loader

Hlavná

Pažerák

Bubnovského cvičebný stroj pre dom

Ochorenia pohybového ústrojenstva postihujú veľa ľudí. Vďaka technike Dr. Bubnovského možno mnohé z týchto patológií prekonať bez použitia liekov. V takom prípade musí pacient pravidelne vykonávať súbor liečebných cvičení, pre ktoré známy lekár vytvoril multifunkčný simulátor..

Čo je multifunkčný simulátor Bubnovsky

MTB bol vytvorený ruským lekárom pre tých, ktorí chcú doma obnoviť motorickú funkciu chrbtice a kĺbov. Prevádzkovým princípom simulátora je antigravitačná a dekompresná práca, vďaka ktorej je možné eliminovať syndróm bolesti pri rôznych chorobách pohybového aparátu a zlepšiť celkový stav ľudského zdravia. Tento prístup spôsobuje, že liečba drogami nie je potrebná..

Tento univerzálny simulátor bol vytvorený na základe dlhoročnej rehabilitačnej praxe Bubnovského. Prístroj využíva svaly chrbta a kĺbov pomocou dekompresného zaťaženia a má podobu silového rámu, ktorý pozostáva zo železného rámu vo forme oblúka a súboru závaží umiestnených na oboch stranách. V hornej časti simulátora je vybavená lišta pre výťahy. Súprava navyše obsahuje niekoľko úchytiek a úchytiek, pomocou ktorých môžete vypracovať určité svalové skupiny.

Princíp činnosti MTB je vykonávať trakčné pohyby, zatiaľ čo ťah má smer proti gravitácii, ktorý je zabezpečený valčekmi pohybujúcimi sa v bremene. Bubnovskyho simulátor pre domácnosť má niekoľko úprav:

 1. MTB-1 je jeden stojan vybavený dvoma rotačnými blokmi (sú umiestnené pod a nad). Cez nimi prechádza silný kábel, ktorý je pripevnený špeciálnym upevnením k súprave tovaru.
 2. MTB-2 má tvar dvoch stojanov a lavíc. Športový simulátor Bubnovsky je vybavený rôznymi materiálmi na váženie, takže si človek môže zvoliť vhodný režim činnosti. Multifunkčný simulátor kinesis pre domácnosť s kvalifikovaným výberom cvičení môže nahradiť celý komplex vybavenia v telocvični.

Aké je použitie Bubnovského aparátu

Expandéry Bubnovsky pre domácnosť môžu liečiť rôzne choroby a zabrániť ich rozvoju. Podstatou autorovej techniky je poskytnúť telu pravidelnú pohybovú aktivitu, ktorá obnovuje funkčnosť bolestivých svalov, kĺbov rúk, nôh a chrbta. Triedy na Bubnovského aparáte sú zamerané na prekonanie bolestivého syndrómu v postihnutých oblastiach tela.

Špeciálne vybrané cvičenia, na rozdiel od injekcií alebo perorálnych liekov, môžu úplne obnoviť lymfatický obeh a krvný obeh vo svalových tkanivách. MTB zároveň pomáha normalizovať transport potrebných látok do svalov a obnovuje motorickú funkciu kĺbov. Skôr ako začnete cvičiť na simulátore, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Technika Bubnovsky je účinná pre:

 • osteochondrosis;
 • artróza kolenných kĺbov;
 • artritída;
 • koxartróza;
 • impotencia;
 • patológie urogenitálneho systému;
 • hemoroidy;
 • rehabilitácia po infarkte, mŕtvici, chirurgickom zákroku na rôznych orgánoch a chrbtici;
 • kŕčové žily;
 • skolióza.

Ceny za domáci simulátor Bubnovsky

Pre usporiadanie MTB doma bude najlepšou voľbou prvý model simulátora - je relatívne kompaktný a lacný. V takom prípade bude cena produktu závisieť od sady tovaru, ktorý je súčasťou súpravy, a od výšky vertikálneho rámu. Koľko stojí simulátor Bubnovsky v priemere:

 • cena blokového rehabilitačného zariadenia s hmotnosťou 90 kg je 30 000 rubľov;
 • cena ľahkého modelu s nákladom 40 kg - 7 000 rubľov;
 • cena analógu simulátora Bubnovsky s váhami s celkovou hmotnosťou 100 kg - 35 000 rubľov.

Koľko stojí model vybavený švédskou stenou? Takéto zariadenie je možné zakúpiť v internetovom obchode objednaním v elektronickom katalógu. Alternatívou je nákup MTB na domáce použitie v špecializovanom mieste predaja športového náradia. Cena simulátora doplnená švédskou stenou bude približne 27 000 - 3 000 rubľov.

Ako si vybrať multifunkčný simulátor pre domácnosť

S pomocou MTB-1 môžete vykonať takmer celý komplex rehabilitačných kurzov Dr. Bubnovského. S týmto modelom však nebude fungovať robiť „kyvadlo“ alebo iné cvičenia, ktoré vyžadujú 2 bloky. Výhodou MTB-2 je schopnosť viesť celý cyklus kinezoterapie. Blokový rámec tejto modifikácie je navyše funkčnejší ako rámec MTB-1. Ak máte vážne problémy s pohybovým aparátom, je lepšie uprednostniť najkompletnejší model, s ktorým môžete vykonávať akékoľvek Bubnovsky cviky..

Pri výbere navyše musíte brať do úvahy oblasť, v ktorej sa nachádza športové vybavenie domu. Ak nie je k dispozícii samostatný voľný priestor na inštaláciu zariadenia, je vhodný iba MTB-1, ktorý zaberá minimum miesta a je pripevnený k stene. Na inštaláciu simulátora potrebujete iba jeden štvorcový meter priestoru plus 1 až 2 metre na pohodlné cvičenie. Pre rám s dvojitým blokom vyžaduje MTB-2 plochu najmenej 3,5 x 2 metre.

Ako používať simulátor kinesitherapy

Simulátor kĺbov naznačuje, že ľudské telo je počas cvičenia v pozastavenom stave, v ktorom sa svaly uvoľňujú a napínajú. Tento režim umožňuje niekoľkonásobné zníženie zaťaženia, čo zaručuje výrazné zníženie bolesti. Rozťahovanie minimalizuje kontakt medzi kĺbmi, čím sa znižuje riziko oderu chrupavky.

Bubnovskyho simulátor pre domácnosť poskytuje možnosť vykonávať rôzne cvičenia. Ak použijete obe ruky, môžete zistiť ramenné kĺby, svaly krku. Hojdaním, stúpaním alebo krížením nôh sa posilní chrbtica a stimuluje sa krvný obeh v panvových orgánoch. Takéto cvičenia sa odporúčajú ženám trpiacim gynekologickými chorobami. Ak chcete zmierniť bolesť zozadu, mali by ste robiť ohyby s telom zameraným na ruky a kolená.

Rozsah tried by mal zvoliť výlučne lekár individuálne pre každého pacienta. V tomto prípade osoba najprv podstúpi vyšetrenie, počas ktorého lekár vyhodnotí hlavné problémové oblasti tela. Celý proces obnovy Bubnovského zahŕňa prechod cez tri fázy, čo trvá asi 3 mesiace. Medzi nimi je poskytnutá prestávka približne 5 až 7 dní. Počas cvičenia sú pohyby pomalé a výdychy sa vykonávajú pri maximálnom zaťažení. Možnosti cvičenia:

 1. Posaďte sa na podlahu s nohami o stenu, uchopte rukoväť a začnite zdvíhať ruky a pritom sa nakláňajte dopredu. Chrbtica by sa mala vysunúť, chrbát sa ohnúť a lopatky sa zbiehajú.
 2. Posaďte sa na podlahu, uchopte rukoväť rukami, narovnajte chrbát a potiahnite rukoväť smerom k sebe, ohýbajte lakte. Na toto cvičenie sú vhodné aj cvičebné stroje - expandéry pre domácnosť..
 3. Posaďte sa chrbtom k simulátoru, uchopte rukoväť chorou rukou a zdvihnite ju čo najvyššie.

DIY Bubnovsky simulátor

Ak chcete samostatne vytvoriť MTB, musíte najskôr premýšľať o tom, kde bude stáť. Izba, v ktorej je výklenok, je ideálna, alternatívou je použitie podpery. V druhom prípade by mala byť miestnosť priestranná, aby vyhovovala plnohodnotnému simulátoru Bubnovsky. Medzi podperami alebo stranami výklenku je namontovaná priečka s lanom na zdvíhanie tovaru.

Na vyváženie sú nevyhnutné palacinky z tyčinky alebo špeciálne závažia, ktoré je možné vyrobiť na objednávku, zverenie práce skúseným zváračom alebo zámočníckym firmám. V tomto prípade je dôležité správne vypočítať množstvo a hmotnosť tovaru. Domáce cvičebné stroje Bubnovsky sú zostavené podľa pôvodných výkresov a podľa pokynov. Zanedbanie tejto požiadavky môže spôsobiť ujmu na zdraví..

Bubnovsky cviky - Kinezoterapia

Hnutie je život - hlavný slogan Dr. S. M. Bubnovského. Existuje druhé motto „Nie každý pohyb prospieva telu“, ako hovorí doktor, a správne, dokážem vyliečiť správne pohyby, a nie tie správne len ublíži. Cvičenia Bubnovského sú klasifikované ako medicínske - správne pohyby, pomocou ktorých určite nepoškodíte svoje telo!

Odporúčame začať so sledovaním videí. Ak vás niekto zaujíma, nižšie si môžete prečítať viac o cvičeniach:

Sergey Mikhailovich Bubnovsky, profesor, lekár lekárskych vied, vytvoril jedinečný a moderný prístup k liečbe komplexných chorôb spojených s dysfunkciou pohybového aparátu, je zakladateľom modernej kinezoterapie.

Kinesitherapy - (starogrécke Κίνησις - Movement + θεραπεία - treatment) - preložené do ľudského jazyka, jedná sa o formu liečenia tela fyzickou aktivitou, presnejšie povedané, vzdelávacích programov. Tajomstvo tohto vzorca je niečo také: medicína + pedagogika + anatómia + fyziológia a ďalšie náuky, programy, náuky a praktiky. Kinesitherapy poskytuje osobe - liečenie chorôb, a tiež zlepšuje a udržuje ľudské telo v zdravom stave, prevenciu chorôb. Skvelý spôsob, ako si udržať fyzickú kondíciu!

Čo je kinezoterapia:

Video: 20 základných cvičení Bunovského

Cvičiaci program sa vykonáva na simulátore zvanom MTB. Existujú tiež cvičenia, ktoré je možné vykonávať doma aj bez tohto zariadenia. Prvý súbor cvičení:

Cvičenie na bolesť chrbta a krčnej chrbtice

Najprv musíte mať na pamäti, že naklonenie sa dopredu a návrat na predchádzajúcu pozíciu by sa mal vykonávať spomalene. Osoba, ktorá ich vykonáva, spočíva na stene a je pevne pripevnená. Ruky musia držať rukoväť, ale je veľmi dôležité dbať na to, aby vzdialenosť medzi kefami bola rovnomerná a pohodlná. Keď človek zdvihne ruky, chrbtica sa začne natahovať a ohýbať sa v chrbte, aby sa ťahy lopatiek a hrudníka zbiehali. Výdych počas tohto cvičenia je povinný v okamihu, keď je rukoväť pri hrudi, to znamená, keď sa vrátite do východiskovej polohy. Musíte vykonať najmenej desať, maximálne dvadsať opakovaní tohto cvičenia. Hmotnosť kotla pre toto cvičenie by mala byť taká, aby ju bolo možné niekoľkokrát nadvihnúť nad hlavu.

Doma sa toto cvičenie môže nahradiť dvoma podobnými spôsobmi. Jedným z nich je obvyklé usrkávanie panvy, keďže priľnavosť nehrá žiadnu úlohu. Ďalším spôsobom je expandér. Som si istý, že každý vie, ako ho používať, dobre trénovaní ľudia môžu používať dva simulátory.

Vezmite expandér, upevnite ho na silnú podporu, zaujmite rovnakú pozíciu ako pri cvičení na simulátore a začnite s výcvikom. Existuje ďalšie cvičenie, ktoré je medzerou. Toto sa nazýva činka mŕtveho ťahu. Vykonáva sa iba jednou rukou. Aby ste to dosiahli, musíte zaujať nasledujúcu polohu: hlava by mala byť zdvihnutá a brada sa natiahne čo najviac dopredu..

Týmto cvičením môžete dobre rozvíjať svaly hornej časti tela. Mali by ste sa mierne ohnúť chrbtom a pravá noha by sa mala tlačiť dozadu. To sa musí urobiť na lavičke v telocvični. Druhá noha by mala byť ohnutá na koleno a spočívať na lavici čo najpevnejšie..

Pri opieraní činiek o hruď by ste sa mali vydýchnuť. Telo by sa malo v chrbtici čo najviac otáčať, je to jediný spôsob, ako dosiahnuť dobré výsledky liečby pri tomto cvičení. Počet rán je dvanásť. Dva prístupy k tomuto cvičeniu sú minimálne a maximálne šesť. Tí, pre ktorých je ťažké urobiť prvý krok, môžu urobiť dva alebo štyri, ak majú pocit, že sú dosť silní, aby to urobili..

Najväčší výsledok sa dá dosiahnuť pomocou nasledujúceho cvičenia tohto bloku, ktorý sa nazýva trakcia od dolného bloku. Na tento účel môžete použiť aj simulátor MTB alebo expandér. Ak používate rozpínač, pripevnite ho na určitú oporu, vložte do neho chodidlá, zaujmite polohu 90 stupňov a opakujte rovnaký pohyb ako pri prvom cvičení, ale nevracajte sa do pôvodnej polohy a ohnite o niečo vyššie (uhol asi 95 °). -99 stupňov). Ale na tento účel sa musíte nakloniť takmer do konca, aby ste úplne stiahli svaly bedrovej oblasti.

Na konci cvičenia sa lopatky zvyčajne zbiehajú. Vydýchnite, ak je to potrebné, potom, keď rukoväť expandéra príde do kontaktu s pokožkou. A posledné cvičenie. Vezmite si túto pozíciu: sadnite si na lavicu pod uhlom deväťdesiat stupňov. Držte nohy pevne na podlahe. Pripevnite expandér dole. Toto cvičenie pomôže reprodukovať maximálny rozsah pohybu tela, pretože musí rozptyľovať rozptyľovač v uhle štyridsaťpäť stupňov vzhľadom na lavicu. Ak sa cítite unavení vo svojich rukách, môžete pokračovať v ťahaní celým chrbtom..

Začať vykonávať niekoľko prvých pohybov, bude potrebné vyvinúť úsilie aj cez bolesť a tvrdú cestu von. Majte na pamäti!

Liečba bolesti paží a ramien (triáda)

Prvé cvičenie je nasledujúce. Ak to robíte doma, mali by ste ležať na zemi s nohami na simulátore. Prvý ťah je ťah s ohnutým ramenom za hlavou, a potom ten istý ťah ide, ale na stranu, ako v prípade tretieho ťahu, je to vytiahnutie ramien k brade a ich ohnutie v kolene (lakte). Každé cvičenie by sa malo vykonávať, aj keď sú počuť brady alebo je cítiť bolesť.

Je úplne bezpečný a neovplyvňuje proces spracovania. Hmotnosť závaží, ak ide o simulátor, by sa mala zvoliť podľa dobre známeho vzorca, to znamená, že hmotnosť by mala byť taká, aby ste mohli vykonávať cvičenie v množstve desať až dvanásťkrát. Vykonávanie tohto cvičenia je pre prevenciu účinné nielen pri bolestiach v ramene, ale aj pri zdravých. Zopakujte cvičenia pre každú ruku. Vynikajúci účinok sa dá dosiahnuť vykonaním tohto cvičenia pri sedení na lavičke. To je však možné iba so simulátorom MTB. Po ošetrení v lekárskom centre si môžete tento simulátor kúpiť, aby ste mohli všetky cvičenia vykonávať doma.

Hmotnosť (alebo počet pružín v expandéri) pre toto cvičenie musí byť schopný zvoliť si správne, pretože hlboké svaly ramena sú dosť slabé a aby sa nepoškodili alebo nepoškodili, všetko sa musí robiť veľmi kompetentne. S týmto vám Sergei Michajilovič Bubnovský pomôže v jeho lekárskom stredisku. Druhé cvičenie je podobné prvému, ale vykonáva sa oboma rukami súčasne. Najprv potiahnite ruku nad hlavu a potom ich musíte ohnúť na lakťoch. Lakte by sa mali zdvíhať čo najvyššie. Rovnaké cvičenie sa dá použiť s činkami, ale v tomto prípade sa zmení biodynamika. Prípadne ho môžete vykonať, keď stojíte.

Ďalšie cvičenie sa nazýva bench press. Aby sme to dosiahli, musíme sedieť na lavičke so chrbtom k bloku a vziať rukoväť simulátora s postihnutou rukou a postupne ju zdvíhať tak vysoko, ako je to možné. Prvýkrát vás môže ublížiť, ale nemôžete zastaviť. Pretože skôr alebo neskôr sa vrátite k tomuto cvičeniu, ale s ešte väčšou bolesťou. Bolesť je nevyhnutná pri zápale ramenných kĺbov. Hmotnosť bremena by sa mala postupne zvyšovať. Maximálna hmotnosť - štvrtina hmotnosti pacienta, ktorú musí zdvihnúť šesťkrát.

Ďalším je cvičenie "pokrčí ramenami". Nanáša sa pomocou izolovaných ramien. Pri jeho realizácii je zapojený horný okraj lichobežníkového svalu, ktorý je spojený s krčnou chrbticou. Tento pohyb sa vykonáva pri státí, sedení alebo ležaní na lavičke. Hmotnosť by mala byť pre vás vhodná, mali by ste ju cítiť, pretože jej váha stúpa iba s pokrčením plecami. Je lepšie pre mužov používať činky namiesto trénera, je to oveľa lepšie, krk je vtiahnutý do ramien. Postupujte podľa týchto krokov k neúspechu, to znamená, koľko môžete.

Cvičenia na herniu a osteoporózu:

Prvé cvičenie zvané „breza“ je nasledujúce a používa sa iba simulátor MTB. Muž leží na chrbte s nohami hore. Lekár fixuje nohy káblom k simulátoru (závažia) a osoba začína pomaly zdvíhať panvu spolu s nohami tak, že päty sú kolmé k hlave, to znamená, že by ste mali ležať na svojich pleciach, potom si nohy sklopte až do konca, to znamená, že si vezmite plne ležiacu polohu., Narovnané telo nezdvíhajte okamžite, musí sa najprv ohnúť v malej panve a potom sa musí zdvihnúť ďalej. Musíte to urobiť pätnásť, dvadsaťkrát na jednom sedení.

Ďalšie cvičenie sa vykonáva presne naopak, to znamená otáčaním nôh na simulátore. Pri cvičení by ste si mali ľahnúť a ohýbať nohy (s hmotnosťou) na kolenách a panve a hlava by mala klesať na kolená. Toto hnutie pomáha v boji proti celulitíde. V jednom prístupe je možné vykonať dvadsať opakovaní. Pamätajte, že pri ohýbaní tela je maximálna doba exspirácie maximalizovaná..

Potom nasleduje cvičenie podobné prvému s iba jednou pevnou nohou. A to je potrebné iba na zdvihnutie nohy, a to všetko bez ohybov, a nie celého tela, ako v prvej verzii. Blok je navyše doplnený komplexnejším pohybom nazývaným „žaby“. Za týmto účelom ležíte na bruchu, ruky natiahnuté dopredu, aby ste ich mohli použiť ako oporu. V prípade jednej nohy lekár fixuje simulátor váhou a nohu pomaly ohýbate, aby sa podobala žabej nohe. Ďalší pohyb tohto bloku. Ležiac ​​na vašej strane, pohybujete sa hore a dole s rovnou nohou, zdvíhajúc váhu. Pri výkone súboru cvičení pre dobrý účinok by mali byť dve alebo tri opakovania týždenne.

Ďalšie veľmi užitočné a efektívne cvičenie je nasledujúce. Muž leží na boku a jeho dolná časť nohy je natiahnutá dopredu, pričom vytvára uhol 90 stupňov. A s hornou časťou nohy aplikuje cvičenie a ohýba ho na koleno. Takto dochádza k rotácii postihnutého kĺbu, ktorý bolí, čo dokonca spôsobuje problémy pri chôdzi. Tento pohyb zlepšuje prietok krvi v dolnej časti chrbta..

Liečba bolesti nôh a koxartritídy

Na prvé cvičenie budete potrebovať gymnastické lavičky. Na lavičke by si mal pacient ľahnúť na brucho, ohýbať jednu nohu na koleno a pevne sa opierať o podlahu a druhú tiež ohýbať, ale aby zdvihol váhu. Toto cvičenie pomáha vracať venóznu krv do pravej časti srdca, to znamená, že dokonale obnovuje krvný obeh a uvoľňuje srdcový sval. Okrem toho sa toto cvičenie môže vykonať miernou zmenou konfigurácie lavice, čím sa zdvojnásobí rozsah pohybu.

Ďalším cvičením tohto bloku je ťah v hornej časti hlavy kvôli rastu. Ako sa to robí? Ležiac ​​na chrbte, lekár pripevní váhu na jednu nohu. Noha, ktorá je pripevnená, musí byť ohnutá na koleno a panvu a hlava musí dosahovať na koleno. Ruky by mali pomáhať, nohy sa ohýbajú. Pri spätnom ohybe by však ruky mali byť umiestnené na podlahe v blízkosti nôh a druhé rameno by sa malo natiahnuť dozadu a držať sa na opore..

Zoštíhľovacie cvičenia

V prvom cvičení by ste mali byť v regáli a nohy upevniť pomocou kábla zo simulátora. Vykonávanie tohto cvičenia zahŕňa jednoduché miasy tam a späť bez toho, aby sa telo naklonilo dopredu. Za týmto účelom musia vaše ruky držať stojan na bežiaci pás. Pre zlepšenie kvality výsledku by sa malo opakovať 30-50 krát s každou nohou. Keď pálenie v dolnej časti stehna nebude možné vydržať - to môže znamenať iba jednu vec, ktorú možno vykonať. Pri akútnej bolesti chrbta je tento pohyb zakázaný..

Potom nasleduje pohyb, v ktorom musíte sedieť na podlahe a presunúť váhu s nohami pripevnenými na simulátore na stranu a späť. Pre všetkých, ktorí majú problémy s nadváhou a orgánmi gastrointestinálneho traktu, existuje komplex nazývaný „kríza“. Pri tomto cvičení osoba kľačí a položí ruky na rukoväť simulátora a ohýba telo v oblasti panvy, lakte sú ohnuté, takže sa môžete dotknúť kolien. Váha by mala byť taká, aby ste mohli vykonať jedným dychom 20, 30 alebo viac pohybov. Oveľa lepším účinkom by bolo, keby ste brušné svaly priviedli k páleniu. Amplitúda by mala byť taká, aby sa brušné svaly mohli úplne sťahovať. Tieto pohyby môžu okrem iného úplne vyčistiť pečeň..

Potom v našom bloku sú cvičenia, pri ktorých človek sedí na lavičke s nohami, pripevní ich k simulátoru pomocou lana a potom začne samotné cvičenie - ohýba nohy v panve a kolenách. Ako pri čerpaní dolného lisu.

Obnovenie krvného obehu

Prvým cvičením je cvičenie, pulóver, ktoré sa vykonáva pri ležaní na chrbte. Pri ležaní na chrbte musíte kolená a ramená ohnúť tak, aby ste ustúpili a vrátili sa do polohy pod uhlom 95 stupňov, samozrejme s hmotnosťou, ktorá dáva záťaž, ako vo všetkých ostatných cvičeniach. Toto cvičenie je veľmi užitočné pri astme a koronárnych srdcových chorobách..

Ideálne pre pacientov s mastopatiou. Ležiac ​​bokom k simulátoru sa vykonáva nasledujúce cvičenie, ktoré sa podobá rozpätiu krídla, preto sa nazýva motýľ. Jedno rameno v tomto cvičení sa ohýba a rozširuje na stranu. Rameno by sa preto nemalo ohýbať v lakťom. Okrem toho je možné toto cvičenie vykonávať z lavičky, ale stojí za zmienku, že fyzicky pripravení ľudia to dokážu. Pre podrobnejšie informácie o cvičeniach sa môžete obrátiť na kliniku Dr. Bubnovského, kde vám všetko povie sám Dr. Sergey Bubnovský.

Tu je pomerne jednoduché ošetrenie od Dr. Sergei Bubnovsokgo. Tieto jednoduché cvičenia zlepšia kvalitu vášho života a prinesú vám zdravé telo bez osteochondrózy, koxartrózy, sklerózy, hernie, obezity, celulitídy a tiež vám pomôžu liečiť všetky poranenia chrbtice..

Koľko stojí simulátor Bubnovsky

V tomto článku pochopíme, čo je simulátor Bubnovsky, na čo je určený, čo je jeho cena a na čom záleží, kto to potrebuje, ako s tým správne a oveľa lepšie zaobchádzať..

Čo je to simulátor

Sergei Mikhailovich Bubnovsky vytvoril špeciálny simulátor na obnovenie svalovej aktivity. Simulátor je určený pre tých, ktorí si chcú zachovať svoje zdravie doma. Prevádzkovým princípom simulátora je dekompresná a antigravitačná práca, ktorá vám umožní odstrániť bolesť bez drog a zlepšiť celkovú fyzickú kondíciu..

Je to elektrický rám, ktorý sa skladá z oceľového rámu v tvare oblúka so súborom závaží na obidvoch stranách, v hornej časti je priečka na vyťahovanie. V mnohých telocvičniach existuje taký simulátor, ktorý sa všeobecne nazýva „horný blok“. Sada má niekoľko úchytiek a úchytiek, ktoré vám umožňujú cvičiť rôzne svalové skupiny.

Princíp činnosti je trakcia, ale trakcia je antigravitačná pomocou valcov, ktoré ťahajú bremeno.

Koľko a ako kúpiť

Ak si chcete kúpiť multifunkčný simulátor Bubnovsky, môžete sa obrátiť na jedno z jeho liečebných stredísk, kde poskytne všetky potrebné informácie..

Predaj simulátorov sa zaoberá veľkým počtom obchodov. Jedným z najpopulárnejších predstaviteľov je výrobca Iron King, ktorý poskytuje doručovacie služby od domu k domu. Všetky výrobky sú plne certifikované a ceny sú nižšie ako u iných zástupcov.

Spoločnosť poskytuje cenník pre pohodlný výber..

Objednávku si môžete objednať v obchode so športovým tovarom, pomocou ktorého si môžete dohodnúť dodávku.

Faktory, ktoré ovplyvňujú cenu simulátora:

 • Počet stojanov. Tento simulátor je vybavený jedným, dvoma alebo štyrmi stojanmi na závažia, čo vám umožní cvičiť a používať všetky končatiny a vykonávať rôzne závažia..
 • Hmotnosť. V závislosti od hmotnosti blokov na zaťaženie sa mení povaha zaťaženia svalového aparátu. Tiež, náklady na materiál, čím väčšia je hmotnosť bremena, tým vyššia je cena.
 • Rozmery V závislosti od rozmerov sa určuje konštrukčná pevnosť a náklady na materiál.

Oblasť použitia

Simulátor je zameraný na výcvik kinezoterapeutickým smerom. Samotný simulátor Bubnovsky je výplňový tréningový prostriedok na urýchlenie regenerácie narušenej funkcie motora. Simulátor vám tiež umožňuje usporiadať všeobecnú fyzickú formu. Výsledkom je, že takýto simulátor je použiteľný ako v lekárskom prostredí, tak aj ako vybavenie pre telocvičňu.

Činnosť simulátora je zameraná na rehabilitáciu po zlomení chrbtice a obnovenie výkonu. Na zotavenie sa z mozgovej príhody a infarktu. Obnovuje zdravú aktivitu po operácii náhrady kĺbov. Umožňuje liečiť osteochondrózu, artrózu, skoliózu. Liečia medzistavcovú prietrž.

Na účely fyzického rozvoja sa môže používať na čerpanie prsných svalov, ramenného pletenca, bicepsov, tricepsov, brušných svalov a dokonca aj gluteálnych svalov a nôh..

Ako na to

Všetky cvičenia sa vyberajú pre každého chorého pacienta v individuálnom programe a formujú sa do liečebných a výcvikových komplexov cvičení.

Kurzy zahŕňajú prácu na kĺbovej gymnastike, na prácu so svalovým tkanivom, na vývoji a posilňovaní pohybového aparátu..

Hlavnou podmienkou je sústredenie sa na cvičenú časť. Napríklad, ak ide o hruď a cvičenie spája ruky na krížení, postavte sa rovno, držte ruky a roztiahnite ruky. Pri výdychu sa pomaly sústreďte na náklad a dajte ruky do oblasti pásu, na výdych, do východiskovej polohy..

Ak sa vykonáva práca na chrbtici a potrebujete posilniť bedrovú chrbticu, pre vás je vhodná súprava cvikov.

Takýto komplex v plnej koncentrácii a samovoľnosti normalizuje biochemické procesy v tele, zapája medzistavcové platničky a okolité svaly a väzivo..

V dôsledku zvýšeného prietoku krvi v poškodenej zóne sa regeneračné procesy urýchľujú, čo dokonca znižuje a odstraňuje medzistavcové prietrže.

Sergei Mikhailovich Bubnovsky vytvoril súbor dvadsiatich správnych cvičení, ktoré vám umožnia zostať zdravým pri domácej praxi:

 • Prvé cvičenie zmierňuje bolesť chrbta a krčnej chrbtice, jedná sa o blokovanie sedenia so širokou priľnavosťou. Pohyb sa vykonáva vo veľkej amplitúde., Rozvíja svaly chrbtice.
 • Úzky blok priľnavosti blok sedí na lavičke.
 • Ťahanie spodného bloku k pásu. Rozvíja chrbtové svaly.
 • Pohon dolného bloku sediaci na lavičke. Rozvíja chrbtové svaly.
 • Ťah dolného bloku leží pred vami. Liečivý účinok na ramenné kĺby.
 • Ťah dolného bloku pred ním, zatiaľ čo sedí na lavičke. Vývoj ramenných kĺbov a svalov ramenného pletenca.
 • Ťah dolného bloku pred vami dvoma rukami sedí na lavičke. Vývoj hornej časti chrbta a ramenných kĺbov.
 • Lavičkový lis dolného bloku sediaci na lavičke. Ošetrenie ramenného pletenca.
 • Trakcia svalov lichobežníka dolného bloku ležiacich na lavičke. Wellness efekt na ramennom páse.
 • Trakcia horných končatín. Liečba miechy.
 • Ohýbanie nôh k telu s bremenom v podobe horného bloku. Bedrovej liečby.
 • Jedna noha s fixáciou k hornému bloku. Spracovanie dolnej časti chrbta.
 • Ťah jednej nohy ležiacej na jej boku s upevnením k hornému bloku. Bedrovej liečby.
 • Trakcia chodidlami, dolný blok s flexiou v kolennom kĺbe. Liečba spoločného tela.
 • Ponorená noha, spodný blok leží na lavici dole. Vývoj svalov a stehien.
 • Deadlift, dolný blok, sediaci na lavičke. Nižší vývoj sily tela.
 • Ťah po nohách, horný blok, s ohnutím nohy v kolennom kĺbe. Liečba pohybového aparátu.
 • Nohu otočte dozadu a bremeno v podobe dolného bloku. Vývoj sily nôh.
 • Natiahnutie nôh do strany, s váhou v myšlienke dolného bloku.
 • Krútenie tela, kľačanie s hmotnosťou v podobe horného bloku. Práce na brušných svaloch.

kontraindikácie

Podľa samotného Sergeja Michajloviča Bubnovského nemá jeho metóda kontraindikácie. Je však zakázané angažovať sa u ľudí s vysokou telesnou teplotou, rakovinou a otvorenými ranami, pretože cvičenie môže spôsobiť krvácanie. Pred začatím vyučovania je potrebná konzultácia s ošetrujúcim lekárom.

O tvorcovi simulátora

Sergey Mikhailovich Bubnovsky - profesor, lekár lekárskych vied v odbore kinezoterapia. Tvorca autorovej techniky na liečbu a regeneráciu komplexných zranení spojených s pohybovým aparátom.

Vo veku 25 rokov mal hroznú dopravnú nehodu, pri ktorej utrpel vážne zranenia, ktoré ohrozili invalidným vozíkom. Lekári, ktorí liečili Sergeja Michajloviča, tvrdili, že ich pacient sa nebude môcť vrátiť do normálneho života a bude navždy obmedzený na invalidný vozík. Profesor sa preto poučil z osobných skúseností o utrpení a bolesti spojenej so zraneniami v kinezii.

Výsledkom je, že Sergej Michajlovič prekonal chorobu sám a vrátil sa do normálneho zdravého života. Neskôr začal rozvíjať vlastnú metodiku, ktorá pomáha ľuďom vyrovnať sa s chorobami pohybového aparátu. Stojí za zváženie, že Sergej Mikhailovič Bubnovský preniesol všetky skúsenosti na seba, čo ho inšpirovalo k liečbe iných ľudí.

Sergei Mikhailovič Bubnovsky založil kliniku Kinesitherapy Center v Moskve a jeho úspešné skúsenosti umožnili rozšírenie škály kliník po celom Rusku. Za desať rokov praxe Sergei Michajilovič vyliečil viac ako desiatky tisíc pacientov. Je potrebné poznamenať, že profesor Bubnovsky napísal sériu kníh o zdraví.

Terapeutická kĺbová gymnastika podľa Bubnovského pre začiatočníkov

Spôsob liečenia kĺbov Bubnovského je dobre zavedený po celom svete. Zahŕňa liečbu fyzickou aktivitou a zabraňuje mnohým ochoreniam pohybového aparátu. Bubnovská gymnastika pre začiatočníkov má množstvo funkcií, ktoré je potrebné pri jej výkone brať do úvahy.

Funkcie Bubnovského techniky

Podľa štatistík asi 75% ľudí na svete trpí chorobami pohybového ústrojenstva a nie sú to len starší ľudia, ale aj mladí ľudia. Bubnovsky verí, že zdravie pohybového ústrojenstva možno obnoviť prostredníctvom športu, a s týmito cieľmi vyvinul špeciálnu gymnastiku.

Poruchy chrbtice sú bežné u ľudí s neaktívnym životným štýlom. Jednoduchý poplatok pre začiatočníkov podľa Bubnovského pomôže neutralizovať jeho negatívne dôsledky. Je však dôležité nielen sa hýbať, ale správne sa pohybovať.

Cvičenia Bubnovského sú založené na nasledujúcich zásadách:

 • Správne dýchanie;
 • Presnosť vykonávania cvičení;
 • Použitie ďalších procedúr, ako je masáž.
 • Odmietnutie liekov.

Podľa autora techniky pomáha nielen pri odstraňovaní mnohých ochorení pohybového aparátu, ale aj pri zlepšovaní fungovania všetkých telesných systémov, pri zlepšovaní imunitného systému. Prevenciu možno použiť aj na gymnastiku. Hlavné rysy komplexu, ktorý Bubnovsky odporúča pre začiatočníkov, sú nasledujúce:

 • Odstránenie bolesti a bolesti.
 • Svalová relaxácia a tónovanie.
 • Eliminácia zápalu.
 • Spoločný rozvoj.
 • Normalizácia krvného obehu a tlaku.
 • Metabolické zrýchlenie.
 • Optimalizácia výživy tkanív.
 • Posilnenie svalového korzetu.

Na zlepšenie účinku na telo lekár vytvoril špeciálne simulátory, ktoré môžu používať doma tí, ktorí nemôžu navštíviť liečebné centrum. Existuje tiež množstvo cvičení, ktoré nevyžadujú ďalšie zariadenia.

Bubnovsky gymnastika pre začiatočníkov

Existuje technika, ktorá je k dispozícii každému doma. Nebudete potrebovať špeciálne vybavenie, budete mať dostatok športovísk s vodorovnou tyčou, malými činkami alebo expandérom. Predtým, ako začnete vykonávať cvičenia, musíte si uvedomiť, že táto technika si bude vyžadovať disciplínu a plné odhodlanie. Nesmiete vynechať cvičenia, vykonávať nesprávne pohyby, porušovať dýchacie techniky - to všetko znižuje účinnosť a bezpečnosť cvičení.

Odporúča sa začať s malými nákladmi, ktoré sú podľa autorovej metodológie kombinované s komplexom adaptívnej gymnastiky. Môže byť vykonaná po spánku, bez toho, aby vstala z postele. Každé cvičenie opakujte 15 - 20 krát.

Ranné cvičenia podľa Bubnovského

Keď ste sa práve prebudili, nabíjanie služby Bubnovsky pre začiatočníkov doma môže zahŕňať tieto cvičenia:

 • Musíte ležať na chrbte, natiahnite ruky za švy pozdĺž tela a roztiahnite nohy o niečo širšie ako vaše ramená. Palce potiahnite smerom k sebe a potom od seba.
 • Počiatočná pozícia je podobná. Vyrovnajte a roztiahnite chodidlá a pokúste sa palce dotknúť hárkov.
 • V rovnakej polohe otočte chodidla striedavo v smere alebo proti smeru hodinových ručičiek..
 • Predstavte si, že stlačíte malú loptičku prstami na nohách a potom ju prudko uvoľníte natiahnutím a roztiahnutím prstov.
 • Ľahnite si na chrbát, položte ruky na telo. Prejdite cez plachtu, pritiahnite prsty k zadku a vráťte ich do pôvodnej polohy podobným kĺzavým pohybom.
 • Keď ležíte na chrbte, vyrovnajte ruky okolo tela. Ohnite kolená do tupého uhla. Prsty každej nohy natiahnite smerom k sebe, kým sa panva nepohybuje.
 • Kým ležíte na chrbte, položte ruky pozdĺž tela dlaňami dole. Šírku ramena roztiahnite. Prípadne si ukradnite kolená dovnútra a pokúste sa dotýkať listu vnútorným stehnom.
 • Cvičte „gluteal bridge“, ktorý je určený najmä na problémy, ako je zápcha, hemoroidy a iné. Pomáha tiež napnúť svaly zadku a nôh. V polohe na chrbte položte ruky na švy, dlane dolu. Ohnite kolená a nohy si čo najbližšie priblížte. Na výdych musíte zdvihnúť zadok a namáhať ho. Ak urobíte všetko správne, v najvyššom bode sa budú triasť. Pri výdychu jemne skĺznite nadol.
 • Natiahnite ruky a nohy a pritom ležte na chrbte. Musíte ohnúť jedno koleno, uchopiť ho rukami a pritiahnuť ho k hrudníku. Chrbát môže byť zdvihnutý, ale voľná noha by mala zostať priamo na posteli. Vaším cieľom je dotknúť sa brady kolenom..
 • V podobnej východiskovej polohe ohnite kolená a pritlačte nohy k plachte. Zložte si ruky na brucho a pri vdychovaní ho nafúknite ako guľa, zatiaľ čo pri výdychu jemne vyfúknite. Toto cvičenie pomáha udržiavať tón svalu rekta brucha..

Bubnovského cvičenia proti bolesti

Pri ochoreniach pohybového aparátu človek pociťuje rôzne bolesti. Spoločná gymnastika Bubnovsky pre začiatočníkov má za cieľ ich odstránenie.

Sada cvikov na chrbticu pomáha odstraňovať bolesť chrbta a zlepšuje jej celkový stav. Cvičenia zahŕňajú tri fázy: relaxáciu, vývoj a dokončenie svalov. Nemôžete preskočiť jediný krok. Cvičenia, ktoré sú súčasťou komplexu, sú nasledujúce:

 • Odpočiňte si čo najviac, kľaknite si a dlane.
 • Pri výdychu jemne vytvorte „mačičku“ ohýbaním späť pri inhalácii a ohýbaním. Opakujte 15-20 krát.
 • Natiahnite chrbtové svaly. Musíte sedieť na stehne ľavej nohy a priviesť pravú späť. Ľavou rukou, akoby sa ti niečo snažilo dostať pred teba. Cvičenie zopakujte 10-krát pre každú stranu..
 • Keď máte ruky na všetkých štyroch, roztiahnite svoje telo dopredu. Rozdeľte svoju váhu na kolená a dlane, panva a spodná časť chrbta by mali byť rovné. Opakujte 15 krát.
 • Pri inhalácii ohnite ruky na všetkých štyroch stranách a ohýbajte sa smerom k podlahe. Nohy by mali byť upevnené. Pri výdychu vráťte ruky na pôvodné miesto a postavte panvu na päty. Opakujte pohyb 15-20 krát.
 • Ležiac ​​na bruchu a položte ruky po tele. Na výdych zdvihnite panvu čo najvyššie, pri vdýchnutí dolu. Opakujte 30 krát.

Na potlačenie bolesti chrbta je možné použiť gumové tlmiče autorských práv. Musia sa aplikovať podľa pokynov, cvičenia vykonávať v troch sadách 12-krát.

 • Musíte ležať na naklonenej doske. Hlava je hore, ruky sú pripevnené k rukovätiam. Jemne pritiahnite nohy k vdýchnutiu smerom k vám, pri výdychu sa vráťte do východiskovej polohy.
 • Stlačte lavicu a zdvihnite panvu z horizontálnej polohy.
 • Striedavo vykonajte zorný uhol a vis so zahnutými nohami na horizontálnej lište.
 • Za mreže uchopte ruky a položte bremeno na panvu, ťahajte rovné nohy v pravom uhle k telu.

Bubnovského technika je zameraná aj na obnovenie motorickej aktivity krku a odstránenie bolesti hlavy. Cvičenia sa vykonávajú v troch sadách po 12-krát.

 • Musíte ležať na vodorovnom povrchu a vziať si činky. Pri výdychu urobte bench press, narovnajte ruky a ozve sa zvuk „Ha-ha!“ Po vdýchnutí sa vrátite do pôvodnej polohy.
 • V náchylnej polohe roztiahnite činky tak, aby sa dotýkali povrchu, a potom ohnite ruky za lakte. Pri výdychu zdvihnite činky a roztiahnite ruky.
 • Relaxujte pri ležaní na zemi alebo na lavici. Ľahnite si, aby ste si udržali dýchanie, nasmerujte ruky za hlavu a držte v nich činky. Vykonajte cvičenie v troch sadách 12-krát.

Adaptívna gymnastika

Ak sa vám predchádzajúce cvičenia poskytujú normálne, môžete pre začiatočníkov doma vykonať adaptívne cvičenia podľa Bubnovského. Jedná sa o vážnejší program, pre ktorý potrebujete koberec. Je to veľmi dôležité pri jej dýchaní. Vyžaduje sa hlboký dych a takzvané „čistenie“. Zhlboka sa nadýchnite, vstaňte na kolená. Nadýchnite sa a zatlačte membránu všetok vzduch, padajúc dole so zvukom „Ha-ha“. Ak to urobíte správne, váš hlas bude nízky.

Ak chcete vykonať čistenie, pevne stlačte líce a pery. Cez zatvorené pery vytláčajte vzduch diafragmou a potiahnite žalúdok dozadu. Kritériom správnosti je spontánne stiahnutie brucha a hlasný zvuk ako trúbka.

Po naučení, ako správne dýchať, začnite cvičiť. Počet prístupov, ktoré môžete ovládať sami. Vašou úlohou je zvoliť záťaž, ktorá je optimálna pre vaše telo, a postupne ju zvyšovať.

 • Ľahnite si na chrbát, ohnite nohy v pravom uhle. Pokojne vydýchnite. Pri výdychu si strhnite plecia z podlahy a dotýkajte sa vašich kolien rukami. Návrat do východiskovej polohy.
 • Ľahnite si na chrbát na podložku. Rozložte chodidlá od seba vo vzdialenosti 15 až 20 cm a potom si kolená ohnite. Pri výdychu roztiahnite ruky rôznymi smermi, zdvihnite zadok a spojte kolená. Po inšpirácii sa vráťte do východiskovej polohy.
 • V polohe na chrbte uchopte chodidlá a nadvihnite predkolenie do pravého uhla. Ruky musia byť zaistené v zámku na zadnej časti hlavy. Zdvihnite súčasne ramená a panvu, lakte sa dotýkajte kolien. Pri výdychu vráťte ramená a hlavu do východiskovej polohy a nechajte nohy v zábere.
 • Z predchádzajúcej polohy otočte na pravú stranu, pravú ruku natiahnite na stranu a držte ju na povrchu. Dosiahnite na kolená ľavým lakťom a preneste váhu tela na pravú ruku. Spustite sa bez toho, aby ste sa dotkli nôh a hlavy na podlahe. To isté urobte aj pre druhú stranu..
 • Keď stojíte na všetkých štyroch, zavrite nohy a odtrhnite ich z podlahy. Vykonajte kyvné boky zo strany na stranu a snažte sa ich položiť na podlahu. Položte nohy proti krádeži.
 • Z predchádzajúcej polohy sa natiahnite dopredu, akoby ste chceli ležať na bruchu, ale nedotýkajte sa podlahy. Uvoľnite sa, keď ucítite úsek.

Pravidelnosť je dôležitá pri výkone gymnastiky. Zaťaženie sa musí plynulo a postupne zvyšovať pod dohľadom odborníka. Ponúkame vám možnosť pozrieť si video na tému Bubnovského cvičenie pre začiatočníkov.

Bubnovsky simulátor: dizajnové funkcie a podrobné pokyny na výrobu

S. Bubnovsky vyvinul na liečbu a prevenciu chorôb pohybového aparátu, kardiovaskulárneho systému, vnútorných orgánov simulátor, neskôr pomenovaný po ňom. Terapeutický účinok, ktorý sa dosiahne pri tréningu tohto zariadenia, nezaručuje jediný liek, zatiaľ čo jednoduchý dizajn umožňuje jeho výrobu sami. Čo je multifunkčný simulátor Bubnovsky a ako to urobiť sami?

Základná myšlienka multifunkčného simulátora Dr. Bubnovsky

Predpokladom pre udržanie zdravia je pohyb a fyzická aktivita. Práca svalov stimuluje zvýšený krvný obeh, v dôsledku toho sa tkanivám dodáva kyslík a živiny, metabolizmus sa zrýchľuje.

To isté sa deje s lymfou, ďalšou zložkou nášho tela. V procese motorickej činnosti je eliminovaná stagnácia spôsobená sedavým životným štýlom, lymfa začína intenzívne obiehať a normalizovať rôzne funkcie tela.

Nie všetci ľudia sa však môžu voľne pohybovať. Osoby trpiace chorobami kĺbov (artritída, usadeniny solí) a chrbtica (výčnelky, hernie, osteochondróza) pociťujú silnú bolesť, keď sa snažia vykonávať fyzické cvičenia.

Bolestivé pocity sa najviac prejavujú v kĺboch, ktoré si musia udržiavať telesnú hmotnosť, a iba kĺby rúk k nim nepatria. Preto S. Bubnovsky vyvinul návrh simulátora v učebni, na ktorej je odstránené zaťaženie spôsobené gravitáciou.

Vyzerá to ako multifunkčný simulátor Bubnovsky

Zariadenie športového simulátora

V kompletnej sade pozostáva simulátor Bubnovsky zo 4 zvislých rámov (oblúkov), ktoré sú inštalované vo dvojiciach oproti sebe, a lavice umiestnenej medzi nimi. Blok s namontovaným káblom je pripevnený na priečke každého rámu. Zaťaženie je upevnené na jednom konci kábla a mäkká manžeta na druhom konci. Ležiaci na lavičke, užívateľ kladie manžetu na každú ruku a nohu.

Potom sa lavica očistí a študent zostane v končatine. V tejto polohe sa odstráni gravitačné zaťaženie kĺbov a chrbtice a napne sa svalstvo, čo je pre telo veľmi užitočné (to je cieľom väčšiny cvičení jogy hatha).

Hlavným cieľom simulátora Bubnovsky je odstrániť gravitačný komponent

Pri pokusoch o vykonanie jedného alebo druhého pohybu, napríklad skrútenia, musí užívateľ zdvíhať závažia, ktoré si budú vyžadovať svalovú námahu. V tomto prípade sú kĺby súčasťou práce a ich stav sa postupne vráti do normálu.

Na takomto stánku sa pacienti podrobujú rehabilitačným kurzom po úrazoch a operáciách, kinezioterapii (liečba pohybom kĺbov a chrbtice, kardiovaskulárnom systéme a vnútorných orgánoch), prevencii chorôb, preto sa Bubnovsky simulátor považuje za multifunkčný (MTB).

Na simulátore môže Bubnovsky zapojiť ľudí všetkých vekových skupín, počnúc 6-7 rokmi

Plne vybavená možnosť (so 4 oblúkmi) sa nazýva MTB 1-4 alebo jednoducho MTB-4. Na mnoho cvičení stačí 1 alebo 2 oblúky umiestnené oproti sebe. Takéto modifikácie simulátora, respektíve MTB-1 a MTB-2.

Príprava pred vlastnou montážou

Pred priamym prechodom na výrobu simulátora Bubnovsky určia rozmery budúceho návrhu a pripravia potrebné materiály, komponenty a nástroje..

Rozmery

Výška oblúkov a vzdialenosť medzi nimi by mali zodpovedať pôvodnej verzii. Uhol odbočky káblov, ku ktorým sú manžety pripevnené, závisí od toho.

Ak uhol nie je vyrobený tak, ako ho definoval S. Bubnovsky, môžete nielen oslabiť terapeutický účinok, ale aj traumatizovať simulátor..

Jedna z kompletných sád multifunkčného simulátora Bubnovsky MTB-1

Oblúky sú postavené s výškou 220 cm a šírkou 70–80 cm.

Ak je simulátor vybavený jedným oblúkom (MTB-1), jeho podpery sú rovné aj diagonálne. V druhom prípade bude stojan stabilnejší, ale zaberie viac miesta. Preto je v podmienkach nedostatku priestoru vhodný kompaktný oblúk s priamymi podperami.

Materiály a komponenty

Na výrobu multifunkčného simulátora Bubnovsky to urobte sami pomocou nasledujúcich materiálov a komponentov:

 1. Oblúky sú vyrobené z profilovanej oceľovej rúrky, ktorej prierez závisí od použitého zaťaženia. Ak hmotnosť závaží na každej z nich nepresiahne 105 kg, ako v pôvodnej verzii simulátora, na výrobu oblúkov sa použijú rúry 60x60 mm. Výnimkou je jednoduchý simulátor MTB-1: pri rovnakých 105 kg je hmotnosť závaží stojana vyrobená z rúrky 40x40 mm.
 2. Každý blok je vybavený otočným (spojovacím prvkom) na voľné otáčanie okolo zvislej osi.

Otočenie poskytuje ľubovoľné otáčanie pohyblivého bloku okolo zvislej osi

Manžeta by mala byť vyrobená z kvalitných materiálov.

Je lepšie kúpiť manžety vyrobené v továrni, ktoré sa dodávajú v dvoch veľkostiach: 29x6x1 cm a 33x10x2 cm. Vyrábajú sa mäkké (vydržia hmotnosť do 120 kg) a tuhé (používajú sa na nohy a vydržia do 150 kg). Cena jednej manžety vyrobenej vo výrobe je 890 - 900 rubľov.

 • Na vytvorenie lavičky budú potrebné tieto materiály:
  • oceľový pás 40x4 mm;
  • profilová rúrka s hrúbkou steny 2 mm;
  • oceľový roh s rovnakým uhlom 32x32 mm;
  • štvorcová rúra 40x40 mm;
  • drevotrieskové dosky (drevotrieskové dosky alebo OSB) s hrúbkou 20 mm;
  • Penová guma;
  • koženková časť (na čalúnenie).
 • Pre niektoré cvičenia budete navyše potrebovať:

  • reťaze hrajúce úlohu predlžovacích káblov;
  • rukoväte (vyrobené z oceľovej tyče);
  • mat;
  • kožené sandále.

  V niektorých prípadoch používajte rozťahovače s rôznym počtom gumičiek (dĺžka bez držadiel - 1,25 m). Pôvodný expandér stojí 280 rubľov. Výrobok so 4 pletencami sa odporúča na použitie u mužov, od 3 do žien a dospievajúcich, od 1 do 2 ľudí, ktorí sa zotavili z traumy (dislokácia, fraktúra), mozgovej príhody alebo majúcich medziobratlové kýly.

  Použitie expandéra počas tried na simulátore Bubnovsky vám umožňuje diverzifikovať silové cvičenia

  náradie

  Na vytvorenie simulátora budete potrebovať nasledujúce nástroje:

  • meracie nástroje;
  • brúska s reznými kolesami alebo píla na kov;
  • zváračka;
  • elektrická vŕtačka;
  • súbor.

  Ako vyrobiť Bubnovsky simulátor doma podľa vlastnej kresby

  Dizajn simulátora je relatívne jednoduchý na vlastnú výrobu. Nasleduje postupnosť akcií.

  lavice

  Výrobné kroky na pracovnom stole:

  1. Profilová rúrka pre rám a roh sa vyreže na prírezy a potom sa do nich vŕtajú otvory podľa výkresu.
  2. Potom začnite montáž. Na miestach s najväčším zaťažením sú obrobky spojené zváraním, na iných miestach (časti zodpovedné za nastavenie polohy) - pomocou skrutiek..
  3. Hotový rám je ošetrený základným náterom a natretý.
  4. Sedadlo a operadlo drevotriesky alebo OSB sú priskrutkované k rámu. Otvory v týchto častiach sú vyvŕtané tak, že hlavy skrutiek sú skryté.
  5. Pena je prilepená na operadlo a sedadlo, po čom sú potiahnuté koženkou, ktorá je pripevnená zdola na drevotrieskovú dosku pomocou stavebnej zošívačky..

  Každý oblúk má štruktúru v tvare U, ktorá je vytvorená zváraním z profilových rúrok s rozmermi 60 x 60 mm. K hornému nosníku sa priskrutkuje blok s otočným čapom. Spodné „nohy“ oblúkov sú vybavené podpornými doskami.

  Celkovo budú potrebné 4 oblúky. Inštalujú sa vo dvojiciach oproti sebe. Každý pár je zhora spojený horizontálnym segmentom profilovej rúrky, ktorá je privarená k priečkam oblúkov. Potom sú segmenty vzájomne prepojené pomocou dvoch ďalších segmentov, takže výsledkom je jediná rámcová štruktúra.

  Toto je rámová konštrukcia simulátora MTB 1-4 po montáži

  Na druhej strane držiakové rúrky vyvŕtajú v stenách dva protiľahlé otvory. Tu je zasunutá skrutka, ktorá súčasne zasahuje do slučky kábla (musí byť zasunutá do držiaka) a tým upevňuje držiak palacinkami na lane.

  Video: správna prevádzka (ukážka najjednoduchších cvičení)

  Vytvorenie simulátora Bubnovsky na vlastnú päsť je jednoduché. Škodlivý môže byť aj dobre zostavený stojan s vyrážkovým prístupom k tréningu. Preto sa ľuďom, ktorí trpia vážnymi chorobami chrbtice alebo kĺbov, odporúča, aby to robili pod dohľadom lekára.

  Ako odstrániť žalúdok doma: 10 cvičení Bubnovsky

  Gymnastika od Bubnovského na chudnutie žalúdka. Cvičenie pre tlač, zápchu a prietrž

  MUDr. Sergey Bubnovský, autor metódy kinezoterapie a zakladateľ kliniky, autor kníh o nechirurgickej liečbe pohybového aparátu

  Už sme povedali a ukázali, ako zmierniť bolesť chrbta pomocou Bubnovského cvičenia, a tiež sme predviedli gymnastiku pre kolenné kĺby. Bubnovsky dnes vysvetlí, ako odstrániť žalúdok doma a zároveň sa zbaviť zápchy, hemoroidov a bolesti bedrovej chrbtice..

  Veľké brucho

  Indikácie: veľké alebo „závesné“ brucho na účely kozmetickej korekcie. Ptóza vnútorných orgánov, biliárna dyskinéza, zápcha, hemoroidy, syndróm dráždivého čreva.

  I. P. ležiace na chrbte, nohy ohnuté na kolenné kĺby.

  Stiahnutie brucha do chrbtice (loptu si môžete držať rukami, aby ste si predstavili jej spustenie). Počet pohybov nie je menší ako 50.

  Zdalo by sa, že ide o jednoduché cvičenie, ale ako ukazuje prax, bránica je u väčšiny ľudí inaktivovaná a mnohí ľudia majú ťažkosti s porozumením a cítením tohto cvičenia, pretože brušné svaly sa tiež zle vyvíjajú. Zamyslite sa nad cvičením, naučte sa cítiť akousi „prilepením“ brucha k chrbtici, potom vyššie popísané choroby nezanedbateľne zmiznú.

  Lopta pomáha v prvej fáze, pretože musí pri dlhšom výdychu viditeľne „vraziť do žalúdka“.

  Masáž brucha guľatou tyčou

  I. P. sediaci na okraji stoličky alebo dokonca stojace, nakláňajúce telo dopredu, najlepšie po sprche (mokré telo), masíruje žalúdok paličkou, pričom ju berie za konce, zdola nahor. Zároveň môžete masírovať zadok a dolnú časť chrbta. Jedna až päť minút.

  Táto masáž sa dá pripísať tvrdému mieseniu. V tomto prípade sú tukové valčeky na bruchu cítené, pri hnetení sú bolestivé. Pri masáži nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Prekonajte bolesť, čo môžete urobiť.

  Je lepšie vykonať ju po sprchovaní alebo vtieraní akéhokoľvek anticelulitídového krému do pokožky brucha. Kombinujte túto masáž s predchádzajúcim cvičením a zbavte sa „visiaceho“ brucha alebo „zrkadlového ochorenia“..

  Chrumkavé klamstvo

  I. P. ležiace na chrbte, nohy ohnuté na kolenách ležia na stoličke (pohovka). Dlane sú pritlačené k ušiam, lakte sú otočené do strán. Ohýbanie tela pri výdychu „Ha-ha“, ktorý sa snaží dotknúť lakťov kolien. Minimálnou požiadavkou je odtrhnutie lopatiek z podlahy. 20 až 50 opakovaní v jednej sérii, čo najviac.

  Cvičenie je úplne bezpečné, ale vyžaduje súčasné ohýbanie kmeňa a výdych „Ha-ha“. Tento efekt sa prejaví, keď sa vám podarí vykonať 50 opakovaní za sebou. Efekt tohto cvičenia zvyšuje mierne oneskorenie s úplným ohybom. Pokúste sa naraziť do brucha..

  Loptová jazda

  I. P. ležať na zemi. Pod žalúdok položte loptu (basketbal, futbal, volejbal). Valte po guli v smere hodinových ručičiek (zľava zľava, zdola nahor), to znamená po celej ploche brucha - 5-10 kruhov. Ráno alebo večer, vždy na lačný žalúdok, po vypití aspoň pohára vody.

  Je to jeden z najlepších typov viscerálnych masáží pre biliárnu dyskinézu, črevnú atómiu (Crohnovu chorobu) a zápchu. Má dobrý kozmetický účinok na veľké brucho, posilňuje brušné svaly.

  Neodporúča sa vykonávať hemoroidy a opomenutie vnútorných orgánov a v akútnom štádiu pyelonefritídy..

  Kontraindikácie: ochorenie pečene v akútnom a subakútnom štádiu (hepatitída, cirhóza), stavy po apendektómii, cholecystektómia (prvých 6 mesiacov), urolitiáza a cholelitiáza v akútnom a subakútnom štádiu..

  Toto cvičenie možno pripísať aj rôznym tvrdým masážam alebo hneteniu, opäť dosť bolestivým, ale bezpečným.

  Semi-pluh

  I. P. leží na chrbte, s rovnými rukami držiacimi sa na nehybnej opore. Zdvíhanie nôh (rovných alebo mierne ohnutých v kolenách) na úroveň 90 ° alebo viac (k podlahe), pričom sa snaží dotýkať chodidiel pevnej podpery. Je vhodné nedotýkať sa chodidiel pätami podlahy.

  Zdvíhanie a spúšťanie nôh na výdych „Ha-a“. Dýchajte ako „parný vlak“. Nemysli na inhaláciu, stane sa to automaticky. Vykonajte cvičenie 10 až 20 opakovaní v jednej sérii. Je povolené väčšie množstvo, ale bez fanatizmu. Hlavným indikátorom dostatočnosti cvičenia je výskyt pálenia v brušných svaloch..

  Hlavnou indikáciou tohto cvičenia je osteochondróza chrbtice vrátane herniovaných diskov. Cvičenie zlepšuje črevnú motilitu a krvný obeh vo vnútorných orgánoch.

  Absolútne kontraindikácie: kýla bielej čiary, pupočnej alebo trieslovej kýly.

  Relatívne kontraindikácie: akútna bolesť bedrovej chrbtice, hemoroidy v akútnom alebo subakútnom štádiu, prolaps maternice..

  Krútenie panvy

  Cvičte na šikmé svaly brucha (pás). Je vynikajúcou prevenciou osteochondrózy bedrovej chrbtice, pretože zlepšuje pohyblivosť chrbtice v bedrovej chrbtici. Zamerané na fyzicky zdatných ľudí. Beží pomalým tempom.

  I. P. ležiace na chrbte, ruky do strán, nohy ohnuté. Spúšťanie nôh doľava a doprava, kým sa kolená nedotýkajú podlahy. Snažte sa zdvihnúť dlane a lopatky z podlahy. 10 až 20 opakovaní v každom smere. Vykonajte každý pohyb pri výdychu „Ha-ha“. Počas prvých 3 až 4 pohybov je povolené praskanie v bedrovej oblasti.

  Kontraindikácie:

  • ochorenia pečene v akútnom a subakútnom štádiu (hepatitída, cirhóza), stavy po apendektómii, cholecystektómia (prvých 6 mesiacov), urolitiáza a cholelitiáza v akútnom a subakútnom štádiu;
  • kýla (biela čiara brucha, pupočnej alebo trieslovej).

  nitovanie

  Cvičenie je zamerané na fyzicky pripravených ľudí. Iba úplná synchronizácia výdychu a zdvihu nôh vám umožní správne dokončiť toto cvičenie. Veľmi účinné cvičenie, ktoré vám umožní vyvinúť vynikajúcu kontrolu svalov celého tela.

  I. P. leží na chrbte. Ruky sú priamo za hlavou. Pri výdychu „Ha-a“ ohnite trup a snažte sa rovnými rukami dotýkať rovných nôh. Až 20 opakovaní.

  Kontraindikácie: hernie (biela línia brucha, pupočníka alebo brucha), prolaps panvových orgánov (ptóza).

  Stlačte tyč

  Cvičenie je komplikované potrebou nezávislého pripevnenia simulátora k nohám a pevnej podpory (NOP) a výberom vhodného miesta v dome. Potrebujete ďalšie manžety na nohy s karabínou alebo gumené obväzy. Technika samotného cvičenia je pomerne jednoduchá.

  I. P. leží na podlahe a drží natiahnuté ruky na NOP. Súčasný nápor do brucha pomocou bokov simulátora pripevnený na jednom konci k dolnej tretine nôh, druhý k hornému bodu NOP. Vykonajte najmenej 20 opakovaní

  Dokonale dotiahne spodnú časť brucha. S osteochondrózou bedrovej chrbtice pomáha zbaviť sa akútnej a chronickej bolesti chrbta.

  valček

  Pri vykonávaní tohto cvičenia sú zapojené svaly pásov hornej končatiny (ramená, prsné svaly) a samozrejme brušné svaly..

  Cvičte len pre fyzicky fit. Hlavnou chybou je vychýlenie driekovej chrbtice po návrate do I.P. Je lepšie začať s neúplným predĺžením tela.

  I. P. kľačal a položil ruky na rukoväte valca. Predĺženie trupu, až kým sa žalúdok nedotkne podlahy, paže rovno a úplné ohnutie dozadu až do návratu do pôvodnej polohy. Počet opakovaní je od 10 do 20 a je povolených viac. Dve výdychy počas predlžovania a ohýbania tela.

  Po vykonaní cvičenia prvýkrát alebo po dlhšej prestávke môžete cítiť „preglejku“ v žalúdku. To by nemalo byť desivé. Jedno z najlepších cvičení na napínanie hlbokých svalov chrbtice.

  Kontraindikácie: hernia (biela čiara brucha, pupočnej alebo trieslovej), prolaps panvových orgánov (ptóza), hemoroidy v akútnej alebo subakútnej fáze..

  Hojdacie kreslo

  Toto cvičenie je zamerané na fyzicky vyškolených lekárov, pretože vyžaduje veľkú vytrvalosť brušných svalov a dobrú koordináciu..

  Na rozdiel od predchádzajúcich cvičení brušných svalov, počas tohto cvičenia dýchanie takmer chýba (1 výdych pri 4 až 6 pohyboch), čo samo osebe predstavuje zložitý stav. Zároveň sú dokonale zahrnuté šikmé svaly brucha (pás). V skutočnosti sa toto cvičenie týka výkonového aerobiku, pretože účinok sa dosiahne iba pri veľkom počte opakovaní vykonaných pohybov v jednom rytme..

  I. P. ležiace na podlahe na chrbte. Dlane sú pritlačené k ušiam. Striedavo sa dotýkajte kolien krížom. V takom prípade by sa koleno ohnutej nohy malo pritlačiť čo najbližšie k žalúdku a druhé rameno by sa malo narovnať pozdĺž podlahy súčasne, ale nedotýkať sa ho. Vykonajte 10–20 opakovaní na každej strane

  Hlavné indikácie: všetky chronické ochorenia gastrointestinálneho traktu od chronickej gastroduodenitídy po chronickú kolitídu, biliárna dyskinéza, znížená črevná motilita.

  Cvičenie by sa malo vykonávať s osteochondrózou hrudnej chrbtice. Užitočné cvičenie pri ochoreniach panvového dna (prostatitída u mužov, endometrióza u žien).

  V prípade lekárskych otázok sa najskôr poraďte so svojím lekárom.

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  všeobecné informácieUmbilikálna hernia je vyčnievanie brušných orgánov za jej hranicami prostredníctvom slabého pupočného kruhu. Umbilická hernia u dospelých pacientov je na druhom mieste z hľadiska výskytu.
  Na udržanie hustoty kostí je normálne konzumovať vápnik, ale vápnik sa v tele veľmi slabo absorbuje a toto je celý problém - metabolizmus vápnika atď.
  Zhubné nádory prsníka sú smrteľnou patológiou, ktorá vyžaduje včasný chirurgický zákrok. Liečba rakoviny prsníka ľudovými prostriedkami sa považuje za pomocnú, lekári ju však aktívne používajú v skorom štádiu choroby alebo v rehabilitačnom období po vyrezaní rakovinových buniek..