loader

Hlavná

Späť

Cvičenie pre krk Dr. Bubnovského s popisom ich realizácie

Životný rytmus človeka žijúceho v 21. storočí, sedavý životný štýl, nízka fyzická aktivita negatívne ovplyvňujú jeho zdravie. Doteraz sa osteochondróza krčnej chrbtice väčšinou sťažovala ľuďmi vo veku, teraz je tento problém omnoho mladší. Existujú rôzne spôsoby liečby tohto ochorenia, ale najlepším a najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť bolesti krčnej chrbtice, je gymnastika pre Bubnovského krk..

Pozor! Lekári odporúčajú svojim pacientom cvičenia na krku Dr. Sergei Michajiloviča Bubnovského.

Opis Bubnovského techniky

LFK (lekárska fyzická kultúra) Bubnovského krku získala slávu vďaka tomu, že preukázala svoju účinnosť a nazhromaždila mnoho prívržencov tejto techniky.

Autor tejto metodológie je presvedčený, že každú chorobu možno liečiť pomocou pohybu. Je ťažké s tým nesúhlasiť, vzhľadom na úžasné výsledky a množstvo vďačných pacientov. Je to Sergey

Fotografie z webu: medobook.ru

Michajlovič Bubnovský sa stal autorom a priekopníkom v oblasti alternatívnej medicíny.

Gymnastika pre krčnú chrbticu Dr. Bubnovského má nasledujúce ciele:

 • Pokles úrovne bolesti s postupným vymiznutím;
 • Podporuje spastické bolesti krčnej chrbtice;
 • Normalizácia krvného obehu v tkanivách;
 • Zbavte sa nadmerného zaťaženia chrbtice;
 • Spomalenie dystrofických zmien v kostiach;
 • Obnova metabolických procesov v miestach zápalových procesov;
 • Telo sa vracia k tónu.

To je dôležité! Bubnovsky je dôležitým faktorom v gymnastike, že výber cvikov sa vykonáva individuálne.

Indikácie a kontraindikácie pre cvičenie

Akákoľvek lekárska a preventívna gymnastika si vyžaduje odbornú pomoc vrátane cviku na krku podľa Bubnovského. Existuje však veľa cvičení, ktoré môžete robiť doma..

Tu je len malá časť problémov, ktoré gymnastika Dr. Bubnovského vyrieši:

 • Mozgovocievna príhoda;
 • Ťažké pohyby krku spôsobené bolesťou;
 • Časté bolesti hlavy;
 • Tlakové rázy.

Početné tréningy krku s osteochondrózou sa dajú ľahko nájsť na internete. Video ukáže podrobne, ako správne vykonať tento alebo ten pohyb.

Čomu by ste mali venovať pozornosť. Pamätať! Aký je najrýchlejší výsledok odstránenia bolesti krku pomocou cvikov na Bubnovsky, môžete dosiahnuť iba pod dohľadom odborníka.

Cvičenie pre krk Dr. Bubnovského

Teraz sa obrátime priamo na komplex cvikov Bubnovského, ktorý pomôže zbaviť sa osteochondrózy krčnej chrbtice. Je dôležité pravidelne ich vykonávať. Množstvo cvičenia je dostatočne jemné, takže to nebude trvať dlho.

Pripravuje sa na výkon Bubnovského gymnastiky

Pred vykonaním komplexu pre krk podľa Bubnovského je potrebné urobiť ľahké cvičenia, aby sa pripravili svaly a posilnil účinok cvičení:

 • Svaly krku sa zohrievajú rukami, masírujú sa;
 • Ľahké hladké, striedavé sklony hlavy k bokom;
 • Ľahký úsek.

Súbor cvičení:

 • Hlavy prikývajú, asi 20-30 krát.
 • Naklonenie hlavy do strany až do prvej bolesti, asi 20-30 krát.
 • Ďalej rotácia hlavy asi 15 až 20-krát.
 • Hlava sa nakláňa dopredu, zatiaľ čo brada sa musí dotýkať krku. (20-30 krát)
 • Zdvíhanie pliec, asi 20-30 krát.
 • Ťahanie a ťahanie brady, asi 20-30 krát.
 • Sediac na stoličke, nohy ohnuté na kolenách, hlava sa sklopí, kým sa brada nedotkne kolien (asi 30 sekúnd).

Medzi jednotlivými cvičeniami potrebujete krátky odpočinok, ktorý by mal byť približne 30 sekúnd.

V štádiu remisie choroby sa vykonáva lekárska gymnastika Bubnovského:

 • Pružinová poloha, ruky dole. Pomalé spúšťanie hlavy dopredu a krátke oneskorenie niekoľko sekúnd. Potom sklopte hlavu dozadu, oneskorenie sa opakuje. Späť na pôvodné miesto.
 • Prehľad - východisková pozícia ako v predchádzajúcom cvičení. Otočenie hlavy striedavo doľava a doprava s oneskorením v konečnej polohe na niekoľko sekúnd.
 • Metronóm - počiatočná poloha tela je podobná. Náhradné sklony hlavy k pleciam sa robia s malými oneskoreniami. Dôležité! Ak sú tieto pohyby sprevádzané bolesťou, pozastavte menej a sklopte pomalšie. Cvičenie metronómov sa opakuje až šesťkrát.
 • Husacia poloha, ruky na opasku v stojacej polohe. Brada je rovnobežná s horizontálnou podlahou a tiahne sa dopredu. Otáča hlavou, brada je položená na pleci, zatiaľ čo telo sa mierne otáča.
  Volavka - stojaci, sediaci na stoličke, hlavou pozerajúc rovno, ruky na kolenách. Narovnávacie ramená s pohybom dozadu pri nakláňaní hlavy dozadu. Späť na východiskovú pozíciu
  V prípade chronickej formy osteochondrózy sa všetky cviky podľa Bubnovského metódy vykonávajú extrémne pomaly.

Pred cvičením z gymnastiky na krku Bubnovského odporúčame použiť video:

Simulátor Dr. Bubnovsky a jeho účinok

Fotografie z webu: kaklechitsustavy.ru

Autorov simulátor Bubnovsky je inovatívne zariadenie, ktoré pomáha predchádzať výskytu choroby, zabraňuje rozvoju existujúcej choroby alebo pomáha obnoviť pracovnú kapacitu v období obnovy. Pravidelné používanie simulátora Bubnovsky lieči veľa bežných chorôb.

Vykonávanie nabíjania krku podľa Bubnovského počas tried na simulátore môže prispieť k ľahšiemu prenosu záťaží, ktoré pociťujú počas tried, telom. Plávanie, prechádzky na čerstvom vzduchu po areáli bude nevyhnutné na zotavenie.

Odporúčania pre nabíjanie

V článku sme podrobne skúmali, čo môže gymnastika lekára dať iba za krk. Toto je, samozrejme, malá časť jeho práce. Lekár robí skvelú prácu pri liečbe celého pohybového aparátu. Podľa toho môžu byť indikácie pre gymnastiku podľa metód Dr. Bubnovského:

 • choroby kĺbov;
 • chrbtica;
 • dolnej časti chrbta.

Všetky cvičenia v lekárskych komplexoch sú navrhnuté tak, aby sa zabezpečilo, že komplexnosť gymnastiky sa nestane odpudivým faktorom pre začiatočníkov, pretože snaha o udržanie zdravia ľudí je to, čo hľadá Dr..

recenzia

Ahoj. S problémom krčnej osteochondrózy trpel viac ako jeden rok. Lekári sa uzdravili na doske (Účinok nula. Narazil som na metódu Dr. Bubnovského... Spočiatku som bol na pozore, prečítal som si veľa negatívnych recenzií, ale vzhľadom na to, že všetci sú napísaní ako uhlíková kópia..

Natalya Alexandrovna, Jekaterinburg

Vďaka lekárovi - človeče! Svoje metódy cvičím už mnoho rokov a nemám ľútosť, že som strávil čas, na problémy s krkom som už dlho zabudol! poďakovať!

7 stavcov: Cvičenia pre krčný región Dr. Bubnovského

Svaly krku spočívajú na chrbtových svaloch, takže všetky cvičenia súvisiace s zaťažením zadných svalov ovplyvňujú cievy, ktoré živia mozog. Ide predovšetkým o všetky druhy ťahov. Starší ľudia môžu ťahače nahradiť ťahačmi.

Bolesť v krčnej oblasti, bolesti hlavy, hučanie v ušiach, závraty, depresia, vegetatívno-vaskulárna dystónia - všetky tieto choroby sú nejakým spôsobom spojené s krčnou chrbticou. Obsahuje sedem stavcov, z ktorých hlavné alebo kultové sú C5-C6, pretože nesú celú hmotnosť hlavy. Čo sa stane v krčnej chrbtici, keď sa tu vyskytuje prietrž?

Cvičenie na krčnú chrbticu z Bubnovského

Medzistavcovým kotúčom je chrupavka 84% vody. Slúži ako tlmič nárazov a ako druh miechového ložiska. Chrupavka nemá svoje cievy a dostáva všetku vodu potrebnú na jej existenciu vďaka pumpovacej funkcii svalov. Ak v nich dôjde k stagnácii, prestanú fungovať, sú dehydratované a suchý disk, rovnako ako „ložisko bez mazania“, sa jednoducho rozpadne.

Poznamenávam, že rozptýlený disk nespôsobuje žiadne fyzické poškodenie, hoci neurochirurgovia sa o tom snažia presvedčiť chorých. Disková prietrž je hoblina z disku, ktorá bola vymazaná pohybmi krku disku a nahromadila sa pod väzmi chrbtice. Tento čip musí byť „zametaný“. Pomôžu to iba svaly, nie nôž alebo laser neurochirurga.

Krčková oblasť, okrem závažnosti hlavy, už neprenáša žiadne zaťaženie. Ale vo svojej štruktúre je to prechodná zóna od centrálneho mozgu k periférii, k mieche. Mozog dostáva výživu (krv) cez cievy prechádzajúce svalovou vrstvou tzv. „Golierovej zóny“. Ak niečo spomalí jej pohyb, objavia sa bolesti hlavy.

Počas mojej dlhoročnej praxe som urobil niekoľko záverov: nie je možné „skrútiť“ zhroutený disk, je zbytočné chirurgicky odstraňovať prietrž disku, pretože okrem nových zmien priľnavosti jaziev nie je na čo čakať. Okrem toho sú veľmi drahé a zďaleka nie sú bezpečné. Často dávajú iba dočasný účinok. V takom prípade musí osoba v každom prípade vykonať určité fyzické cvičenia, inak sa to ešte zhorší. Kýla sa bude opakovať. Po odstránení jedného z toho istého miesta, zvyčajne iného.

Zvyčajne sme do 60 rokov vyčerpali zdroj svalového tkaniva. A ak sú svaly, ktoré tvoria 40% tela, neaktívne, vznikajú hypoxické, ischemické, cievne a dystrofické stavy celého organizmu. Preto ľudia, ktorí „jedli“ tablety a už nemajú žiadny účinok a nechcú sa zmierňovať s bolesťami hlavy, často v kombinácii s bolesťou ramien, ramien, krku, odporúčam cvičenia, ktoré obnovujú prietok krvi vertebrálnymi tepnami.

Svaly krku spočívajú na chrbtových svaloch, takže všetky cvičenia súvisiace s zaťažením zadných svalov ovplyvňujú cievy, ktoré živia mozog. Ide predovšetkým o všetky druhy ťahov.

Starší ľudia môžu ťahače nahradiť ťahačmi. V každom dome je dobré mať pod stropom vodorovnú lištu alebo nejaký druh príslušenstva, ktorý ju nahrádza. Aj keď sa nemôžete zdvihnúť z dôvodu veku alebo nadváhy, použite vodorovnú lištu na iné účely. Napríklad k nemu pripevňujeme expandéry alebo gumové obväzy. Sedíme na stoličke alebo na podlahe a vykonávame trakčné pohyby k hrudníku a za hlavou.

Ak niekto nemá rozpínacie alebo gumové obväzy, urobte kliky z podlahy v klasickej verzii (opora na dlaniach a nohách rovných nôh) alebo v jednoduchej verzii s dôrazom na kolená. V takom prípade je potrebné zabezpečiť, aby bolo telo rovné a pri jeho tlačení sa dotýkalo celej roviny podlahy.

Slabí ľudia, ktoré ponúkam 10-krát päť push-upov. Urobili päť, chodili okolo stola, potom ďalších päť, a tak ďalej do 50. Každé z týchto cvičení využívame každé tri dni. Faktom je, že denné energetické zaťaženie toho istého svalu je nežiaduce, malo by sa odpočívať 48 hodín.

Zadné svaly dobre fungujú v kombinácii s ramennými svalmi počas cvičenia, ktoré nazývam „pílenie palivového dreva“. K pevnej podložke pripevňujeme rovnaký rozpínací alebo gumový obväz. Čím vyššia je podpora, tým lepšie sa vypracujú svaly krčnej chrbtice. Je potrebné vyskúšať, aby pohyb späť a dozadu fungoval aj späť.

Expandér môže nahradiť činky a vykonávať podobné cvičenia.

Pre svaly hrudníka, ktoré ovplyvňujú výživu mozgu, je tu cvičenie „pulóver“..

Ležiaci na podlahe alebo lepšie - na lavičke alebo v sede, s rovnými ramenami za našimi hlavami ťaháme váhu vpred a zastavujeme ju pred hrudníkom. Cvičíme s činkami, mali by mať takú váhu, že človek môže klesnúť za hlavu a zdvíhať sa na rovných rukách najmenej 12-15 krát.

Takže dnes tlačíme hore, zajtra pílime palivové drevo, deň po tom, čo zajtra vytiahneme činky alebo expandér.

Každý deň v našom programe je jedno cvičenie, ktoré robíme dlhodobo, 15–20 minút, čím sa zvyšuje mobilita pohybov. Potom množstvo pôjde do kvality.

A samozrejme ukončujeme hodiny nalievaním studenej vody. Ale ak vás trápia bolesti hlavy, zdvihnutie vedra a jeho prevrhnutie je dosť ťažké. Preto si vezmite kontrastnú sprchu, ktorej konečný bod bude 3 až 3 sekundy státie pod ľadovou vodou. To stačí na „spálenie“ tela. A za mesiac, dva alebo tri sa budete cítiť ako úplne iná osoba, publikoval econet.ru.

Sergey Bubnovsky "Zlepšenie chrbtice a kĺbov: metódy S. M. Bubnovského, skúsenosti čitateľov Bulletinu" HLS "

PS: Pamätajte, že iba meníme vedomie - spolu meníme svet! © econet

Páči sa vám článok? Do komentárov napíšte svoj názor.
Prihláste sa na odber nášho FB:

Cvičenie ciev mozgu a krku podľa Bubnovského

Sedavý spôsob života, ako aj zmeny v tele súvisiace s vekom, sa považujú za hlavné príčiny problémov chrbtice a jej krčka oblasti. Zvyčajne dochádza k rušeniu krvných ciev, čo vedie k bolesti. Spolu s liečbou drogami, telesná výchova a gymnastika ukazujú efektívny výsledok. Podľa Bubnovského sú doteraz najobľúbenejšie cvičenia na krku. Jeho vývoj je telesná výchova, vďaka ktorej je možné ochorenie vyliečiť, vyhnúť sa užívaniu liekov a chirurgickému zákroku. Cvičenia podľa jeho techniky pôsobia na chrbticu, krčka maternice a mozog. Výsledkom tréningu je odstránenie bolesti a normálne fungovanie kĺbov.

Hlavný význam Bubnovského metódy

Hlavnou charakteristikou jeho liečby je úplné vylúčenie liekov a neprítomnosť chirurgického zákroku. Kurz pozostáva z niekoľkých cvičení navrhnutých individuálne pre každú z nich. Pri ich príprave sa berie do úvahy vek, diagnóza a patológia. Počas nabíjania sa pacient nepreťažuje, cíti sa pohodlne. Takéto telesné cvičenie pomáha obnoviť tlak a človek sa stáva veselejším.

Niektoré typy cvičení sú prispôsobené na domáce použitie. Liečebný priebeh trvá približne tri mesiace. Kurzy sú zamerané na liečenie väzivového systému krku a chrbtice. Výsledkom školenia:

 • vrásky a záhyby v oblasti goliera zmiznú;
 • bolesť hlavy zmizne;
 • videnie sa zlepšuje.

Na dosiahnutie vysokého výsledku sa odporúča dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • zaťaženie sa musí postupne zvyšovať;
 • triedy by sa mali organizovať pravidelne;
 • kombinovať gymnastiku s fyzioterapiou;
 • Po nabití sa osprchujte.

Indikácie pre cvičenie

U starších ľudí sa stavce a chrupavkové disky opotrebujú. Dôsledky tohto problému sú nepohodlie a znížená pohyblivosť. V cervikálnej oblasti sú dôležité cievy, nervové plexy, priedušnica, časť pažeráka. V dôsledku ich porážky sa vyvinú nasledujúce príznaky:

 • slabosť svalov krku;
 • závraty;
 • skoky v krvnom tlaku;
 • pri otáčaní krku bolí.

Identifikujte príčiny, ktoré ovplyvňujú výskyt týchto problémov:

 • osoba trávi väčšinu času v sede;
 • stresové situácie;
 • ukladanie soli v dôsledku podvýživy;
 • pacient sa nezúčastňuje telesnej výchovy.

Cvičenia vyvinuté Dr. Bubnovským pre krk a cievy v mozgu pomôžu zbaviť sa nasledujúcich patológií:

 • slabá pohyblivosť goliera;
 • hypertenzia;
 • migréna.

Ochorenia, pre ktoré sa odporúča fyzioterapia, zahŕňajú:

 • chondróza krčnej chrbtice;
 • osteoartróza;
 • Ankylozujúca spondylitída;
 • spinálna stenóza;
 • osteomyelitída;
 • spondylolisthesis;
 • medziobratlová kýla.

Kontraindikácie pre gymnastiku

Napriek širokej distribúcii a prítomnosti pozitívnych recenzií o školení Bubnovského existujú dôvody, prečo je kontraindikované zapojiť sa do telesnej výchovy. Preto je pred začatím implementácie komplexu potrebné poradiť sa s lekárom. Diagnóza choroby krčnej a hrudnej chrbtice je veľmi dôležitá..

Berú na vedomie podmienky, za ktorých nie je možné vykonávať terapeutickú gymnastiku:

 • pooperačný čas (1 - 2 mesiace);
 • onkológia;
 • poškodenie väzov alebo šliach;
 • infekčné choroby;
 • hypertenzia v poslednom štádiu;
 • závažné kardiovaskulárne, obličkové a pečeňové patológie.

Vykonávanie cvičení pod dohľadom odborníka

Gymnastika podľa Bubnovského metódy, ktorá sa vykonáva pod dohľadom lekára, zmierni bolesť, nepohodlie a vráti motorickú aktivitu na krk. Musia sa však dodržiavať určité požiadavky:

 • prvé tri týždne by sa malo cvičenie robiť každý deň a potom každý druhý deň;
 • sú potrebné plynulé a zmerané pohyby;
 • počas tréningu je dôležité udržiavať úroveň chrbta;
 • najskôr cvičte 5-krát a potom postupne zvyšujte počet opakovaní.

Domáca úloha

Medzi Bubnovského cvičenia patria také, ktoré je možné urobiť na akomkoľvek vhodnom mieste bez pomoci lekára. Nevyhnutnou podmienkou na dosiahnutie pozitívneho výsledku je priamy a rovnomerný chrbát. Prvé polmesačné kurzy sa konajú denne a potom sa redukujú školenia na 2 až 3-krát týždenne. Nasleduje zoznam možných cvičení:

 1. „Metronóm“: narovnať sa, nakloniť hlavu jedným smerom a zostať v tejto polohe 30 sekúnd, potom sa ohnúť k druhému a tiež držať pol minúty.
 2. „Volavka“: musíte natiahnuť chrbticu čo najviac, položte ruky na kolená, potom ich zoberte za chrbát a zdvíhajte bradu..
 3. Fakir: ruky zamknuté v zámku zdvihnú nad hlavu, potom plynulo odbočia doľava a doprava a pretrvávajú na oboch stranách na pár sekúnd.
 4. „Jar“: nakloňte hlavu čo najnižšie, potom krk natiahnite dopredu a nahor.
 5. Postavte sa, narovajte, sklopte ruky a otočte hlavu a pokúste sa bradu dotknúť ramena.

Existujú určité podmienky, ktorých dodržiavanie je potrebné na dosiahnutie pozitívneho účinku:

 • najprv sa musíte dobre zahriať alebo vykonať otepľovaciu masáž;
 • keď je napätie vdýchnuté, uvoľnené, výdych;
 • ak sa objavia závraty, pokračujte v sedení;
 • pri silnej bolesti je potrebné zastaviť sedenie.

Cvičenie na osteochondrózu

Pre ľudí trpiacich osteochondrózou vyvinula spoločnosť Bubnovsky špeciálny vzdelávací balík:

 1. „Maximálna zákruta“: zaujmite pohodlnú polohu a otáčajte hlavou, až kým nebudete mať bolesť. Uhol rotácie je potrebné postupne zvyšovať.
 2. Hlava k hrudníku: sklopte hlavu až nadol a pokúste sa bradu dosiahnuť na hrudník.
 3. „Držte hlavu“: uchopte hlavu na obidve strany a striedajte sa napriek odporu;
 4. Ramená: Udržujte svoje plecia čo najvyššie..

Cvičenia ovplyvňujúce mozgové cievy

Normálne fungovanie mozgu zabezpečujú cievy v krku. Existujú tepny, ktoré ho napájajú kyslíkom. Z dôvodu napätia sú krvné cievy stlačené, čo vedie k bolesti a závratom. Medzi komplexmi cvičení Bubnovského sú také, ktoré obnovujú mozgový obeh:

 1. Posaďte sa a jednu ruku oprite o čelo. Stlačte dlaň a nakloňte hlavu dozadu. Podržte 10 sekúnd bez dýchania. Odpočinok po dobu 15 sekúnd. Vykonajte 5 prístupov.
 2. Pritlačte svoje telo pevne k stene. Nadýchnite a vydržte 5 sekúnd, zatiaľ čo napínajte svaly krku. Návrat do východiskovej polohy. Opakujte 5 krát.
 3. Pohyby rotačnej hlavy 10-krát v každom smere.

Cvičenie s ručným expandérom

Tréning s elastickými pásikmi sa odporúča pre ľudí, ktorí pracujú v sede a robia mentálnu prácu. Ale aj triedy s týmto simulátorom pomáhajú s osteochondrózou, hypertenziou a ochorením kĺbov.

Expandéry Bubnovsky sú niekoľkých typov:

 • karpal, ktoré sú vyrobené ako gumový krúžok; rozvíjať svaly predlaktia;
 • rozťahovače pásky;
 • prsné, predstavujúce dve kľučky spojené pletencami.

Na cvičenie sa vzťahujú tieto pravidlá:

 • opakovať 15-20 krát;
 • je potrebná plynulosť a mäkkosť pohybov;
 • zahriať sa pred tréningom.

Plesové cvičenia

Cvičenie s gymnastickou loptou pomôže zmierniť bolesť a posilniť všetky časti chrbtice. Zaznamenávajú sa tieto fitball cvičenia:

 1. Obe nohy položte na guľu a otáčajte ju tam a späť.
 2. Končatiny sa ohýbajú na kolenách a opierajú sa o loptu. Prípadne ich potiahnite do žalúdka.
 3. Jedna noha leží na lopte a druhá ohnutá na kolene sa odchyľuje na stranu.

záver

Technika Bubnovsky vám umožňuje zmierniť bolesť, bojovať s rôznymi patológiami chrbtice a tiež pomáha posilňovať svaly krčnej chrbtice. Uľahčuje a urýchľuje proces rehabilitácie pacientov. Na dosiahnutie pozitívnych výsledkov je dôležité pravidelne sa riadiť a dodržiavať určité pravidlá. Pred začatím skupiny kurzov je potrebná úvodná konzultácia so špecialistom, aby sa vylúčili negatívne dôsledky.

Cvičenie a cvičenia Dr. Bubnovsky: liečba domácej osteochondrózy krčnej chrbtice

úvod

Problémy s krčnou chrbticou sú časté nielen u starších ľudí, ale aj u mladšej generácie. Dôvodom je sedavý spôsob života, zlé návyky a genetická závislosť.

Toto ochorenie sa však dá vylúčiť. Za týmto účelom mnoho profesorov a lekárov vyvinulo špeciálne zložité cvičenia. Jeden z týchto komplexov, nazývaný kinezoterapia, je zastúpený Dr. Bubnovským.

Pozadie a príznaky SHOX

Čo je to cervikálna osteochondróza? Toto je deformácia medzistavcových platničiek a degenerácia chrupavky. Ako sa choroba vyvíja, postupne ničí spojivové tkanivo a disky, čo má za následok silnú bolesť a dokonca aj zdravotné postihnutie..

 • ploché nohy, najmä ak je k nemu pripojený pacient s nadváhou;
 • poranenia alebo poruchy vývoja chrbtice;
 • životný štýl - sedavý alebo naopak fyzicky ťažký;
 • pravidelná podchladenie tela;
 • porušenie, skreslenie držania tela;
 • špecifický šport;
 • genetika.

Dôležité: K osteochondróze prispieva zhoršovanie životného prostredia, zlé návyky a sedavý spôsob života.

Ako pochopiť, čo presne sa toto ochorenie usadilo v krčnej oblasti? Varovanie by mali mať nasledujúce príznaky:

 • pravidelné silné bolesti hlavy;
 • bolesť v pleciach a chrbte;
 • znížená svalová sila v rukách;
 • bolesť v hrudi;
 • časté závraty;
 • chrumkavé zvuky pri otáčaní hlavy;
 • zhoršenie vizuálnych a zvukových funkcií;
 • tlakové rázy.

Výhody telesnej výchovy

Na udržanie zdravia potrebuje telo cvičenie. Všetky ľudské svaly počas dňa sú spravidla celkom aktívne, a preto musia byť vyvinuté a silné. V opačnom prípade nemusí byť telo schopné vydržať záťaž a poruchu, čo má za následok zaručené zdravotné problémy..

Aká je podstata gymnastiky lekára?

Sergey Bubnovsky z vlastnej skúsenosti pochopil, že hnutie je život. Svaly považuje za hlavný faktor zdravého tela, pretože nervové zakončenie a krvné cievy prechádzajú cez ne. Cieľom gymnastiky Bubnovského, nazývanej kinezoterapia, je celkové posilnenie svalov. Jeho podstata spočíva v striedavej práci na troch poschodiach ľudského tela - nôh, trupu, krku.

Funkcie a akcie

Autor tejto techniky vyvinul systém cvičení, z ktorých niektoré sú vhodné pre každého vo forme ranných cvičení, iné sú určené na zmiernenie bolesti v rôznych častiach tela. Má techniku ​​a svoje vlastné vlastnosti:

 • dôležitým faktorom je správne dýchanie počas cvičenia;
 • presnosť, s akou pacient opakuje pohyby;
 • možnosť použitia ďalších metód expozície, napríklad masáže;
 • úplné odmietnutie liekovej liečby.

Cieľom rôznych cvičení je pomôcť pacientovi s:

 • ochorenie kĺbov;
 • zakrivenie chrbtice;
 • vertebrálnej hernie;
 • koxartróza;
 • rôzne zranenia;
 • prípravy na operácie a rehabilitáciu po;
 • opomenutie vnútorných orgánov;
 • zdravotné problémy žien;
 • príprava na pôrod a zotavenie po nich.

Súbor cvičení pomôže zbaviť sa mnohých závažných problémov bez bolesti a chirurgického zákroku, zlepšiť celkový stav tela a tela. Berúc do úvahy charakteristiky choroby sa pre každého žiadateľa vypracuje individuálny školiaci program. V niektorých prípadoch je k cvičeniam pridaná kryohydroterapia.

Indikácie a kontraindikácie

Indikácie pre cvičenie:

 • rôzne problémy s chrbticou;
 • zápal kĺbov;
 • nadváhou;
 • hemoroidy;
 • prolaps panvových orgánov;
 • silná a častá bolesť hlavy, migréna;
 • mentálne poruchy;
 • problémy s vestibulárnym zariadením;
 • kŕčové žily;
 • poúrazové a pooperačné obdobia.

Bohužiaľ, metóda Bubnovsky nie je vhodná pre každého, existuje množstvo kontraindikácií:

 • závažné infekcie alebo zápaly;
 • onkologické choroby;
 • vážne poškodenie väzov alebo šliach;
 • stav pred infarktom / pred mŕtvicou;
 • nedávna operácia;
 • riziko krvácania.

Druhy povolaní

Všetky cvičenia z Bubnovského techniky sú rozdelené do nasledujúcich typov:

 1. triedy s multifunkčnými simulátormi;
 2. adaptívne cvičenia;
 3. spoločné cvičenia.

Príprava na lekársky výcvik

Na úplnom začiatku tréningu sa odporúča zahriať alebo masírovať krk. S pomocou týchto účinkov bolesti a svalové kŕče ustúpia. Počas samotného tréningu by sa mala venovať osobitná pozornosť dýchaniu..

Dôležité: Ak sa počas cvičenia objavia závraty alebo silné bolesti, okamžite ich zastavte a poraďte sa s odborníkom

Odporúčania týkajúce sa implementácie

Nezabudnite vziať do úvahy odporúčania:

 • predbežné konzultácie s lekárom;
 • prvýkrát by ste mali robiť cvičenia každý deň, po niekoľkých týždňoch môžete robiť gymnastiku každý druhý deň;
 • nemali by vykonávať náhle pohyby, mali by byť hladké;
 • minimálny počet opakovaní je päť, postupne by sa mali zvyšovať;
 • vykonávať pohyby najlepšie pred zrkadlom;
 • chrbát by mal byť vždy plochý;
 • pred cvičením bude veľmi užitočné vziať si teplú relaxačnú sprchu a potom sa zaplávať.

Pre každý problém sa vyberie skupina cvičení na základe individuálnych údajov o pacientovi. Niektoré cvičenia sú však vhodné pre každého a sú zahrnuté vo všetkých skupinách liečby chorôb krčnej chrbtice..

Na krk

 • Keď sedíte presne na stoličke, musíte nakloniť hlavu nabok a držať tridsať sekúnd, potom ju nakláňať v opačnom smere na pol minúty.
 • Hlava pacienta sa nakláňa tak nízko, ako je to možné, potom sa natiahne dopredu, hore.
 • Ohyb hlavy mierne a jemne skrútte zo strany na stranu..
 • Ruka je položená na opačnom ramene, hlava by sa mala otočiť smerom k ruke, ktorá je na ramene. V tejto polohe musíte zostať pol minúty a potom zmeniť polohu na opačnú.
 • Zdvihnite ruky nad hlavu a háčik. Otáčajte hlavou pomaly päťkrát v jednom smere, potom v opačnom smere. V každej polohe by mal byť na chvíľu zmrazený.
 • Narovnajte chrbát a položte ruky na kolená, položte ich za chrbát a zdvihnite bradu.
 • Posledná časť: vstaňte, sklopte ruky, narovnajte chrbát. Hlava robte pohyby zo strany na stranu, akoby sa dotýkala ramena brady.

Dôležité: všetky pohyby sa musia vykonávať najmenej päťkrát.

Počas tehotenstva

Pre ženy, ktoré sú v zaujímavej pozícii, vyvinula Dr. Bubnovsky špeciálny súbor cvičení, ktoré sa líšia zložitosťou a časom ukončenia v závislosti od trimestra tehotenstva..

V starobe

Cvičenie je vhodné aj pre starších ľudí..

Liečba chrbtice doma

Doma je použitie kinezoterapie možné až po niekoľkých kurzoch špecialistom.

nabíjanie

Cvičenie na krku, ktoré sa dá robiť doma, pozostáva z jedenástich pohybov:

 1. Stojaci s rovným chrbtom a pažami dole, jemne zdvihnite hlavu nahor, potom ju jemne sklopte a dotknite sa hrudníka. V každej polohe na chvíľu zostaňte.
 2. V rovnakej polohe pomaly otočte hlavu najprv jedným smerom, potom druhým. V každej chvíli si urobte krátku prestávku.
 3. V stojacej polohe nakloňte hlavu priamo k jednému ramenu a potom k druhému. Počkajte pol minúty na každej strane.
 4. Postavte rovno, položte ruky na spodnú časť chrbta a natiahnite bradu dopredu, otočte ju striedavo doprava a doľava.
 5. Otočenie hlavy rôznymi smermi so sklopením zadnej časti hlavy na rameno. Riadková položka.
 6. Pri sedení položte dlaň na opačné rameno, zatiaľ čo druhá ruka je uvoľnená na kolene. Hlava je otočená smerom k zdvihnutej ruke. Opravte polohu na chvíľu. Potom zamieňajte strany.
 7. Sediac na stoličke, roztiahnite ruky čo najviac dozadu a položte hlavu dozadu. Krátko zaaretujte.
 8. Vykonáva sa stojace a súčasne: otočenie hlavy doľava a pravá ruka musí byť v tomto momente ohnutá v lakte a položená na ľavé rameno. Vymeňte strany.
 9. Postavte sa, aby ste zdvihli ruky nad hlavu, mierne ich ohnite a zarovnajte dlane. Otočte hlavu striedavo rôznymi smermi.
 10. V akejkoľvek vhodnej polohe je potrebné otočiť hlavu jedným alebo druhým smerom do najväčšieho možného uhla.
 11. Postavené rovno, hlava dole, brada sa musí striedavo dotýkať jedného a druhého ramena.

Dôležité: všetky pohyby sa vykonávajú hladko a rovnomerne. V každej pozícii je povinná fixácia. Na začiatku gymnastiky - zahrievanie.

Vlastná masáž a stravovanie

Samomasáž sa môže vykonávať v sede alebo v stoji s jednou alebo dvoma rukami. Je dôležité pamätať na priame držanie tela. Odporúča sa začať masáž zozadu hladkými pohybmi, aby sa svaly zohriali.

Po dvoch minútach zahrievania môžete pokračovať v hlavných pohyboch: stláčanie, trenie, vyladenie. Na záver znova zdvihnite krk zhora nadol na pár minút. Na prednej strane krku sa odporúča hladiť, trieť a miesiť.

V boji proti osteochondróze hrá dôležitú úlohu strava pacienta. Bubnovsky má vlastný názor na výživu. Nesolené cereálie s čerstvou zeleninou alebo ovocím sú ideálne na raňajky a večere..

Na obed sú dobré možnosti: nízkotučný tvaroh a mlieko, zeleninová polievka, varené ryby alebo mäso s prílohou z obilnín alebo zeleniny. Nezabudnite na pitný režim - piť denné množstvo vody je veľmi dôležité pre zdravie tela ako celku.

Bubnovsky 5 pravidiel, ako spať s osteochondrózou, pozri video:

Výcvikové prístroje

Simulátor alebo MTB pomáha pri aktivácii svalov a kĺboch ​​- zvyšuje mobilitu. Pomocou simulátora sa môžete zbaviť bolesti, kŕčov a dokonca aj miechy. Multifunkčný systém Bubnovsky vám umožňuje udržiavať vynikajúci fyzický tvar.

Výhody a nevýhody

Rovnako ako iné metódy, aj kinezoterapia má svoje výhody a nevýhody. výhody:

 • prírodné metódy vystavenia tela;
 • nízke náklady v porovnaní s liečbou drogami;
 • eliminuje príčinu a nie následok choroby;
 • príležitosť žiť naplno.
 • kinezioterapia nefunguje sama o sebe;
 • unesený, pacient môže fanaticky opustiť tradičnú medicínu;
 • priťahovanie negramotných odborníkov.

Náklady na priebeh liečby na klinike

Náklady na liečbu sa mierne líšia v závislosti od mesta, v ktorom sa centrum nachádza. V Moskve môžete získať osobnú konzultáciu s Sergejom Bubnovským za 10 000 ruských rubľov. Náklady na priebeh liečby závisia od cyklu a pohybujú sa v rozmedzí 25 000 rubľov za dvanásť tried.

Názory lekárov a pacientov

Čo hovoria lekári o metóde kinezoterapie:

„Na základe mojich pozorovaní prináša Bubnovskyho metóda dočasný pozitívny výsledok. Svalová kondícia, držanie tela ako celku sa zlepšuje, ale v dôsledku stresu nedochádza k stabilnej harmónii chrbtice. Je ťažké vyrovnať sa s osteochondrózou pri jednom páde, je potrebný integrovaný prístup. “.

„Sľub liečiť niektoré choroby bez liekov je úplná nevedomosť. Bohužiaľ, existujú prípady, keď sú lieky nevyhnutné. “.

A tu sú názory pacientov, ktorí sa obrátili na Dr. Bubnovského:

"V triede inštruktor nezabudol na správnosť mojich cvičení, v dôsledku toho bol poškodený prstový kĺb.".

"Vďaka centru Bubnovského za to, že postavila svokru na nohy".

"Dieťa malo bolesti na hrudi, výlety do nemocníc nepriniesli výsledky." Obrátili sa na Dr. Bubnovského a do dvoch týždňov bolesti ustúpili a potom úplne prestali. “.

Porovnanie s metódou Shishonin

V porovnaní s metódou Bubnovsky je metóda Shishonin lojálnejšia a má veľa pozitívnych hodnotení..

záver

Dnes každý druhý človek vie, čo je to cervikálna osteochondróza. Táto choroba má tendenciu rýchlo rásť, čo znamená, že ňou trpia nielen starší ľudia, ale aj mladí ľudia. Je dokázané, že fyzicky aktívni muži a ženy sú menej náchylní na osteochondrózu. Preto bude vykonávanie jednoduchých cvičení vynikajúcou prevenciou tohto problému..

Súbor cvičení pre krk podľa Bubnovského

Životný štýl moderného človeka vyvoláva časté ochorenie osteoartikulárneho systému, konkrétne cervikálnu osteochondrózu. Odstránenie zápalu krčnej chrbtice vyžaduje veľa času a implementáciu rôznych lekárskych techník - masáže, hardvérové ​​postupy, lieky, gymnastika. Aby sa obnovilo normálne fungovanie chrbtice, mnohí odborníci odporúčajú, aby pacienti vykonávali Bubnovského cviky na chronickú cervikálnu osteochondrózu..

Osteochondróza krčnej chrbtice sa každým rokom stáva mladšou, stále viac mladých ľudí vyhľadáva lekársku pomoc. Na terapeutické alebo profylaktické účely môžete použiť metodiku Dr. Bubnovského, ktorej princíp liečby je založený na pohybe. Cvičenia sa dajú ľahko vykonávať doma, dokonca aj pri hernii chrbtice a pozeraní videa. Ale je lepšie sa poradiť so svojím lekárom.

Pozadie a príznaky nástupu choroby

Pracovisko si často vyžaduje dlhé miesto na sedenie, v dôsledku čoho sa svaly nepohybujú a dochádza k stagnácii lymfy a krvného obehu. Časté kŕče krčnej chrbtice zvyšujú zaťaženie medzistavcových platničiek, čím narušujú ich integritu a elasticitu. Vyvolávať výskyt krčnej osteochondrózy môže tiež:

 • hormonálne poruchy;
 • reuma;
 • podchladenie;
 • poranenie miechy.

V dôsledku zmien stavu chrbtice dochádza k stlačeniu nervov a krvných ciev v krčnej chrbtici. V pokročilom štádiu, keď sa neuskutočnila včasná liečba cervikálnej osteochondrózy, môže pretrvávajúci vazospazmus viesť k poškodeniu mozgu..

Vzhľadom na všetky tieto faktory vyvinul Dr. Bubnovsky účinné cvičenia pre krk. Takýto poplatok so systematickým prístupom zmierňuje kŕče a robí stavce mobilnými. Ale na liečbu osteochondrózy podľa Bubnovského je potrebné správne identifikovať problémovú oblasť a urobiť správnu diagnózu. Môže to urobiť iba odborník a pacienti by mali vedieť, aké príznaky môžu byť dôvodom na konzultáciu s lekárom.

Pri osteochondróze krčnej chrbtice sú hlavné príznaky:

 • migrény a bolesti hlavy;
 • brnenie v rukách a nohách;
 • znecitlivenie končatín;
 • časté závraty;
 • zovretie alebo výstup stavcov;
 • obmedzenie fyzickej aktivity.

Ale hlavnými príznakmi cervikálnej osteochondrózy sú bolesť v krku, chrbte hlavy, ktorá môže dať paži alebo ramene a zosilniť sa aj pri miernom zaťažení..

Ak pacient trpí akútnou bolesťou, liečba doma je kontraindikovaná. Je lepšie sa znova poradiť s odborníkom a odmietnuť akékoľvek cvičenie. V tomto prípade musí byť pacient najprv liečený liekmi a Bubnovského technika pomôže v štádiu remisie. Účinné sú aj cvičenia zamerané na osteochondrózu prsníka..

Aká je podstata Bubnovského gymnastiky?

Hlavným cieľom liečby podľa systému Dr. Bubnovského je posilnenie svalov krčnej chrbtice a obnovenie funkcie väzivového aparátu. Gymnastika s cervikálnou osteochondrózou podľa Bubnovského, za predpokladu, že sa komplex cvičení pravidelne a svedomite vykonáva, vám umožňuje dosiahnuť tieto výsledky:

 1. Zmiernenie a následné odstránenie bolesti.
 2. Krk.
 3. Obnovenie normálneho krvného obehu a toku lymfy v tkanivách.
 4. Redukcia spinálneho stresu.
 5. Zníženie a stabilizácia dystrofických zmien v kostných a chrupavkových tkanivách.
 6. Zlepšenie stavu a zvýšenie metabolizmu v zapálených tkanivách.
 7. Zlepšenie kvality života.

Hlavný rozdiel medzi lekárskym výcvikom a pravidelným nabíjaním spočíva v individuálnom výbere súboru cvičení pre každého pacienta, pričom sa berie do úvahy charakteristika jeho choroby. Táto technika vám navyše umožňuje používať a posilňovať hlboké svalové tkanivo..

Na vyliečenie krčnej osteochondrózy ešte rýchlejšie vyvinul Dr. Bubnovsky špeciálny simulátor, triedy na ňom však možno vykonávať iba pod dohľadom lekára.

Príprava na lekársky výcvik

Osobitná príprava na terapeutické cvičenia podľa tejto techniky sa nevyžaduje. Lekár vám však dá niekoľko tipov na zvýšenie efektívnosti školenia:

 1. Najprv si musíte natiahnuť ruky na krku a kĺbov rukami alebo urobiť plynulú hlavu naklonenú nahor a nadol, doľava a doprava..
 2. Pred nabíjaním nebude zbytočné brať teplú relaxačnú sprchu na zvýšenie prietoku krvi v krku.
 3. Po dokončení nabíjania sa odporúča nasledujúce ráno ľahký úsek na zníženie bolesti..
 4. Zvyšuje účinnosť a aproximáciu výsledku plávania po dokončení súboru cvičení.
 5. Ráno chodia na čerstvom vzduchu obohatené okysličené svaly krku, čím sa zvyšuje ich regenerácia.

Liečbu podľa Bubnovského techniky predpisuje lekár po vyšetrení pacienta. Je potrebné prísne dodržiavať odporúčania špecialistu, pretože krčná chrbtica je najslabším bodom chrbtice. Po vyšetrení terapeut diagnostikuje, identifikuje zameranie zápalu a určí počet cvičení, ako aj trvanie liečby. Niekedy môže byť potrebný integrovaný prístup k liekom..

7 cvičení Bubnovsky pre krčka maternice

Súbor cvičení podľa Bubnovského je špeciálna gymnastika založená na princípoch kinezoterapie a pohybovej terapie. Takáto fyzická aktivita aktivuje všetky telesné systémy, aby sa zbavila zápalu v chrbtici..

Ak chcete liečiť osteochondrózu krčka maternice a obnoviť stav stavcov, musíte pravidelne vykonávať 7 jednoduchých cvičení:

 • kývne hlavou (20-30 krát);
 • naklonenie hlavy do strany pred nástupom bolesti (20-30 krát);
 • rotácia hlavy (15 - 20 krát);
 • dotýkať sa brady krku a nakláňať hlavu dopredu (20-30 krát);
 • zdvíhacie ramená (20-30 krát);
 • napínanie a zatahovanie brade (20-30 krát);
 • v polohe na sedenie s ohnutými kolenami musíte sklopiť hlavu a kolená sa dotknúť brady (najmenej 30 sekúnd).

Medzi cvičeniami odpočívajte 30 sekúnd. Budeme analyzovať každé cvičenie podrobnejšie..

V štádiu remisie choroby sa terapeutické cvičenia uskutočňujú podľa systému Dr. Bubnovského:

 1. Pružina - vykonáva sa v stojacej polohe s rukami nadol pozdĺž trupu. Hlava sa musí pomaly nakláňať dopredu a držať v tejto polohe niekoľko sekúnd. Potom sa hlava nakloní dozadu, vďaka čomu brada stúpa a znova niekoľko sekúnd zamrzne. Potom sa vráťte do východiskovej polohy.
 2. Prehľad - pozícia, ako pri cvičení opísanom vyššie. Hlava sa musí otočiť doprava a držať v tejto polohe niekoľko sekúnd, potom sa musí otočiť doľava a znova sa držať po rovnakú dobu. Opakujte trikrát.
 3. Metronóm je rovnaká poloha tela. Hlava by mala byť naklonená k pravému ramenu a držaná v tejto polohe po dobu 30 sekúnd (v prípade, keď je cvičenie sprevádzané bolesťou alebo ťažkosťami krčnej chrbtice, je potrebné mierne skrátiť čas prvých niekoľkých cvikov). Hlava sa vráti do pôvodnej polohy. Potom sa opakuje cvičenie na ľavej strane. Počet zjazdoviek je 6-krát v každom smere.
 4. Husacia poloha, stojace ruky umiestnené na opasku. Brada je zarovnaná rovnobežne s podlahou a natiahnutá dopredu. hlava sa otočí a bradu je potrebné položiť na plece, telo sa musí trochu otočiť, čo môže mierne narušiť chrbticu, a zostať v tejto polohe 30 - 60 sekúnd. opakovania sa uskutočňujú 6-krát na každej strane.
 5. Volavka - cvičenie sa vykonáva sedením na stoličke, hlava je rovná, ruky pokrývajú kolená dlaňami. Potom sa zbrane narovnajú a stiahnu dozadu (vyzerá to, že rybár ukazuje veľkosť ulovených rýb) a zároveň je potrebné hlavu vyhodiť späť. Potom zaujmite východiskovú polohu. Pri kýle chrbtice v krčnej oblasti sa môže objaviť bolesť. Toto cvičenie sa musí vykonávať pomaly..
 6. Ťažkým prehodnotením je poloha tela, ako pri cvičení opísanom vyššie. Hlava sa musí otočiť doprava a zároveň položiť dlaň ľavej ruky na pravé rameno tak, aby bol lakeť rovnobežný s podlahou. Právo by malo zostať nehybné na kolene. Vráťte sa do východiskovej polohy a opakujte to isté s druhou stranou. Ak sa začne osteochondróza krčnej chrbtice, môže sa v chrbtici počuť špecifický zvuk.
 7. Fakir - cvičenie sa vykonáva pri sedení na stoličke, ruky by sa mali nadvihnúť nad hlavu a trochu sa ohnúť, v tomto okamihu by sa mala hlava otočiť na stranu do strany a držať v tejto polohe, potom otočiť hlavu v opačnom smere a znova zdvihnúť. Pri kýle v krčnej chrbtici sa môžu objaviť nepríjemné pocity..

Ak počas chronického priebehu osteochondrózy dôjde k exacerbácii a je potrebné vykonať liečebný komplex, cvičenia sa vykonávajú pomaly a hladko, pričom sa sleduje najnižšia možná amplitúda. V prípade akútnej bolesti je potrebné zastaviť všetky činnosti a kontaktovať odborníka kvôli vyšetreniu a korekcii liečby.

Pravidelné cvičenia a správna implementácia každého gymnastického cvičenia Dr. Bubnovského sa rýchlo zbavia problémov krčnej chrbtice a uzdraví osteochondrózu..

Gymnastika pre krk podľa metódy Bubnovského

Stále viac ľudí trpí rôznymi ochoreniami spôsobenými problémami s krkom..

Táto časť tela plní mnoho funkcií, ktoré ovplyvňujú fungovanie iných orgánov, ale kvôli svojej mobilite a krehkosti je sama osebe pomerne zraniteľným miestom..

Mnohé zdravotné problémy sa často vyriešia po obnovení zdravia a pohyblivosti krku..

Rôzne masti a iné lieky dávajú dočasný účinok a problém nevylučujú..

Skutočnú pomoc poskytne gymnastika profesora Bubnovského.

Kto je Bubnovsky?

V skutočnosti mnohí dajú na túto otázku veľmi jasnú odpoveď, pretože Dr. Bubnovsky je mediálna osobnosť, to znamená populárna osoba, ktorá prostredníctvom médií šíri svoje vlastné myšlienky a slová..

Odtiaľ by bežný pacient mal mať okamžitú opatrnosť a zdravý skepticizmus, ako sa to v praxi dokázalo: tí, ktorí sú obzvlášť PR, väčšinou nemajú hlavný cieľ pomáhať pacientom a takým veciam. Na druhej strane má lekár pozitívne hodnotenia a metódu, ktorá prináša viac-menej pozitívne výsledky..

Napriek tomu by sa mali uviesť také poznámky, ktoré poukazujú na vzdelanie Sergeja Michajloviča Bubnovského, ktorý má doktorát medicíny, ale zdroje hovoria, že v psychiatrii.

Samozrejme, že všetky choroby, ako sa hovorí „z hlavy“, ale moderná medicína (bez ohľadu na to, ako je táto skutočnosť smutná), nemá žiadny zdokumentovaný dôkaz resorpcie medzistavcových hernií pomocou navrhovacích metód alebo práce s akcentmi na osobnosť..

Zároveň existuje celá vrstva blízkoliekařského priemyslu, napríklad „šamanské“ (najmä v úvodzovkách) liečebné postupy, keď sú pacienti liečení metódou podnetu a liečení „šaman“ (opäť v úvodzovkách), čo možno chápať v niektorých mechanizmoch vedomia, ale nie zvlášť porozumieť tomu, ako jasne prepojiť tieto mechanizmy s prácou tela a uzdravovaním ako takým.

Okrem toho má Sergej Bubnovský diplom učiteľa telesnej výchovy, to znamená, že na akademickej úrovni dostal nejaké informácie o tom, ako funguje anatómia a fyziológia človeka. Pravdepodobne je tu zvláštnosť zvolenej metódy liečby - kinezioterapia.

Podstata metodológie Dr. Bubnovského

Kinezioterapia sa považuje za relatívne novú oblasť liečby, aj keď v skutočnosti tu nie je nič nové. Podobné techniky sa dajú ľahko nájsť napríklad v rôznych formách jogy, aj keď moderné výskumné metódy umožňujú hlbšie študovať mechanizmy práce svalov a pohybového aparátu ako celku, a preto sa pri jednej alebo druhej možnosti liečby používajú najvýhodnejšie pohyby..

Pri kinezioterapii sa používa pohybová terapia, je zapojený svalový aparát a v dôsledku toho tiež fungujú väzivá a kĺby a dokonca aj kostné štruktúry. Táto metóda je vo všeobecnosti účinná a preukázala svoju vlastnú účinnosť. Nie je to nič, čo sa kinezioterapia používa napríklad vo vysoko výkonných športoch, kde hlavnými kritériami pre výber metódy sú práve účinnosť a dosiahnutie výsledkov..

Bubnovsky, ak má vysvetliť s určitým stupňom primitívnosti, tiež používa kinezioterapiu, iba svoju vlastnú metódu, tj pohyby, ktoré vyvinul (prípadne niekde a mierne spracované). Zaobchádzanie z väčšej časti teda spočíva v práci na rôznych simulátoroch a vykonávaní špeciálnych pohybov.

Výhody a nevýhody

Medzi nesporné výhody Bubnovského gymnastiky pre krk, ktoré sú účinné pri liečbe osteochondrózy chrbtice, najmä krčnej chrbtice, patria:

 • univerzálnosť - cvičenia budú prínosom pri liečbe osteochondrózy, ako aj pri jej prevencii a počas rehabilitácie v poúrazovom alebo pooperačnom období;
 • bezpečnosť - pri liečbe tejto gymnastiky sa zmierňujú bolestivé príznaky bez použitia liekov, ktoré môžu poškodiť organizmus;
 • gymnastika je určená pre ľudí všetkých vekových skupín oboch pohlaví;
 • účinok liečby gymnastikou pretrváva dlho a zabraňuje možnému relapsu choroby;
 • cvičia svalový systém, prispievajú k potrebnej úprave hmotnosti a posilňujú obranyschopnosť tela.

Metóda Bubnovsky je oficiálne schválená na použitie a je chránená patentom.

Nevýhodou tejto gymnastiky je potreba disciplinovaného prístupu k triedam, pravidelného zapojenia bez medzier a správneho dodržiavania lekárskeho predpisu. Tvorcovia tohto spôsobu teda ponúkajú ísť na kliniku sami, kde v skutočnosti stojí jednoduchá návšteva telocvične značné peniaze. V inom uskutočnení, ako napríklad nižšie, ide iba o cvičenia, ale nekontrolované vykonávanie nič nezaručuje.

Bubnovsky okrem toho navrhuje, aby sa nepoužívali žiadne ďalšie liečebné metódy, to znamená ani lieky proti bolesti, ani manuálna terapia..

Prebudenie telesných zdrojov a ich nasmerovanie na sebavedomie pomocou metódy kinezioterapie je samozrejme produktívne a rozumné, ale prečo zanedbávať iné metódy? Navyše, ak je to rozumná kombinácia rôznych metód, ktorá nepoškodzuje (ako hovorí Bubnovsky o manuálnej terapii alebo liekoch), ale prospieva.

Indikácie pre použitie Bubnovsky gymnastiky na krku

Kurzy v tejto gymnastike sú zobrazené a prospejú tým, ktorí:

 • často závraty;
 • pamäť sa zhoršila;
 • existujú nerovnováhy, choroba z pohybu;
 • diagnostikovaná vegetatívno-vaskulárna dystónia;
 • zvýšený intrakraniálny tlak;
 • existuje arteriálna hypertenzia.

Mnohé z týchto problémov sú spôsobené zlým prísunom krvi do mozgu v dôsledku nefunkčnosti krvných ciev v krku. Krk môže bolieť v dôsledku oslabených svalov a posilnenie týchto svalov je ďalším dôvodom pre túto gymnastiku. To je veľmi dôležité pre tých, ktorí pracujú v kancelárii a majú výrazný psychický stres, pokiaľ ide o pohyb.

Výsledok tried bude viditeľný pri bežných denných kurzoch dva týždne, potom stačí zapojiť 2 až 3 krát týždenne. Cvičenia budú presnejšie, ak bude študent kontrolovať ich vykonávanie pomocou zrkadla.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Medzi benígnymi gynekologickými chorobami má vedúce postavenie intramurálny myóm. Ochorenie je uzlový rast nachádzajúci sa v hĺbkach svalovej vrstvy maternice. Patologický proces je závislý od hormónov, preto sú fibroidy najčastejšie diagnostikované v neskorom reprodukčnom období a pred menopauzou..
Osteoporóza je choroba, ktorá má progresívny systémový charakter a je sprevádzaná znížením hustoty štruktúry kostného tkaniva a jej ďalšou zmenou.Diagnóza tohto ochorenia už bola úplne preštudovaná, preto jej definícia zvyčajne nie je zložitá.
Vitajte na klinike A. N. Baklanova! Pri liečbe chrbtice ponúkame spoľahlivé a bezpečné technológie..správySkolióza 4. stupňa je dodatočným trápením k hroznej základnej diagnóze SMA