loader

Hlavná

Pažerák

Podvodná trakcia chrbtice

Progresívna metóda liečby a prevencie - podvodná trakcia chrbtice - získala v posledných rokoch ešte väčšiu popularitu, pretože trakcia chrbtice vo vode je pre pacientov pomerne jednoduchá, účinná a príjemná. Lekári ho odporúčajú ako liek na bolesti kĺbov a bolesti chrbta, na rôzne choroby pohybového aparátu. Patológie spojené s kĺbmi a chorobami chrbta sa čoraz viac začínajú objavovať u ľudí v pokročilom veku, ako aj u mladých ľudí, ktorí vedú život plný pohybu, a spôsobujú nepríjemnosti vo veku rýchleho tempa života..

Rozťahovanie chrbtice pod vodou vám umožňuje dosiahnuť veľký úspech a trvalé pozitívne výsledky pri kombinácii tejto liečby s liekmi.

Ukázalo sa, že podvodnú trakciu vykonáva takmer každý, pretože úspech takejto terapie spočíva v tom, že v teplej vode s miernym zaťažením chrbtice sa uvoľňuje svalové zariadenie celého ľudského tela a uvoľnený svalový korzet umožňuje zväčšiť medzistavcové vzdialenosti..

Podstata podvodnej trakcie

Trakcia chrbtice pod vodou spočíva v zložitom účinku jednoduchej alebo minerálnej vody a závažnosti tela pacienta, čo všeobecne vedie k zlepšeniu prietoku krvi a výžive kostných buniek v medzistavcových platničkách. Zvyčajne je napínanie chrbtice pod vodou predpísané ako varovanie alebo liečba medzistavcovej prietrže, ktorá sa vytvára v chrupavke disku v dôsledku vývoja patologických zmien..

Tento proces sa začína objavovať v dôsledku zvýšeného napätia vlákien spojovacích tkanív kapsuly disku, čo je dôsledkom kritického stlačenia disku stavcami, medzi ktorými je umiestnený, a prejavuje sa silným kontrakciou medzistavcových a miechových svalov. Táto reakcia slúži ako ochrana pred nadmernou pohyblivosťou stavcov: počas kontrakcie svaly zväčšujú a fixujú časti chrbtice, ale súčasne pôsobia s príliš veľkým tlakom na disk a kapsula disku sa nezaoberá záťažou - vytvára sa prietrž.

Fyziologické blokovanie svalov je možné eliminovať iba použitím špecializovaného spôsobu núteného pôsobenia na miechové svaly, pretože je potrebné ich prirodzene uvoľniť, pri liekoch nie je možné dosiahnuť úplný účinok. Tento postup rieši tento problém postup pri podviazaní obmedzenej chrbtice pod vodou, pretože pri napínaní pod vodou sa napínajú väzivo stavcov, čo má za následok dekompresiu (zníženie tlaku prostredia) zovretých stavcových diskov, a teplá voda aktívne uvoľňuje svalové vlákna, a teda podvodný ťah chrbtice. vyskytuje sa bezpečne a bez osobitného úsilia zo strany pacienta.

Trakcia umožňuje zväčšiť medzistavcové vzdialenosti, kompresia krvných ciev a koreňov nervov zmizne - opuchy ustúpia a príznaky patológie, bolesti a prejavy spojené s neurológiou ustupujú.

Sprievodným mechanizmom terapeutického účinku trakcie na chrbticu je to, že pri natiahnutí susedných stavcov sa dosiahne vákuový efekt v oblasti medzistavcových platničiek, čo prispieva k stiahnutiu prietrže. Toto je podstata metódy - znížte veľkosť herniového výčnelku.

Ak je predpísaná trakcia pod vodou

Vodná metóda trakcie poskytuje vynikajúce výsledky pri liečení patológií, ako sú:

 • Medzistavcová kýla ktorejkoľvek časti chrbtice, najúčinnejšia trakcia pri liečbe prietrže, lokalizovaná v bedrovej oblasti;
 • Bolesť v dolnej časti chrbta chronického a subakútneho priebehu a bedrovej kosti;
 • Syndrómy spojené s nervovými koreňmi a radikulitídou;
 • Ochorenia kĺbov sakroiliakálnych kĺbov (ankylozujúca spondylitída) počiatočného stupňa.

Účinné natiahnutie chrbtice vo vode a pri liečbe spondylartrózy, osteochondrózy a niektorých ďalších chorôb spôsobujúcich deformitu chrbtice.

Ak nie je možné vykonať trakciu pod vodou

Trakcia chrbtice pod vodou má kontraindikácie, keď:

 • Ochorenie sprevádza akútnu bolesť;
 • Zistila sa sekvestrácia kýly;
 • Vyjadrená patologická pohyblivosť chrbtice;
 • Bola odhalená kompresia miechy a jej krvný obeh bol narušený;
 • Diagnóza alebo tendencia k osteoporóze;
 • Pacient starší ako 60 rokov;
 • Pacient je obézny a váži viac ako 100 kilogramov;
 • V chrbtici sú ložiská nádoru;
 • Diagnóza s tuberkulózou kostí;
 • Pacient má závažné ochorenie srdca alebo pľúc;
 • Pacient je náchylný na rôzne druhy krvácania;
 • Existujú kožné ochorenia;
 • Osoba má infekčné ochorenie;
 • Predtým došlo k poraneniam chrbtice alebo sa vykonala operácia;
 • Tento postup nie je netolerovateľný špeciálne pre tohto pacienta..

Preto sa nemôžete kategoricky priradiť k podvodnej trakcii chrbtice a pokúsiť sa dostať k tomuto postupu. Mal by sa používať iba po dôkladnom vyšetrení lekárom a na jeho odporúčanie, pretože postup môže byť škodlivý.

Metódy a spôsoby postupu

Trakcia sa vykonáva dvoma spôsobmi: vertikálna trakcia chorej chrbtice pod vodou a horizontálna.

Vertikálne sa vykonáva v špecializovanom bazéne s hĺbkou ľudského rastu - asi 2-2,5 metra. Pacient je pripevnený pomocou remienkov na stojane a ponorený do vody pozdĺž brady, niekedy je na spodných končatinách pripevnená záťaž. Táto metóda sa nazýva „podľa Mall“..

Horizontálny postup sa vykonáva jednou z troch možností - podľa Lisunova, podľa Oliferenka a podľa Kiseleva. Táto trakcia sa vykonáva v plytkom bazéne alebo je pacient ponorený do kúpeľa: pacient je položený na špeciálne upravený štít a potom, pod určitým uhlom, je ponorený do vody, zatiaľ čo stupeň zaťaženia stavcov je regulovaný uhlom sklonu. Počas horizontálnej trakcie je ľudská hlava pripevnená pásom k hornému okraju štítu a nohy nie sú zviazané..

Pohon sa vykonáva v obyčajnej sladkej alebo minerálnej vode. Pacientom v sanatóriu sa zvyčajne ponúka trakcia vo vode nasýtenej minerálmi. Postupy v radónových, chloridových, sírovodíkových a terpentínových kúpeľoch vykazujú dobrý terapeutický účinok..

Procedúra sa môže vykonávať v dvoch režimoch: s nepretržitým zaťažením napínaním a premenlivou, keď sa podľa osobitného časového plánu strieda trakcia a odpočinok..

Aký je postup

Voda na procedúru sa zahreje na 33 - 35 ° C a na päť až sedem minút sa umiestni osoba na prispôsobenie a uvoľnenie svalov tela. Potom je pacient pripevnený na špecializovaný štít alebo na rám a samotné rozšírenie sa začína priamo. Najprv sa dva alebo tri postupy uskutočňujú bez dodatočného zaťaženia vo forme tovaru, chrbtica sa ťahá pod hmotnosťou pacienta. Trakčná relácia trvá 5 - 6 minút.

Ak pacient toleruje postup uspokojivo pri treťom sedení, pri každom ďalšom sedení sa zaťaženie zvýši o 1 až 2 kilogramy a zostane vo vode - o 60 sekúnd. U žien je najväčšia záťaž 8 - 10 kilogramov, u mužov - až 15 - 18 kilogramov. Maximálne trvanie relácie je 10-12 minút. Akonáhle sa dosiahne maximálne zaťaženie a čas sedenia, a to je stred trakčného priebehu, trvanie a zaťaženie stavcov sa zníži v opačnom poradí..

Na konci každej relácie by mal byť pacient vo vode ďalších 5 až 6 minút, potom sa postupne nadvihne na hladinu vody a uvedie ho do horizontálnej polohy. Potom by mal pacient ležať hodinu na tvrdom gauči alebo na podložke. A potom - zaujmite zvislú polohu. Po sedení musí byť chrbát upevnený elastickým korzetom.

Celý priebeh liečby je 10-12 procedúr s intervalom 1 dňa, to znamená, že liečba trvá asi 3 týždne.

Posudky pacientov, ktorí sa podrobili podvodnej liečbe chrbtice, naznačujú, že táto metóda vedie nielen k trvalému výsledku pri liečbe chorôb chrbta, ale aj k príjemnému bonusu - korekcia držania tela a po každom zákroku sa celé telo cíti prekvapivo ľahko, navyše - metóda je bezbolestná a samotný postup je príjemný.

V Rusku sa podvodná trakčná liečba chrbtice úspešne praktizuje viac ako päťdesiat rokov, domáci lekári ju používajú pri liečbe mnohých chorôb spojených s poruchou pohybového aparátu..

Odporúčam vám prečítať si ďalšie články na túto tému

Autor: Petr Vladimirovich Nikolaev

Lekár je manuálny terapeut, ortopedický traumatológ, ozónový terapeut. Metódy expozície: osteopatia, postizometrická relaxácia, intraartikulárne injekcie, mäkká manuálna technika, masáž hlbokých tkanív, analgetická technika, kranioterapia, akupunktúra, intraartikulárne podávanie liekov..

Aké cvičenia sú potrebné na porušenie postoja?

Aké sú cvičenia na fitball na chrbte?

Ako sa vykonávajú cvičenia na prietrž hrudnej chrbtice?

Cvičenia na vyčnievanie krčnej chrbtice

Kýla chrbtice

V lekárskej terminológii znamená trakcia rozťahovanie chrbtice. Tento postup sa považuje za bežný, ale nie všetci odborníci v tejto oblasti majú sklon reagovať pozitívne na trakciu.

Aká dôležitá a nevyhnutná je trakcia chrbtice? Na túto otázku je určite ťažké odpovedať. V prípade potreby je potrebná. V dnešnom modernom svete existujú dva názory na výhody a poškodenia tohto spôsobu liečby medzistavcovej prietrže. Jedna skupina lekárov tvrdí, že na odstránenie napätia na stavcoch je potrebná trakcia a upnutie poškodeného disku. Druhá skupina je kategoricky vyladená, pretože je poškodený disk zapálený, čo znamená, že sa ho v žiadnom prípade nemôžete dotknúť. Preto nie je možné definitívne odpovedať na otázku, či je možné vykonať extrakciu chrbtice s prietržovou kýlou.

A predsa existujú situácie, keď sa extrakcia chrbtice prietrži používa ako jedna z metód liečby patológie. A veľa pacientov súhlasí s takouto liečbou.

Ošetrujúci lekár predpisuje túto techniku ​​výlučne v počiatočnom štádiu vývoja choroby. Ak ochorenie prechádza do závažnejšej formy, potom sa táto metóda, pretože liečba je zakázaná, nebude ani posudzovaná.

Na aké choroby je kapucňa vhodná?

Okrem kýly vykonajú odborníci kapotu aj v týchto prípadoch:

 • osteochondróza;
 • Nepohodlie v chrbte;
 • Časté bolesti hlavy - migrény;
 • Úzkosť, poruchy spánku;
 • Choroby horných a dolných končatín.

Problémy s chrbticou sa veľmi často vyskytujú v dôsledku sedavého životného štýlu. Neustála sedavá práca nepriaznivo vplýva na stavce, pretože na nich padá veľká záťaž, keď je osoba príliš dlhá a veľa sedí..

Výsledok extrakcie miechy s herniou

 • Kapucňa umožňuje zmierniť stres na stavcoch, ktoré zvierajú prietrž.
 • Hood zmierňuje bolesť.
 • Keď sa mäkké tkanivá chrbtice natiahnu, značne sa zlepší krvný obeh a väzivo a svaly sa bohato zásobia kyslíkom, napätie sa odstráni.
 • Kapucňa dokáže vyrovnať držanie tela a svalový korzet zlepšuje tón. To všetko má priaznivý vplyv na stav miechy a zabráni sa rozvoju a rastu prietrže..

Je dôležité vedieť, že popri pozitívnom výsledku z trakcie môže dôjsť aj k negatívnemu výsledku. Súhlasom s týmto postupom by ste mali najprv získať podrobné informácie od ošetrujúceho lekára o zvažovanej metóde liečby vrátane jej kladov a záporov..

Spôsoby extrakcie

V lekárskej praxi existujú dva spôsoby extrakcie. Prvou metódou je suchá technika. Druhou metódou je vodná technika. A prvá a druhá metóda sú veľmi aktívne a použiteľné..

Pre suché kukly sa používajú špeciálne stoly vrátane vertikálnych stolov. Povrch stola je tvrdý pomocou upevňovacích popruhov a káblov. Pásy a káble postupne, pomaly, pomaly napínajú svalový korzet a v skutočnosti chrbticu.

Trvanie postupu nie je dlhšie ako hodinu. Počas procedúry by sa pacient nemal cítiť nepohodlie.

Pokiaľ ide o napäťovú silu, lekár tento zákrok sleduje počas zákroku.

Technika vody spočíva v napínaní a vystavení vode. Táto metóda zmierňuje stres nervových zakončení a zvyšuje medzistavcovú vzdialenosť.

Zvyčajne sa kapucňa odporúča v kombinácii s terapeutickými masážami a liečebnými cvičeniami. Je to komplex, ktorý zvyšuje šance na úspech. Nezabudnite na lieky. Je to potrebné v kombinácii s inými metódami liečby..

kontraindikácie

Ako už bolo uvedené, existuje zoznam stavov a chorôb, ktoré vylučujú možnosť liečby trakciou. Tie obsahujú:

 • Závažná forma choroby s pretrvávajúcimi bolesťami hlavy;
 • Tuberkulózna spondylitída;
 • Nádor miechy;
 • Osteochondróza v neskorých štádiách vývoja;
 • artritída;
 • Osteoporóza je vážna a nebezpečná patológia;
 • Stupeň prietrže, keď sa objaví prolaps buničitého jadra - oddelená prietrž;
 • Poranenia chrbtice (modriny, zlomeniny);
 • nadváhou;
 • Kryt je kontraindikovaný u ľudí starších ako šesťdesiat rokov;
 • tehotenstva;
 • hypertenzia;
 • Ochorenie srdca.

Mnoho lekárov tiež neodporúča túto liečbu na skoliózu, pretože toto ochorenie je zakrivenie chrbtice a môže vyvolať rôzne patológie a funkčné poruchy. Tiež by sa malo vyhnúť pacientom, ktorí predtým prekonali zlomeniny stavcov..

Ak sa pacientovi počas procedúry náhle objavila nečakaná bolesť alebo iné nepríjemné pocity, natiahnutie sa musí okamžite zastaviť, aby sa predišlo nežiaducim dôsledkom.

Pomáha extrakt s kýlou chrbtice? Áno, pomáha pri správnom prístupe a používa sa na liečbu rôznych pacientov. Počas napínania a po ňom by ste mali byť pozorní na svoje zdravie a rôzne pocity.

Ak sa pacient necíti dobre alebo je choroba v akútnom štádiu, použitie extraktu je vylúčené. Tento postup je tiež zbytočný v situáciách, keď nie je možné upustiť od operácie a chirurgický zákrok sa považuje za poslednú a jedinú možnosť, ako sa zbaviť choroby..

Vodná trakcia chrbtice

Pohon vody sa vykonáva výlučne na špecializovanej klinike. Ako sa vykonáva vodná trakcia? Pacient je v špeciálnom kúpeli v náchylnej polohe. Povrch s miernym sklonom. Telo pacienta je upevnené pomocou špeciálnych remienkov. Keď je k dispozícii náklad, pôsobí mechanickým tlakom..

Chrbtica je natiahnutá pomaly, jemne, hladko. Ako poznamenávajú odborníci a pacienti, extrakt vo vode sa uskutočňuje bez silnej bolesti, s minimálnym rizikom pre zdravie pacienta..

Pri tomto postupe sa často odporúča ošetrujúcim lekárom praktizovať terapeutické kúpanie. Kombinácia vodného a terapeutického kúpania vykazuje vynikajúce výsledky..

Extrakcia chrbtice doma

Trakcia miechy sa môže vykonávať doma, ak, samozrejme, nehovoríme o vážnom priebehu choroby, ak neexistuje obdobie exacerbácie a ak ošetrujúci lekár dal povolenie.

Doma môžete samostatne urobiť výpis na vodorovnej lište alebo použiť švédsku stenu, inverzný stôl, špeciálny simulátor trakcie.

Okrem toho existujú špeciálne cvičenia, pomocou ktorých je možné natiahnuť chrbticu. Lekár ich vyberie individuálne, pretože každá časť chrbtice má svoje vlastné cvičenia.

Pri vykonávaní cvičení je potrebné pamätať na to, že je potrebné vykonávať ich pomaly, jemne a bez ostrých pohybov. Dýchanie je pokojné a hlboké..

Aby som to zhrnul, je potrebné znovu zdôrazniť, že extrakcia chrbtice prietrži by sa nemala považovať za nezávislú metódu liečby patológie, ale za pomocnú metódu, ktorá môže dať pozitívny výsledok spolu s inými konzervatívnymi metódami liečby. K chrbtovej trakcii by sa malo pristupovať až po súhlase ošetrujúceho lekára a samozrejme po dôkladnej diagnóze tela pacienta ako celku..

Trakcia chrbtice: kontraindikácie, tipy

Problémy spojené s chrbticou a jej oddeleniami sa začínajú znepokojovať nielen ľudia v ich veku, ale aj mladí ľudia, ktorí vedú aktívny životný štýl. To zanecháva nepríjemný dojem o rytme života. Doteraz medicína dosiahla veľký úspech pri liečbe ochorení chrbtice. Za najúčinnejšiu metódu sa považuje trakcia chrbtice pod vodou. Kombináciou takejto terapie s liekmi je možné dosiahnuť veľké pozitívne výsledky..

Trakcia miechy pod vodou je v Rusku úspešná viac ako pol storočia a používa sa na liečbu rôznych chorôb spojených s narušením správneho fungovania pohybového aparátu..

Vodný extrakt chrbtice zahŕňa súčasný vplyv tepelného toku a trakcie na osobu. Trakcia chrbtice vo vode a jej neuveriteľný účinok sa dosahuje skutočnosťou, že základom postupu je vystavenie čerstvej vode a minerálnym látkam, napríklad chloridu, sodíku a iným..

Extrakt z chrbtice vo vode je najviac schopný ovplyvniť bedrový sektor. Je to spôsobené skutočnosťou, že v tomto oddelení dochádza k malému poklesu lorda, čo spôsobuje pozíciu s natiahnutými nohami. Faktom je, že keď človek zaujme túto pozíciu, strečing spôsobí oslabenie, ktoré zovrie nervové korene, resp..

Mnoho odborníkov radí spinálnu trakciu tým ľuďom, ktorí majú medzistavcové prietrže, ako aj ženám, pretože ich svalový korzet je oveľa slabší ako u mužov..

Indikácie a kontraindikácie trakčného postupu

Trakcia chrbtice obsahuje zoznam indikácií a kontraindikácií. Hlavnou indikáciou tohto postupu sú všetky choroby, ktoré sú spojené s osteochondrózou v oblasti bedrovej a sakrálnej chrbtice..

Tie obsahujú:

 • herniované disky a neurologické príznaky lumbalgie;
 • bedrovej ischialgie s obmedzenou pohyblivosťou v chrbtici;
 • skolióza rôznej závažnosti;
 • kyfoskoliózy;
 • vyrovnanie lordózy v bedrovej oblasti;
 • upnutie nervových koreňov;
 • rôzne prejavy radikulitídy;
 • Ankylozujúca spondylitída;
 • deformujúca spondylóza.

Hlavné kontraindikácie, s ktorými sa vykonáva extrakcia chrbtice pod vodou, sú:

 • mozgové príznaky osteochondrózy, ktoré sú spojené s opakovanou nedostatočnosťou mozgovej aktivity;
 • bolesť cievnych koreňov miechy, ktoré sa vyskytujú v bedrovej chrbtici;
 • spinálne prejavy osteochondrózy;
 • progresívny vývoj spondylogénnych neurologických chorôb, ktoré sú sprevádzané silnou bolesťou;
 • kontraindikácie spojené s rôznymi patológiami kardiovaskulárneho systému;
 • všetky choroby miechy a jej membrán, progresívne patológie mozgu a miechy, choroby spôsobené degeneratívno-dystrofickou deformáciou, nádory nervového systému;
 • kontraindikácie spojené s neurologickými príznakmi nestability stavcov a ich abnormality;
 • kompletný blok častí chrbtice;
 • neznášanlivosť tela na trakciu, ktorá sprevádza podvodnú trakciu.

Vertikálne a horizontálne predĺženie stavcov

Vertikálna trakcia chrbtice pod vodou sa začala používať prvýkrát v kúpeľoch v Maďarsku. A teraz je tento typ liečby v tejto krajine veľmi populárny. Vertikálne rozšírenie chrbtice Moll-Büschelberger znamená, že pacient je v termálnom bazéne a je najúčinnejším spôsobom konzervatívnej liečby chorôb chrbtice..

Štatistické údaje, ktoré poskytol Národný inštitút reumatológie a fyzioterapie v Maďarsku, ako aj Štátna reumatologická klinika St. Andrea, ukazujú, že extrakt z chrbtice vo vode, ktorý je kombinovaný s liečbou drogami, účinne zmierňuje bolesť v čo najkratšom čase a umožňuje dosiahnutie dlhšej doby. obdobie pred nástupom novej bolesti, než len oddelené ošetrenie liekmi a iné liečby. Trakcia chrbtice pod vodou, ktorá je založená na radónových vodách, sa praktizuje na Ukrajine.

Ruskí odborníci sa domnievajú, že trakcia vo vode chrbtice je veľmi intenzívnym nástrojom v procese liečby, pretože pod vplyvom zaťaženia stúpa tlak vo vnútri miechy. Okrem toho trakcia nemá špecifickú dávku a konkrétne neovplyvňuje žiadny postihnutý sektor.

Po ukončení procedúry musí pacient určite aktivovať tie svalové skupiny, ktoré boli dlhodobo uvoľnené..

Pokiaľ ide o horizontálnu trakciu, hovorí sa, že táto podvodná trakcia stavcov je fyziologickejšia, pretože záťaž trakcie sa môže dávkovať, a preto je pre pacientov bezpečnejšia. Trakcia chrbtice pod vodou podľa V.A. Lisunov, na základe skutočnosti, že pacient je umiestnený v rovine umiestnenej pod určitým uhlom, je horná časť tela pevne pripevnená a ťažná sila je pripevnená k panvovému segmentu. Tento typ odsávacieho krytu sa používa na liečbu rôznych stupňov radikulitídy..

V súčasnosti je liečba pomocou horizontálnej chrbtovej trakcie vo vode možná pomocou špeciálneho zariadenia, ktoré presne určuje dávkovanie záťaže, ktorá sa vyberá individuálne pre každého pacienta po diagnostikovaní stavu svalového korzetu a charakteristík priebehu chorôb..

Tipy na trakciu stavcov pod vodou

Pokiaľ ide o tento postup, existuje niekoľko potrebných odporúčaní. Predovšetkým je potrebné pred začatím trakčnej terapie pacienta podrobiť röntgenovému vyšetreniu chrbtice, zobrazeniu bedrovej a sakrálnej oblasti chrbtice pomocou magnetickej rezonancie. Ak sa liečba uskutoční v letovisku alebo v sanatóriu, nezabudnite vziať výsledky so sebou.

Podvodná trakcia je tak účinná, hoci je mierne zaťažená, pôsobí na telo hladko, čo vám umožňuje používať túto metódu aj pri dlhodobej bolesti. Pamätajte, že počas liečby sa musíte vyhnúť silnému fyzickému namáhaniu, náhlym pohybom a podchladeniu.

Je potrebné povedať, že štandardný priebeh liečby podvodnou kapucňou by mal byť najmenej 15 postupov, navyše sa tieto postupy vykonávajú každý deň počas piatich po sebe nasledujúcich dní. Celé obdobie liečby touto metódou znamená, že človek by mal spať na tvrdej posteli, odporúča sa na ňom spať ďalšie dva mesiace po liečbe. Spočiatku tiež odporúčajú nosiť polotuhý korzet pre lepšiu fixáciu zadných svalov.

Odborníci zabezpečujú, že nie je potrebná žiadna špeciálna príprava na postup kreslenia, ale po každom sedení by sa mali dodržiavať určité preventívne pravidlá, pretože svaly sa budú nachádzať v uvoľnenom stave, a preto sa musia opierať o špeciálny korzet. Musí sa nosiť tri hodiny po zasadnutí.

Pamätajte, že ak ste zhoršili prejavy choroby chrbtice, potom je lepšie odložiť sedenie kreslenia stavca vo vode a minúť ho, keď bolesť muštu klesne. Okrem toho, keď je choroba viac ako závažná, trakcia sa kombinuje s terapeutickými cvičeniami, čo vedie k efektívnejšiemu výsledku.

Všetky cvičenia sa vykonávajú pod dohľadom inštruktora, program školení je pre každú osobu individuálne. Venujte pozornosť skutočnosti, že podvodná trakcia bez liečby liekmi bude neúčinná. V tejto podobe sa môže použiť iba ako preventívne opatrenie..

Miechová trakcia je teda veľmi dobrým nástrojom na prekonanie syndrómov bolesti. V kombinácii s kvalitným lekárskym ošetrením dokáže vytvoriť zázrak pre chrbticu..

Výhody čerpania chrbtice vo vode a nedostatky, zoznam indícií a kontraindikácie

Vek sa pociťuje nielen prejavmi, ktoré sú viditeľné zvonka, ale aj nevyhnutnými zmenami v tele spojenými s prirodzenými procesmi jeho starnutia. Jedným z prvých prekurzorov je obmedzenie pohybu spojené s degeneratívnymi-dystrofickými procesmi v chrbtici. Niektorí ľudia ich začínajú cítiť vo veku 30 rokov. Dôvodom predpísania chrbtice vo vode sú nielen vek, ale aj aktívne športy, vysoká fyzická námaha v práci, dedičné predispozície k chorobám pohybového aparátu. Ide o relatívne novú metódu fyzioterapie, ktorá umožňuje znížiť riziko zranenia počas zákroku a znížiť záťaž tela, ktorá je pre starších ľudí nadmerná..

Horizontálna kapucňa

Podstata podvodnej trakcie

Podstatou techniky podvodnej trakcie je obnovenie funkcie chrbtice bez chirurgického zákroku pomocou prírodných vlastností spojivového tkaniva na natiahnutie pod vplyvom zaťaženia. Trakcia - to sa nazýva strečing - ovplyvňuje skupinu svalov, ktoré podopierajú chrbticu vo zvislej polohe, ako aj vazy, ktoré držia medzistavcové platničky, ktoré pri pohybe pôsobia ako nárazníky.

Jednou z najbežnejších chorôb, ktorá sa dobre lieči pri trakcii, je medzistavcová prietrž. V dôsledku nadmerného tlaku na chrbticu, degeneratívnych zmien vo väzivovom aparáte, ukladaní vápenatých solí na medzistavcové kĺbové povrchy, sú narušené medzistavcové nervy, čo sa prejavuje akútnou, niekedy neznesiteľnou bolesťou, ktorá často pacienta zbavuje mobility.

Súbor postupov naťahovania vedie k zníženiu bolesti, k vytvoreniu priaznivých podmienok na posilnenie spojivového a svalového tkaniva ak zvýšeniu medzistavcových priestorov. To zase znižuje riziko rýchleho opotrebenia chrupavkových povrchov stavcov.

Vertikálna digestor

Ak je predpísaná trakcia pod vodou

Indikácie pre podvodnú trakciu sú vždy stanovené ošetrujúcim lekárom. Vodný extrakt je najčastejšie sprievodná liečebná metóda, ktorá sa používa v kombinácii s inými metódami (liečivými, fyzioterapeutickými), ktorá sa vykonáva na zlepšenie výsledku..

Procedúra je predpísaná pre choroby, ako sú:

 • medziobratlová kýla;
 • radiculitis;
 • osteochondrosis;
 • zakrivenie chrbtice (kyphosis a skolióza);
 • lumbago;
 • spondylóza;
 • tuberkulóza kostí chrbtice;
 • v procese zotavovania sa z poranení miechy.

Metóda použitia sily pod vodou na chrbticu umožňuje minimalizovať fyzickú aktivitu, znížiť riziko zranenia. Ľudské telo má negatívny vztlak, to znamená, že za normálnych podmienok sa topí v sladkej vode. Kvôli malému rozdielu v hustote vody, ktorá sa berie ako 1,0 kg / m3, je hustota ľudského tela priemernej veľkosti 1 036 kg / m3. Vo vode sa teda človek cíti 15-16 krát ľahší ako vo vzduchu. Riziko zranenia v dôsledku nesprávneho výpočtu ťahového zaťaženia sa preto zníži o rovnaké množstvo..

Ak nie je možné vykonať trakciu pod vodou

Rovnako ako všetky lekárske metódy, napínanie chrbtice pod vodou má kontraindikácie:

 • akútne obdobie miechy;
 • akútne poškodenie miechy spojené so zlomeninami alebo posunom stavcov;
 • zápalové ochorenia medzistavcových platničiek;
 • osteoporóza;
 • hemofílie;
 • obehové poruchy miechy;
 • obdobie bezprostredne nasledujúce po operáciách chrbtice;
 • sekvestrovaná prietrž.

Metóda podvodnej trakcie sa týka rehabilitačných postupov predpísaných počas rehabilitačnej liečby alebo prevencie exacerbácie choroby.

Horizontálny napínací stroj

Metódy a spôsoby postupu

Existujú dva hlavné spôsoby trakcie pod vodou:

 1. Horizontálne - pacient je vo vani so sladkou alebo minerálnou vodou na špeciálnom guľometnom podvozku. Sklon značky vzhľadom na horizontálnu rovinu je 10-15 °.
 2. Vertikálne - pacient je ponorený do kaluže takej hĺbky, že keď sa ponorí okolo krku, jeho nohy sa nedotýkajú dna.

Najbežnejšia a najbezpečnejšia metóda sa považuje za horizontálnu trakčnú metódu. V takom prípade pôsobí na ľudské telo vznášajúca sila (Archimedean), ktorej hodnota závisí od povrchu tela ponoreného do vody. V horizontálnej polohe človek prakticky necíti svoju váhu. Prispieva to k uvoľneniu svalov a väzov, ktoré sa v normálnom stave reflexne zmršťujú, aby si udržali určitú pozíciu v priestore..

Pokiaľ ide o pacienta v horizontálnej polohe, odsávací stroj sa postupne spúšťa z nôh do uhla 10-15 ° vzhľadom na horizontálu. Pod vplyvom gravitácie sa chrbtica začína rozťahovať. Ťahová sila je do značnej miery kompenzovaná vztlakom vody, takže postup prebieha prirodzene. Riziko zranenia pri tejto trakčnej metóde je minimalizované..

Ak to fyzický stav pacienta a povaha patologického procesu umožňujú, je potrebné vynaložiť ďalšie úsilie na nohy - od 2 do 20 kg, čo vytvára väčší účinok na natiahnutie chrbtice..

Pri vertikálnom rozťahovaní je zaťaženie chrbtice omnoho väčšie. Pod vplyvom vlastnej telesnej hmotnosti sa chrbtica tiahne viac. Riziko poranenia sa zvyšuje, najmä ak sa napínanie vykonáva pomocou závaží. Táto metóda je možná iba v hlbokých bazénoch (asi 2 metre), ktoré poskytujú voľné usporiadanie vertikálne pretiahnutého tela pacienta bez toho, aby sa dotýkali dna..

Fixácia krčnej chrbtice vo vertikálnom úseku vo vode

Aký je postup

Počas procedúry je pacient v horizontálnej alebo vertikálnej polohe fixovaný v špeciálnom zariadení. Umiestnenie pridržiavacích pásov je zvolené tak, aby bremeno (ťažný účinok) dopadalo na problémovú časť chrbtice. Doteraz bola voda v bazéne alebo v kúpeli zahrievaná na teplotu 36 - 37 ° C - najpohodlnejšie a umožňuje vám úplne uvoľniť svaly. V tejto polohe bez záťaže je pacient 5-7 minút - čas dostatočný na uvoľnenie svalov.

Potom sa na nohy alebo boky pôsobí záťaž. Môže to byť zaťaženie zavesené na kábli alebo pás s váhovými materiálmi. Pri horizontálnom rozťahovaní sa častejšie používa trakcia s dynamometrom, ktorá umožňuje presné dávkovanie aplikovanej trakčnej sily.

Trakcia pod vodou je pomerne účinná a bezpečná metóda, ktorá si vyžaduje lekársky dohľad, aby sa dosiahol maximálny úžitok. Je nebezpečné samostatne sa zapojiť do trakcie, pretože je ťažké kúpiť potrebné vybavenie. Obzvlášť dôležité je dôverovať odborníkom pri rozširovaní krčnej chrbtice - existuje riziko zadusenia vystavením zadržiavacieho pásu, ktorý sa nasunul na krk..

Indikácie a miesta pre trakciu chrbtice pod vodou

Veľa ľudí trpí chorobami chrbtice. Na ich ošetrenie sa používajú rôzne metódy vrátane trakcie (trakcie). Špecialisti majú rôzne názory na jeho použitie. Najjemnejšia je podvodná trakcia chrbtice. Základný rozdiel medzi poslednou a suchou metódou spočíva v mieste konania a v prítomnosti výhod vyplývajúcich z vystavenia vode.

Čo znamená „pod vodou“??

Natiahnutie chrbtice vo vode sa vykonáva buď pod vplyvom vlastnej hmotnosti pacienta alebo podľa dodatočných zaťažení. Telo pacienta je ovplyvnené vodou, ktorá spolu so svalovými a stavcovými výronmi zlepšuje výživu kostí a prietok krvi.

V priebehu procedúry sú väzivo stavcov pod vodou, čo prispieva k ich napínaniu a uvoľňovaniu upnutých diskov. Najbežnejšie používaná metóda na liečbu prietrže medzi stavcami.

Vykonanie postupu pomáha obnoviť vzdialenosť medzi susednými stavcami, znížiť zovretie krvných ciev a nervov, v dôsledku čoho opuch ustúpi a nepríjemné syndrómy vymiznú. Jeho držanie pomôže disku lepšie zadržiavať vodu, a preto zaujme svoju obvyklú pozíciu. Natiahnutie pomáha vytvoriť vákuum, do ktorého je prietrž vtiahnutá.

indikácia

Vodný extrakt z chrbtice sa používa v týchto prípadoch:

 • radiculitis;
 • iné radiálne patológie;
 • osteochondrosis;
 • Ankylozujúca spondylitída (skoré štádiá);
 • lumbalgie;
 • spondylóza;
 • medziobratlová kýla;
 • spondylarthrosis;
 • lumbago;
 • subakútna a chronická bedrová bolesť;
 • lumbago;
 • skolióza;
 • kyfoskoliózy;
 • bedrovej ischialgie.
na obsah ↑

kontraindikácie

Uskutočnenie podobného postupu nie je možné u všetkých pacientov. Ich nedodržanie môže viesť k ešte vážnejšiemu poškodeniu zdravia alebo zdravotného postihnutia..

Je potrebné vziať do úvahy existujúce kontraindikácie pre podvodnú trakciu chrbtice:

 • obdobie zotavenia po laminektómii;
 • zhoršený pohyb krvi v tejto oblasti chrbta;
 • sekvestrovaná prietrž;
 • spinálna pohyblivosť;
 • osteoporóza;
 • nedostatok pozitívnej dynamiky a výskyt ešte väčšej bolesti;
 • zlomeniny chrbtice;
 • nemožnosť balneoterapie a hydroterapie v dôsledku tuberkulóznej spondylitídy, dermatitídy, novotvarov chrbta, kardiopulmonálnej dekompenzácie, tendencie ku krvácaniu;
 • zvýšená hmotnosť (viac ako 100 kg);
 • prítomnosť infekčných patológií;
 • syndróm chvosta;
 • akútne patológie s ťažkým diskomfortom;
 • arachnoiditis;
 • pokročilý vek (nad 60 rokov);
 • predchádzajúca operácia chrbtice;
 • existujúce zranenia;
 • jazvovej epiduritídy;
 • kompresia miechy.

Lekár predpíše postup.

Typy podvodnej trakcie chrbtice

Vo vode je napínanie chrbtice vo viacerých rovinách (horizontálne a vertikálne). Voda sa nalieva do špeciálneho kúpeľa pri teplote 32 - 35 ° C. Po prvé, pacient je v ňom po dobu 5 až 7 minút, aby dosiahol relaxáciu a svalovú relaxáciu, po ktorej je fixovaný špeciálnymi zariadeniami.

Trvanie prvých relácií neprekročí 5-6 minút, kapota sa vykonáva kvôli pôsobeniu telesnej hmotnosti. Ak neexistujú žiadne negatívne javy, potom sa v budúcnosti zaťaženie zvýši o 1 až 2 kg, trvanie - o 1 minútu, čím sa limit zníži na 10 až 12 minút (vo vzťahu k zaťaženiu - 15 až 18 kg pre mužov a 8 až 10 kg pre ženy). Ďalej sa v rovnakých intervaloch znižuje zaťaženie a trvanie.

Kurz pozostáva z 10 - 12 lekcií, ktoré sa uskutočňujú v intervale 1 dňa. Na konci každej procedúry zostáva pacient v tekutom médiu po dobu 5 až 6 minút, potom sa odtiaľ po dobu 4 minút zdvíha a postupne sa prekladá do horizontálnej roviny. Po dobu 60 minút je na tvrdom povrchu a potom prejde do svojej normálnej vzpriamenej polohy. Pri takomto prenose je poškodená oblasť fixovaná korzetom alebo elastickým pásom.

horizontálne

Táto metóda je vhodná pre mnoho pacientov. Horizontálna trakcia chrbtice pod vodou sa vykonáva podľa metód Kiseleva, Olifirenka alebo Lisunova, líši sa v jemnejšom režime.

Na plošinu pohyblivého kúpeľa je umiestnená osoba. Zhora je pripevnená pomocou popruhov, záťaže sú zavesené na spodnej časti chrbta, nohy sú voľné. Pacienti sa umiestnia do nádoby v určitom uhle, ktorý je určený potrebným zaťažením chrbtice.

Môžu sa použiť 2 režimy:

 1. Nepretržité - nepretržité rozťahovanie počas relácie.
 2. Variabilná - pravidelná zmena napínania a relaxácie.

vertikálne

Vykonáva sa natiahnutie chrbtice podľa Mall. Chrbtica je vertikálne napnutá vo vode, keď je osoba v bazéne s hĺbkou 2 až 2,5 m. Pacient je priviazaný popruhmi k stojanu s ponorením do krku. Hlava je držaná držiakom hlavy. Bremeno sa môže pripojiť k nohám.

Táto metóda nie je určená pre všetkých pacientov, pretože spôsobuje intenzívnejšie zaťaženie príslušného orgánu v porovnaní s horizontálnym umiestnením bez možnosti jeho regulácie..

Kde môžem robiť?

Odvod vody z chrbtice sa vykonáva v špecializovaných zdravotníckych zariadeniach vrátane kliník a motelov. Bez doporučenia miestneho lekára sa tento postup platí.

kliniky

Mnohé mestá majú špecializované kliniky, na ktorých sa vykonáva záťaž vody chrbtice za odplatu. Niektoré z nich sa nachádzajú v Moskve a Petrohrade sú uvedené v tabuľke..

Názov klinikyAdresaNáklady, trieť.
Moskva
Volynská nemocnicast. Starovolynskaya, 102500
LRC Ministerstva zdravotníctva Ruskej federácieDiaľnica Ivankovo, 32000
Štátna klinická nemocnica č. 15 pomenovaná po O.M. Filatovast. Veshnyakovskaya, d. 23850
St. Petersburg
PetrovskijPetrovský ostrov, 22300
ReaSanMed na Varšavust. Varšava, 5, bldg. 3, sviet. A

2300
Mestská nemocnica č. 40 v SestroretskuSestroretsk, st. Borisova, 9

sanatória

Nakreslia tiež chrbticu do vody. V sanatóriách Kaukazských minerálnych vôd komplex poskytuje masáže, predpisuje minerálne kúpele, magnetoterapiu a ďalšie kúpeľné a liečebné metódy..

V liečebných rehabilitačných ústavoch v Pyatigorsku sa tento postup vykonáva najmä v radónovej vode na liečenie medzistavcovej prietrže, ako aj na jej prevenciu. V lekárskom zariadení sa „Rodnik“ strečing vykonáva horizontálne v oxide uhličitom a sírovodíku, obyčajnom, jód-bromide a radónovej vode.

Umiestnenie sanatórianadpisKontaktné telefónne čísla
PyatigorskJar+ 7 (961) 45-22-915, + 7 (928) 350-43-05
PyatigorskLermontov+ 7 (961) 45-22-915, +7 (928) 96-39-384
PyatigorskPyatigorsk Narzan+7 (928) 350-43-05
Brestská oblasťBiely Vezha+37517-394-49-11

+37529-768-30-00

Novosibirská oblasťDovolensky+7 (383) 349-93-66

8 (800) 100-19-25 (zadarmo)

na obsah ↑

účinky

Tekutina pôsobí na nervy a znižuje tón pruhovaných svalov. Vzdialenosť medzi stavcami sa zväčšuje.

Ak dôjde k zovretiu nervov, účinok vody zmierňuje bolesť, zmierňuje kŕče krvných ciev, znižuje patologický pohyb krvi v poškodenej oblasti. Kurz ukončený:

 • pomáha obnovovať medzistavcové vzdialenosti;
 • uvoľní koreň miechy a vyloží disk;
 • znižuje intradiskálny tlak.

Zlepšujú sa tieto procesy:

 • lymfatický obeh v oblasti poškodenia;
 • metabolizmus v tele;
 • krvný obeh v oblasti chrbtice, ktorá prešla patológiou alebo traumou.

Tento postup by sa mal vykonávať pod dohľadom lekára a podľa jeho pokynov. Neprofesionálny výkon môže situáciu zhoršiť a viesť k zdravotnému postihnutiu. Ak sa počas procedúr cítite horšie, musíte opustiť ďalšie sedenia.

záver

Vo vaniach a bazénoch vybavených upevňovacími zariadeniami sa chrbtica odsáva vodou, keď je pacient umiestnený v horizontálnych a vertikálnych rovinách. Vykonáva sa vo verejných a súkromných zdravotníckych zariadeniach, v ruských a bieloruských sanatóriách. Vykonáva sa na pokyn lekára a pod dohľadom špeciálne vyškoleného personálu. Chyby pri vykonávaní postupu môžu viesť k zdravotnému postihnutiu pacienta.

Podvodná trakcia chrbtice

v špeciálnej kúpeľni - vynikajúci nástroj na ošetrenie chrbtice.

Liečba chrbtice

Čo je najčastejšie spojené s relaxáciou? Okolo - teplá voda, hladiaca telo prúdmi alebo vlnami, pocit beztiaže a pokoja - dobre, musíte priznať, že všetci túžime po tejto blaženosti a často. Odkiaľ to pochádza?

Vysvetlenie je veľmi jednoduché: volanie minulosti, embryonálne obdobie vývoja, keď sme - zatiaľ si to neuvedomujeme - boli úplne chránení pred stresom, napätím, zraneniami, únavou, keď sme boli vo vode, v tele mojej matky. A teraz sa stavcové svaly zmäkli a uvoľnili a zdá sa, že bolesť a nepohodlie sú navždy preč.

Horizontálna trakcia chrbtice pod vodou (trakčná terapia) v kombinácii s podvodnou hydromasážou je jednou z najúčinnejších metód liečby pohybového aparátu, ktorú svetová medicína používa už viac ako päťdesiat rokov..

Tajomstvo trakcie pod vodou?

Táto technika je založená na najnovšom vývoji v oblasti špičkových technológií. Trakcia chrbtice pod vodou je špeciálny liečebný postup, ktorého úlohou je zväčšiť vzdialenosť medzi jednotlivými stavcami. Účinok sa dosiahne trakciou - ťahová sila pôsobiaca v opačných smeroch chrbtice, preto sa trakcia nazýva aj trakcia.

Lekár pomocou špeciálnych popruhov fixuje tie časti chrbtice, ktoré vyžadujú trakciu (krčné alebo bedrové časti chrbtice), potom zariadenie jemne spustí vaše telo do teplej vody a opatrne zavedie chrbticu priamo do určeného elektronického programu. Vzdialenosť medzi stavcami sa teda postupne zvyšuje. Pri rozťahovaní chrbtice sa znižuje tlak na medzistavcové platničky, ktoré ako prvé trpia v dôsledku ortopedických patológií..

Pri trakcii chrbtice sa na tie časti chrbtice, ktoré sú napnuté, vykonáva aj podvodná sprchová masáž. Po skončení úseku sa uvoľníte vo vode a budete pokračovať v podvodnej masáži vo všetkých oblastiach, kde bolesť bola.

Na konci relácie vás zariadenie vráti do horizontálnej polohy, takže môžete ľahko a pohodlne prepnúť z kúpeľného kúpeľa na podlahu a ísť na ďalšie procedúry - masáže, manuálna terapia, kinezioterapia.

Prečo je táto metóda tak užitočná?

Pri trakcii pod vodou v teplej vode pod vplyvom malého zaťaženia chrbtice dochádza k úplnému uvoľneniu svalov, pretože keď je vo vode, gravitácia na ňu prestane pôsobiť. Výsledkom je, že je eliminovaná kompresia uškrteného koreňa miechového nervu, eliminuje sa posunutie medzistavcových platničiek, znižuje sa vyčnievanie a medziobratlová kýla, zlepšuje sa krvná zásoba, bolesť ustupuje. Jedinečné podvodné trakčné zariadenie je elektronicky riadené a rieši niekoľko problémov naraz..

V porovnaní so „suchou“ chrbticovou trakciou je najbezpečnejšia podvodná trakcia, pretože sa odohráva vo vodnom prostredí, čo vylučuje dodatočné zaťaženie chrbtice vo forme gravitácie. Chrbtica počas trakcie môže mať pohodlnú fyziologickú polohu. Preto ho predpisujeme s vysokou účinnosťou pre veľké medzistavcové prietrže.

Hlavným účelom podvodnej trakcie chrbtice je mäkká trakcia krčnej a bedrovej chrbtice.

Podľa našich skúseností má podvodná trakcia chrbtice najvýraznejší terapeutický účinok pri ochoreniach lumbosakrálnej chrbtice (medzistavcová prietrž, lumbalgia, skolióza, štípanie nervov, radikulopatia), zatiaľ čo pacient zaznamenáva zníženie bolesti v radiálnej oblasti (bolesť, ktorá vyžaruje do nohy) už počas prvej postupy! Hlavným výrazným účinkom podvodnej trakcie chrbtice je zmiernenie bolesti!

Podvodnú spinálnu trakciu používame aj pri diskogénnej radikulitíde, deformujúcej spondylóze, v počiatočnej fáze ankylozujúcej spondylitídy..

Ďalšou užitočnou funkciou podvodnej trakcie je posilnenie svalového korzetu. Slabé kostrové svaly nie sú schopné podoprieť chrbát vo zvislej polohe, takže sa zvyšuje zaťaženie chrbtice. V dôsledku toho sa zvyšuje tlak medzi stavcami, čo je pre disky nepriaznivé.

Trakcia chrbtice pod vodou v počiatočnom štádiu osteochondrózy alebo s výbežkom neumožňuje patológii preniknúť do medzistavcových prietrží. Trakcia podporuje zlepšenú výživu diskov, v dôsledku čoho je inhibovaný proces deštrukcie chrupavkového tkaniva. Z tohto dôvodu je možné postup využiť nielen na liečenie, ale aj na prevenciu chorôb chrbtice..

Ako prejsť podvodným postupom?

Prvá vec, ktorá na vás čaká, keď nás navštívite s podvodnou trakciou, je konzultácia s lekárom, ktorý vás dôkladne vyšetrí, predpíše v prípade potreby ďalšie vyšetrenie (röntgen, MRI), stanoví silu a stupeň záťaže, trvanie zákroku, v závislosti od charakteristík vášho svalového korzetu a priebeh choroby, ako aj predpísať masáže, manuálnu terapiu a kinezioterapiu.

A nakoniec, najpríjemnejšou súčasťou liečebného postupu pri podvodnej trakcii chrbtice je podvodná masáž, pri ktorej sa každý kĺb, každý prst, každý sval masíruje prúdom vody pod tlakom najmenej 2 atmosféry..
Masáž vodným lúčom spôsobuje redistribúciu krvi, zlepšuje krvný a lymfatický obeh, stimuluje metabolizmus a regeneračné procesy v tkanivách, medziobratlové kýly prispievajú k najrýchlejšej resorpcii zápalových ložísk v nich, zvyšuje pohyblivosť kĺbov a chrbtice. Podvodná sprchová masáž s akoukoľvek metódou jej aplikácie má všeobecne priaznivý vplyv na organizmus. Pocit ľahkosti, sviežosti, sily, pocitu odpočinku tela, dýchania pokožky a krvi, ktorá prechádza cez cievy, dodáva organizmu dvojnásobnú energiu..

Vo funkčnom stave všetkých orgánov a systémov dochádza k pozitívnym zmenám. Pokojne a pevne po takomto postupe spí!

Masážna masáž pod vodou počas trakčnej chrbtice významne zvyšuje terapeutický účinok trakcie. V tomto prípade sa svaly uvoľnia a strečing je bezpečný, ľahký a fyziologický..

Technika ťahu chrbtice pod vodou je fyziologická a ľahká záťaž, ktorá umožňuje použitie pri silnej bolesti.

Počas liečebného obdobia je potrebné vylúčiť veľkú fyzickú námahu, náhle pohyby, podchladenie.

Priebeh liečby je 10-15 procedúr. V priebehu liečby a potom po nej počas 1,5 až 2 mesiacov sa pacientom odporúča spať na tvrdej posteli a nosiť korzet..

Samozrejme existujú kontraindikácie pre podvodnú trakciu chrbtice v horúcej vani - lekár ich tiež identifikuje a navrhne alternatívne metódy na zlepšenie vášho stavu..

Alternatívna medicína

Stránka o tom, ako byť zdravý v nezdravom svete. Unikátne metódy alternatívnej medicíny. Akupunktúra, masáž, viscerálna terapia, osteopatia, elektrická punkčná diagnostika (autor: G. Krolivets) „Takže, ako nás Kristus trpel za telo, vyzbrojte sa tou istou myšlienkou, pretože utrpenie telo prestane zhrešiť, takže zvyšok v tele bude žiť. už nie ľudskou žiadostivosťou, ale vôľou Božou. ““ 1 Peter

stránky

adsense

Utorok, 31. októbra 2017.

Trakcia chrbtice. O márnosti tohto postupu

34 komentárov:

Dobrý deň, Gregory!
Takže cvičebný stroj „RULE“, ktorý je teraz v móde (ktorý symetricky rozširuje celé telo vo vzduchu), je tiež zbytočnou „barlou“? Alebo to dáva zmysel?
A mimochodom, čo je lepšie - denná masáž chrbta alebo denný komplex jogy? Ideálne je možné tieto aktivity kombinovať?

Ak je veľa peňazí a voľného času, potom je samozrejme skvelá denná masáž. A čo je lepšie. To všetko záleží na masážnom terapeutovi.

Na úkor kapucne na pravidlo. Toto zariadenie bolo pôvodne aktívne popularizované v komunitách neopaganov. A sú to špecifickí chlapi. :)

Predstavte si obrázok. 40-ročný neopagan vládne (a zvyčajne býva náladový ako psi) s mŕtvymi obličkami a dolnou časťou chrbta pri kýloch. Visel na pravidlo, cítil sa lepšie pre neho. Zúčastnil som sa toho istého dňa, poškriabal mačička a znova si otrel chrbát. A význam?

Nebol som na trakcii, ale skolióza 3 lyžice. s rotáciou sa ma manuisti snažili donútiť, aby som ich postavil)
Po tom, chrbát hrozne bolela niekoľko dní, skolióza samozrejme nezmizla.
Stručne povedané, je lepšie nezneužívať žiadne časti chrbtice, urobil som taký záver) a nedávno, ako keby som bol posadnutý, chcel by som si krútiť krk rukami. Krutanula a potom iba 4 dni otočili trup)
Zároveň som si prečítal váš článok, ale tak rýchlo som urobil všetko bez premýšľania
Gregory, a ak rodičia majú problémy s pečeňou, môže dieťa vyvinúť rôzne poruchy kĺbov v maternici. tkanivo (ako je prolaps, dysplázia kĺbu t / b a podobne)?

Áno, dieťa vo vnútri lona môže mať podobné problémy. To však nesúvisí s génmi atď. Dieťa v lone je už osoba s vlastným charakterom. A samozrejme prijíma, absorbuje vlastnosti charakteru rodičov.

A ďalší dôležitý bod. Aj keď lekári takéto problémy nejako diagnostikujú, nemali by ste paniku a rozruch. Vzhľadom na to:

1) Pravdepodobnosť chyby v diagnostike je vysoká.
2) Aj keď je diagnóza presná, choroba môže sama od seba zmiznúť.

Ahoj,
V súčasnosti väčšina lekárov, najmä vo veľkých zdravotníckych zariadeniach, ponúka natiahnutie chrbta na simulátore ako hlavnú metódu liečby kýly. Na Vertebrologickom ústave mi to lekár navrhol pre pretrvávajúcu bolesť chrbta (herniovaný disk), ale okamžite otvorene dodal, že to vôbec nemôže pomôcť,.
Gregory, ja jednoducho neviem, do ktorej vetvy pridať otázku, a ak je ľavá oblička znížená od detstva, môže vám pomôcť viscerálny terapeut? Nedávno som bol na recepcii, chlapec povedal, že dal obličku na svoje miesto, ale ako to zistiť?
Mám dlhú dobu, 5-6 mesiacov to bolí v zadku, dáva nohy pri chôdzi, niekedy brnenie a znecitlivenie nohy. Uľahčí sa to iba pri ľahnutí. Bolesť bolí v prírode, prechádza z jednej strany na druhú.
Problémy s chrbtom sa začali obťažovať po prvom narodení, zhoršili sa po narodení tretieho dieťaťa.
A ešte jedna otázka. Moja oblička bola vynechaná už od detstva, ale ultrazvuk vždy ukázal, že je to správne, a viscerálny terapeut s istotou povedal, že problém bol s ľavou obličkou. To môže byť?
Ďakujem vám veľmi pekne za prácu..
Tatyana, 33 rokov, Kyjev.

Najčastejšie, ak je vynechaná jedna oblička, je ďalšia oblička ešte horšia. Tie. na rozdiel od toho je funkčné poškodenie ešte horšie.

Ako dieťa si pamätám, moja sestra objavila skoliózu. Jej rodičia si preto do nemocnice v nemocnici vzali špeciálnu gymnastiku na masáž. Raz ma vzali. Neboli tam žiadne spinálne úseky. Iba súbor cvičení pre deti na rôznych skupinách miechových svalov. Neviem, aké to bolo efektívne, ale diagnóza bola po chvíli odstránená. Nepíšem to na obranu med, ale iba ako pozorovanie od detstva. To bolo na konci 80. rokov. Ako sa cítite o gymnastike pre deti so skoliózou??

Každý normálny masážny terapeut by mal predpísať dieťaťu s gymnastikou nezávislou od skoliózy, ktorá je špecificky zameraná na tento prípad. Zvyčajne pod rodičovskou kontrolou.

Po 3 rokoch tréningu v telocvični, absolútne nepochopenia fyziológie tela, nehovoriac o základných príčinách výskytu chorôb, dostala negatívne zmeny v kolene a krku.

Po vyskúšaní komplexov tabliet, výletov k robotníkom, masážnym sedeniam sa posledná trakcia chrbtice stala posledným. Po 4 schôdzach som si uvedomil, že to nielenže nedáva žiadne zmeny, ale zhoršuje aj stav. Okrem toho k zhoršeniu nemusí dôjsť okamžite, je to možné vidieť na fotografii za mesiac alebo dva po zákroku. Pravdepodobne dôvodom je to, že sa svaly nejako vrátia do stlačeného / stuhnutého stavu.

Po chvíli prišlo na vedomie, že kým sami necítite telo, svaly, svaly, pri hlbšom štúdiu si uvedomíte príčiny týchto stavov, nenastanú žiadne zmeny. Áno, po masáži sa v tele, vo svaloch objaví ľahkosť, ale bez vedomého stavu sa pamäť vo svaloch vráti do normálu.

Nesúhlasím so všetkým, ale nechám taký názor.

To znamená, že ak vyliečite obličky, potom je možné postupne sa zbaviť skoliózy?

Presne tak. Problém je však v tom, že len málokto vie, ako s nimi zaobchádzať.

Celý môj život som trpel intercostálnou neuralgiou vpravo pod lopatkou, pravá oblička sa znížila. Pred rokom začala cvičiť čchi-kung, meditáciu a nižšie dýchanie. Z predloženia vašich článkov, Gregory, sa tiež snažím zmeniť, bojovať s hrdosťou. Výsledok - cysta ľavej obličky zmizla, medziregálna neuralgia nebola pol roka. V tejto oblasti som cítil svalovú relaxáciu. Obličky trochu vzrástli. Uvedomil som si, že toho je veľa, musím pracovať na sebe.

Ahoj! Ospravedlňujeme sa, ak nie mimo tému, nevedel som, kam napísať. Aký je váš názor na kraniosakrálnu liečbu? Je možné po niekoľkých reláciách napraviť následky poranenia pri narodení atď..?

Kraniosakrálna terapia, ako aj „pôrodná trauma“, sú podvodom pre hlupákov od našich západných „partnerov“.

To znamená, že toto všetko je nezmysel, pokiaľ ide o „vytesnené kosti lebky“, ktoré nemohli spadnúť na svoje miesto, ako by mali v dôsledku úrazu pri narodení? A to môže viesť k problémom chrbtice a nôh?

Presne tak, tvrdé nezmysly. Vynájdené západnými „osteopatmi“. Chovávať prísľuby rodičov za peniaze. Tam sú ženy, ktoré pracujú, husto rozprávané na tému poranení pri narodení..

Kosti dieťaťa sú mäkké. Je ako guma. Po pôrode sa mu všetko prirodzene obnoví. Pokiaľ to však rodičia samozrejme nedali, vrodené choroby tela a duše ich dieťaťa.

Mimochodom. Existuje jedna účinná metóda samovytiahnutia driekovej chrbtice. Ľahnite si na chrbát, ohnite obe nohy na kolená. Ruky spočívajú na spodnej strane stehna (tam, kde je slabina) a tlačia sa od vás. V tomto prípade musíte skúsiť uvoľniť svaly dolnej časti chrbta. Ak skutočne máte prietrž, potom v problémovom segmente v čase napínania budete cítiť bolesť. Bude musieť vydržať. Okrem toho sa po zákroku môže bolesť zosilniť. Tiež musia vydržať. K predĺženiu môžete pridať výkyvné pohyby panvy vo vertikálnej a horizontálnej rovine.

ALE. Toto cvičenie vám nepomôže, ak sa problém s obličkami nevyrieši (aspoň čiastočne). Tie. tento spinálny úsek je doplnkovou metódou.

Prvé stabilné výsledky môžu trvať 3 až 10 dní..

Ahoj, dieťaťu bola nečakane diagnostikovaná subluxácia atlasu, ľahol si na slučku, až kým ju odmietol, zranenie nebolo počas tréningu (hoci cvičí karate). Zakrivenie žlče od narodenia Ako môžem pomôcť svojmu synovi? O mne: rozvedený, mám problémy s črevami, chrbticou, bolesťami hlavy a zakrivením žlče. Liečba kolitídy je obtiažna z dôvodu neurčitej diagnózy. Čo si musím uvedomiť a cvičiť na pomoc svojmu dieťaťu a možno aj sebe? poďakovať

Otázka, ktorú ste formulovali správne. Je vidieť, že už máte predstavu o vzťahu detských chorôb k životom rodičov.

Naučte sa, ako žiť správne. A činte pokánie za zlý život. Pray. Vyzeráte, Boh vás osvieti.

Nechcem už nikoho osobne namáčať v jeho kakahi. Ak potrebujete pochopiť, kde ste to v živote urobili, prečítajte si všeobecné články a komentáre z minulosti.

Mám kýlu chrbtice. Liečím sa rok a pol. Skúšal som všetko okrem kapoty a prevádzky. Nič nepomohlo. Myslel som, že pôjdem na kapucňu, ale po prečítaní recenzií o tom premýšľam, možno by som tie peniaze mohol vyhodiť znova. Mám problémy s obličkami a nepozerajú sa na kontraindikácie, pretože my všetci potrebujeme iba peniaze a nezabúdajú na to. Nie sú zodpovední za nič a nikto nevráti peniaze, ak sú horšie alebo nepomôžu. Všade okolo sú šarlatáni. Konzultácie stoja 1000 - 1500 a význam ich konzultácií, nemôžu povedať nič významné. Už som obišiel veľa lekárov a stále nemôžem odporučiť nikoho a žiadny postup. Celý môj plat ide na ošetrenie. Naposledy som urobil intersticiálnu stimuláciu, z ktorej by mala bolesť ustúpiť v 2 procedúrach. Najprv som si myslel, prečo som o nej nevedel predtým a prečo mi ju lekári neponúkli, ak je tak dobrá. Na internete sa ocitla, zostúpila, uskutočnila sedem sedení a zhoršilo sa to. Tak čo teraz. A hovoria čo, neviem, čo pomáha druhým, a prečo sme nepomohli, a to sa zhoršilo, nevieme. Vytvorme kapucňu, bude to určite lepšie. A stojí 1900 jedného postupu. Priradenie 20. Ukázalo sa, že 40 000, ak to hodím znova. Myslím, že by ste sa mali natahovať doma alebo ísť na jogu a masáže. A blokády. Prešlo veľa osteopatov a manuálov, ale pri pohľade môže niekto naozaj niečo urobiť. Znovu prihlásený na nový. Majú cenu 3 000 - 5 000 za reláciu. Čakáme na zázrak. Prvýkrát píšem recenziu. Celý list.

Zaujímavý zážitok. Odporúčam vám zamyslieť sa nad zdrojom vášho príjmu. Často sa to stáva, keď človek pracuje na škodu spoločnosti a ľudí okolo seba, potom peniaze, ktoré dostane takáto práca, potom idú buď na liečbu alebo sú nenávratne stratené iným spôsobom..

Pokiaľ ide o tému liečby a príčiny choroby, potom je už všetko na tomto webe..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Správna mikroskopická diagnóza odrezkov z maternice závisí od dodržiavania niekoľkých nevyhnutných podmienok, ktoré by mal lekár zohľadniť pri vykonávaní kyretáže a odosielaní materiálu na vyšetrenie..
Kýla je úplne vyliečená iba chirurgicky. Lekári používajú prietrže pri napínaní a nenapínaní plastov. Pri metóde napínania je zraniteľná oblasť pokrytá pôvodnými tkanivami.
Príjemný čas! Moje meno je Halisat Suleymanova - som fytoterapeut. O 28 rokoch sa liečila rakovinou maternice bylinkami (viac o mojej skúsenosti s liečením a dôvod, prečo som sa stal bylinkárom, si prečítať tu: Môj príbeh).