loader

Natiahnutie chrbtice s herniou

Na odstránenie výčnelkov medzistavcovej platničky sa používajú lekárske a fyzioterapeutické metódy. Natiahnutie chrbtice prietržou vám umožní zbaviť sa bolesti, vyhnúť sa operáciám a dlhodobým lekárskym kurzom. Postup sa vykonáva na špeciálnych pohovkách alebo vo vode. Odporúča sa trakciu vykonávať pod dohľadom lekára, pretože nesprávna technológia môže zhoršiť stavce. Existujú kontraindikácie pre používanie trakcie.

Aká je podstata chrbtovej trakcie??

Fyzioterapeutický postup, ktorý je zameraný na zníženie herniového výčnelku a na odstránenie nepohodlia a bolesti chrbta natiahnutím chrbtice so zväčšením medzistavcového priestoru a znížením tlaku, sa nazýva strečing alebo trakcia. Je to predpísané na kýlu ktorejkoľvek časti chrbtice ako doplnok k terapii. Trakcia chrbtice sa vykonáva na klinike, nemocnici alebo v sanatóriu.

Na rýchle odstránenie bolesti a nepohodlia pri prietrži je potrebné kombinovať trakciu s liekmi.

Označenia postupu

Trakčná metóda pomôže zmierniť nepríjemné symptómy, zlepšiť trofické stavce a urýchliť zotavenie v prípade prolapsu jadra medzistavcových platničiek. Tento postup tiež pomáha zbaviť sa nepohodlia a bolesti pri iných degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu. Medzi indikácie trakcie sú zaznamenané nasledujúce patológie:

Efektínová liečba pre radikalulitídu.

 • bolesť dolnej časti chrbta vyžarujúca do nôh;
 • obmedzená pohyblivosť chrbtice;
 • deformácie fyziologických ohybov;
 • štiepané nervové korene;
 • Ankylozujúca spondylitída;
 • radiculitis;
 • proliferácia kostného tkaniva stavcov.
Späť na obsah

kontraindikácie

Postup natiahnutia chrbtice nie je vhodný pre všetkých pacientov s herniou. Existujú choroby, pri ktorých postup poškodzuje zdravie pacienta. Existujú obmedzenia pre pacientov starších ako 60 rokov a s telesnou hmotnosťou nad 100 kg. Trakcia počas tehotenstva, zranení, zlomenín stavcov je prísne kontraindikovaná. Ľudia s nasledujúcimi chorobami by mali hľadať alternatívnu metódu fyzioterapie:

 • akútne formy degeneratívnych patológií chrbtice;
 • sekvestrovaná prietrž;
 • príznaky pokročilej osteochondrózy, vrátane mozgovej;
 • zhubné nádory chrbtice;
 • nestabilita stavcov;
 • zápal svalov a kostného tkaniva;
 • srdcové choroby;
 • zhoršený krvný obeh miechy;
 • osteoporóza.
Späť na obsah

Ako funguje trakcia??

Počas procedúry sa chrbtica pomaly rozťahuje rôznymi smermi, čo vedie k poklesu nadmerného tlaku v diskoch a tiež pomáha navrátiť spadnuté jadro do jeho prirodzenej polohy. Predĺženie chrbtice s prietržou vylučuje zaťaženie nervových zakončení, v dôsledku čoho bolesť prestane. Krvný obeh sa zlepšuje, znižuje sa opuch, normalizujú sa metabolické procesy v kostných tkanivách. Rozťahovanie a relaxácia chrbtových svalov vedie k zvýšeniu ich tonusu a posilneniu svalovej podpory chrbtice.

Výhody a nevýhody metódy

Medzi lekármi existuje veľa diskusií o účinnosti trakcie pri prietrži. Pacient musí vedieť o pozitívnych a negatívnych stránkach postupu. Medzi výhody patrí možnosť anestézie a korekcie miechy bez dlhých liečebných cyklov a nákladných operácií a rýchle odstránenie kŕčov a napätia. Rovnako ako posilňovanie svalov, odstraňovanie opuchov, uvoľňovanie zovretých nervov. Nevýhody zahŕňajú pravdepodobnosť recidívy v priebehu času, výskyt mikroskopických trhlín vo vláknitom prstenci a trauma do blízkych stavcov. Nesprávna technológia postupu môže viesť k zvýšenej strate disku, zápalu a opuchom..

Druhy a priebeh spinálnej trakcie počas kýly

V modernej medicíne existujú rôzne metódy trakcie, ktoré sa líšia charakteristikami dopadu na chrbticu. Lekár si vyberie typ trakcie na základe veku, pohlavia, zdravotného stavu pacienta a činnosti jeho životného štýlu. Pre tento postup je možné použiť špeciálne zariadenia. Klasifikácia chrbtovej trakcie je uvedená v tabuľke:

kritériumvyhliadka
smerovosťvertikálne
horizontálne
obrátený
Typ akcieAutogravity
technické vybavenie
podmienkysucho
voda

Pred vymenovaním trakcie musí pacient podstúpiť CT alebo MRI. Procedúra sa začína upevnením tela pacienta pomocou popruhov v horizontálnej alebo vertikálnej polohe na pevný povrch alebo ponorením do vody. Potom sa pásy postupne napínajú a odkláňajú v opačných smeroch a napínajú chrbticu ako pružina.

Spôsoby, ako sa natiahnuť doma

Trakcia chrbta sa neodporúča robiť samostatne, je vhodné, aby bol zákrok pod dohľadom lekára. Doma je možné použiť prvky tejto techniky na neintenzívnu bolesť alebo na prevenciu herniálneho výčnelku. Vertikálna trakcia je povolená pod váhou vlastného tela, napríklad visí na horizontálnej lište niekoľko minút denne pomocou švédskych stien alebo gravitačných čižiem. Podvodná trakcia chrbtice sa môže uskutočňovať iba na klinike alebo v sanatóriu.

Suchý úsek

Vykonáva sa vo vnútri na inverznom stole alebo na špeciálnom gauči s vyvýšením pod hlavou. Suchá trakcia v chrbtici sa najčastejšie používa pri prietrži bedrovej chrbtice. Pred natiahnutím sa svaly uvoľnia kúpeľom alebo masážou. Teleso je pevné av panvovej zóne sú pripevnené bloky s hmotnosťou 1 až 20 kg. Zaťaženie závisí od stavu pacienta. Ťahovú silu reguluje lekár. Tlačné valce sa pohybujú pozdĺž predĺženej chrbtice. Kurz je 15 procedúr. Keď je krčná chrbtica poškodená, pacient sa posadí a mierne nakloní hlavu a na ňu sa na 5 až 7 minút pripevnia závažia..

Po suchom roztiahnutí musíte nosiť obväz alebo korzet 2 mesiace.

Preťahovanie vo vode

Úspešnosť metódy spočíva v pozitívnom účinku teplej vody v kombinácii s napínaním. Telo nezaťažuje svoju váhu pod vodou a svaly sú tak uvoľnené, ako je to len možné, takže vodná trakcia nespôsobuje nepohodlie. Horizontálne rozšírenie chrbtice vo vode sa vykonáva v kúpeľni a vertikálne - v bazéne. Zaťaženie je spojené s pevným telom pacienta v panvovej oblasti. Trvanie relácie závisí od závažnosti patológie. Na dosiahnutie viditeľného výsledku je potrebných 15 postupov..

Čo môžete urobiť sami?

Na natiahnutie chrbtice, posilnenie svalového rámu chrbta a odstránenie bolesti môžete použiť rôzne komplexy liečebných cvičení. Cvičenia sa musia vykonávať opatrne, postupne zvyšovať záťaž, bez náhlych pohybov, skokov a zákrutov. Zariadenie na napínanie chrbtice sa dá robiť doma. Na to budete potrebovať tvrdý matrac so zdvihnutou čelnou doskou, remienkami a šnúrami, pásom a bremenom s hmotnosťou 2-4 kg. K švédskej stene môžete pripevniť aj šikmú dosku.

Účinné natiahnutie chrbtice s prietržou doma

Medzistavcová hernia je časté ochorenie, ktoré sa musí zbaviť komplexnej liečby. Môže zahŕňať liekovú terapiu, chirurgický zákrok, fyzioterapeutické cvičenia. Účinnou pomocnou metódou je natiahnutie chrbtice s herniou doma, pri ktorej sa používajú rôzne metódy.

Označenia postupu

Najčastejšie sú indikáciami trakčnej chrbtice choroby spojené s patológiami pohybového aparátu.

 • kýly a výčnelky chrbtice;
 • cervikálnej, hrudnej a bedrovej osteochondrózy;
 • zakrivenie chrbtice rôznych etiológií;
 • posttraumatické následky;
 • spondylarthrosis;
 • neurovaskulárna kompresia.

O tom, či sa má použiť miecha chrbtice, v každom jednotlivom prípade však musí rozhodnúť lekár.

Podstata metodiky

Hlavným príznakom patológie je bolesť chrbtice spôsobená kompresiou nervových koreňov v miestach tvorby prietrže. Na zmiernenie stavu pacienta v zdravotných aj domácich podmienkach sa používa trakcia - sila svalov tela.

Toto natiahnutie chrbtice prietrži vám umožní oslobodiť svalový korzet od kŕče, čo vedie k:

 • odstránenie nepohodlia a bolesti v miechových diskoch;
 • zlepšiť krvný obeh;
 • obnova inervácie v postihnutých oblastiach;
 • zastavenie degeneratívneho dystrofického procesu v oblasti tvorby prietrže.

V závislosti od charakteristík choroby sa môže použiť napínanie za sucha alebo pod vodou, horizontálne, vertikálne alebo šikmé. Trakcia chrbtice u pacienta môže byť uskutočnená jednou alebo viacerými metódami.

Je však dôležité pamätať na to, že táto metóda je pri komplexnej liečbe pomocná a nemôže nahradiť úplnú konzervatívnu alebo chirurgickú liečbu. Je obzvlášť účinný na samom začiatku choroby pri absencii akútnych príznakov..

Musíte vedieť, že iba lekár môže predpísať úsek po povinnom hardwarovom vyšetrení chrbtice. Samoliečba je neprijateľná, pretože môže mať nepriaznivé alebo dokonca nebezpečné následky..

Spôsoby, ako natiahnuť chrbticu doma

Na roztiahnutie chrbtice domu môžete použiť rôzne jednoduché zariadenia: domácu vodorovnú lištu, švédsku stenu, šikmú dosku.

Lekár môže odporučiť zakúpenie komplexnejšieho simulátora - inverzného stola.

Okrem toho je pri plnom zaťažení chrbtice potrebné vykonať špeciálny gymnastický komplex.

Švédska stena

Počas cvikov na švédskej stene sa chrbtica rozťahuje pod telesnú hmotnosť. Simulátor je potrebné zavesiť tak, aby bremeno dopadalo iba na ruky, t. nohy sa musia ohýbať. Cvičte, aby ste vykonávali 10-15 sekúnd, čím sa predlžuje doba trvania. V rovnakej polohe sa odporúča pomaly vytiahnuť nohy ohnuté na kolenách k hrudníku a natiahnuť spodnú časť chrbta. Panvu môžete tiež otočiť doprava a doľava a viesť k bokom uzavretých nôh.

Pri dobrom zdraví je užitočné pripájať váhy k dolným koncom (nie však viac ako 30% z polovice telesnej hmotnosti). Malé činky, fľaše na vodu, sáčky s pieskom to zvládnu..

Odporúča sa tiež krátko zavesiť hore nohami a chytiť nohy na priečky steny. Na tento účel sa často používajú špeciálne slučky..

Odborníci odporúčajú začať cvičiť na švédskej stene po posilnení svalového korzetu pomocou gymnastiky na podlahe..

Inverzná tabuľka

Inverzné stoly sú špeciálne zariadenia na vykonávanie cvičení zameraných na zmiernenie bolesti počas medziobratlovej kýly. Majú iný dizajn a umožňujú vám robiť gymnastiku v polohe nahor alebo nadol.

Správna tabuľka dokáže zmeniť uhol svojej roviny na 180 °.

Preto sa odporúča používať na prevenciu chorôb pohybového aparátu.

Simulátor by mal vybrať lekár alebo školiteľ v súlade s výškou, hmotnosťou, postavou pacienta a individuálnymi charakteristikami choroby..

Gymnastický komplex

Okrem tried na švédskej stene alebo horizontálnej lišty na napínanie chrbtice môžete vykonávať aj denné sady terapeutických cvičení.

 1. Cvičte „Bicykel“ 2-3 minúty. S dobrým zdravím môžete robiť 2 až 3 prístupy.
 2. Počiatočná poloha tela leží na chrbte na podlahe. Pomaly zdvihnite hlavu tak vysoko, ako je to možné, snažte sa napnúť svaly krku a chrbta. Pózujte na 10 sekúnd a vráťte sa do východiskovej polohy. Opakujte 5-7 krát.
 3. V rovnakej polohe zdvihnite pravú alebo ľavú nohu spolu s hlavou pod uhlom 45 °, napnite svaly dolnej časti chrbta, udržujte končatinu na váhe 10-15 sekúnd a potom ju postupne spustite. Opakujte trikrát pre každú nohu..
 4. V polohe na chrbte pomaly natiahnite nohy ohnuté na kolenách k hrudníku a natiahnite dolnú časť chrbta. Ruky sú zamknuté v zámku za hlavou. Opakujte 5-6 krát.
 5. Sediaci na podlahu, zarovnajte chrbát a pomaly sklopte hlavu dozadu a dopredu a do strán. Vykonajte 10-krát v každom smere.
 6. Ľahnite si na brucho a natiahnite ruky pred seba. Zdvihnite pravú ruku a ľavú nohu súčasne, potom ľavú ruku a pravú nohu, snažte sa ohýbať čo najviac. Opakujte päťkrát pre každú ruku.
 7. Nasadnite všetky štyri ruky s dôrazom na natiahnuté ruky a pomaly ohnite chrbticu nahor, pričom hlavu sklopte nadol. Zostaňte v tejto polohe niekoľko sekúnd. Potom zdvihol hlavu hore, ohnite sa v dolnej časti chrbta na maximum. Opakujte 5-7 krát.

Počas tréningu by ste sa mali vyvarovať ostrých zametacích pohybov a nemalo by sa dovoliť prepätiu a bolesti. Pred nabíjaním musíte pomaly zahriať chrbtové svaly.

Po dokončení je potrebné úplne uvoľniť svaly tela, potom, čo ste ležali na hladkom a rovnom povrchu. V počiatočných fázach by gymnastický čas nemal prekročiť 10 minút. Ako trénujete, počet opakovaní a trvanie hodiny sa môžu zvýšiť.

kontraindikácie

Napriek tomu, že spinálna trakcia priaznivo ovplyvňuje stav pohybového ústrojenstva, má tento postup kontraindikácie.

 • závažné ochorenia kardiovaskulárneho systému;
 • hypertenzia 2 a 3 stupne;
 • onkológia;
 • poruchy činnosti dýchacieho systému;
 • infekčné choroby;
 • spinálna nestabilita;
 • sekvestrovaná prietrž
 • pruh;
 • tehotenstvo.

Kontraindikácie sa môžu vyskytnúť, ak sa po 2 - 3 pokusných trajektóriách objaví zhoršenie stavu: ďalší syndróm bolesti, nepohodlie v chrbtici. V takom prípade by sa triedy mali zastaviť a vyhľadať lekára.

Postup sa odporúča zrušiť aj v prípade, že po 5-7 postupoch nedôjde k zlepšeniu.

recenzia

Michail, 43 rokov: „Po tvrdej práci mi trpí bedrová prietrž. Zaoberal sa rôznymi systémami, ale triedy na švédskej stene veľa pomohli. Každý deň si zavesil ruky, zdvihol sa a hojdal tlačou na zavesenie. Postupom času začali kravaty pripájať činky na nohy. Jeho stav sa zlepšil, držanie tela, abs sa objavil, jeho chrbát sa prakticky nepoškodil. “.

Irina, 55 rokov: „Cvičením sa zbavím kýly. Jednoduchá gymnastika môže zmierniť bolesť a uvoľniť svaly chrbta. Často som naťahovacie cvičenia dvakrát denne, po pár minútach úľavy. “.

Kýla chrbtice

Trakcia sa od staroveku považuje za účinnú liečbu osteochondrózy. Dokonca aj potom bol proces rozdelený na podvodnú a suchú; vertikálna a horizontálna trakcia.

Mnohé experimenty však spochybňujú bezpečnosť predĺženého núteného ťahu. S týmto účinkom trpeli zdravé stavce takmer bez poškodenia poškodených oblastí. Aké je použitie extrakcie miechy pri prietrži a či sa oplatí uchýliť sa k takémuto ošetreniu, pomôže pochopiť najjednoduchšia znalosť z oblasti anatómie a fyziológie človeka. Rovnako ako hlboké porozumenie procesnej technológie.

Trakčné pravidlá

Dodržiavanie iba dvoch jednoduchých obmedzení môže moderného pacienta ochrániť pred negatívnymi následkami nesprávneho ťahu:

Pri postupe natiahnutia chrbtice prietrž je potrebné dodržiavať iba dve základné pravidlá

 • Extrakcia chrbtice nie je nezávislou metódou na ošetrenie herniovaných diskov. Toto opatrenie bude účinné iba v kombinácii s mnohými inými spôsobmi boja proti tejto chorobe;
 • Samoliečba trakciou je prísne zakázaná a môže viesť k vážnym a nezvratným zraneniam..

Podvodná trakcia

Ak sa pri vode zobrazuje prietrž medzistavcových platničiek, ide o vertikálny typ trakcie. Táto metóda je najbezpečnejšia a najúčinnejšia pri liečbe tohto ochorenia..

Technológia extrakcie miechy prietrže

Technológia postupu spočíva v pozastavení pacienta v bazéne pomocou špeciálneho prístroja. Niektoré typy prietrže a miesta jej dislokácie znamenajú následnú fixáciu určitej časti chrbtice pacienta, zatiaľ čo iné umožňujú voľné zavesenie. Ďalej musíte opraviť záťaž na panvovom páse. Súčasne, iba ošetrujúci lekár nastaví potrebné váhy. Zvyšovanie hmotnosti je postupne: od menšej po väčšiu. To sa musí urobiť tak, aby priemerných päť postupov zodpovedalo maximálnej hmotnosti a poslednému - postupnému poklesu. Je dôležité, aby voda v bazéne mohla byť čerstvá alebo s prídavkom určitých minerálov. Je však dôležité, aby teplota vody bola pre pacienta pohodlná..

Etapy podvodnej trakcie

Celý postup trvá asi jednu a pol hodiny a prebieha v niekoľkých fázach:

 • Liečebné cvičenia vo vode (zamerané na uvoľnenie a napnutie svalového korzetu);
 • Priama trakcia so zaťažením;
 • Nasledujúci nehybný horizontálny odpočinok nie kratší ako pol hodiny;
 • Používajte špeciálny obväz, korzet alebo opasok od dvoch alebo viac hodín.

Podstata kapucne

Hlavným mechanizmom trakcie pod vodou je roztiahnutie chrbtice. V tomto prípade v dôsledku tlakového rozdielu dochádza k určitému „stiahnutiu“ prietrže späť do medzistavcových priestorov..

Kontraindikácie vertikálnej trakcie pod vodou

Tento typ extrakcie miechy má pre jednotlivcov určité obmedzenia:

 • Ochorenie je v akútnom štádiu;
 • Trpí poruchami obehového systému v mieche;
 • S fraktúrami chrbtice s hmotnosťou nad 100 kg alebo staršou ako 60 kg;.

Toto samozrejme nie je úplný zoznam kontraindikácií, preto je dôležité nezabudnúť na radu neurológa pred rozhodnutím o podvodnej trakcii..

Okrem toho existuje niekoľko všeobecných odporúčaní, ktorých dodržiavanie poskytne najlepší výsledok z postupov a významne zníži riziko možných komplikácií. Pacienti sú vyzývaní, aby:

 • Vyhnite sa podchladeniu;
 • Spať na tvrdej posteli alebo na ortopedických matracoch;
 • Vykonajte najmenej 10 postupov;
 • Používajte korekčný obväz, korzet alebo opasok;
 • Neprepínajte chrbticu.

Extrakcia chrbtice prietrži je dodnes jedným z najpopulárnejších opatrení. Pacient si však musí pamätať na pravidlá postupu, ktoré lekár pravidelne dodržiava a stará sa o svoje zdravie tak, aby mu prietrž neprestávala raz a navždy obťažovať..

Odporúčame vám zaujímavé video o postupe pre podvodnú trakciu chrbtice s kýlou:

Natiahnutie (trakcia) herniou chrbtice doma: inštrukcia

Domáce strečing s kýlou chrbtice je často klinicky účinnejší ako drepy, zákruty alebo zákruty. Je to kvôli zväčšeniu vzdialenosti medzi stavcami, odstráneniu kompresie koreňov miechy a krvných ciev. Strečing - druh alternatívy suchej alebo podvodnej trakcie používanej manuálnymi terapeutmi na premiestnenie medzistavcových platničiek.

Podstata zaobchádzania a význam postupu

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Medzistavcová kýla akejkoľvek lokalizácie je často sa vyskytujúcou komplikáciou osteochondrózy. Vývoj tejto degeneratívno-deštruktívnej patológie je sprevádzaný riedením, zhutňovaním medzistavcových platničiek a stratou jej tlmiacich vlastností. Pri osteochondróze 2. až 3. stupňa sa vláknitý kruh stratifikuje a buničité jadro sa premiestni do miechy. Celistvosť prsteňa je často úplne narušená vytvorením nebezpečnej roztrhanej prietrže. Na pozadí riedeného disku tela susediacich stavcov:

 • stratiť stabilitu;
 • začnú sa voľne pohybovať voči sebe navzájom;
 • porušujú korene miechy.

V tejto fáze pacient trpí silnou bolesťou. Vývoj radiálneho syndrómu môže spôsobiť zdravotné postihnutie, takže pacient je pripravený na operáciu. Ale predtým ho poslali k chiropraktikovi, aby natiahol chrbticu. Často to pomáha pacientovi vyhnúť sa operácii.

Výhody a nevýhody napínania

Pomocou natiahnutia je možné nielen zabrániť šíreniu patológie a zbaviť sa bolestivých symptómov. S malými prietržami alebo v počiatočnej fáze premiestňovania diskov je celkom možné úplne eliminovať opuch vláknitého prstenca. Počas dobre vykonaného natiahnutia sa v miechovom priestore vytvára znížený tlak. To vedie k pohybu prietrže späť do oblasti, ktorú zaberá medzistavcová platnička.

Charakteristiky strií pri mieche doma
výhodynevýhody
Posilnenie a rozvoj neprístupných malých svalov a väzov chrbtice, ktoré pomáhajú posilňovať svaly chrbtaNedostatok záruky tvorby nových herniálnych výčnelkov v ktorejkoľvek časti chrbtice
Zlepšenie krvného obehu v oblasti herniálneho výčnelku, odstránenie nedostatku živín, urýchlenie metabolizmu a regenerácieVysoká pravdepodobnosť progresie patológie v dôsledku nesprávneho cvičenia a mikrotraumy medzistavcových platničiek
Zníženie farmakologického zaťaženia tela znížením dávok NSAID, svalových relaxancií, glukokortikosteroidovPrejav terapeutického účinku po niekoľkých týždňoch, niekedy aj mesiacoch
Prevencia výskytu bolestivých symptómov stabilizáciou diskov a stavcov pri statickom a dynamickom zaťaženíNedostatok výsledkov počas nepravidelných tréningov

Za akých podmienok sú cvičenia

Pred tréningom neurológ nasmeruje pacienta na lekára fyzioterapie s lekárskym záznamom a rádiografiou. Vykonáva sa súbor cvičení, pri ktorých sa zohľadňuje štádium patológie, typ a veľkosť herniového výčnelku:

 • ak je dostatočne veľká, existuje pravdepodobnosť prasknutia prietrže a rozvoja komplikácií, potom sa pacientovi odporúčajú triedy v rehabilitačnom centre;
 • s malým posunom diskov môžete trénovať doma, ale iba s povinným dodržiavaním lekárskych odporúčaní. Pri rozťahovaní sú prísne zakázané ostré trhavé pohyby, ktoré môžu vyvolať bolesť a zhoršiť priebeh patológie..

Prvý tréning by mal byť pod dohľadom inštruktora alebo lekára cvičenia na fyzioterapeutickom oddelení alebo rehabilitačnom stredisku. Sú vybavené špeciálnymi zariadeniami, ktoré maximalizujú zaťaženie chrbtice počas napínania. Cvičenie môžete robiť na vodorovných pruhoch umiestnených vo dvore viacposchodových budov..

Typy trakcie

Natiahnutie sa dá urobiť nezávisle, ale je lepšie kontaktovať chiropraktika. Vykonáva základné manipulácie (suchá alebo podvodná trakcia) a výcvik doma umožní konsolidáciu terapeutického výsledku. Ak po hlavnom ošetrení bolesti na krku, hrudníku alebo dolnej časti chrbta zostanú zachované, lekár odporúča školenie na špeciálnych simulátoroch. Pomáhajú dávkovať dynamické a niekedy statické zaťaženie..

Na zavesenie je vhodná vodorovná lišta na ulici alebo priečka umiestnená v miestnosti alebo na chodbe. Počas tréningu je prísne zakázané po zavesení poskakovať, aby ste ho chytili alebo ostro skákali. Priečku by ste mali nastaviť do malej výšky vopred, aby ste ju dosiahli rukami. Na ulici musíte použiť stoličku alebo malú lavicu.

Pri cvičení sa používa priame aj spätné uchopenie. Užitočné a ich striedanie. Vis v počiatočnej fáze výcviku by nemal trvať dlhšie ako 10 sekúnd. Keď sa svalová partia chrbtice posilňuje, vzdialenosť medzi stavcami sa zväčšuje, cvičenie sa vykonáva v 2 sadách po 30 sekundách..

Ležiace vo vode

Doma je možné konsolidovať iba výsledky trakčnej aktivity chrbtice pod vodou (trakciu) vykonávanej chiropraktikom. Existuje niekoľko metód tohto lekárskeho postupu, ktoré vyvinuli Lisunov, Olifererenko, Kiselev. Na roztiahnutie potrebujete plytký bazén alebo vaňu, ktoré sú vybavené špeciálnymi štítmi. Sú umiestnené v určitom uhle v závislosti od umiestnenia herniového výčnelku. Počas zákroku je popruh pripevnený iba k hlave pacienta.

Trakcia je nepretržitá s konštantným mechanickým pôsobením na chrbticu. Taktiež sa praktizuje premenlivé horizontálne zväčšenie vzdialenosti medzi stavcami. Počas procedúry sa robia prestávky s povinným odpočinkom. Variabilná trakcia sa považuje za šetrnejšiu, ale aj najúčinnejšiu metódu.

Suchý úsek

Natiahnutie doma je ľahká verzia suchej trakcie, ktorá sa vykonáva v rehabilitačných centrách pod dohľadom lekára fyzioterapie. Táto metóda liečby má eliminovať posunutie medzistavcových platničiek pod vplyvom vlastnej váhy. Pacient je umiestnený na špeciálnych stoloch umiestnených v určitom uhle a vybavených konvexnými rebrami.

Pomocou váhových materiálov vykonáva lekár trakciu a riadi vznikajúce statické zaťaženie. Počas procedúry pacient prakticky nepociťuje bolesť. Do 30 minút sa chrbtica rozprestiera asi centimeter.

Fyzioterapeutické cvičenia, klasické a akupresura pomáhajú zvyšovať terapeutický účinok trakcie.

Ako robiť cvičenia naťahovania chrbtice doma

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

Akýkoľvek nepríjemný pocit je signálom na zastavenie tréningu. Bolesť je znakom stlačenia mäkkých tkanív alebo koreňov miechy. Ich mikrotrauma môže spôsobiť rozvoj aseptického zápalu, ktorý si vyžaduje ďalšiu liečbu. Doma by ste sa mali zapájať do programu vypracovaného lekárom fyzickej terapie. Neodporúča sa ju dopĺňať, ale je potrebné vylúčiť cvičenia, ktoré spôsobujú bolesť.

bedrový

Na začiatku tréningu ležia na chrbte, ruky sú položené na bruchu a nohy sú ohnuté na kolenách. Napätie brušných svalov zatlačte dolnú časť chrbta do povrchu podlahy. Teraz začnú energickejšie cvičenia:

 • ležiace na chrbte s predĺženými rukami a rovnými nohami zdvíhajú hlavu a plecia. Spodná časť čepelí by mala byť pritlačená k podlahe. Držte v tejto polohe po dobu 10 sekúnd, hladko sklopte plecia a hlavu;
 • ležiac ​​na chrbte s mierne ohnutými nohami, položili ľavú ruku na svoje pravé koleno. Pokúšajú sa koleno čo najviac ohýbať a súčasne vyvíjajú odpor dlaňou ruky. Opakujte pohyby pomocou druhej ruky a nohy..

Každé cvičenie sa vykonáva 10-krát. Postupom času sa počet prístupov zvyšuje na 3-4.

Hrudné oddelenie

Sedia na stoličke, pritlačia chrbticu dozadu a položia ruky na chrbát hlavy. Pokúšajú sa odchýliť hornú časť hrudníka ešte viac, napriek odporu. Potom sa jemne ohýbajú vpred a zotrvávajú v tejto polohe 3-4 sekundy. Cvičenie sa vykonáva 5-krát v 2-3 prístupoch.

Potom ležia na chrbte a pod hrudník umiestnia plochý valec alebo malý vankúš. Ruky sú položené na chrbte hlavy a sú ohnuté, zdvíhajú hlavu a ramená. Držia sa v tejto polohe 5 sekúnd a potom pomaly padajú na podlahu. Počet prístupov - každé 2 až 5 cvičení.

krčnej

Na napnutie krčnej chrbtice vykonajte sklopenie a otočenie hlavy. Pohyby by mali byť pomalé a sotva viditeľné pre ostatných. Nesnažte sa ohýbať alebo otáčať hlavu čo najviac - takéto cvičenia môžu spôsobiť zhoršenie pohody. Na zvýšenie klinického účinku rezistencia na dlane.

Rozťahovanie s váhami

Jednou z možností naťahovania s váhami je zavesenie pri ohýbaní nôh na kolenách. Fyzicky pripravení pacienti ich môžu plynulo povýšiť na úroveň brucha, ktorých svaly sa aktívne podieľajú aj na cvičení. Neskúsení pacienti by mali používať malú oporu - stoličku alebo stoličku.

Lekári tiež odporúčajú pravidelne vykonávať cvičenia typu „most“. Za týmto účelom ležte na chrbte, ruky sú ťahané pozdĺž tela a pomaly zdvíhajú panvu so zameraním na chodidlá, ramená a lopatky. Ak chcete naťahovať, robte denne 10 cvičení v 2 prístupoch.

Cvičenie zásob

Na konsolidáciu výsledku trakcie sa pacientovi odporúča, aby sa natiahol doma pomocou inventára. Po oslabení klinických prejavov sú pacienti trénovaní na horizontálnej lište alebo na simulátore Evminov. Je to ortopedická doska s rebrami umiestnenými v určitom uhle. Aké cvičenia sú najúčinnejšie:

 • panvový výťah;
 • napínanie pri kolísaní dosky;
 • zdvíhanie nôh zahnutých na kolenách.

Dekompresia stavcov a diskov so súčasným posilnením svalového korzetu chrbta eliminuje všetky príznaky prietrže, bráni progresii patológie.

Kontraindikácie liečby

Natiahnutie je zakázané, ak sa necítite zvýšene na telesnej teplote v pozadí infekcií dýchacích ciest alebo čriev, exacerbácii chronických patológií. Lekár neodporúča tento spôsob liečby pacientom s ťažkým poškodením chrbtice, väzov, šliach v anamnéze. O otázke odbornej prípravy počas tehotenstva rozhoduje gynekológ.

Podobné články

Ako zabudnúť na bolesť kĺbov?

 • Bolesť kĺbov obmedzuje váš pohyb a celý život...
 • Bojíte sa nepohodlia, drvenia a systematickej bolesti...
 • Možno ste vyskúšali veľa liekov, krémov a mastí...
 • Ale súdiac podľa toho, že čítate tieto riadky, veľmi vám nepomohli...

Ortopéd Valentin Dikul však tvrdí, že existuje skutočne účinný liek na bolesť kĺbov! Prečítajte si viac >>>

Kýla chrbtice: typy, výhody a nevýhody

Medzi účinné metódy liečby patológií axiálneho skeletu patrí spinálna trakcia pri hernii zistenej na ktoromkoľvek z jej oddelení. Procedúra je súčasťou komplexu liečebných opatrení zameraných na zmiernenie bolesti, obnovu pohyblivosti poškodených oblastí, zlepšenie kvality života pacientov. Natiahnutie chrbtice prietrži umožňuje zväčšiť vzdialenosť medzi stavcami, významne znížiť úroveň tlaku na nervové korene, predĺžiť vlákna svalového rámu, normalizovať prirodzený obeh a metabolické procesy v tkanivách.

Výhody a nevýhody axiálnej kostry trakcie

Terapeutické postupy na natiahnutie chrbtice prietrži, ktoré sa vykonávajú rôznymi spôsobmi, majú svoje pozitívne a negatívne stránky. Medzi ich výhody patrí:

 • schopnosť zmierniť intenzívnu bolesť bez liekov, ktoré majú dlhý zoznam vedľajších účinkov, prokaínovej alebo lidokainovej blokády;
 • rýchla úľava od stavu pacienta, ktorý sa rozhodol podstúpiť liečbu založenú na napínaní chrbtice;
 • poskytnutie výrazného zníženia napätia svalovej kostry a vo vnútri priestoru na disku;
 • zníženie opuchu mäkkých tkanív chrbtice;
 • dekompresia nervových zakončení;
 • odstránenie stresového stavu pacienta;
 • možnosť vykonať postup doma.

Medzi nedostatky spôsobu napínania chrbtice prietržou patrí opakované relapsy choroby, mikrotrauma tvrdých, mäkkých tkanív susedných sekcií axiálnej kostry a zvýšenie zápalových procesov. Dosiahnutie pozitívneho výsledku pri liečbe patológie závisí úplne od pacienta, ktorý musí dodržiavať odporúčania fyzioterapeuta, nosiť špeciálne korzety a dodržiavať obmedzenia vzpierania. Ignorovanie rady lekára sa stáva príčinou opakovaného výskytu herniového výčnelku, ako aj zhoršenia zdravotného stavu pacienta. Presné dodržiavanie pokynov je kľúčom k zaručeniu pozitívnych výsledkov pri liečbe patológie kostrových osí.

Odrody postupov a ich vlastnosti

Extrakcia chrbtice prietrž sa vykonáva pasívnou, suchou metódou pod vodou, ako aj pri vykonávaní špeciálneho cvičenia na cvičenie. Každá z nich má svoje vlastné charakteristiky. Patologické ošetrenie za sucha a pod vodou sa môže vykonať vo zvislej a vodorovnej rovine na špeciálnom trakčnom zariadení. Obratle axiálnej kostry sa budú natahovať pod hmotnosťou pacienta alebo nad ďalšími zaťaženiami. Priebeh liečby zvyčajne pozostáva z 15 - 18 procedúr. Aby sa vylúčilo riziko opakovania herniálneho výčnelku a upevnil sa dosiahnutý účinok, odporúča sa používať špeciálne ortopedické korzety určené na fixáciu správneho umiestnenia stavcov po dobu dvoch mesiacov..

Pasívny spôsob natiahnutia chrbtice prietrž spočíva v nosení tvrdého korzetu po dlhú dobu. Na pozadí eliminácie problému herniálneho výčnelku dochádza k atrofii svalových vlákien. Na obnovenie ich normálneho fungovania je potrebné venovať veľa úsilia a stráviť veľké množstvo hodín na hodinách cvičebnej terapie.

Získanie očakávaného výsledku pri natiahnutí chrbtice pomocou špeciálnych fyzických cvičení je podmienené povinnou implementáciou niekoľkých pravidiel. Tie obsahujú:

 • vymenovanie súboru fyzických cvičení inštruktorom cvičebnej terapie;
 • pravidelný výkon tried s postupným zvyšovaním záťaže a rozsahu pohybu po koordinácii s lekárom;
 • neprítomnosť zvukov pri zrážke počas cvičenia;
 • úplná relaxácia svalovej kostry všetkých častí chrbtice.

Charakteristiky podvodnej trakcie s herniou chrbtice

Trakcia chrbtice pod vodou počas kýly, ktorá sa vykonáva za klinických podmienok alebo počas kúpeľnej liečby v bazénoch alebo veľkých kúpeľoch pod dohľadom odborníka, sa považuje za naj šetrnejšiu možnosť na obnovenie mobility axiálneho skeletu a odstránenie syndrómu bolesti. Pod priaznivými účinkami vody je možné zmierniť manipulácie, zmierniť napätie z nervových koreňov a zvýšiť účinnosť terapeutickej liečby..

Voľbu horizontálneho alebo vertikálneho stola na natiahnutie chrbtice prietržom vykonáva ošetrujúci lekár. Tento populárny typ postupu, ktorý priťahuje pozornosť pacientov, sa môže kombinovať s prijatím sírovodíka, bischofitu, ihličnatých, soľných, terpentínových kúpeľov, ktoré majú pozitívny vplyv na pohybový aparát a zabezpečujú hojenie celého ľudského tela. Teplota vody je v rozmedzí 36 ° C - 37 ° C.

Predĺženie chrbtice s herniou doma

Choroby chrbtice sú vážne zdravotné problémy, ktoré určujú kvalitu života ľudí, výkon pracovných povinností a domáce práce. Za najlepšiu voľbu postupu na natiahnutie chrbtice sa považuje vykonávanie v klinickom prostredí pod dohľadom odborníka. Liečba herniálneho výčnelku axiálnej kostry ťahaním doma na vodorovnej lište, stene a špeciálnych inverzných stoloch sú tiež povolené vertebroológmi..

Hlavnou podmienkou na dosiahnutie pozitívneho výsledku pri nezávislom natiahnutí chrbtice sa považuje za povinné zahriatie a neprítomnosť bolesti v patologickom stave axiálneho skeletu. Ich implementácia vedie k účinnému napínaniu svalových vlákien, väzov, zníženiu prietrže. V prípade nepohodlia a bolesti pri trakcii chrbtice doma je potrebné postup bezodkladne zastaviť a vyhľadať pomoc lekára..

Kľúčom k úspešnej liečbe medzistavcových prietrží je správna voľba metódy trakcie axiálneho skeletu, prísne dodržiavanie odporúčaní ošetrujúceho lekára po ukončení rehabilitačného kurzu, zdravý životný štýl pacienta na pozadí organizácie vyváženej stravy, obohatený o vitamíny, minerály, stopové prvky..

Funkcie extrakcie miechy pri mieche

Jedným z najzávažnejších ochorení sú tie, ktoré sú spojené s fungovaním pohybového aparátu. Nie je to tak dávno, čo zasiahli ľudí v ich veku, ale nedávno sa choroba „stala mladšou“. Trakcia chrbtice s kýlou chrbtice je potrebná aj pre mladých ľudí, ktorí vedú sedavý spôsob života.

Osteochondróza, artritída vážne komplikuje život, výskyt medzistavcových prietrží nebude o nič menej problematický. Choroby vám nedovolia voľne sa pohybovať as ťažkým priebehom sa kvalita života vážne mení. Vertebrálna hernia je veľmi častým prejavom zmien v štruktúre kostného tkaniva. Trakcia chrbtice pri diagnostikovaní hernie je nový smer, ktorý pomáha dobre sa vysporiadať s touto chorobou. Aplikujte trakciu (oceľ) nie je to tak dávno. Náraz na chrbticu, na ktorej sa vytvorila prietrž, sa uprednostňuje v dvoch smeroch súčasne - mechanicky a prirodzene.

Účel kapucne pre chrbticu

Vertebrálna hernia je pomerne nebezpečné ochorenie okrem iných degeneratívnych patológií vyskytujúcich sa v kostných tkanivách. Pri tejto patológii je charakteristické vydutie cez mikrotrhliny vláknitého prstenca medzistavcových platničiek. Kýla môže pritlačiť na vetvy nervových zakončení, ovplyvniť miechu. Spočiatku bolesti nie sú nijako zvlášť intenzívne, postupne sa v procese rozvoja ochorenia zosilňujú.

Vznikajúci radiálny syndróm, dosť bolestivý, je často sprevádzaný parézou, ochrnutím. Postupne sa s ďalším vývojom choroby zaznamenávajú poruchy vnímavosti a objavujú sa problémy s fungovaním panvových orgánov. Ak sa nelieči, zvyšuje sa riziko rozvoja zdravotného postihnutia..

V dôsledku úspešného postupu sa znižuje zaťaženie nervových buniek, napínajú sa svalové vlákna a zlepšuje sa krvný obeh. Trakcia pomáha obnoviť metabolizmus.

Na vykonanie chrbtovej trakcie počas kýly sa používajú rôzne techniky - podvodná a suchá. Sledovanie rôznych možností sa uskutočňuje až po odstránení exacerbácie choroby. Podvodná verzia sa môže použiť ako hlavná metóda liečby, ako aj na normalizáciu fyzického stavu pacientov so skoliózou, kyphoskoliózou a inými problémami s chrbticou..

Možné príčiny choroby

Vývoj medzistavcových prietrží sa môže vyskytnúť z týchto dôvodov:

 • Predchádzajúce zranenia;
 • Silné, pravidelné cvičenie;
 • Rozvoj osteochondrózy;
 • Nadmerné napätie chrbtice;
 • Metabolické problémy;
 • Zápalové procesy spojivového tkaniva;
 • Dedičný faktor;
 • Zakrivenie chrbtice.

Liečba prietrže je pomerne komplikovaný a zdĺhavý proces. Pacientom môžu byť predpísané lieky s protizápalovými analgetickými účinkami. Podľa odporúčaní lekára, odpočinok na lôžku, zlepšenie dôjde asi za 10-15 dní, bolesť ustupuje, pacient sa bude môcť voľne pohybovať. Je však potrebné vedieť, že pacient, aj keď má veľmi dobré zdravie, by nemal vykazovať nadmernú aktivitu už niekoľko mesiacov. V opačnom prípade existuje riziko, že sa choroba znova objaví.

Nie vždy je možné vyrovnať sa s chorobou šetrnými metódami. Približne pätina pacientov s touto diagnózou sa považuje za nevyhnutný chirurgický zákrok..

Môžu sa použiť ďalšie metódy práce s ochorením, ktoré lekár považuje za vhodné na predpis. Sú to akupunktúra, masáže, vodné procedúry, manuálna terapia, gymnastika s terapeutickým účinkom. Extrakcia chrbtice a trakčná metóda sa začali používať až donedávna, napriek tomu, že táto metóda je známa už od staroveku..

procedúra

Pacientom, ktorí sa obracajú na lekára s problémami s chrbticou, sa môže ponúknuť postup zameraný na napínanie chrbtice. Niekedy sa môže vykonať doma, ak choroba nie je v akútnom štádiu. Trakcia chrbtice s prietržom bedrovej chrbtice, vykonávaná pod vodou, sa považuje za účinnejší postup. Počas jeho vykonávania je vo väčšine prípadov možné vylúčiť posun stavcov, obnoviť deformáciu chrbtice..

„Trakcia“ je názov odvodený z latinského slova, čo znamená „pull“. V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne jednoznačné indikácie ani kontraindikácie. Pri zvažovaní potreby vymenovania postupu sa bude brať do úvahy:

 1. Pohlavie a vek pacienta;
 2. Aký je jeho stav v čase vyšetrenia;
 3. Aký aktívny je životný štýl pacienta.

Problémy sa nevylučujú ani počas postupu pod dohľadom skúseného zdravotníckeho personálu. Pred rozhodnutím o trakcii sa musíte pokúsiť primerane posúdiť potrebu postupu, jeho možné výhody a nevýhody.

Klopy sa používali už dávno - história postupu siaha niekoľko sto rokov. Vo východnej medicíne sa suchá metóda trakcie používa pomerne aktívne. V joge existuje komplex špeciálne vybraných pozícií, ktorých činnosť je zameraná na riešenie problémov so chrbticou.

Trakcia chrbtice v prítomnosti kýly chrbtice môže byť uskutočnená rôznymi spôsobmi - suchá vertikálna, horizontálna, podvodná. Lekár vyberie najlepšiu možnosť.

Horizontálny úsek

Pri výbere tohto typu postupu je pacient umiestnený na špeciálne pripravený povrch, ktorý má vyvýšenie hlavy. Ramená a nohy sú pripevnené pomocou špeciálnych slučiek. Podstatou wellness opatrenia je, že natiahnutie chrbtice nastane prirodzene pod vlastnou hmotnosťou tela. Na zvýšenie účinku je možné na zvýšenie zaťaženia použiť ďalšie zariadenia. Táto metóda kreslenia umožňuje znížiť alebo zvýšiť mieru napínacieho úsilia v závislosti od stavu a pohody pacienta..

Vertikálna kapucňa

Tento typ expozície sa môže použiť v počiatočnej fáze ochorenia. Väčšina lekárov považuje suché natiahnutie chrbtice s herniou za neúčinné - proces nie je ľahké zvládnuť. Táto technika má však výhodu - dá sa implementovať bez problémov doma. Pre ňu musíte vybaviť vodorovnú lištu.

Podvodná trakcia

Takýto postup, ako je trakcia vody v chrbtici, keď sa zistí prietrž, sa uskutočňuje výlučne na klinike. Tento druh expozície sa považuje za najšetrnejší. Odsávače sa vykonávajú v bazéne, kde je k dispozícii ďalšie vybavenie - špeciálne zábradlia, štíty atď. Vďaka vode je postup uvoľnenejší, v tele pacienta sa zníži napätie, nervové zakončenie sa uvoľní, takže proces natiahnutia sa výrazne zlepší.

Extrakt vyrobený vo vode pomáha výrazne znižovať nepohodlie, ktoré pociťujú stavce, preto je táto metóda výhodná v prípade zhoršenia ochorenia alebo bolesti..

Aby sa dosiahol väčší účinok, je možné predpísať ďalšie postupy užitočné pre chrbticu..

Výhody postupu

Neexistuje všeobecný názor na to, ako užitočná je chrbtová trakcia v prípade bedrovej prietrže, ale neexistuje dôkaz, že by to mohlo spôsobiť škodu. Mnoho poskytovateľov zdravotnej starostlivosti považuje za užitočné, že pomocou tohto postupu je možné:

 • Nerobte si lieky ani chirurgický zákrok;
 • Výrazne zmierňuje fyzické utrpenie pacienta;
 • Znížte svalové napätie
 • V nervových koreňoch znížte opuchy, dekompresiu;
 • Znížte stres vo vnútri miechy.

Existuje však aj iný názor - niektorí lekári považujú túto techniku ​​za neúčinnú z týchto dôvodov:

 • Možný relaps ochorenia po zákroku;
 • Vyvoláva zvýšenie edému;
 • Zintenzívňujú sa zápalové procesy;
 • Mikrotraumy sa vyskytujú v oblastiach susediacich s postihnutými oblasťami.

Prevencia chorôb

Aby ste sa nechali podrobiť extrakcii chrbtice odborníkom, a nie navštíviť fyzioterapeuta, môžete sa vopred postarať o dodržiavanie preventívnych opatrení. Odporúča sa ich vykonať hneď, ako začne pocit bolesti v chrbtici.

 1. Viesť aktívny životný štýl. Pilates a plávanie, joga a gymnastika majú blahodárne účinky na zdravie chrbta. Pri pravidelnej fyzickej námahe je kostra svalov dobre posilnená, chrbtica si udržuje svoju pozíciu.
 2. Jesť potraviny s vysokým obsahom vápnika.
 3. Za zmienku stojí posilnenie imunitného systému.
 4. Multivitamínový kurz pomáha posilňovať celkový zdravotný stav, čo má priaznivý vplyv na procesy, ktoré sa v ňom vyskytujú..
 5. Infekčné choroby by sa mali liečiť včas..
 6. Snažte sa vyhnúť podchladeniu, stresovým situáciám.

Ak máte diagnostikovanú prietrž chrbtice, bude užitočné vykonávať cvičenia vo forme špeciálneho komplexu. Účelom cvičení je zasunúť chrbticu. Komplex sa vykonáva pod dohľadom lekára. Zohľadní možné kontraindikácie a vyberie najúčinnejšie postupy..

Veľmi dobrý účinok má plavecký štýl plávania. Dojčenie sa neodporúča - krk sa s ním môže nadmerne zaťažovať.

kontraindikácie

Rovnako ako iné terapeutické metódy, aj tá, ktorá sa snaží napraviť situáciu s chrbticou, má určité kontraindikácie. Odborníci a pacienti ich musia vziať do úvahy, ak vykonávajú postup doma..

Hlavné kontraindikácie sú nasledujúce:

 • Ťažká bolesť chrbtice;
 • Onkologické choroby miechy;
 • Zápalové procesy, ktoré sa vyvíjajú v kostrovom svale alebo kostnom tkanive kostry;
 • Prítomnosť osteochondrózy;
 • Ochorenia kardiovaskulárneho systému;
 • Úrazy v minulosti, zlomeniny chrbtice;
 • Problémy s pečeňou a obličkami.

Tento postup sa neodporúča u pacientov s nadváhou a starších pacientov. V takýchto prípadoch je záťaž na chrbte významne zvýšená, pokusy o napnutie chrbtice vedú vo väčšine prípadov k vzniku trhlín v segmentoch chrbtice a k jej deformácii..

Ako alternatívu k zlepšeniu situácie s chrbticou môžete použiť špeciálnu gymnastiku. Zahŕňa špeciálne cvičenia určené na posilnenie svalov chrbta. Takáto práca na tele pomáha znižovať intenzitu syndrómu bolesti, normalizuje funkciu chrbtice.

Malo by byť zrejmé, že triedy fyzikálnej terapie nezaručujú dosiahnutie dobrých výsledkov v krátkom čase. Okrem vážnych zdravotných problémov však neexistujú žiadne osobitné kontraindikácie. Postup neprináša negatívne dôsledky. So súhlasom lekára môžu pacienti používať túto techniku ​​bez ohľadu na vek.

Alternatívna medicína

Stránka o tom, ako byť zdravý v nezdravom svete. Unikátne metódy alternatívnej medicíny. Akupunktúra, masáž, viscerálna terapia, osteopatia, elektrická punkčná diagnostika (autor: G. Krolivets) „Takže, ako nás Kristus trpel za telo, vyzbrojte sa tou istou myšlienkou, pretože utrpenie telo prestane zhrešiť, takže zvyšok v tele bude žiť. už nie ľudskou žiadostivosťou, ale vôľou Božou. ““ 1 Peter

stránky

adsense

Utorok, 31. októbra 2017.

Trakcia chrbtice. O márnosti tohto postupu

34 komentárov:

Dobrý deň, Gregory!
Takže cvičebný stroj „RULE“, ktorý je teraz v móde (ktorý symetricky rozširuje celé telo vo vzduchu), je tiež zbytočnou „barlou“? Alebo to dáva zmysel?
A mimochodom, čo je lepšie - denná masáž chrbta alebo denný komplex jogy? Ideálne je možné tieto aktivity kombinovať?

Ak je veľa peňazí a voľného času, potom je samozrejme skvelá denná masáž. A čo je lepšie. To všetko záleží na masážnom terapeutovi.

Na úkor kapucne na pravidlo. Toto zariadenie bolo pôvodne aktívne popularizované v komunitách neopaganov. A sú to špecifickí chlapi. :)

Predstavte si obrázok. 40-ročný neopagan vládne (a zvyčajne býva náladový ako psi) s mŕtvymi obličkami a dolnou časťou chrbta pri kýloch. Visel na pravidlo, cítil sa lepšie pre neho. Zúčastnil som sa toho istého dňa, poškriabal mačička a znova si otrel chrbát. A význam?

Nebol som na trakcii, ale skolióza 3 lyžice. s rotáciou sa ma manuisti snažili donútiť, aby som ich postavil)
Po tom, chrbát hrozne bolela niekoľko dní, skolióza samozrejme nezmizla.
Stručne povedané, je lepšie nezneužívať žiadne časti chrbtice, urobil som taký záver) a nedávno, ako keby som bol posadnutý, chcel by som si krútiť krk rukami. Krutanula a potom iba 4 dni otočili trup)
Zároveň som si prečítal váš článok, ale tak rýchlo som urobil všetko bez premýšľania
Gregory, a ak rodičia majú problémy s pečeňou, môže dieťa vyvinúť rôzne poruchy kĺbov v maternici. tkanivo (ako je prolaps, dysplázia kĺbu t / b a podobne)?

Áno, dieťa vo vnútri lona môže mať podobné problémy. To však nesúvisí s génmi atď. Dieťa v lone je už osoba s vlastným charakterom. A samozrejme prijíma, absorbuje vlastnosti charakteru rodičov.

A ďalší dôležitý bod. Aj keď lekári takéto problémy nejako diagnostikujú, nemali by ste paniku a rozruch. Vzhľadom na to:

1) Pravdepodobnosť chyby v diagnostike je vysoká.
2) Aj keď je diagnóza presná, choroba môže sama od seba zmiznúť.

Ahoj,
V súčasnosti väčšina lekárov, najmä vo veľkých zdravotníckych zariadeniach, ponúka natiahnutie chrbta na simulátore ako hlavnú metódu liečby kýly. Na Vertebrologickom ústave mi to lekár navrhol pre pretrvávajúcu bolesť chrbta (herniovaný disk), ale okamžite otvorene dodal, že to vôbec nemôže pomôcť,.
Gregory, ja jednoducho neviem, do ktorej vetvy pridať otázku, a ak je ľavá oblička znížená od detstva, môže vám pomôcť viscerálny terapeut? Nedávno som bol na recepcii, chlapec povedal, že dal obličku na svoje miesto, ale ako to zistiť?
Mám dlhú dobu, 5-6 mesiacov to bolí v zadku, dáva nohy pri chôdzi, niekedy brnenie a znecitlivenie nohy. Uľahčí sa to iba pri ľahnutí. Bolesť bolí v prírode, prechádza z jednej strany na druhú.
Problémy s chrbtom sa začali obťažovať po prvom narodení, zhoršili sa po narodení tretieho dieťaťa.
A ešte jedna otázka. Moja oblička bola vynechaná už od detstva, ale ultrazvuk vždy ukázal, že je to správne, a viscerálny terapeut s istotou povedal, že problém bol s ľavou obličkou. To môže byť?
Ďakujem vám veľmi pekne za prácu..
Tatyana, 33 rokov, Kyjev.

Najčastejšie, ak je vynechaná jedna oblička, je ďalšia oblička ešte horšia. Tie. na rozdiel od toho je funkčné poškodenie ešte horšie.

Ako dieťa si pamätám, moja sestra objavila skoliózu. Jej rodičia si preto do nemocnice v nemocnici vzali špeciálnu gymnastiku na masáž. Raz ma vzali. Neboli tam žiadne spinálne úseky. Iba súbor cvičení pre deti na rôznych skupinách miechových svalov. Neviem, aké to bolo efektívne, ale diagnóza bola po chvíli odstránená. Nepíšem to na obranu med, ale iba ako pozorovanie od detstva. To bolo na konci 80. rokov. Ako sa cítite o gymnastike pre deti so skoliózou??

Každý normálny masážny terapeut by mal predpísať dieťaťu s gymnastikou nezávislou od skoliózy, ktorá je špecificky zameraná na tento prípad. Zvyčajne pod rodičovskou kontrolou.

Po 3 rokoch tréningu v telocvični, absolútne nepochopenia fyziológie tela, nehovoriac o základných príčinách výskytu chorôb, dostala negatívne zmeny v kolene a krku.

Po vyskúšaní komplexov tabliet, výletov k robotníkom, masážnym sedeniam sa posledná trakcia chrbtice stala posledným. Po 4 schôdzach som si uvedomil, že to nielenže nedáva žiadne zmeny, ale zhoršuje aj stav. Okrem toho k zhoršeniu nemusí dôjsť okamžite, je to možné vidieť na fotografii za mesiac alebo dva po zákroku. Pravdepodobne dôvodom je to, že sa svaly nejako vrátia do stlačeného / stuhnutého stavu.

Po chvíli prišlo na vedomie, že kým sami necítite telo, svaly, svaly, pri hlbšom štúdiu si uvedomíte príčiny týchto stavov, nenastanú žiadne zmeny. Áno, po masáži sa v tele, vo svaloch objaví ľahkosť, ale bez vedomého stavu sa pamäť vo svaloch vráti do normálu.

Nesúhlasím so všetkým, ale nechám taký názor.

To znamená, že ak vyliečite obličky, potom je možné postupne sa zbaviť skoliózy?

Presne tak. Problém je však v tom, že len málokto vie, ako s nimi zaobchádzať.

Celý môj život som trpel intercostálnou neuralgiou vpravo pod lopatkou, pravá oblička sa znížila. Pred rokom začala cvičiť čchi-kung, meditáciu a nižšie dýchanie. Z predloženia vašich článkov, Gregory, sa tiež snažím zmeniť, bojovať s hrdosťou. Výsledok - cysta ľavej obličky zmizla, medziregálna neuralgia nebola pol roka. V tejto oblasti som cítil svalovú relaxáciu. Obličky trochu vzrástli. Uvedomil som si, že toho je veľa, musím pracovať na sebe.

Ahoj! Ospravedlňujeme sa, ak nie mimo tému, nevedel som, kam napísať. Aký je váš názor na kraniosakrálnu liečbu? Je možné po niekoľkých reláciách napraviť následky poranenia pri narodení atď..?

Kraniosakrálna terapia, ako aj „pôrodná trauma“, sú podvodom pre hlupákov od našich západných „partnerov“.

To znamená, že toto všetko je nezmysel, pokiaľ ide o „vytesnené kosti lebky“, ktoré nemohli spadnúť na svoje miesto, ako by mali v dôsledku úrazu pri narodení? A to môže viesť k problémom chrbtice a nôh?

Presne tak, tvrdé nezmysly. Vynájdené západnými „osteopatmi“. Chovávať prísľuby rodičov za peniaze. Tam sú ženy, ktoré pracujú, husto rozprávané na tému poranení pri narodení..

Kosti dieťaťa sú mäkké. Je ako guma. Po pôrode sa mu všetko prirodzene obnoví. Pokiaľ to však rodičia samozrejme nedali, vrodené choroby tela a duše ich dieťaťa.

Mimochodom. Existuje jedna účinná metóda samovytiahnutia driekovej chrbtice. Ľahnite si na chrbát, ohnite obe nohy na kolená. Ruky spočívajú na spodnej strane stehna (tam, kde je slabina) a tlačia sa od vás. V tomto prípade musíte skúsiť uvoľniť svaly dolnej časti chrbta. Ak skutočne máte prietrž, potom v problémovom segmente v čase napínania budete cítiť bolesť. Bude musieť vydržať. Okrem toho sa po zákroku môže bolesť zosilniť. Tiež musia vydržať. K predĺženiu môžete pridať výkyvné pohyby panvy vo vertikálnej a horizontálnej rovine.

ALE. Toto cvičenie vám nepomôže, ak sa problém s obličkami nevyrieši (aspoň čiastočne). Tie. tento spinálny úsek je doplnkovou metódou.

Prvé stabilné výsledky môžu trvať 3 až 10 dní..

Ahoj, dieťaťu bola neočakávane diagnostikovaná subluxácia atlasu, ľahol si na slučku, až kým ju neodmietol. Zakrivenie žlče od narodenia Ako môžem pomôcť svojmu synovi? O mne: rozvedený, mám problémy s črevami, chrbticou, bolesťami hlavy a zakrivením žlče. Liečba kolitídy je obtiažna z dôvodu neurčitej diagnózy. Čo si musím uvedomiť a cvičiť na pomoc svojmu dieťaťu a možno aj sebe? poďakovať

Otázka, ktorú ste formulovali správne. Je vidieť, že už máte predstavu o vzťahu detských chorôb k životom rodičov.

Naučte sa, ako žiť správne. A činte pokánie za zlý život. Pray. Vyzeráte, Boh vás osvieti.

Nechcem už nikoho osobne namáčať v jeho kakahi. Ak potrebujete pochopiť, kde ste to v živote urobili, prečítajte si všeobecné články a komentáre z minulosti.

Mám kýlu chrbtice. Liečím sa rok a pol. Skúšal som všetko okrem kapoty a prevádzky. Nič nepomohlo. Myslel som, že pôjdem na kapucňu, ale po prečítaní recenzií o tom premýšľam, možno by som tie peniaze hodil znova. Mám problémy s obličkami a nepozerajú sa na kontraindikácie, pretože my všetci potrebujeme iba peniaze a nezabúdajú na to. Nie sú zodpovední za nič a nikto nevráti peniaze, ak sú horšie alebo nepomôžu. Všade okolo sú šarlatáni. Konzultácie stoja 1000 - 1500 a význam ich konzultácií, nemôžu povedať nič významné. Už som obišiel veľa lekárov a stále nemôžem odporučiť nikoho a žiadny postup. Celý môj plat ide na ošetrenie. Naposledy som urobil intersticiálnu stimuláciu, z ktorej by mala bolesť ustúpiť v 2 procedúrach. Najskôr som si myslel, prečo som o nej nevedel a prečo mi ju doktori neponúkli, ak je tak dobrá. Na internete sa ocitla, zostúpila, uskutočnila sedem sedení a zhoršilo sa to. Tak čo teraz. A hovoria čo, neviem, čo pomáha druhým, a prečo sme nepomohli, a to sa zhoršilo, nevieme. Vytvorme kapucňu, bude to určite lepšie. A stojí 1900 jedného postupu. Priradenie 20. Ukázalo sa, že 40 000, ak to hodím znova. Myslím, že by ste sa mali natahovať doma alebo ísť na jogu a masáže. A blokády. Prešlo veľa osteopatov a manuálov, ale pri pohľade môže niekto naozaj niečo urobiť. Znovu prihlásený na nový. Majú cenu 3 000 - 5 000 za reláciu. Čakáme na zázrak. Prvýkrát píšem recenziu. Celý list.

Zaujímavý zážitok. Odporúčam vám zamyslieť sa nad zdrojom vášho príjmu. Často sa to stáva, keď človek pracuje na škodu spoločnosti a ľudí okolo seba, potom peniaze, ktoré dostane takáto práca, potom idú buď na liečbu alebo sú nenávratne stratené iným spôsobom..

Pokiaľ ide o tému liečby a príčiny choroby, potom je už všetko na tomto webe..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Medziobratlová hernia bedrovej chrbtice nastane, keď je vláknité jadro medzistavcového disku vytláčané z vláknitého prstenca. Tkanivá zničeného disku vyvíjajú tlak na nervové zakončenie chrbtice a spôsobujú silnú bolesť.
Osteochondróza je patológia, pri ktorej sú zničené medzistavcové platničky deliace stavce. Degeneratívne-dystrofické zmeny v tkanivách sa môžu vyvíjať rôznymi rýchlosťami a prejavovať rôzne príznaky.

Známky cirhózy

Pažerák
Cirhóza pečene je závažné ochorenie, ktoré sa nedá liečiť. Len za 3 až 5 rokov to môže viesť k úplnej dysfunkcii pečene a smrti. A aby sa zabránilo vzniku komplikácií na pozadí ochorenia a predlžoval sa život, je potrebné včas diagnostikovať chorobu a začať liečbu čo najskôr.