loader

Hlavná

Žalúdok

Sanatóriá na liečbu osteochondrózy: ako si vybrať najlepší

Jedným zo stupňov regenerácie a likvidácie osteochondrózy je kúpeľná liečba využívajúca komplex účinných metód na boj proti chorobám chrbtice. Takáto liečba je predpísaná v konečnom štádiu - po vykonaní etiotropickej, patogenetickej a rehabilitačnej terapie (tj keď lekár odstráni príčinu a príznaky). Účelom kúpeľnej liečby je konsolidácia výsledku a vykonanie rehabilitácie po odstránení exacerbácie alebo chirurgického zákroku.

Výlet do sanatória je veľmi efektívny, ak potrebujete výsledok skonsolidovať a po odstránení exacerbácie vykonať rehabilitáciu.

Čo ponúkajú pacienti

Na prevenciu a rehabilitáciu po liečbe osteochondrózy sa môžu použiť nasledujúce wellness procedúry:

Liečivé bahno je užitočné pre pacientov, ktorí potrebujú obnoviť pohyblivosť medzistavcových kĺbov, zvýšiť imunitu, normalizovať metabolizmus v tkanivách.

 • Úprava minerálnej vody.

Prispieva k obohateniu telesných tkanív užitočnými látkami potrebnými na regeneráciu a normálne fungovanie. Používa sa vo forme minerálnej vody vo vnútri alebo vo forme liečivých kúpeľov.

Je zvlášť účinný pri liečbe pacientov s cervikálnou osteochondrózou. Pijavice zlepšujú krvný obeh krvi, zmierňujú zápaly, anestetizujú, upokojujú, odstraňujú toxíny, ktoré sa nahromadili pri užívaní silných liekov.

Pacientom s osteochondrózou môžu byť predpísané bylinné, minerálne, sulfidové, radónové, soľné kúpele. Pomáhajú zvyšovať odolnosť tela, zlepšujú prietok krvi, zvyšujú metabolizmus, odstraňujú svalové kŕče atď..

Je indikovaný na liečbu cervikálnej a bedrovej osteochondrózy. Zmierňuje bolesť, zápal, zlepšuje tonus svalov, normalizuje funkčnosť orgánov.

Terapeutická masáž pomáha zmierniť bolesť svalov a napätie

 • Terapeutická masáž a manuálna terapia.

Tieto postupy pomáhajú zmierniť bolesť svalov a napätie. Eliminujte zovreté nervy. Prispieť k normalizácii metabolických procesov.

Vplyv na akupunktúrne body ovplyvňuje fungovanie vnútorných orgánov - zlepšuje sa mikrocirkulácia krvi v cievach, zvyšuje sa svalový tonus, vylučujú sa toxíny.

 • Špeciálna kryoterapia chladiacim plynom.

Zmierňuje zápaly a kŕče. Zlepšuje tón oslabených svalov.

Vykonávanie cvičení zostavených školiteľom a vykonávaných pod jeho dohľadom výrazne zvyšuje účinnosť liekovej terapie a fyzioterapie. Po prvé, telesná výchova pomáha tónovať svaly a odstraňuje stagnáciu v tkanivách..

Okrem vyššie uvedených procedúr sa v kúpeľných komplexoch používajú podvodná trakcia pod vodou a suchá miecha (trakcia), ozónová terapia, galvanoterapia a fyzioterapia prístrojov..

Kam ísť?*

V Rusku existuje veľké množstvo stredísk, ktoré pomáhajú pri obnove pacientov s osteochondrózou. V ktorom sanatóriu by ste mali zostať? Neexistuje žiadna jediná odpoveď, pretože každá z nich má svoje vlastné charakteristiky..

Sanatóriá často používajú liečebné kúpele

Kaukaz

 1. Sanatórium "Perla Kaukazu" (Essentuki). Pacientom sa poskytujú všetky potrebné postupy potrebné na obnovenie chrbtice po osteochondróze. Náklady na lístok - od 2800 rubľov. za deň.
 2. Sanatórium "Pyatigorsk" (Pyatigorsk). Hlavným profilom tejto inštitúcie je liečba patológií pohybového aparátu. Pri liečbe sa kladie dôraz na metódy využívajúce prírodné látky - blato, ihličnaté a minerálne kúpele, atď. Cena - od 2380 rubľov. za deň.

Ďalšie zdravotné strediská na Kaukaze, ktoré poskytujú pomoc pacientom s osteochondrózou: Voroněž, Viktória, Niva, Nadezda, Metallurg, Birch, Zdroj, Liečivý kľúč, Rus.

 1. Liečebno-liečebný komplex „Assy“. Nachádza sa v údolí reklamy. Uznávaný ako najlepší balneologický ústav v Rusku v roku 2005. Vybavené najmodernejšou fyzioterapeutickou výbavou. Cena - od 2100 rubľov. za deň.
 2. Sanatórium "Krasnousolsk". Nachádza sa v malebnom nive rieky Usolka. Pomáha s osteochondrózou viac ako 90 rokov. Mnohé postupy sú založené na použití terapeutického bahna. Náklady na lístok - od 2100 rubľov za deň.

Ďalšie sanatóriá v Urale, ktoré poskytujú pomoc pacientom s osteochondózou: „Goryachiy Klyuch“, „Rodnik“, „Mountain Air“, „Mineralnye Vody“, „Solnechny“.

Krymský polostrov

 1. Sanatórium komplex "Yurmino" (Krym, Saki). Osobitnou pýchou tohto sanatória je bahenná terapia Saki peloidmi (elektroterapia alebo aplikácie). Životné náklady - od 2300 rubľov. za deň.
 2. Rekreačný komplex "Saki" (Krym, Saki) - sa nachádza v tesnej blízkosti štátnej jadrovej elektrárne, ktorá sa zaoberá ťažbou bahna z jazera Saki. Cena ubytovania je od 1900 rubľov. o deň.
 3. Sanatórium "Dneper" (Krym, Evpatoria). Nachádza sa 50 metrov od pobrežia. Má vlastné piesočné pláže. Je známy svojimi liečivými kúpeľmi a masážou krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice. Cena - od 1500 rub.
 4. Sanatórium "Poltava-Krym" (Krym, Saki). Sanatórium má povolenie na ťažbu terapeutického bahna a vlastnej studne krymskej minerálnej vody. Cena - od 2160 rubľov. o deň.

Ďalšie zdravotné strediská na Kryme, ktoré poskytujú pomoc pacientom s osteochondrózou: Oren-Krym, Surf, liečebné centrum pre zlepšenie zdravia Severny, Aurora Borealis, penzión Emerald, Chernomorets, Helios.

Výhody kúpeľnej liečby osteochondrózy sú nepopierateľné, musia sa však používať ako profylaxia, ako aj vo fáze rehabilitácie pacienta po komplexnej liečbe. Výber inštitúcie by mal byť zverený ošetrujúcemu lekárovi, vyberie najlepšie sanatórium s postupmi a klímou, ktoré sú vhodné pre váš prípad.

* Uvedené ceny sú relevantné v čase prípravy tovaru. Skontrolujte ceny na oficiálnych webových stránkach zdravotníckych stredísk v Moskovskom regióne, Uralu, na Kaukaze a na Kryme.

Liečba osteochondrózy v sanatóriu

Jednou z hlavných oblastí nášho sanatória je liečba chorôb pohybového aparátu. Vrátane osteochondrózy, ktorá podľa štatistík postihuje 80% populácie. Ľudia často ani netušia, že sa u nich vyvinie patológia chrbtice, a obrátia sa k lekárom, aj keď sa zmeny prejavia.

Naliehavosť problému

Sedavý spôsob života, sedavá práca v kancelárii, nesprávny výber lôžka, nerovnomerné zaťaženie chrbta a kĺbov - to všetko vyvoláva rozvoj degeneratívnych-dystrofických procesov. Ovplyvnené sú medzistavcové platničky aj stavce, ako aj väzivá a kĺbové povrchy. Osteochondróza sa môže vyvíjať v krčnej a hrudnej kosti a v bedrovej chrbtici.

Ak hľadáte sanatórium na liečbu osteochondrózy, venujte pozornosť inštitúciám, v ktorých liečia túto chorobu, pomocou komplexných metód kombinujúcich hardvér, balneologické a fyzioterapeutické postupy. Victoria je jedným z mála kúpeľných stredísk v Kislovodsku, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb na liečbu osteochondrózy. O nich vám povieme viac..

Metódy liečby osteochondrózy

Počas počiatočnej konzultácie s odborníkom sa stanoví zoznam postupov na liečbu osteochondrózy chrbtice. Medzi ne môžu patriť:

 • Cvičebná terapia - fyzioterapeutické cvičenia, ktoré sú skupinovým cvičením, berúc do úvahy aktuálny stav pacienta a jeho diagnózu.
 • Gymnastika v bazéne - na zlepšenie pohyblivosti chrbtice. Triedy sú vhodné pre starších pacientov alebo ľudí s nadváhou..
 • Triedy na simulátoroch - na posilnenie chrbtice. Súbor cvičení je zostavený individuálne.
 • Manuálna terapia - na zmiernenie bolesti. Zahŕňa to návštevu chiropraktika a vykonávanie špeciálnych cvičení pod jeho kontrolou.
 • Masáž - procedúra pomôže zmierniť napätie svalov, aktivovať prietok krvi a odtok lymfy.

Aktívne sa venujeme balneológii a vodoliečbe:

 • Liečivé sprchy - na zlepšenie výživy tkanív a uvoľnenie svalových svoriek.
 • Bahenná terapia liečivým bahnom jazera Tambukan - na zmiernenie zápalu, nasýtenie tela biologicky účinnými látkami, stimuláciu krvného obehu, zníženie svalového tonusu.

V našom sanatóriu môžete absolvovať aj fyzioterapeutické procedúry:

 • Ozónová reflexoterapia - na zmiernenie zápalu a odstránenie bolesti.
 • Liečba DDT (súčasná liečba) - na zvýšenie svalového tonusu a zvýšenie krvného obehu.
 • Liečba UHF (ošetrenie elektrickými a magnetickými vibráciami) - na rozšírenie ciev a zlepšenie výživy tkanív.
 • Magnetoturbotron - na zlepšenie mikrocirkulácie v tele.
 • Kryosauna - na výcvik plavidiel.
 • Magnetoterapia - na zlepšenie metabolizmu buniek.
 • Ultrafonoforéza - na zvýšenie penetrácie liekov aplikovaných lokálne do bolestivých oblastí.

Po absolvovaní procedúr v našom sanatóriu výrazne zlepšíte svoju pohodu, zbavíte sa starostí s bolesťou a zlepšíte pohyblivosť chrbtice..

Sanatóriá na liečbu osteochondrózy v Rusku

Pre efektívnu a pohodlnú liečbu osteochondrózy chrbtice má zmysel navštíviť penzión v kúpeľoch. V každej kúpeľnej nemocnici sa lieči osteochondróza akejkoľvek lokalizácie: bedrovej, hrudnej a podľa toho krčnej chrbtice.

Sanatóriá sú k dispozícii v mnohých krajinách SNŠ, avšak najobľúbenejšie pôsobia v Rusku, na Ukrajine av Bielorusku. Liečba sanatóriom má obrovské množstvo výhod, existuje však iba jedna nevýhoda - pomerne vysoká cena letoviska.

1 Ak je predpísané sanatórium na liečbu osteochondrózy?

Liečba kúpeľom nie je nevyhnutná iba vtedy, ak je potrebné liečiť osteochondrózu v ťažkom štádiu. V lekárskych internátoch môžete liečiť veľmi skoré štádiá chondrózy, hoci to môže byť ťažké kvôli pomerne veľkému množstvu na jeden liečebný cyklus..

A predsa väčšina pacientov chodí do internátov iba vtedy, ak nedokázali poraziť osteochondrózu sami. A to je správna stratégia, pretože penzión má všetky podmienky na vyliečenie choroby, a to aj v štvrtej etape (špecialisti, vybavenie, veľa lekárskych postupov).

Preto by taktika liečby osteochondrózy mala byť niečo také: najprv samostatne (samozrejme pod vedením ošetrujúceho lekára) a v prípade zlyhania (čo je pomerne zriedkavé) - liečba v sanatóriu.

Sanatórium Essentuki na liečbu osteochondrózy

Veľkou výhodou kúpeľnej liečby je skutočnosť, že na pozadí liečby osteochondrózy zlepšíte celkový stav a zdravotný stav. Vrátane posilnenia svalov, srdca, úpravy stravovania, spánku a zábavy si užite zábavu (a psychické zdravie nie je o nič menej dôležité ako fyzické).
do menu ↑

1.1 Je to efektívne?

Kúpeľná liečba osteochondrózy zahŕňa viac ako len ranné cvičenia a vodné procedúry. V skutočnosti je pacient liečený mnohými metódami a samotná liečebná stratégia je premyslená čo najviac (stovky lekárov prešlo skúškou času).

Je však možné s absolútnou pravdepodobnosťou povedať, že liečba osteochondrózy v sanatóriu skončí bezpodmienečným uzdravením? Bohužiaľ takéto záruky neexistujú..

Šanca na úplné vyliečenie alebo aspoň zavedenie choroby do dlhodobej remisie je mimoriadne vysoká (úspech sa pozoruje v 90 - 95% prípadov), ale stále nie je zaručená. A nie je to vôbec žiadna kvalita sanatórií: ani v najdrahšej a najväčšej inštitúcii tohto druhu v Európe alebo USA nedostanete 100% záruku na vyliečenie.

V každom prípade, aj keď sa choroba nedá vyliečiť alebo odpustiť, stále sa budete cítiť oveľa lepšie. Ochorenie nemusí nikam ísť (bude potrebné hľadať iné spôsoby liečby), ale bude postupovať veľmi mierne (minimálna závažnosť symptómov)..
do menu ↑

1.2 Metódy a postupy sanatórnej liečby osteochondrózy

Pri kúpeľnej liečbe osteochondrózy sa na úspešné liečenie choroby používa niekoľko fyzioterapeutických a všeobecných terapeutických metód. Každá z nich je sama osebe neúčinná, ale v kombinácii prináša hmatateľné výsledky..

Sanatórium na liečbu osteochondrickej zátoky Malaya v Anapa

Metódy a postupy sanatórnej liečby osteochondrózy chrbtice:

 1. Klasická cvičebná terapia (terapeutická a preventívna telesná výchova). Používa sa na posilnenie svalového korzetu, zmiernenie svalových kŕčov a zvýšenie regeneračných a imunitných procesov v tele.
 2. Bahenná terapia. Používa sa na zlepšenie regionálneho (namiesto patologického) krvného obehu a metabolických procesov (trofizmus v tkanivách)..
 3. Minerálka. Nasýti telo chýbajúcimi minerálnymi zložkami, ktoré sú pre chrbticu mimoriadne dôležité.
 4. Hirudoterapia (liečba pijavice). Hlavnou funkciou liečby pijavíc je zlepšenie regionálneho krvného obehu, vďaka ktorému sa zmierňujú opuchy, zápaly a zmiernenie regeneračných procesov..
 5. Liečebné kúpele. Má relaxačný (relaxačný) účinok, zlepšuje trofizmus v chrbtových tkanivách.
 6. Laserová terapia Znižuje závažnosť bolesti, znižuje opuch.
 7. Manuálna terapia a všeobecná masáž. Odstraňuje bolesť, znižuje opuch a zmierňuje zápal z tkanív chrbtice.
 8. Akupunktúra. Podobné manuálnej terapii a všeobecnej masáži.
 9. Kryoterapia. Hlavným cieľom kryoterapie je zníženie bolesti (tento postup nie je k dispozícii vo všetkých penziónoch).

2 Zoznam sanatórií v Rusku, ktoré liečia osteochondrózu

V ktorom meste je sanatórium na liečbu osteochondrózy v Rusku? V Rusku je v skutočnosti niekoľko miest s dobrými dôchodkami. Medzi sebou sa líšia iba jemnými odtieňmi, takže si môžete bezpečne vybrať ktorékoľvek z tých, ktoré sa vám páčia.

Sanatórium na liečbu osteochondrózy na predmestiach

Zoznam sanatórií v Ruskej federácii, kde sa lieči osteochondróza (ceny nemusia byť presné):

 • penzión "Rus" na predmestí: Moskovský kraj, Ružinský okres, telefón (495) 669-37-80, cena izieb v inštitúcii je v rozmedzí od 3600 do 15 000 rubľov za deň;
 • penzión "Moscow Region": Moscow region, Domodedovo district, v regióne FSBI "OS Moscow Region" 25, phone +7 (495) 721-13-74, cena je od 3850 do 8000 rubľov za deň;
 • penzión "Perla Kaukazu": Pushkina ulica 26, telefón (87934) 6-56-08, záložné číslo 6-57-71, cena od 3100 do 4500 rubľov za deň;
 • penzión „TsVS Pyatigorskiy“: mesto Pyatigorsk, ulica Soborna 24, telefón +7 (8793) 303-303, 304-304, tiesňové číslo +7 (8793) -33-55-41, cena od 2700 do 7000 rubľov za deň;
 • Penzión Yurmino: telefón +7 (499) 504-28-95. rezervné číslo +7 (978) -010-66-06, cena je od 2400 do 6100 rubľov za deň;
 • penzión "Aquamarine": Anapa, ulica Gorky / Chardonnay 42/1, cena 4960 rubľov za deň;
 • penzión "ZSSR": Soči, Adlersky okres, Leninova ulica 217 A, cena 3 200 rubľov za deň;
 • penzión „Barnaul: Barnaul, ulica Parkovaya 21 A, cena 4 000 rubľov za deň;
 • penzión "Victoria": Kislovodsk, Kirova ulica 12, cena 7300 rubľov za deň;
 • penzión "Krasnousolsk" v Uralu: Bashkiria, okres Gafuri, cena 6 000 rubľov za deň;
 • sanatórium "Pokoj" v regióne Bryansk: cena 5 000 rubľov za deň.

2.1 Zoznam sanatórií na Ukrajine, ktoré liečia osteochondrózu

Na Ukrajine sú kúpeľné zariadenia oveľa menšie ako v Ruskej federácii. Pokiaľ ide o kvalitu, vo všeobecnosti sú horšie, ale nie o veľa. Veľkou výhodou ukrajinských rezortných inštitúcií je to, že ceny sú oveľa nižšie ako v inštitúciách Ruskej federácie a dokonca aj Bieloruska.

Sanatórium na liečbu osteochondrózy na Ukrajine

Zoznam sanatórií na Ukrajine, v ktorých sa lieči osteochondróza:

 1. Sanatórium "Horská Tisza". Adresa inštitúcie: Zakarpatská oblasť, okres Ragkhovsky, dedina Kvasi. Telefóny: ​​+38 (095) 120-08-48, záložné číslo +38 (097) 062-12-11. Cena liečby: od 1200 do 6000 rubľov za deň.
 2. Stredisko "Aqua Vita - Living Water". Adresa inštitúcie: Ternopil, obec Satanov. Cena za deň: od 1200 rubľov.
 3. Eco Spa Resort "Bogolvar". Adresa inštitúcie: Užhorod, obec Antalovtsy. Cena za deň: od 900 rubľov.
 4. Stredisko "Rixos-Prykarpattya Truskavets". Adresa inštitúcie: centrálna pumpa, mesto Truskavets. Cena za deň: od 4 000 rubľov.
 5. Stredisko "Chalet Grail Truskavets". Adresa inštitúcie: Truskavets, Ľvovská oblasť, Sukhovol ulica 60 A. Cena za deň: od 2000 rubľov.

2.2 Liečba osteochondrózy v sanatóriu Pirogov (video)

2.3 Zoznam kúpeľných stredísk v Bielorusku, ktoré liečia osteochondrózu

V Bielorusku existuje veľa sanatórií (ako v prípade malej krajiny), kde sa lieči osteochondróza. Majú kvalitu na úrovni inštitúcií v Ruskej federácii, zatiaľ čo ceny za ubytovanie samotné, ako aj rôzne lekárske zákroky sú oveľa nižšie ako v Rusku..

Zoznam sanatórií v Bielorusku, kde sa lieči osteochondróza chrbtice:

 • sanatórium "Sosny": adresa regiónu Minsk, okres Myadelsky, obec Myadelsky, obec Sosny, dom 7, telefón + 375-1797-20-600, núdzové číslo + 375-1797-55-081, cena terapie je od 2400 do 3100 rubľov v deň;
 • sanatórium "Priozerny": adresa Minsk, okres Myadel, c / a Naroch, ulitsa Peschanaya 21, telefón 8 10-375-1797 (20400), cena liečby od 2000 do 7000 rubľov;
 • sanatórium "Zhuravushka": adresa Minsk regiónu, Myadelsky district, obec Zubrenovka, Sosnovaya street, 7, cena terapie je od 1510 rubľov za deň;
 • sanatórium "Praleska": adresa Minsk kraj, Minsk región, Zhdanovichi village, cena liečby je od 2000 rubľov za deň;
 • sanatórium "Vesta": adresa Minsk kraj, Dzerzhinsky district, cena terapie je od 3800 rubľov za deň.

Ktoré sanatórium lieči osteochondrózu

Najdôležitejším krokom pri obnove chrbtice po chorobe, ako je osteochondróza, je kúpeľná liečba, ktorá je spravidla založená na použití špeciálnych komplexov cvičení a procedúr. Menovanie takejto liečby vykonávajú kvalifikovaní lekári v konečnom štádiu - po vykonaní etiotropickej, patogenetickej a rekonštrukčnej terapie. Inými slovami, kúpeľná liečba je predpísaná potom, čo odborník odstráni príčinu a príznaky akútneho obdobia ochorenia.

Liečba v sanatóriách je predpísaná s cieľom konsolidovať výsledok a viesť rehabilitačné obdobie po odstránení relapsov a chirurgického zákroku..

Čo môže ponúknuť v sanatóriách Uralu?

V uratorských sanatóriách sa na prevenciu a rehabilitáciu po liečbe exacerbácie osteochondrózy ponúkajú tieto procedúry:

1) Spracovanie bahna. Procedúry liečivého bahna sú predpísané pre pacientov, ktorí potrebujú obnoviť pohyblivosť medzistavcových kĺbov. Okrem toho tento postup pomáha zvyšovať imunitu a normalizovať metabolické procesy v tkanivách.

2) Úprava minerálnymi vodami. Minerálna voda, ktorá je známa pre Ural, môže obohatiť tkanivá tela užitočnými látkami, ktoré sú potrebné na obnovenie a normalizáciu ich fungovania..

3) Hirudoterapia. Liečba pijavíc je vo väčšine prípadov predpísaná pacientom trpiacim osteochondrózou krčných stavcov. Tieto malé „prísavky“ sú schopné:

 • zlepšiť krvný obeh krvi;
 • zmierniť zápalové procesy;
 • zanestetizovat;
 • upokojiť;
 • odstráňte toxické látky z krvi.

4) Liečba liečivými kúpeľmi. Spravidla sa pri osteochondróze predpisujú bylinné, minerálne, sulfidové, radónové a soľné kúpele, ktoré zvyšujú odolnosť tela, zlepšujú krvný obeh a metabolické procesy a odstraňujú svalové kŕče..

5) Laserová terapia. Tento postup je predpísaný hlavne pri liečbe osteochondrózy krčnej a bedrovej chrbtice a je zameraný na odstránenie bolestivých príznakov, zápalových procesov a normalizáciu práce vnútorných orgánov..

6) Manuálna terapia a masáže. Pomocou týchto postupov sa môžu pacienti s osteochondrózou zbaviť svalového napätia a zovretých nervových zakončení. Masáže a manuálna terapia navyše priaznivo ovplyvňujú metabolické procesy a urýchľujú ich.

7) Akupunktúra. Ihly, ktoré pôsobia na akupunktúrne body tela, priaznivo ovplyvňujú činnosť vnútorných orgánov, zlepšujú krvný obeh, zvyšujú tonus svalov a zbavujú telo škodlivých hromadení..

8) Terapeutický komplex telesnej výchovy. Pacienti pod dohľadom kvalifikovaných trénerov vykonávajú špeciálny súbor cvičení, ktorý je zameraný na zvýšenie účinnosti liečby drogami a fyzioterapie.

9) Plávanie v bazéne.

Okrem týchto terapeutických opatrení môže každé sanatórium v ​​Uralu ponúkať svojim pacientom množstvo ďalších užitočných postupov.

Liečba miechy v najlepších sanatóriách v Rusku

Vyberte si sanatórium na ošetrenie chrbtice
+7 (495) 419-19-66; +7 (495) 641-09-69

Prevencia a liečba chrbtice v kúpeľnom komplexe má maximálny možný účinok. To isté platí pre také zložité úlohy, ako je liečba medzistavcovej (medzistavcovej) prietrže. Liečba liekmi takýto výsledok neprináša, pretože väčšina týchto chorôb sa líši v chronických formách.

Liečba chrbtice pomocou sanatória vám umožní na dlhú dobu zabudnúť, že došlo k takémuto chronickému ochoreniu, pokiaľ to pacient skutočne nezačal. V týchto sanatóriách často barle vyvolané zotavenými pacientmi zostávajú ako exponáty múzea, ktoré sú jasným ukazovateľom účinnosti liečby. Ošetrenie chrbtice v sanatóriu sa uskutočňuje pomocou liečivých prírodných faktorov, minerálnych vôd a bahna, ktoré sú svojím chemickým zložením oveľa bohatšie ako akékoľvek lieky a majú menej špecifický, ale výraznejší systémový účinok..

Liečba chrbtice v sanatóriu zahŕňa množstvo techník a príležitostí, ktoré ústavná liečba nemá.

Napríklad, prevencia a liečba osteochondrózy sa vykonáva pomocou masáže, kryoterapie, ak sa pacient môže pohybovať nezávisle. Aktívne používaná fyzikálna terapia a fyzioterapia.

Aby bolo možné identifikovať indikácie a kontraindikácie, nakreslite si kúpeľnú kartu, je potrebné podstúpiť nejaké vyšetrenia. Liečba medzistavcových hernií v sanatóriu sa vykonáva na základe MRI, EKG, rádiografie a krvných testov. Ak sa vyskytujú ložiská infekcie, musia sa pred cestou do sanatória dezinfikovať.

Profylaxia medzistavcovej prietrže v sanatóriách má veľmi dobrý účinok. Pacientom je predpísaná fyzioterapia, vodoliečba, liečebné cvičenia, kúpanie na mori..

V akom stredisku sa lieči osteochondróza?

Telefóny na konzultácie: 8 (8442) 96-21-00; 8 905-390-88-60

Sanatóriá na liečbu osteochondrózy sú pohodlné strediská ponúkajúce účinné liečebné metódy a postupy pacientom s problémami s chrbticou. Jedným z takýchto letovísk je Volzhskaya Zdravnitsa, ktorá sa etablovala ako jedno z najlepších letovísk nielen v regióne, ale aj v celom Rusku. Liečebný ústav sanatória ponúka liečbu osteochondrózy akejkoľvek lokalizácie: krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice.

Každý pacient s týmto ochorením môže dostať kvalitnú a profesionálnu liečbu. Akýkoľvek postup alebo navrhovaná metóda je zameraná nielen na zastavenie príznakov choroby, ale aj na komplexné uzdravenie tela.

Počas existencie sanatória odborníci vyvinuli a implementovali účinné liečebné programy, ktoré môžu zmierniť bolesť a liečiť chorobu v ktorejkoľvek fáze. Odporúča sa navštíviť sanatóriá liečiace osteochondrózu nielen v závažných prípadoch, ale aj na prevenciu.

Počas kúpeľnej liečby v sanatóriu dostanete bezplatné stretnutia lekárov, fyzioterapeutov, terapeutov a gastroenterológov. Dostanete presne tú liečbu, ktorá je skutočne potrebná. Vždy môžete vyhľadať radu od našich lekárov a môžete si byť istí, že vám nezostane bez pozornosti a pomoci!

Väčšina ľudí, ktorí trpia akýmkoľvek chronickým ochorením po absolvovaní kúpeľnej liečby, nie je chorá dlhšie ako rok!

Obsah stránky:

Jednou z výhod penziónu, kúpeľov alebo sanatória je to, že pri liečbe osteochondrózy zlepšujete celkové zdravie. Dodržiavaním harmonogramu procedúr (podľa predpisu lekára) posilníte svoje svaly, srdce, regulujete správnu stravu, užijete si dobrý nočný spánok. Pamätajte, že psychologické zdravie je rovnako dôležité ako fyzické.

Sanatórium, kde sa lieči osteochondróza!
Rekreačné stredisko Volga!

Telefóny na konzultácie: 8 (8442) 96-21-00; 8 905-390-88-60

Osteochondróza chrbtice je choroba, ktorá si vyžaduje zvýšenú pozornosť a dostatočne dlhé ošetrenie av rôznych štádiách. V období exacerbácie je potrebné lekárom neustále sledovať a podrobiť sa fyzioterapeutickej aj liekovej liečbe..

Počas regeneračného obdobia rehabilitačné programy zahŕňajú: fyzioterapeutické cvičenia (fyzioterapia), rôzne masáže, manuálnu terapiu, nekonvenčné metódy liečby, ako aj odporúčané metódy fyzioterapie. Môže sa liečiť akákoľvek chrbtica: krk, hrudník alebo spodná časť chrbta.

Liečba chrbta pomocou sanatória je schopná doplniť potrebný súbor opatrení na boj proti tomuto ochoreniu. Liečba osteochondrózy v sanatóriu prechádza presne zvnútra - vnútornou výmenou. Koniec koncov, kvôli narušenej vnútornej rovnováhe dochádza k fatálnym deformáciám. Stredisko je nielen relaxáciou, ale aj príjemným vylepšením.

Fyzioterapeutické procedúry v sanatóriu „Volzhskaya Zdravnitsa“. Najlepšie liečivo nám bolo dané samotnou prírodou. Stačí ich správne používať.

Sanatórium je skvelým miestom nielen na liečbu osteochondrózy chrbtice, ale aj na prevenciu tohto ochorenia. Odpočinok a zotavenie v kúpeľoch raz ročne vám umožňujú žiť prakticky bez exacerbácií.

Sanatórium liečiace osteochondrózu bude jedným zo štádií, ako sa zbaviť choroby a liečiť telo pomocou účinných fyzioterapeutických metód. Zlepšenie zdravia v kúpeľnom stredisku je takmer záverečnou fázou po liečbe špecializovaným lekárom. Hlavným cieľom kúpeľnej liečby osteochondrózy je maximalizovať výsledok a vykonať rehabilitáciu po operácii alebo vylúčiť exacerbáciu. Ošetrujúci lekár môže predpísať liek na osteochondrózu v internáte, keď boli vyskúšané všetky ostatné terapeutické metódy a neexistuje pozitívna dynamika.

Zaujíma vás sanatórium na liečbu osteochondrózy? Ošetrenie chrbtice a chrbtice je možné vo wellness centre Volga: lacné a kvalitné ošetrenie. Napíšte alebo zavolajte: poradíme sa s kúpeľnou liečbou a odpovieme na všetky vaše otázky.

Telefóny na konzultácie: 8 (8442) 96-21-00; 8 905-390-88-60

Sanatórium na liečbu osteochondrózy!

Telefóny na konzultácie: 8 (8442) 96-21-00; 8 905-390-88-60

Množstvo a kvalita postupov používaných pri liečbe osteochondrózy v sanatóriu pomáha takmer každému, kto má bolesti a nepohodlie pri vykonávaní normálnych pohybov. Ak je choroba už v remisii, mali by ste ísť do penziónu, kúpeľov alebo sanatória. Ak existuje akútne obdobie choroby, musí sa odložiť cesta do sanatória.

Viac ako 35 rôznych fyzioterapeutických procedúr pre pohybový aparát

Liečba osteochondrózy v sanatóriu "Volzhskaya Zdravnitsa" zahŕňa použitie iba účinných metód liečby pomocou moderných profesionálnych zariadení. A základňa sanatória má viac ako 35 rôznych postupov a väčšina z nich je zameraná na ošetrenie pohybového aparátu. Liečebné postupy v sanatóriu na osteochondrózu sú dosť rôznorodé a presne vám budú pridelené tie postupy, ktoré budú pre vás najúčinnejšie a najúčinnejšie.

Tieto pokyny sa používajú ako: lekárska lekárska masáž, liečebné kúpele, fyzioterapeutické procedúry, telesná výchova a chôdza (nordická chôdza), rôzne diéty atď. Ak potrebujete lacné sanatórium, kde sa lieči osteochondróza chrbtice, kúpeľné dovolenky v kúpeľnom stredisku Volga. bude pre vás najvhodnejšou možnosťou.

Profesionálna liečba osteochondrózy!

Telefóny na konzultácie: 8 (8442) 96-21-00; 8 905-390-88-60

Liečba v sanatóriu je najlepšia pre vaše kĺby. Individuálny prístup k uzdraveniu. Viac ako 30 procedúr fyzioterapie. Iba správne zaobchádzanie...

Čo ešte ponúka sanatórium?

Sanatórium na liečbu osteochondrózy kombinujúce moderné a konzervatívne metódy hojenia využíva maximum príležitostí na obnovenie tela pacienta: používajú sa jedinečné postupy, ktoré nie sú vždy nájdené v nemocniciach alebo na klinikách. Na základe sanatória existuje obrovský výber fyzioterapie zameranej na ošetrenie všetkých častí chrbtice: ošetrenie krčnej chrbtice, hrudníka a lumbosakralu.

Výhody zdravotných dôchodkov:

- očistenie tela;
- zlepšenie krvného obehu;
- posilnenie väzov a svalov;
- saturácia svalového tkaniva kyslíkom;
- Zlepšenie nervovej aktivity.

Poloha kúpeľných miest tiež zohráva dôležitú úlohu pri liečbe: vo väčšine prípadov sa nachádzajú na krásnych malebných miestach, kde je čerstvý wellness vzduch a krásna príroda..

Ľudské telo je schopné regenerácie a obnovy za tých podmienok, keď všetky jeho funkcie fungujú vzájomne prepojene a jasne. Počas kúpeľnej dovolenky odborný lekár eliminuje zvyškové účinky choroby a zabezpečí správnu prácu nielen chrbtice, ale celého tela. Lekárske sanatóriá, ako je Volzhskaya Zdravnitsa, majú dostatočné zdroje na liečenie pacientov s osteochondrózou..

Zaujímajú vás sanatóriá, kde sa lieči osteochondróza? Liečba bolesti chrbta a chrbtice sa môže uskutočniť v kúpeľnom stredisku Volga. Lacná a kvalitná kúpeľná liečba vo všetkých smeroch. Zavolajte a napíšte: poradíme vám pri liečbe osteochondrózy a odpovieme na všetky vaše otázky.

Telefóny na konzultácie: 8 (8442) 96-21-00; 8 905-390-88-60

Pri výbere lacného sanatória s liečbou osteochondrózy sa oplatí venovať pozornosť Volgogradskému lekárskemu centru Volgograd. Sanatórium sa nachádza v ekologicky čistej oblasti na malebnom brehu rieky Volhy. Práve tu vám bude ponúknutá široká škála služieb fyzioterapie.

Jedným z princípov efektívnej kúpeľnej liečby chrbta a chrbtice je jej komplexnosť: použitie rôznych prírodných liečivých faktorov v kombinácii s fyzioterapiou, fyzioterapiou, klimatickou terapiou, špeciálnou diétou, ako aj prepnutie pacienta z sanatória z obvyklých podmienok do prostredia morálnej a fyzickej pohody..

Čo môže liečba osteochondrózy v sanatóriu "Volzhskaya Zdravnitsa" dať? Pri liečbe získate maximálny efekt z uzdravenia! Spoľahlivé lekárske vybavenie, rôzne druhy fyzioterapie, kvalifikovaný personál, individuálny prístup, ako aj starostlivosť a starostlivosť o ošetrujúcich lekárov.

Dostanete špeciálnu atmosféru a starostlivosť, kde je nielen profesionálne ošetrenie, ale aj kúpeľná dovolenka medzi nádhernou prírodou regiónu Volgograd a rieky Volha. Pri liečbe chorôb, ako je osteochondróza, dostanete špeciálny režim, ktorý prispieva k účinnému a správnemu účinku kúpeľných faktorov..

Sanatóriová liečba osteochondrózy (krčka, hrudník, lumbosakrál) je príležitosťou na použitie všetkých liečebných metód a na získanie všetkého, čo potrebujete, od kúpeľov: zlepšenie pohody, posilnenie pohybového aparátu a nervového systému, zlepšenie krvného obehu a metabolických procesov.

Telefóny na konzultácie: 8 (8442) 96-21-00; 8 905-390-88-60

Liečba osteochondrózy v sanatóriu „Volzhskaya Zdravnitsa“: foto

Rôzne terapeutické účinky. Fyzioterapia v sanatóriu sa používa nielen na liečenie osteochondrózy, ale aj na komplexné zlepšenie organizmu..

Vynikajúca kompatibilita s inými liekmi. Použitím fyzioterapie pri liečbe chrbtice je možné v priebehu času čiastočne alebo úplne opustiť liečbu drogami.

Maximálny terapeutický účinok: Pozitívny výsledok je možné vyhodnotiť po prvých zákrokoch. Okrem toho neexistujú žiadne vedľajšie účinky..

Použitie terapeutických metód je dostupné a dostupné. Z tohto dôvodu je fyzioterapia hromadnou liečbou.

Liečebné metódy osteochondrózy ponúkané sanatóriami pomáhajú obnoviť normálne fungovanie tela pomocou pomerne účinnej fyzioterapie a ďalších doplnkových postupov, ale nezahŕňajú použitie liekov proti bolesti, protizápalových liekov a iných liekov..

Liečba osteochondrózy v sanatóriu zahŕňa použitie týchto postupov a techník: terapeutická masáž, cvičebná terapia, podvodná masáž, reflexológia, fyzioterapeutické sedenie (blato, minerálne a soľné kúpele, elektroforéza, magnetoterapia atď.). Vďaka čistému a čerstvému ​​vzduchu sa metabolizmus zrýchľuje, procesy ničenia chrupavkového tkaniva sa znižujú, zvyšuje sa celková nálada pacienta, zvyšuje sa odolnosť tela voči sprievodným chorobám..

Pacient vynakladá bolesť na presný výber spôsobu liečenia choroby v liečebnom stredisku Volga ako profesionál v oblasti fyzioterapie: pomáha šetriť drahocenný čas a bráni progresii ochorenia..

Rekreačné stredisko Volga!
Liečba tela a duše!

Sanatórium na liečbu osteochondrózy!
Rekreačné stredisko Volga!

Telefóny na konzultácie: 8 (8442) 96-21-00; 8 905-390-88-60

Pri liečbe spinálnej osteochondrózy v sanatóriu Volzhskaya Zdravnitsa sa pacientom ponúkajú nasledujúce procedúry a regeneračné metódy: cvičebná terapia, blato, suchý uhličitý kúpeľ (SUV), jódbromidové a bischifitové kúpele, tepelná terapia, ultrazvuk, kyslíkový koktail, podvodná masáž (PDM), laserová terapia, tepelná elektráreň, lekárska lekárska masáž, elektroforéza, kúpele s bylinnými extraktmi solí.

Liečba osteochondrózy v sanatóriu: bahenná terapia.

DREAMING. Liečebné kaly v liečbe osteochondrózy sú veľmi populárne, pretože majú účinný liečivý účinok.

Liečivé bahno pomáha normalizovať krvný obeh a odstraňuje všetky toxíny z ľudského tela. Znižuje bolesť a zmierňuje svalové kŕče. Zvyšuje imunitný systém a odstraňuje opuchy.

Liečivé bahno je užitočné pre pacientov, ktorí potrebujú obnoviť pohyblivosť medzistavcových kĺbov, zvýšiť imunitu, normalizovať metabolizmus v tkanivách.

LASEROVÁ LIEČBA. Postihnuté miesto je ovplyvnené laserom. Ožarovanie sa uskutočňuje v smere zapálených nervových koreňov miechy. Ovplyvňuje paravertebrálne (paravertebrálne) zóny postihnutej oblasti. Zároveň sa aktivujú bioelektrické procesy v nervových tkanivách, vďaka ktorým sa zmierňuje zápal a bolesť, urýchľuje sa hojenie poškodených tkanív..

HIRUDOTHERAPY. Postup, ktorý sa vykonáva s pijavicami. Táto technika poskytuje väčšiu účinnosť pri cervikálnej osteochondróze. Slín pijavice obsahuje polypeptid hirudínu, ktorý umožňuje zlepšiť krvný obeh a vyhnúť sa trombóze. Hirudoterapia má analgetický a sedatívny účinok.

Masážna terapia osteochondrózy: jedna z hlavných metód liečby

LEKÁRSKE MASÁŽE. Tento postup pomáha zmierňovať bolesť a svalové napätie, odstraňuje zovreté nervy. Masáž pomáha normalizovať metabolické procesy. Vplyv na akupunktúrne body ovplyvňuje fungovanie vnútorných orgánov - zlepšuje sa mikrocirkulácia krvi v cievach, zvyšuje sa svalový tonus, vylučujú sa toxíny.

Masáž pod vodou. Terapeutický účinok pri osteochondróze sa dosahuje uvoľnením svalov, obnovením ich kontraktility.

Prúd vody zlepšuje zásobovanie tkanivovou krvou, lymfatickú drenáž, stimuluje metabolické procesy, eliminuje zápaly, zvyšuje pohyblivosť chrbtice a zvyšuje celkový tonus tela. Sanatóriá na liečbu osteochondrózy často používajú postup a sú účinné nielen pri tomto ochorení, ale aj pri liečbe rôznych bolestí chrbtice a chrbta (výčnelok)..

Elektroforézy. Pri liečbe osteochondrózy je to účinný, cenovo dostupný a bezpečný spôsob, ktorý pomáha zmierňovať bolesť, napätie a svalové kŕče, stimuluje miestny krvný obeh..

TES-terapia. Transkraniálna elektrická stimulácia je účinná pri zmierňovaní bolesti. Pomáha zmierňovať bolesť pri osteochondróze, neuritíde, ischias, glosalgii, artróze, radikulitíde. Často sa používa po operácii, aby sa urýchlil proces regenerácie..

SUŠENÁ KÚPKA (SUV). Procedúra je účinná na všetkých častiach chrbtice (krk, hrudník, spodná časť chrbta): obnovuje krvný obeh, zlepšuje vaskulárnu výživu, aktivuje krvný obeh. Oxid uhličitý poskytuje skutočné zlepšenie zdravotného stavu pacientov s osteochondrózou.

Cvičebná terapia. Klasické terapeutické fyzické cvičenia - posilňujú svalový korzet, zmierňujú kŕče, aktivujú regeneráciu a imunitné reakcie.

Nordická chôdza pri liečbe osteochondrózy

SPORTS SCANDINAVIAN WALKING s osteochondrózou vám umožní posilniť svalový korzet trupu, rúk, nôh, znížiť zaťaženie kĺbov.

Napríklad pri kýle chrbtice je nordická chôdza jedným z mála druhov fyzickej aktivity, ktorá pomáha zbaviť sa bolesti spôsobenej chorobou bez poškodenia už poškodených stavcov. Nezačnite však trénovať, kým sa neporadíte so svojím lekárom..

SPRACOVACIE BATÉZY. Liečebné kúpele - uvoľňujú nervový systém, majú relaxačný účinok na chrbtové svaly, zvyšujú krvný obeh.

Toto nie je úplný zoznam postupov, ktoré vám budú ponúknuté. Fyzioterapeut vymenúva liečebné sedenia po konzultácii a vyšetrení pacienta. Sanatórium na liečbu osteochondrózy - Volzhskaya Zdravnitsa: všetky potrebné postupy, kvalifikovaná pomoc, starostlivosť, starostlivosť lekárov a personálu..

Liečba sanatória sa stala pomerne populárnym spôsobom liečby chorôb pohybového ústrojenstva. Mnoho odborníkov to odporúča pacientom s diagnózou osteochondrózy. Táto technika sa používa už dlhú dobu, hoci v súčasnosti ponúkajú sanatóriá množstvo nových účinných spôsobov boja proti tejto chorobe..

Niektorí pacienti spochybňujú účinnosť liečby osteochondrózy v sanatóriu. Dôvodom je predovšetkým nepochopenie úlohy sanatórnych liečebných metód. Mnoho pacientov verí, že s ich pomocou je možné úplne eliminovať akútne záchvaty alebo zbaviť sa choroby. Tento názor však nie je úplne pravdivý.

Liečba sanatória je predpísaná ako jedna z hlavných metód rehabilitácie po hlavnej terapii, ktorá sa vykonáva na odstránenie akútnej fázy, ako aj na zabránenie relapsu. Metódy ponúkané takýmito lekárskymi zariadeniami môžu byť vynikajúcou prevenciou osteochondrózy, ale ich cieľom nie je úplne sa zbaviť choroby, rýchlo zmierniť bolesť alebo zmierniť zápal..

Liečebné metódy ponúkané sanatóriami prispievajú k obnoveniu normálneho fungovania tela pomocou pomerne účinnej fyzioterapie a niektorých ďalších postupov, ale nezahŕňajú použitie liekov proti bolesti, protizápalových liekov a iných liekov..

Tieto inštitúcie sú čiastočne zodpovedné za objavenie sa ilúzií týkajúcich sa kúpeľnej liečby. Niektorí z nich predstavujú potenciálnym návštevníkom trochu prefúknutú reklamu na svoje služby a účinok, ktorý poskytujú. Najdôležitejšie je mať na pamäti: hlavným cieľom sanatórnej liečby osteochondrózy je rehabilitácia po odstránení exacerbácie a po operácii..

V týchto zdravotníckych zariadeniach sa používajú hlavne fyzioterapeutické metódy. Každé zo stredísk ponúka svojim návštevníkom celý rad procedúr. Výber konkrétneho komplexu vykonáva ošetrujúci lekár s prihliadnutím na niektoré faktory:

 • znaky priebehu osteochondrózy;
 • jeho etapy;
 • závažnosť;
 • vek pacienta;
 • prítomnosť sprievodných chorôb.

Jednou z najbežnejšie používaných metód v sanatóriách je bahenná terapia. S osteochondrózou krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice má terapeutické bahno mnohostranný terapeutický účinok:

Liečba osteochondrózy bahnom

 • zlepšuje trofické útvary obsiahnuté v medzistavcových kĺboch;
 • normalizuje fungovanie autonómneho a periférneho nervového systému;
 • pomáha regulovať krvný obeh;
 • zvyšuje adaptívne schopnosti organizmu;
 • stimuluje metabolické procesy;
 • znižuje závažnosť dystrofických javov;
 • urýchľuje regeneráciu poškodených tkanív;
 • má analgetický, protizápalový, desenzibilizujúci účinok.

Táto metóda sa v sanatóriách používa pomerne často. Vlastnosti vody závisia od toho, kde sa nachádzajú zdroje. To však neznamená, že takéto vody môžu liečiť osteochondrózu: používajú sa na saturáciu poškodených tkanív chýbajúcimi minerálnymi prvkami, čím sa urýchľuje ich regenerácia. Hodnotné komponenty tiež pomáhajú posilňovať svalový korzet a chrbticu. Pacientom je predpísaný príjem minerálnej vody vo vnútri, rovnako ako terapeutické kúpele.

Spôsob liečby pijavíc je indikovaný najmä pre cervikálnu formu osteochondrózy. Účinok sa dosiahne pod vplyvom slín týchto červov. Obsahuje špeciálny polypeptid hirudínu, ktorý má nasledujúce terapeutické účinky:

 • zlepšuje krvácanie a zabraňuje trombóze v dôsledku zníženia koagulácie krvi;
 • zvyšuje miestnu imunitu;
 • anestetizuje a upokojuje;
 • rozširuje krvné cievy;
 • eliminuje alebo zmierňuje zápal;
 • normalizuje priebeh metabolických procesov v dôsledku obsahu bioaktívnych zložiek.

Použitie hirudoterapie v kúpeľnej liečbe osteochondrózy zlepšuje zásobovanie krvnou krvou, výsledkom je obnovenie normálnej výživy tkanív, zrýchlenie regenerácie medzistavcových platničiek a aktívne odstraňovanie produktov rozpadu z ohnísk zápalu. Látky obsiahnuté v slinách pijavice zmierňujú opuchy a odstraňujú stagnáciu v postihnutej oblasti. S cervikálnou formou osteochondrózy pomáha tento spôsob liečenia sanatória predchádzať závažným komplikáciám ochorenia vo forme cerebrovaskulárnych príhod. Vďaka použitiu pijavíc je možné znížiť počet používaných liekov, z ktorých mnohé majú negatívny vplyv na pečeň a obličky..

Toto je jeden z postupov, ktoré sa často predpisujú v sanatóriách na prevenciu a liečbu osteochondrózy. Predpísané sú nasledujúce typy kúpeľov:

 • kontrastné;
 • minerálne;
 • sulfid;
 • sírovodík;
 • radón;
 • ihličnaté;
 • soľ;
 • bylinný.

Vane majú trojnásobný účinok: mechanický, chemický a tepelný. Vplyv mechanického faktora pri liečbe osteochondrózy spočíva v zmene hemodynamiky, vďaka ktorej sa dosiahne významné zlepšenie krvného obehu a fungovanie nervového systému. Ak obalíte telo bublinami v dôsledku tlaku mnohých bublín na pokožku, dosiahne sa tiež kavitačný efekt. Vedie to k zvýšeniu ochranných a adaptačných vlastností tela..

Vplyv chemického faktora na liečbu osteochondrózy je spôsobený zložením vody z kúpeľa, obsahom stopových prvkov, stupňom mineralizácie..

Tepelný faktor pomáha zvyšovať rýchlosť a intenzitu metabolických procesov, odstraňovať svalové kŕče, bolesť, relaxáciu, odstraňovať zápalové procesy, aktivovať nervové receptory a zvyšovať ich citlivosť.

Tento spôsob liečby osteochondrózy ponúka mnoho sanatórií v blízkosti Moskvy, Krymu, Ukrajiny a Bieloruska.

Laserový lúč má analgetický, protizápalový a prekrvujúci účinok. Podporuje dekompresiu nervových koreňov, čím sa dosahuje normalizácia fungovania vnútorných orgánov. Laserové ošetrenie v sanatóriách je predpísané pre všetky typy chorôb. Je obzvlášť účinný pri osteochondróze s lokalizáciou v krčnej chrbtici..

Použitím lasera sa eliminujú tri syndrómy:

 • reflex, prejavujúci sa vo forme bolesti v postihnutej časti chrbtice (cervikalgia, torakalgia, lumbalgia a bedrová ischialgia);
 • radiálna, ktorá sa vyskytuje v neskorých štádiách osteochondrózy v dôsledku kompresie radiálnej prietrže alebo adhézií;
 • radiálne-vaskulárne, prejavujúce sa bolesťou v dôsledku narušenia dodávky krvi do poraneného koreňa (radikuloémia).

Pomáha zmierniť bolesť, obnoviť fungovanie svalov v okolí, krvných ciev, väzov. V prípade porúch obehového systému pôsobí manuálny terapeut na cievy nachádzajúce sa v ohnisku lézie. Ak je nerv zaseknutý, jeho kroky sú zamerané na „oddelenie“ nervu od vyčnievania. Veľmi nebezpečný účinok na už vytvorenú prietrž, pretože to môže vyvolať zväčšenie jeho veľkosti. Preto sa v sanatórii pri liečbe osteochondrózy tento spôsob používa iba v neprítomnosti kýly.

Podstatou tejto metódy je účinok na bioaktívne (akupunktúrne) body, ktoré vedú k mnohým pozitívnym zmenám:

 • Stimuluje sa produkcia endorfínov a enkefalínov, ktoré majú analgetický účinok.
 • Pri osteochondróze pomáha reflexológia zvýšiť syntézu kortikosteroidného hormónu kortizolu, ktorý má silný protizápalový účinok..
 • Mikrocirkulácia sa zlepšuje, krvný obeh normalizuje, v dôsledku toho sa eliminuje opuchy.
 • Dosiahne sa aj sedatívny účinok, čím sa zvýši účinnosť liečby.
 • Svalový tonus je normalizovaný, myofixácia chrbtice je znížená.

Pri kúpeľnej liečbe osteochondrózy sa metóda kryoterapie nepoužíva veľmi často, hoci v mnohých prípadoch má skôr výrazný účinok..

Všeobecný postup kryoterapie

Podstatou tohto fyzioterapeutického postupu je kontakt pokožky pacienta so studeným plynom. Môže sa použiť všeobecná a lokálna kryoterapia..

V prvom prípade je pacient ponorený do kúpeľa chladeného plynu. V druhom prípade je účinok iba na postihnuté oblasti tela. Ošetrenie sa uskutočňuje v 15 až 20-denných cykloch..

 • Analgetický účinok sa dosiahne niekoľko minút po začiatku expozície a môže trvať až 8 hodín.
 • Expozícia kryogénnemu prechladnutiu má tiež významný protizápalový a antispasmodický účinok..
 • So slabými chrbtovými svalmi zlepšuje kryoterapia svoj tón.
 • Vystavenie chladu má imunomodulačný účinok v dôsledku mobilizácie obranyschopnosti tela.
 • Kryoprocesy prispievajú k zlepšeniu psychického stavu pacienta, a tým k zvýšeniu účinnosti liečby.

Ktoré sanatóriá v Rusku a krajinách SNŠ liečia choroby chrbtice? Vzhľadom na výskyt choroby mnohé z týchto lekárskych zariadení dnes ponúkajú množstvo liečebných a profylaktických postupov zameraných na liečbu osteochondrózy..

Adresa: Moskovský kraj, Ružomberok.

Kúpele sa nachádzajú v malebnej oblasti, na pobreží jednej z najkrajších nádrží. Táto oblasť moskovského regiónu je jednou z najčistejších z hľadiska ekológie.

Na liečbu osteochondrózy v sanatóriu sa ponúkajú tieto postupy:

 • liečebné kúpele: terpentín, ihličnatý, uhličitý, aromatický, kontrastný;
 • bahenná terapia;
 • hardvérové ​​fyzioterapeutické ošetrenie;
 • laserová terapia;
 • akupunktúra;
 • manuálna terapia;
 • masáže;
 • úprava minerálnej vody.

Cena za izbu v sanatóriu sa pohybuje od 3600 do 15 000 rubľov za deň, v závislosti od kategórie.

Adresa: Moskovský región, okres Domodedovo, územie OS OS OS OS „Moskovský región“, s. 25.

Stredisko sa nachádza na brehu rieky Rozhayka. Je to jedna z najlepších multidisciplinárnych lekárskych a profylaktických inštitúcií v krajine, ktorá ponúka lekárske aj rehabilitačné kurzy..

Komplex pozostáva z dvoch hlavných budov, z ktorých jedna je klasická dvojposchodová budova palácového panstva (má „luxusné“ izby) a druhá je moderný sedemposchodový komplex. Sanatórium sa nachádza v lesoparku. Má priestranný bazén. Na liečbu osteochondrózy, niektorých ďalších patologických stavov chrbtice, sa pacientom ponúka nasledujúci liečebný program:

 • terapeutické kúpele;
 • rehabilitácia;
 • úprava vody;
 • bahenná terapia;
 • kryoterapia
 • detenzorová terapia;
 • manuálna terapia;
 • masáže;
 • Cvičebná terapia;
 • plávanie (normalizuje svalový tonus, zmierňuje stres zo chrbtice, zlepšuje držanie tela).

Cena poukážky na osobu sa pohybuje od 3800 do 8000 rubľov, v závislosti od počtu izieb v miestnosti a kategórie samotnej izby..

Adresa: Stavropol Territory, Essentuki, st. Pushkina, 26. Telefóny: ​​(87934) 6-56-08, 6-57-71.

Patológie muskuloskeletálneho a nervového systému - ďalší profil sanatória. Funguje to po celý rok. Na liečbu osteochondrózy sa používajú tieto postupy:

 • laserová terapia;
 • magnetoteralia;
 • bahenná terapia;
 • minerálne kúpele;
 • massotherapy;
 • Cvičebná terapia.

Zábava nie je moc. K dispozícii je bazén, biliard, stolný tenis, knižnica. Ubytovať sa môžete v luxusných alebo bežných izbách.

Cena izby - od 3000 do 4500 za deň.

Adresa: Pyatigorsk, ul. Soborna, 24. Telefóny: ​​+7 (8793) 303-303,304-304; +7 (8793) -33-55-41

Sanatórium sa nachádza asi 300 metrov od centra mesta Pyatigorsk, v oblasti letoviska, na samom úpätí Mashuka..

Jej hlavným profilom je liečba patológií pohybového ústrojenstva vrátane osteochondrózy. Má svoj vlastný diagnostický základ a pomerne rozsiahly výber liečebných metód. Hlavný dôraz je kladený na liečbu pomocou prírodných faktorov. „Pyatigorsk“ je jediné sanatórium v ​​Pyatigorsku s vlastnými bahennými kúpeľmi, minerálnym plynovodom na úpravu kúpeľov oxid uhličitý-sírovodík. Na liečbu osteochondrózy sa využívajú aj zdroje radónovej nemocnice, ktorá sa nachádza v blízkosti sanatória a čerpacích staníc. Hlavné postupy liečby:

 • magnetoterapia;
 • laserová terapia;
 • reflexná terapia;
 • bahenná terapia;
 • terapeutické kúpele;
 • akupresúra;
 • kryoterapia;
 • úpravy vody.

Zoznam aktivít zahŕňa saunu, bazén, turistiku, posilňovňu a biliard. Napriek asketickému vzhľadu budovy sú návštevníkom ponúkané izby akejkoľvek kategórie, vrátane luxusu.

Ceny sa pohybujú od 2700 do 6500 rubľov.

Adresa: Crimea, Saki, ul. Morské 11a

Telefóny: ​​+7 499 504 28 95 +7 978 010 66 06

Na Kryme ponúka mnoho liečebných kúpeľov liečbu osteochondrózy. Nepochybné vedenie však patrí k sanatóriám mesta Saki. Liečivé vlastnosti bahna jazera Saki sú známe už od čias Herodotusu, v liečebných ústavoch je zmienka o určitej soľnej nádrži s liečivým bahnom, ktorá sa nachádza v Taurici. Dokonca aj vtedy boli ľudia liečení a rozmazávali pokožku zmesou získanou zo dna jazera. Po nanesení povlaku bolo opaľovanie usporiadané a po vyschnutí zmesi bolo premyté slanou vodou. Dnes tu umiestnené sanatóriá ponúkajú mnoho spôsobov liečby osteochondrózy:

 • terapeutické kúpele (sírové, uhličité);
 • podvodná masáž;
 • ošetrenie bahna Sello pelloids (elektroterapia alebo aplikácie);
 • hardvérová fyzioterapia;
 • úprava minerálnej vody;
 • terapeutická klasická masáž;
 • vínna terapia;
 • klimatoterapiu;
 • Cvičebná terapia.

Životné náklady - od 2300 do 6000 rubľov za deň.

Adresa: Crimea, Saki, ul. Stredisko, 4

Telefóny: ​​+7 978 927 44 49, +7 978 798 91 81

Výnimočná účinnosť bahennej terapie v sanatóriu „Saki“ je daná umiestnením na brehu jazera Saki. Zariadenie na úpravu bahna doslova susedí s miestnou vodnou stanicou, ktorá sa zaoberá extrakciou terapeutického bahna. Produkt sa dodáva do sanatórneho bahenného kúpeľa bez straty vlastností jeho minerálov. Na liečbu osteochondrózy sa používajú rovnaké postupy ako v sanatóriu „Jurmino“..

Ceny lístkov - od 1900 do 5700 rubľov.

Adresa: Zakarpatská oblasť, okres Raghov, s.Kvasy.

Telefóny: ​​+38 (095) 120-08-48, (MTS), +38 (097) 062-12-11, (Kievstar), +38 (03132) 3-24-16, +38 (03132) 2- 50-07

Sanatórium sa nachádza v jednom z najkrajších kútov Ukrajiny, priamo na území biosférickej rezervácie. Toto je ideálne miesto na ošetrenie a relaxáciu, rozptýlené romantikou starých legiend s čistým vzduchom. Kvass sa nachádza takmer v strede európskeho kontinentu. Sanatórium je považované za jedno z najlepších stredísk Karpát, ktoré sa špecializuje na liečbu osteochondrózy a mnohých ďalších porúch pohybového aparátu. Návštevníkom sú ponúkané vynikajúce životné podmienky a špeciálne tri jedlá denne určené špeciálne pre pacientov s problémami s chrbticou.

Na liečenie osteochondrózy sa vykonáva celý rad procedúr:

 • laserová terapia;
 • perličkový kúpeľ;
 • minerálne kúpele;
 • fytoterapie;
 • Charcotov sprintu;
 • podvodná masáž;
 • aromaterapia;
 • kyslíková pena;
 • reflexná terapia;
 • terrenkur - dávkovanie fyzických aktivít (chôdza, horolezectvo v horách) na zlepšenie metabolizmu, činnosti kardiovaskulárneho systému atď.;
 • terapia ozokeritom - aplikácie s použitím ozokeritu, prispievajúce k zlepšeniu prietoku krvi, metabolizmu, regeneračným procesom tkanív, posilneniu imunity).

Ako ďalšie metódy liečby osteochondrózy sa pacientom v sanatóriu ponúkajú:

 • terapia šťavou;
 • hirudotherapy;
 • Apitherapy;
 • enoterapia (ošetrenie vína);

Ceny za ubytovanie - od 1 000 do 6 000 rubľov za deň.

Adresa: Minská oblasť, okres Myadelsky, obec Myadelsky, obec Sosny, dom 7

Telefóny: ​​+ 375-1797-20-600, + 375-1797-55-081

Kúpele sú na zozname najobľúbenejších kúpeľných stredísk v Bielorusku, ktoré ponúkajú liečbu osteochondrózy. Nachádza sa v ihličnatom lese, v národnom parku, vedľa dvoch krásnych jazier. Zvyčajne priaznivé klimatické podmienky a liečivý vzduch borovicového lesa robia zvyšok v sanatóriu nielen užitočným, ale aj veľmi príjemným. Na liečbu osteochondrózy sa pacientom ponúkajú tieto postupy:

 • bahenná terapia;
 • vodoliečba
 • minerálka;
 • fytoterapie;
 • elektroterapia;
 • liečebné kúpele: perličkový, kontrastný, bahenný, perlový, ihličnatý, uhličitý;
 • hydromagnetotherapy;
 • hirudotertapia;
 • darsonvalization;
 • akupunktúra;
 • Charcotov sprintu;
 • kryo sauna;
 • komorová kryoterapia;
 • magnetoterapia;
 • masáže;
 • Cvičebná terapia.

Ceny: od 2300 do 3000 rubľov.

Adresa: Bieloruská republika, Minská oblasť., Myadelsky district, k / p Naroch, st. Piesok, 21

Telefón: 8 10-375-1797 20400

Sanatórium sa nachádza na brehu jazera Naroch - perly Bieloruska. Dokonale čistý vzduch, pohodlné izby, vynikajúce podmienky na relaxáciu prispievajú k výraznému zlepšeniu fyzického a psychického stavu pacientov. Moderné vybavenie a kvalifikovaný personál zaručujú účinnosť liečby osteochondrózy a iných chorôb. Navrhujú sa tieto postupy:

 • terapia teplom a bahnom
 • vodoliečba;
 • liečebné kúpele: ihličnaté, minerálne, terpentínové, perličkové, kontrastné;
 • úprava minerálnej vody;
 • terrenkur;
 • akupunktúra;
 • elektroterapia;
 • aplikácie;
 • hirudotherapy;
 • kryoterapia;
 • laserová terapia;
 • diétna terapia;
 • Cvičebná terapia;
 • masáž.

Životné náklady v sanatóriu sú od 1900 do 6800 rubľov.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

PrehľadNajčastejším typom prietrže je hnačka. Môže to vyzerať ako opuch, výčnelok, rana v slabinách alebo na vnútornom povrchu stehna. Inguinálna kýla niekedy vedie k zväčšeniu mieška (vak, v ktorom sú umiestnené semenníky).
Starostlivosť o zdravie detí je, samozrejme, jednou z najdôležitejších úloh ktoréhokoľvek z rodičov. Vyvážená strava, denná rutina, fyzická aktivita, rozvíjajúce sa aktivity a samozrejme láska k rodičom robia dieťa zdravým a šťastným.
Lieky proti bolesti pri hernii bedrovej chrbtice sa predpisujú s prihliadnutím na klinický obraz. Ďalej sa berie do úvahy stupeň patológie, prítomnosť sprievodných chorôb.