoväť a začnite zdvíhať ruky a pritom sa nakláňajte dopredu. Chrbtica by sa mala vysunúť, chrbát sa ohnúť a lopatky sa zbiehajú.
  2. Posaďte sa na podlahu, uchopte rukoväť rukami, narovnajte chrbát a potiahnite rukoväť smerom k sebe, ohýbajte lakte. Na toto cvičenie sú vhodné aj cvičebné stroje - expandéry pre domácnosť..
  3. Posaďte sa chrbtom k simulátoru, uchopte rukoväť chorou rukou a zdvihnite ju čo najvyššie.

  DIY Bubnovsky simulátor

  Ak chcete samostatne vytvoriť MTB, musíte najskôr premýšľať o tom, kde bude stáť. Izba, v ktorej je výklenok, je ideálna, alternatívou je použitie podpery. V druhom prípade by mala byť miestnosť priestranná, aby vyhovovala plnohodnotnému simulátoru Bubnovsky. Medzi podperami alebo stranami výklenku je namontovaná priečka s lanom na zdvíhanie tovaru.

  Na vyváženie sú nevyhnutné palacinky z tyčinky alebo špeciálne závažia, ktoré je možné vyrobiť na objednávku, zverenie práce skúseným zváračom alebo zámočníckym firmám. V tomto prípade je dôležité správne vypočítať množstvo a hmotnosť tovaru. Domáce cvičebné stroje Bubnovsky sú zostavené podľa pôvodných výkresov a podľa pokynov. Zanedbanie tejto požiadavky môže spôsobiť ujmu na zdraví..

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Obdobie zotavenia po každom chirurgickom zákroku vyžaduje, aby bol pacient mimoriadne obozretný o svoje zdravie. Čo robiť, ak sa naliehavo potrebujete vrátiť do svojho zvyčajného života a lekári vo väčšine prípadov vám nedovolia tráviť veľa času ľahnutím.
  Prvé príznaky ochorenia pečene sa často neberú vážne a vo všeobecnosti sa nezameriavajú na seba. A berúc do úvahy skutočnosť, že v súčasnosti sa rôzne druhy chorôb tohto orgánu významne rozšírili, táto okolnosť spôsobuje vážne problémy.
  Pupočná prietrž je pomerne časté ochorenie, ktoré sa vyskytuje u 25% dojčiat okamžite alebo počas prvých týždňov života. Po jeho vzhľade si môžete všimnúť prietrž - v strede pupka sa vytvorí vypuklá časť, ktorá sa pri každom pohybe dieťaťa zvyšuje.