loader

Hlavná

Liečba

Gymnastika pre domácu osteochondrózu krčka maternice

Ľudia, ktorí časom vedú sedavý a pasívny životný štýl, si uvedomujú, že osteochondróza sa k nim nenápadne plazila. Príčinou osteochondrózy je nedostatočná pohyblivosť svalov chrbta a krku, a preto ich oslabujú. Miechy ponechané bez svalovej podpory sú silne zaťažené. Neustále sedavý životný štýl, nesprávne držanie tela vedie k deformácii stavcových diskov. Deformované miechy zakončujú nervové zakončenie. Výsledkom je, že človek pociťuje bolesť chrbta, krčnej chrbtice.

p, blokuj citáciu 2,0,0,0,0 ->

Ako liečiť cervikálnu osteochondrózu a zabrániť jej prejavu? Lekári odporúčajú špeciálne cvičenia, ktoré posilňujú svaly a šľachy krčnej chrbtice, chrbta, pletenca. Toto je najbezpečnejší spôsob liečby osteochondrózy..

Výhody cvičenia

Ako je uvedené vyššie, príčinou osteochondrózy je sedavý spôsob života, oslabenie svalového korzetu a zakrivenie chrbtice. V počiatočných štádiách choroby fyzické cvičenie zastaví jeho ďalší rozvoj. Pravidelnou fyzickou námahou sa zlepšuje krvný obeh, posilňujú sa svaly chrbtice a krčka maternice, znižuje sa zaťaženie chrbtice, zväčšuje sa vzdialenosť medzi stavcovými diskami, znižuje sa trenie medzi stavcami a znižuje sa aj frekvencia bolestivých pocitov..

p, blokuj citáciu 4,0,0,0,0,0 ->

p, blokuj citáciu 5,0,0,0,0 ->

A ak sa choroba vyvinula do tej miery, že pociťuje časté ťažké bolesti, je potrebné poradiť sa s odborníkom. Stanoví presnú diagnózu, stupeň choroby, predpíše priebeh liečby, masáže. Po ukončení liečebnej procedúry budú predpísané terapeutické gymnastiky, ktoré môžete robiť samostatne doma. Takáto liečba domácej osteochondrózy doma vám rýchlo umožní zabudnúť na túto chorobu..

p, blokuj citáciu 6.0,1,0,0 ->

Cvičenia sa musia vyberať správne a musia sa vykonávať dávkovaným spôsobom. V opačnom prípade existuje riziko zhoršenia vášho zdravia.

Užitočné tipy

Predtým, ako začnete cvičiť, musíte sa oboznámiť s užitočnými tipmi..

 1. Pravidelne by sa mala vykonávať skupina cvičení bez ohľadu na miesto: štúdium, práca, domov atď. Najprv by ste mali vykonávať cvičenia každý deň, aby ste urýchlili postup. A v budúcnosti, keď sa stav zlepší, môžete sa zapojiť do 2 - 3 dní v týždni na udržanie výsledku;
 2. Ak cítite bolesť alebo presakovanie, je to signál, že je čas trochu sa pohnúť. V takom prípade je potrebné vstať, chodiť, natiahnuť sa, vykonávať cvičenia proti osteochondróze. Môžete sa vydať na malú prechádzku;
 3. Poučenie by malo neustále skomplikovať. Do komplexu môžete pridať ďalšie cvičenia alebo zvýšiť počet opakovaní;
 4. Pravidelné cvičenie je samozrejme dobré, ale nezabudnite na svoje pocity. Ak počas cvičení pociťujete silnú bolesť krčnej chrbtice, prestaňte cvičiť;
 5. Pre zvýšenie účinnosti liečby môžete ísť na masáž a často si urobiť kontrastnú sprchu. Tieto postupy prispievajú k ďalšiemu uvoľneniu svalov;
 6. Cvičenia by sa mali vykonávať pri rovnomernom držaní tela a venovať pozornosť technike vykonávania. Spočiatku to bude trochu ťažké, ale vďaka správnemu výkonu sa svaly posilnia a bude ľahšie robiť.
h2 3,0,0,0,0,0 ->

Súbor cvičení (zahrievanie)

Skôr ako začnete cvičiť, určite by ste mali začať s rozcvičkou:

 1. Musíte sa postaviť rovno, roztiahnite nohy od seba, zhlboka sa nadýchnite a niekoľkokrát vydýchnite. Potom musíte vykonať upravené svahy doprava, doľava, dopredu, dozadu. Naklonenie dozadu by sa malo vykonávať opatrne a nesmie viesť k bolesti. Ak sa oprieť späť spôsobí bolesť, môžete ich odmietnuť vykonať.
 2. Ďalším zahrievaním sa točí hlavou doprava a doľava až k hranici. Napriek jednoduchosti môže toto cvičenie spôsobiť ťažkosti tým ľuďom, ktorých krčná chrbtica neumožňuje otočiť hlavu až na koniec v jednom alebo druhom smere. V takých prípadoch, otočenie hlavy, aby bolesť nestojí za to. Cvičenie by sa malo vykonávať hladko, bez náhlych pohybov.
 3. Nakoniec postavte rovno, roztiahnite plecia dozadu, pritiahnite lopatky a vyčnievajte z hrude. Potom znížte ramenné kĺby, okolo chrbta. Cvičenie by sa malo vykonávať pomaly, hladko, pod vdychovaním a výdychom..
h2 4,0,0,0,0,0 ->

Druhy cvičení

Táto gymnastika pozostávajúca zo súboru cvičení nie je náročná. Môžete ich vykonávať doma, v stoji alebo v sede. Najdôležitejšie je udržať chrbticu rovno a uvoľniť si ramená. Je však lepšie ich postaviť, pretože v tejto polohe je chrbtica čo najviac vyrovnaná.

p, blokuj citáciu 10,0,0,0,0 ->

Gymnastika №1

p, blokuj citáciu 11,0,0,0,0 ->

Tlak na ruky s hlavou dopredu. Ruky by mali byť zaistené v zámku a nasadené na čelo. Ruky zovreté v zámku vyvíjajú tlak na chrbát hlavy a hlava by mala odolávať a vyvíjať tlak na ruky vpred. Krk by sa mal dotiahnuť. V tejto polohe je potrebné trvať 15 - 20 sekúnd. Potom jednu ruku položte na chrbát krku a vyhoďte hlavu dozadu. V tomto prípade sa pracujúce svaly krku napnú. Toto cvičenie je užitočné pri posilňovaní svalov krku, ktoré pomáha pri oslabení krčnej osteochondrózy..

p, blokuj citáciu 12,1,0,0,0 ->

Gymnastika №2

p, blokuj citáciu 13,0,0,0,0 ->

Tlak na chrbát hlavy. V tomto cvičení musíte zovrieť ruky v zámku a dať túto formu na zadnú časť hlavy. Potom na ruky položte tlak na chrbát hlavy a hlava by mala rukám odolať. Trvanie - 15 - 20 sekúnd. V tomto prípade sa svaly krčnej chrbtice napnú. Toto cvičenie je možné kombinovať s prvým cvičením pre harmonické cvičenie..

p, blokuj citáciu 14,0,0,0,0 ->

Gymnastika №3

p, blokuj citáciu 15,0,0,0,0 ->

Nakloňte hlavu do strán. V tomto cvičení položte pravú (ľavú) dlaň na ucho. Hlava sa musí pokúsiť dostať pravé (ľavé) rameno a svojou pracovnou rukou odolať. V tejto polohe musíte vydržať 15 až 20 sekúnd. Rovnakým spôsobom potom nakloňte druhú stranu..

p, blokuj citáciu 16,0,0,0,0 ->

Gymnastika №4

p, blokuj citáciu 17,0,0,0,0,0 ->

Otočte hlavu nabok. V tomto cvičení musíte otočiť hlavu nabok. Za týmto účelom položte pravú (ľavú) dlaň na pravú (ľavú) tvár. Otočte hlavu doprava (doľava) a pracovné rameno odporuje. V každej polohe je potrebné vydržať 15 - 20 sekúnd.

p, blokuj citáciu 18,0,0,1,0 ->

Gymnastika №5

p, blokuj citáciu 19,0,0,0,0 ->

Natiahnutie krku rukami. Vykonávanie tohto cvičenia môže byť spočiatku zložité, ale môžete si naň zvyknúť. Položte palce na spodnú čeľusť a zostávajúce prsty uchopte hlavu zozadu. V tejto polohe potiahnite hlavu nahor, môžete vykonávať výkyvné pohyby. To znamená, že simulujete pokus vytiahnuť korok z fľaše. Nemôžete otočiť hlavu, malo by to vyzerať rovno. Trvanie cvičenia je 15 až 20 sekúnd. Cvičenie by sa malo opakovať niekoľkokrát..

p, blokuj citáciu 20,0,0,0,0 ->

Gymnastika №6

p, blockquote 21,0,0,0,0 ->

Postavte sa rovno a roztiahnite ruky do strán. Ruky by mali byť uvoľnené. Otáčajte pravý a ľavý kĺb ramien postupne a súčasne. Telo tela by malo byť naklonené dopredu. Je potrebné vykonať cvičenie pre každé rameno po dobu 1 minúty. Toto cvičenie je odporúčané pre tých, ktorí cítia napätie v oblasti ramien..

p, blokuj citáciu 22,0,0,0,0 ->

Gymnastika №7

p, blokuj citáciu 23,0,0,0,0 ->

Valivá hlava. V tomto cvičení musíte otočiť hlavu doprava (vľavo) na rameno a utiahnuť si krk. Vykonajte prevrátenie hlavy v oboch smeroch. Na konci opakovania by mala byť hlava otočená k druhému ramenu. Pokúste sa zobrať lopatky späť. Cvičte opatrne, pohyb hlavy by mal byť počas celého cvičenia riadený. V prípade nepohodlia môžete jednoducho otočiť hlavu nabok. Cvičenie by sa malo opakovať 10 až 12 krát.

p, blokuj citáciu 24,0,0,0,0 ->

p, blokuj citáciu 25,0,0,0,1 ->

Toto je celý rad cvičení zameraných na prevenciu osteochondrózy krčnej chrbtice. Nie je potrebné vykonávať všetky cvičenia, môžete si vybrať iba tie, ktoré neprinášajú nepohodlie a bolesť. Úradníkom sa odporúča, aby počas práce sedeli na úrovni. Okrem toho môžete ráno vykonávať víza na horizontálnej lište. Tým sa natiahne chrbtica, dodá telu vitalitu. Kurzy plávania, krasokorčuľovania, tanca, aerobiku tiež prispievajú k prevencii osteochondrózy a urýchľujú proces liečby. Ak sú kurzy pravidelné a osoba sa stáva mobilnejšou, môžete sa zbaviť bolesti svalov a kostí krčnej chrbtice..

Nabíjanie osteochondrózy krčnej chrbtice nezávisle doma: sada cvičení

Osteochondróza je ochorenie chrbtice, ktoré je chronickej povahy a je spojené s poškodením medzistavcových platničiek a chrupavky..

V závislosti od miesta výskytu je osteochondróza krčka maternice (v skutočnosti, o ktorej budeme podrobnejšie uvažovať), hrudníka, bedrovej bedrovej kosti a časté. Čo robiť s osteochondrózou krčnej chrbtice? Toto bude prediskutované v článku..

Príčiny a príznaky

Príčiny choroby, bez ohľadu na miesto, sú rovnaké:

 • genetická predispozícia;
 • fajčenie;
 • nedostatok fyzickej aktivity;
 • stres
 • práce súvisiace so zdvíhaním hmotnosti a predĺženým pobytom v nepohodlných pózach;
 • metabolické problémy;
 • nosenie nepohodlnej obuvi;
 • porušenie postoja;
 • nadváhou;
 • poranenie miechy.

Hlavnými príznakmi cervikálnej osteochondrózy sú bolesť chrbtice, závraty, migrény, „hluk“ v hlave..

Čo robiť, ak máte osteochondrózu krčnej chrbtice?

Najprv sa musíte uistiť, že toto je skutočne diagnóza. Z tohto dôvodu musíte ísť na lekárske vyšetrenie.

Najúčinnejším typom vyšetrenia je, samozrejme, MRI (vysoko presné počítačové vyšetrenie), ale môžete použiť lacnejšiu možnosť - rtg..

Keď sme presvedčení, že ide o skutočne osteochondrózu, prvá vec, ktorú treba urobiť, je okamžite zabudnúť na také návyky, ako je fajčenie a pitie alkoholu, vybudovať zdravú stravu bez vyprážaných a mastných potravín a stať sa aktívnejšími v živote..

Existuje tiež veľa metód liečby a prevencie osteochondrózy, o ktorých budeme hovoriť podrobnejšie.

Nabíjanie krčnej osteochondrózy

Cvičebná terapia osteochondrózy krčnej chrbtice je pravdepodobne najjednoduchšia a úplne bezplatná metóda liečby. Na nabíjanie si môžete vyzdvihnúť niekoľko pohybov a vykonávať ich každé ráno, dávajúc iba 10-15 minút, čím sa posilňuje a predlžuje pracovná kapacita krčnej chrbtice..

 1. Striedavo sa nakláňa hlava k ľavému a pravému ramenu a dotýka sa ramena uchom.
 2. Striedavo sa nakláňa hlava k hrudníku a späť dozadu a dotýka sa hrude bradou pri pohybe vpred.
 3. Pohyb hlavy v kruhu.

Je potrebné pamätať na to, že nabíjanie osteochondrózy krčnej chrbtice by sa malo vykonávať hladko, nemali by sa robiť žiadne ostré pohyby, aby sa predišlo zraneniam, a tiež aby sa neponáhľala, ak máte pocit závratu alebo rastúcej slabosti, musíte sa zastaviť a sedieť..

Súbor cvičení na cervikálnu osteochondrózu

Ľudia, ktorí pracujú v kancelárii, za volantom alebo iným spôsobom súvisiacim so sedavým životným štýlom, budú mať úžitok z jednoduchých cvičení zameraných na osteochondrózu krčnej chrbtice, ktoré by sa mali vykonávať najmenej raz denne:

 1. V polohe na sedenie pritlačte dlaň na čelo a súčasne čelo na dlaň na 10 sekúnd, 10 opakovaní.
 2. Všetko je rovnaké, iba interakcia ramena a časovej oblasti.
 3. Maximálne otočenie hlavy k ľavému a pravému ramenu, 10 opakovaní.
 4. V stojacej polohe paže pozdĺž osi tela súčasne maximalizujte ramená, držte 10 sekúnd, 15 opakovaní.
 5. Maximálne ohyb a roztiahnutie hlavy, päťkrát, v stojacej polohe.

Komplexné cvičenie

Za viac fyzicky vyškolených ľudí sa účtuje poplatok za osteochondrózu krčnej chrbtice:

 1. Zahrejte sa. K pocitu príjemného tepla najskôr ideme, ako vždy, potom na prsty na nohách a na pätách.
 2. Relaxácia krčných svalov. Ruky voľne ležia pozdĺž trupu v stojacej polohe. Namáhame ruky, držíme ich napnuté 30 sekúnd, narovnáme chrbát a sklopíme plecia a lopatky. Potom musíte relaxovať, aby sa vaše ruky voľne kývali.
 3. Krútenie. Ak chcete vykonať ďalšie cvičenie, musíte sa znova stať stabilnými, nohami dokopy, potom začnite znižovať chrbát hlavy a súčasne krútiť okolo krčných stavcov. Pokúste sa predstaviť, ako sa stavce pohybujú po kruhovej ceste vpred. Počas cvičenia je prísne zakázané ostro znižovať hlavu - stačí sa pokúsiť striedavo znižovať stavce. Bolo by pekné, keby ste mohli bradu položiť na hrudník, aby sa vaše plecia nezvýšili. Ďalej sa narovnávame a pohybujeme v opačnom poradí, ako keby sme „točili“ chrbticu. Opakovanie cvičenia je toľkokrát, koľko je potrebné na objavenie sa tepla v krčnej oblasti.
 4. Mahi ruky. Postavte sa rovno a sklopte trup dopredu. Ruky roztiahnuté od seba. Pokúste sa pohnúť hlavou dopredu a súčasne znížiť lopatky nadol rovnobežne s chrbticou. Pohyby lopatiek by sa mali podobať pohybom krídel: mávajúc rukami, je potrebné prilákať lopatky do stredu silou. Držte ruky rovno a pohybujte sa trochu dozadu. Nie je potrebné vykonávať zotrvačné pohyby - snažte sa zabezpečiť, aby fungovali iba zadné svaly.

Pamätať! Tento poplatok za osteochondrózu krčnej chrbtice sa vykonáva iba v počiatočnom štádiu choroby a až po konzultácii s lekárom.

Samomasáž s osteochondrózou krčka maternice

Nabíjanie osteochondrózy krčnej chrbtice bude efektívnejšie, ak sa doplní masážou. Mnoho ľudí neverí, ale to môže zmierniť bolesť na dlhú dobu. Nie každý má čas a peniaze na pravidelné návštevy masážnych salónov alebo súkromných masérov. Preto sa musíte naučiť, ako robiť samomasáž s osteochondrózou krčnej chrbtice.

Existuje mnoho metód a typov masáží, ale najjednoduchšia a najúčinnejšia z nich je nasledujúca:

 1. Hladiť. Je to základ masáže, ohrieva telo. Ľahkými pohybmi rúk (v kruhu, dozadu a dopredu) sa trie krčka-golier, pričom sa začína od zadnej časti hlavy a končí lopatkou. Hladenie by sa malo vykonávať po každej následnej masáži.
 2. Po rozotrení. Môže byť vykonaná s dlaňami zaťatými v pästi; rebrá rúk; pár prstov. Vykonáva sa silnejšie ako hladenie, ale čo je najdôležitejšie, nepreháňajte to.
 3. Miesenie. Dáme ruke tvar kačice, vizuálne rozdelíme golierovú zónu na niekoľko sekcií a jednou rukou postupne z jednej strany na druhú, pohybujúc sa na druhú, akoby sa pri stlačení pohybovali zo zadnej časti hlavy k lopatke.
 4. Vibrácie. Vykonáva sa jemným poklepaním, čo sa dá urobiť s okrajmi rúk alebo špičkami 4 prstov (s výnimkou veľkých), simulujúcimi zametanie prachu..

Každý príjem sa uskutoční 5-6 krát. Vlastná masáž je lepšia večer, najlepšie pred spaním..

Jóga na osteochondrózu krčnej chrbtice

Jóga je druh netradičnej metódy boja proti vyššie uvedenému ochoreniu a podľa hodnotenia väčšiny ľudí je táto metóda pomerne účinná.

Jóga má mnoho pozícií, ktoré pomôžu človeku s osteochondrózou krčnej chrbtice:

 1. Pose, tonické svaly krku. Šírku ramien držte od seba. Potom v stojacej polohe musíte ohnúť pravú nohu pri kolene tak, aby päta spočívala čo najbližšie k slabine na vnútornom povrchu ľavého stehna. Natiahnuté ruky sa tiahnu nad hlavu. Opakujte to isté s druhou nohou..
 2. Pose uvoľnite napätie na krku. Na túto pózu budete potrebovať stoličku. Stojíme oproti sedačke kresla, ľavú nohu odložíme dozadu a nohu rozložíme kolmo doprava. Otočíme telo doľava a natiahneme ruky do strán. Vydychujeme, ohýbame sa na stoličku, opierajúc sa o pravú ruku a ľavú ruku natiahneme. Neohýbajte nohy. Vykonajte 30 sekúnd a potom to isté na druhú stranu..
 3. Póza, ktorá zmierňuje kŕče v krku. V stojacej polohe umiestnime nohy na šírku ramien od seba, otočíme trup a chodidlá doprava a okopávame pravú nohu, ohýbame ju v pravom uhle do kolena, pričom musíte ruky natiahnuť nad hlavu a spojiť dlane. Držte pozíciu 30 sekúnd, po ktorej rovnaká vec v opačnom smere.

Na úvod je potrebné vyskúšať tieto nie najnáročnejšie úlohy a keď ich dokážete vykonať jasne a ladene, môžete prejsť na tie najťažšie..

Plávanie s osteochondrózou krčnej chrbtice

Pozitívny účinok pri liečbe osteochondrózy sa dosahuje takmer pri akomkoľvek plávaní, ale na chrbte sa považuje za najpriaznivejší. Vďaka tomuto štýlu sú svaly krku čo najviac uvoľnené..

Nezabudnite na správne dýchanie. Odborníci odporúčajú pomalé a plynulé dýchanie nasledované ostrými krátkymi výdychmi..

Pred vodnými procedúrami je potrebné svaly krku zahriať niektorým z vyššie uvedených spôsobov: cvičením alebo masážou.

kontraindikácie

Existujú kontraindikácie pre osteochondrózu krčnej chrbtice? Áno. V prípade výskytu takejto choroby sú prísne kontraindikované tieto účinky:

 1. Cvičenie počas exacerbácie choroby, srdcových chorôb a narušenej koordinácie.
 2. Použite samomasáž alebo masáž v prípade zvýšenej podráždenosti, ťažkostí s dýchaním.
 3. Nespí na čalúnenom nábytku.
 4. Nepite sa prejedať, vylúčte alkohol, soľ, mastné, vyprážané a údené jedlá.
 5. Ostré a silné pohyby počas vlastnej masáže.
 6. Užívanie akýchkoľvek liekov bez konzultácie s lekárom.
 7. Zdvíhanie alebo premiestňovanie závaží.

Ak vykonávate nabíjanie a nevykonávate činnosti opísané v kontraindikáciách, môžete výrazne zmierniť priebeh choroby.

Terapeutické cvičenia na osteochondrózu: krčka maternice, hrudníka a bedra

Osteochondróza je komplexná degeneratívna porucha chrupavky kĺbov. Môže sa vyvíjať prakticky v ktoromkoľvek kĺbe, ale najčastejšie sú postihnuté disky medzi stavcami. V závislosti od lokalizácie sa rozlišujú bedrové, hrudné a krčné typy osteochondrózy. Najčastejšie konštantné statické zaťaženie vedie k cervikálnej osteochondróze. Aby sa zabránilo výskytu tohto ochorenia a aby sa posilnili svaly, ktoré držia medzistavcové platničky, je predpísané nabíjanie krčnej osteochondrózy. Pozrime sa bližšie na cvičenia zamerané na osteochondrózu.

Ak máte obdobie exacerbácie

Počas exacerbácií sa odporúča pacientovi ležať na tvrdej posteli. Pod kolená je lepšie umiestniť valček na uvoľnenie svalov. Na zmiernenie kompresie nervového koreňa sa vyžaduje zlepšenie lymfatického a krvného obehu, predpísanie pod vodou a za sucha. Vykládka a oddych v postihnutej chrbtici vytvárajú podmienky na zjazvenie prasklín a prasklín vláknitého prstenca. To môže byť zárukou trvalej úľavy. Už v počiatočnom štádiu choroby sa zavádzajú špeciálne cvičenia na chrbticu, na relaxáciu tela. Pomáhajú znižovať podráždenie nervových koreňov pri kontakte s medzistavcovým diskom..

Počas akútneho štádia sú cvičenia, ktoré podporujú predĺženie bedrovej chrbtice, kontraindikované. V prípade zvýšeného tlaku skutočne bohato inervované nervové korene a zadné väzivo pociťujú silnú bolesť. Vynikajúci terapeutický účinok prináša cvičenie zamerané na napínanie chrbtice pozdĺž osi. V tomto prípade sa zväčšuje vzdialenosť medzi stavcami a priemermi medzistavcových predných končatín. To pomáha zmierniť napätie z okolitých ciev a nervových koreňov..

V období exacerbácie nemusíte robiť terapeutické cvičenia

Cvičenie na cervikálnu osteochondrózu

Cervikálna osteochondróza je jednou z hlavných príčin bolesti hlavy u ľudí v moderných megalopolízach. Podľa modernej vedy sa cervikálna osteochondróza ukladá dokonca aj pri prechode plodu v pôrodnom kanáli. Proti tejto chorobe však existujú pomerne účinné cvičenia. Tu je jeden z týchto komplexov, ktorý je užitočný pri problémoch krčka maternice:

 • Hlava a plecia sú rovné. Pomaly otáčajte hlavou doprava, až kým sa nezastaví. Potom postupujte vľavo.
 • Hlava hádže späť. Pravým uchom sa pokúste dotknúť pravého ramena. Vykonajte rovnaké pohyby a pokúste sa ľavým ramenom dotknúť ľavého ucha.
 • Brada padá na krk. Hlava sa otočí najskôr doprava, potom aj doľava.

Cvičenie na cervikálnu osteochondrózu sa odporúča na zahrnutie do ranného gymnastického komplexu a na vykonanie počas celého pracovného dňa. Môžete to urobiť pri sedení alebo státí. Dlhodobé vykonávanie takýchto cvičení je vynikajúcou prevenciou osteochondrózy krčnej chrbtice. Nemali by ste však robiť otáčavé pohyby hlavy: netrénovaný človek môže poraniť krk. Vo videu môžete vidieť techniku ​​výkonu podrobne.

Cvičenia sa najčastejšie vykonávajú sedením a ľahnutím. Tu je popis niektorých cvičení:

Stlačte čelo na dlani a napnite svaly na krku. Cvičenie sa vykonáva trikrát. Potom dlaň pritlačte aj chrbtom hlavy.

Hlava je mierne hodená dozadu. Brada je pritlačená proti krčku maternice, čím prekonáva odpor v napnutých svaloch krku. Vykonajte cvičenie 5-krát.

Napínanie krčka svaly, stlačte ľavý chrám s ľavou dlaňou (3 krát), potom pravú dlaň s pravým chrámom.

Cvičenia na hrudnú osteochondrózu

Bolesť, ktorá sa pravidelne objavuje v chrbtici na úrovni hrudníka, je známkou začiatočnej osteochondrózy v hrudnej chrbtici. Toto ochorenie často postihujú ľudia v nasledujúcich profesiách: počítačoví operátori, dizajnéri, vodiči, ako aj bežní používatelia počítačov. Nie je však potrebné, aby ste pri častom ťahaní závaží alebo pri dlhom sedení pri počítači mali osteochondrózu..

Aby ste sa izolovali od tohto ochorenia, je dôležité sledovať správne držanie tela a udržiavať svaly hrudníka v dobrom stave. Pozícia tela musí byť vytvorená v ranom veku a môžete to urobiť neskôr. Lepšie neskôr ako nikdy. Majte na pamäti, že pri chôdzi by ste mali mať chrbát rovno a ramená rovno. A ak budete tiež pravidelne robiť cvičenia, ktoré podporujú a rozvíjajú tón svalov brucha a chrbta, potom tiež zaistia normálnu pohyblivosť každého segmentu hrudnej oblasti..

Najdôležitejšie z týchto cvičení sú:

 • Posaďte sa na stoličku s nízkym chrbtom. Hlavnou podmienkou je, že čepele na ňom musia spočívať. Pomaly sa ohnite, aby ste videli stenu za sebou.
 • Posaďte sa na stoličku a zložte ruky medzi kolená. Nadýchnite sa, nakloňte telo do strán a pri výdychu sa narovnajte. Potom aj opačne.
 • Pri výdychu sa ohnite, ohýbajte sa pri výdychu, dodržiavajte rovnomerné a pokojné dýchanie.

Tu je viac príkladov cvičení (najlepšie vysvetľujúce video):

 • Posaďte sa na stoličku, dajte ruky za hlavu: vdychujte, čo najviac sa ohýbajte. Oprite sa o chrbát stoličky pomocou lopatiek a tak vydýchnite.
 • Vykonáva sa na všetkých štyroch stranách: chrbát sa čo najviac ohýba, v tejto polohe pár sekúnd pretrváva. Hlava je držaná rovno a potom sa vracia do pôvodnej polohy..
 • Ľahnite si na brucho s rukami na podlahe. Ohýbajte sa čo najviac, skúste telo odtrhnúť z podlahy.
 • Ľahnite si na brucho, držte ruky po tele. Ohnite hrudnú chrbticu a snažte sa maximalizovať nohy a hlavu nahor.

Veľká loptička sa hodí pre efektívnu gymnastiku doma

Cvičenia na bedrovú osteochondrózu

Bedrová bolesť je platba ľuďom za vzpriamené držanie tela, keď najväčšia záťaž padá na spodnú časť chrbta. Je to ona, ktorá nesie celú hmotu ľudského tela a zároveň plní úlohu tlmiča nárazov. Podľa výsledkov výskumu je bolesť v dolnej časti chrbta oveľa menej častá u tých, ktorí vedú aktívny životný štýl. Dobrá prevencia rozvoja osteochondrózy a objavenia sa bolesti v dolnej časti chrbta je uľahčená nabíjaním osteochondrózy bedrového kĺbu a aktívneho odpočinku. Terapeutické cvičenia zmierňujú denné preťaženie kĺbov, väzov a svalov bedrovej chrbtice.

Liečba osteochondrózy dolnej časti chrbta by mala byť komplexná. Hlavná pozornosť sa venuje obnove motorických funkcií a eliminácii bolesti. Pri komplexnom liečení takejto choroby, spolu s liečbou, trakciou a masážou drog, je nabitie bedrovej osteochondrózy veľmi dôležité. Jeho hlavnou úlohou je vytvoriť v tele dostatočne silný svalový korzet, ktorý dokáže úplne uvoľniť chrbticu, t. J. Znížiť zaťaženie diskov..

Cvičenia by sa mali vykonávať pri ležaní na bruchu, na boku a na chrbte. V tomto prípade je potrebné úplné vyloženie chrbtice, pretože v takých prípadoch je tlak vo vnútri diskov postihnutej oblasti na polovicu v porovnaní s tlakom vo vertikálnom stave. Bolestivé zmeny chrbtice sa vyskytujú aj u pacientov v pomerne mladom veku. Stáva sa to počas období najväčšej aktivity, a teda aj najväčšieho zaťaženia. Väčšina ľudí má prvé príznaky osteochondrózy vo veku asi 30 rokov, najmä príznaky osteochondrózy krčka maternice.

Na fotografii - súbor cvičení na posilnenie dolnej časti chrbta

Zároveň sa odporúča súbor cvičení, ktoré sa vykonávajú po celý deň. So sedavým a sedavým životným štýlom dochádza v rôznych častiach chrbtice k stagnácii krvi. Správne vzpieranie je veľmi dôležité pre vaše zdravie. Nemôžete sa zohnúť, je lepšie si sadnúť, potom bremeno, vstávať s ním. V dôsledku toho budú nohy zaťažené, nie chrbtica. Pri zdvíhaní niečoho neotáčajte telo okolo osi. Okrem toho, ako už bolo uvedené, fyzická aktivita pri osteochondróze je nesmierne dôležitá, čo pomáha zmierniť nadmerný stres zo chrbtice..

Terapeutické cvičenia na osteochondrózu krčnej chrbtice

Gymnastika s cervikálnou osteochondrózou je predpokladom zlepšenia zdravia pacienta. To mu umožňuje nezávisle zvýšiť celkový tón, dodať chrbtici potrebnú fyzickú aktivitu. Po prvé, telesná výchova sa vykonáva s inštruktorom a potom si to môžete urobiť sami doma. Zahŕňa pomerne jednoduché pohyby zamerané na zastavenie patologického procesu..

Osteochondróza krčnej chrbtice sa vyvíja, keď medzistavcové platničky podstúpia významné dystrofické zmeny, ktoré tiež pokrývajú svaly, krvné cievy, nervové korene..

Vymenovanie terapeutických cvičení

Ak sa vyskytne cervikálna osteochondróza, jej príznaky zvyčajne celkom jasne naznačujú toto ochorenie. to:

 • silné bolesti hlavy;
 • stmavnutie očí;
 • svalové napätie
 • znecitlivenie prstov;
 • hluk v ušiach;
 • arytmie;
 • nerovnováha;
 • hlasná kríza pri otáčaní hlavy;
 • poškodenie pamäte;
 • závrat
 • nespavosť;
 • muchy pred očami;
 • celková slabosť;
 • malátnosť;
 • ostré zmeny nálady;
 • únava.

Tieto príznaky sa pre pacienta veľmi často vyvíjajú. Myslí si, že ťažkosti s pohybom vyplývajú z jeho otupených ramien a pre neho je ťažké udržať rovnováhu v dôsledku nepozornosti..

Bolesť svalov a migrény sa často pripisujú možnému prechladnutiu a znecitlivenie prstov zvyčajne mrzne. Osoba na dlhú dobu nevenuje pozornosť svojmu stavu a často spôsobuje chorobu. Preto si akékoľvek takéto príznaky vyžadujú okamžitú lekársku starostlivosť..

Hlavné miesto má liečebná gymnastika s osteochondrózou krčnej chrbtice. Je to opodstatnené, pretože jednou z hlavných príčin rozvoja choroby sa stáva fyzická nečinnosť. Patológia sa vyvíja u tých, ktorí sú nútení dlho sedieť pri počítači alebo za volantom, nakláňajúc účty alebo texty..

Preto najčastejšie postihuje ľudí intelektuálnej práce. Mnohí z nich, ktorí sú pri stole, si zvyknú opierať sa o ruky, ohýbať chrbty v nepohodlnom uhle alebo nakláňať hlavy. Sú teda celé hodiny a nevšimnú si, ako čas beží.

Gymnastika pre krk s osteochondrózou je zameraná na aktiváciu krvného obehu tkanív, zmiernenie svalových kŕčov, uľahčenie toku kyslíka a živín a zlepšenie fungovania mozgu..

Tu nájdete ešte užitočnejšie cvičenia krku.

Cvičenia spoľahlivo zmierňujú bolesť, citlivosť. Triedy pomáhajú predchádzať relapsom ochorenia, stimulujú pohyblivosť pacienta, stabilizujú fungovanie jeho vestibulárneho aparátu.

Preto je indikované nabíjanie osteochondrózy krčnej chrbtice na zlepšenie stavu osoby. Posilňuje svaly krku a trupu, aktivuje prietok krvi v tejto oblasti a pôsobí proti ničeniu chrupavky..

Zložitosť liečby

Za účelom úplnej identifikácie príznakov a liečby tohto ochorenia sa zvyčajne vykonáva röntgenová snímka, počítačová tomografia a magnetická rezonancia. Pre diferenciálnu diagnostiku môže lekár predpísať klinický a biochemický krvný test, angiografiu, ultrazvuk, elektroencefalogram, EKG.

Nabíjanie na cervikálnu osteochondrózu sa zvyčajne vykonáva doma:

 • analgetiká;
 • svalové relaxanciá;
 • protizápalové lieky;
 • spazmolytiká;
 • imunostimulanty;
 • Preparáty pre křupavku;
 • venotonic;
 • Vitamíny B;
 • minerály;
 • vonkajšie látky (masti, krémy, gély, roztoky);
 • masáž
 • fyzioterapia.

Potom sa v kombinácii s hlavnou liečbou predpíšu terapeutické cvičenia na cervikálnu osteochondrózu. Musí byť sprevádzané posilnením pohybového aparátu, posilnením štruktúr chrbtice, rehabilitáciou vaskulárnej siete.

Nabíjanie krčnej osteochondrózy doma môže byť dobre vykonávané samotným pacientom. Najprv by sa však mal podrobne poradiť so svojím lekárom a podrobiť sa úplnému priebehu diagnostických postupov. Je to potrebné na identifikáciu stupňa vývoja choroby, vylúčenie iných patológií, ktoré sa vyskytujú podobným spôsobom, a výber optimálneho súboru cvičení..

Vykonávanie gymnastiky proti cervikálnej osteochondróze doma dáva pacientovi možnosť rýchlo sa zbaviť mnohých nepríjemných symptómov. Môže slúžiť na terapeutické účely aj na preventívne účely.

Príklady cvičení na túto chorobu

Nabíjanie osteochondrózy krku sa tak stáva úplnou liečebnou metódou. Existujú celé komplexy špeciálne navrhnuté odborníkmi na zlepšenie stavu pacientov. Rýchlo pomáhajú s týmto ochorením, prispievajú k rehabilitácii postihnutých stavcov, spomaľujú progresiu patológie.

Obzvlášť dôležitá je gymnastika krčnej osteochondrózy u žien. Počas tehotenstva zostáva takmer jediným liekom proti tejto chorobe. Na liečbu týchto pacientov sa nepoužívajú žiadne lieky ani fyzioterapeutické postupy..

Z tohto dôvodu sa cvičebná terapia stáva jediným spôsobom, ako zmierniť ich stav. Umožňuje ženám zmierniť bolesť, zvýšiť možnosť mobility svalov a zlepšiť celkovú pohodu..

Cvičenie proti osteochondróze krčnej chrbtice zvyčajne pozostáva z komplexu jednoduchých cvičení. Pravidlo musí byť dodržané: každá z nich by mala byť stanovená na desať sekúnd a opakovaná desaťkrát. Napríklad:

 1. Posaďte sa, pritlačte si čelo dlaňou a súčasne tlačte hlavu preč od ruky.
 2. Podobný pohyb je potrebné vykonať iba umiestnením hornej končatiny na chrbát hlavy.
 3. Potom sa rovnaké cvičenie opakuje s tlakom na obidve chrámy striedavo.
 4. Nakloňte hlavu dozadu a potom ju opatrne otočte nabok a snažte sa svojim uchom dosiahnuť rameno. Potom tiež opatrne otočte hlavu opačným smerom.
 5. Nakloňte hlavu dozadu, potom pomaly s oblúkom, posúvajte ju dopredu a stárnite bradou, aby ste sa dotkli hrude.
 6. Zamknite hlavu a krk rovno. Jemne otáčajte telom striedavo v oboch smeroch.
 7. Sklopte hlavu a oprite si bradu o hruď. V tejto polohe pomaly otáčajte hlavou.

Vo videu je možné najskôr študovať gymnastiku pre cervikálnu osteochondrózu. Mnoho takýchto filmov nájdete na internete. Mnohé z nich podrobne ukazujú, ako vykonať jedno alebo druhé cvičenie. Pri pohľade na nahrávky je potrebné zvoliť také pohyby, ktoré najviac vyhovujú každej osobe individuálne.

Pred ich vykonaním by ste sa však mali poradiť s lekárom a podrobne sa poradiť.

Prevencia relapsu

Prognóza pri použití terapeutických cvičení na osteochondrózu je zvyčajne priaznivá. Malo by sa pamätať iba na to, že cvičenia krčnej chrbtice by sa mali vykonávať pomaly, opatrne a počúvať každý pohyb. Musia kombinovať rôzne zákruty krku, jeho náklonov, zarážok.

Preto, ak sa objavia nepríjemné pocity, nabíjanie krku s osteochondrózou by sa malo dočasne prerušiť.

Preto by liečba takéhoto ochorenia mala byť veľmi trpezlivá a zodpovedná. Spolu s gymnastikou s osteochondrózou krčka maternice to umožňuje eliminovať kŕče krčných svalov, zbaviť sa bolesti, aktivovať prietok krvi a zmierniť zápal..

Okrem toho pacient dostáva dávkované dávky, ktoré môžu zosilniť tkanivo chrupavky a zlepšiť mozgové cievy.

Toto ochorenie má stály sklon k recidíve. Najmenšia trauma, nervové napätie, zdvíhanie ťažkých vecí môže spôsobiť vážny útok. Preto sa v práci a doma musia dodržiavať preventívne opatrenia. Odporúča sa vyhnúť dlhodobému pobytu v jednej polohe, náhlym pohybom hlavy, nepríjemným vankúšom a matracom..

Gymnastika pre krk na bolesť pri osteochondróze, cvičenia pre kohútik a počítačový krk s obrázkami a videom

Ak sa objaví bolesť v krku, vznikajú ťažkosti s otáčaním hlavy, v pleciach je cítiť ťažkosť a prsty sú znecitlivené - to sú prvé príznaky osteochondrózy. Najlepším spôsobom, ako to liečiť, by boli krčné cvičenia.

Indikácie pre gymnastiku na krku

Krk je najzraniteľnejšou oblasťou ľudského tela. Vďaka tomu prechádzajú všetky životne dôležité cievy a prospešné látky vstupujú do mozgu. Nervy prechádzajú krkom, cez ktorý prichádzajú impulzy, ktoré regulujú ľudskú činnosť. Preto by sa s ňou malo zaobchádzať tak opatrne, ako je to možné..

V prirodzenej polohe hlavy by mal byť stred ucha približne na rovnakej úrovni so stredom ramena, plus alebo mínus dva centimetre. Zaťaženie celého chrbtového stĺpca je asi päť kilogramov. Ak je hlava posunutá, každé dva a pol centimetra vpred sa zaťaženie zvyšuje o päť kilogramov, čo prispieva k výskytu hypertonicity svalov krku a ramenného pletenca, čo vedie k chorobám.

Ak je osoba neustále v nepohodlnej polohe, napäté svaly zvierajú krvné cievy a tok lymfy, krvný obeh sa zhoršuje, mozog prestane prijímať množstvo kyslíka, ktoré potrebuje.

Prvé príznaky problémov s krkom sa prejavujú únavou a ochabnutím svalov. Najčastejšie človek nevenuje pozornosť takýmto „zvonkom“, čo vedie k komplikáciám, ako je osteochondróza..

Cvičenie je najlepším spôsobom, ako predchádzať problémom a bolesti v kĺboch ​​krku a ramien. Má pozitívny vplyv na krvný obeh v tele. Domáce cvičenie na krku zvyšuje telesný tonus a faktory, ktoré prispievajú k rozvoju chondrózy u ľudí so sedavým životným štýlom.

Prečo bolí krk: o kohútiku, osteochondróze a hypertenzii

V dôsledku predĺženého pobytu v nepohodlnej polohe sa v oblasti siedmeho krčného stavca začne ukladať vrstva tuku. Obyčajní ľudia sa nazývajú kohútik alebo vdova po hrbe. Táto patológia je nebezpečná pre zdravie a ovplyvňuje fungovanie rôznych systémov tela:

 • Najskôr trpí celá golierová zóna, čo vedie k rozvoju osteochondrózy krčnej chrbtice;
 • V tejto časti spomaľuje prietok krvi a vedie k ukladaniu tukových buniek;
 • V neskorom štádiu choroby osoba pociťuje silnú bolesť, ktorá je spôsobená vaskulárnym syndrómom.

Ľudia hovoria, že ľudia s kohútikom riešia všetky zložité problémy sami, bez vonkajšej pomoci. To však neznamená, že v tomto tvrdení nie je pravda, tento problém však vzniká v dôsledku svalovej slabosti spôsobenej častým usadzovaním a sedaním..

Silné svalstvo korzetu chrbtice prispieva k jeho zdraviu. V opačnom prípade sú nervové zakončenia vystupujúce z miechy stlačené, krvné zásobovanie sa zhoršuje, čo bráni mozgu prijímať všetky životne dôležité látky.

Stlačená artéria spôsobuje vznik hypertenzie, ktorá môže spôsobiť mŕtvicu alebo srdcový infarkt. Aby ste tomu zabránili, odporúča sa pravidelne vykonávať cvičenia na krku..

Keď sa objavia prvé príznaky chondrózy, mali by ste sa poradiť s lekárom, ktorý ponúkne optimálne riešenie problému. V dôsledku včasnej liečby od počiatočného štádia choroby sa dá vyhnúť jej vážnym následkom..

Medzi príznaky osteochondrózy patrí:

 • Bolesť v krku, ramenách, pažiach. Má boľavý charakter, ktorý sa vyskytuje zboku alebo zozadu. Otočenie hlavy je veľmi ťažké;
 • Pacient s osteochondrózou má časté závraty, zvonenie v ušiach, rovnováhu počas chôdze stráca;
 • Slabosť sa vyskytuje v horných končatinách, tvári a krku.

Ochorenie v ranom štádiu sa dá liečiť osteochondrózou nabíjaním krku. Konvenčné ošetrenie sa používa iba vtedy, keď sa v oblasti goliera nachádzajú tvrdé tesnenia.

Aké cvičenia je potrebné urobiť, ak bolí krk: indikácie a kontraindikácie, pravidlá vykonávania

Môžete sa zbaviť bolesti krku a súvisiacich chorôb, ale bude to vyžadovať určité úsilie, čas a zmeny životného štýlu..

Aby sa chrbtica vrátila do normálu, mali by ste posilniť svalový korzet a väzy.

Aj pri bolesti je najlepším spôsobom, ako sa zbaviť osteochondrózy krčnej chrbtice, cvičenia fyzioterapie na krku a masáže. Najčastejšie sa používa klasická masáž, pri ktorej pôsobia na všetky oblasti krčka a chrbtice..

Pri výkone gymnastiky je predovšetkým potrebné určiť, ktoré cvičenia na krku z osteochondrózy je možné vykonať a ktoré nie. Musíte tiež vedieť, v ktorých prípadoch nie je možné vykonať nabíjanie krku..

Kontraindikácie pre postup "Fyzioterapeutické cvičenia na osteochondrózu krčnej chrbtice":

 • Komplikácie osteochondrózy sprevádzané silnou bolesťou, dokonca aj v pokoji;
 • Nestabilita sa zistila v cervikálnej oblasti, kde došlo k výraznému narušeniu krvného zásobenia mozgu, v takom prípade sa vyskytli závraty;
 • Prítomnosť akútnych chorôb alebo zhoršenie chronických chorôb;
 • Ťažká forma chronických chorôb;
 • Onkologické choroby;
 • Krvné zrazeniny;
 • Výskyt krvácania;
 • Horúčka;
 • Vysoký krvný tlak;
 • Akútna otrava.

Za všetkých týchto okolností sa nabíjanie krku z osteochondrózy neuskutočňuje. Na presnú diagnostiku choroby je potrebné vyšetrenie odborníkom. Dostupné kontraindikácie sa prediskutujú s neurológom alebo lekárom, ktorý vykonáva fyzickú liečbu osteochondrózy krčnej chrbtice. Ďalej môžu byť predpísané testy alebo röntgenové lúče. Lekár po analýze všetkých ukazovateľov vyvinul individuálne cvičenia proti osteochondróze krku individuálne pre každého pacienta.

Pravidlá vykonávania fyzioterapeutických cvičení na krku:

 • Terapeutické cvičenia na krku s osteochondrózou sa nevykonávajú, ak sa počas jej vykonávania vyskytne silná bolesť. V takom prípade je potrebné dokončiť súčasné cvičenie a pokračovať do nasledujúceho;
 • Ak príjem spôsobuje nepríjemné pocity, chýba mu;
 • Pohyby počas cvičenia od bolesti na krku a ramenách by mali byť hladké a rovnomerné;
 • Zaťaženie počas liečebných cvičení s osteochondrózou krku by sa malo postupne zvyšovať;
 • Príjem sa vykonáva od jednoduchých po komplexné;
 • Cvičenie krku s osteochondrózou krčnej chrbtice sa vykonáva denne, inak to neprináša žiadne účinky;
 • Cvičenie na chondrózu krku sa musí vykonávať po pol hodine po jedle. Oblečenie by malo byť pohodlné a miestnosť by mala byť pravidelne vetraná..

Pri liečbe osteochondrózy pomocou cvičebnej terapie je potrebné zohľadniť fyzické cvičenia, ktoré sú zakázané vykonávať:

 • Jazda na dlhé alebo krátke vzdialenosti;
 • skákanie
 • Mahiho ruky;
 • Hádzanie projektilov;
 • Shot put.

V prípade osteochondrózy môžu tieto techniky poškodiť iba chrbticu a spôsobiť komplikácie.

Okrem toho tí, ktorí majú bolesti v krku a ramenách, nemôžu robiť kliky a kliešte na bare. Akékoľvek škrupiny sa používajú s mimoriadnou opatrnosťou..

Ak cvičíte, odporúčame vám skontrolovať svoje cvičebné postupy..

Cvičenie zamerané na osteochondrózu krčnej chrbtice

Keďže krčné stavce sú najmobilnejšie v porovnaní s celou chrbticou, vyžadujú zvýšenú pozornosť. Na tento účel bola vyvinutá kompletná súprava cvikov na krku pre cervikorakálnu osteochondrózu.

Cvičenie na krku

Obrázky z webu vashaspinka.ru

 • Toto cvičenie sa vykonáva pri státí alebo sedení..
 • Krk je zabalený tak, aby palce boli v prednej časti a všetky ostatné boli pozadu.
 • Ruky tak napodobňujú golier upevňujúci krčnú chrbticu.
 • Po tom, čo sa hlava presunie do strán, chvíľu na chvíľu zotrváva.
 • Potom, čo sa rameno trochu posunie nadol a cvičenie sa opakuje.

Takýto náboj na krku s cervikálnou osteochondrózou sa vykonáva počas pracovných hodín, najmä ak je práca sedavá.

Cvičenie „Položte ruky na stôl“

Obrázky z webu vashaspinka.ru

 • Ak chcete vykonať cvičenie z chondrózy, musíte sa stať chrbtom k stolu a položiť naň rukami.
 • Potom trochu nakloňte hlavu dozadu a natiahnite sa.
 • Na chvíľu stojte v tejto polohe a vráťte sa do východiskovej polohy..
 • Potom sa pokúste posadiť na prijateľnú úroveň a nakloňte hlavu dopredu.
 • Napäté svaly by sa mali trochu uvoľniť..

Toto cvičenie slúži na uvoľnenie ramien a krku..

Cvičenie „Maják“

Obrázky z webu vashaspinka.ru

Toto je cvičenie na posilnenie svalov krku pri osteochondróze..

 • Póza sedí na stoličke.
 • Viazaná kniha je umiestnená na vrchu hlavy tak, aby neklesla.
 • V tejto polohe sedieť asi päť sekúnd. Svaly krčnej oblasti si v tejto chvíli pamätajú, v ktorej polohe by mali byť stavce.
 • Po miernom tlaku na hlavu postupne zvyšujte zaťaženie.
 • Cvičenie s knihou na hlave netrvá dlhšie ako pol minúty, ale umožní vám správne napumpovať svaly v krku a zmierniť bolesť..

Cvičte „ohýbanie krku odporom“

Obrázky z webu vashaspinka.ru

 • Ďalšie cvičenie sa vykonáva pri sedení na stoličke..
 • Položte jednu ruku na čelo a nakloňte krk tak, aby odolal. Držte polohu najmenej pol minúty.
 • Potom položte druhú ruku pod chrbát hlavy a hádzajte hlavu späť.
 • V tejto pozícii konajte naraz na oboch stránkach. Svaly krku sa uvoľňujú.
 • Príjem nie je dlhší ako päť minút.

Cvičenie „Predĺženie krku s odporom“

Obrázky z webu vashaspinka.ru

 • Vráťte sa do východiskovej polohy, položte ruku na chrbát hlavy a pokúste sa narovnať krk.
 • Odpor musí byť vykonaný najmenej pol minúty.
 • V druhej fáze cvičenia, tlačením zadnej časti hlavy rukou, nakloňte sa dopredu.

Cvičenie „Naklonenie do strany s odporom“

Obrázky z webu vashaspinka.ru

 • Cvičenie je podobné ako v predchádzajúcich dvoch, iba sklon sa vykonáva na stranu a hlavu drží dlaňou.
 • Po druhej dlani sme si nasadili krk z opačnej strany a pôsobili na ňu z oboch strán.
 • Potom urobíme recepciu na druhej strane.

Cvičenie „Otáčanie hlavy a krku odporom“

Obrázky z webu vashaspinka.ru

 • Na východiskovú pozíciu položte dlaň na boku spodnej čeľuste a brade a pokúste sa otočiť hlavou tak, že sa budete držať svojej ruky..
 • Potom položte druhú ruku na bok zadnej časti hlavy a zdvihnite bradu a otočte hlavu.

Cvičenie „Dlane na chrámoch“

Obrázok z vashaspinka.ru

 • Vezmite východiskovú pozíciu, položte dlane na svoje chrámy a postupne napínajte pokožku, zdvíhajte ruky.
 • Pri výdychu zaujmite východiskovú pozíciu.

Okrem opísaného súboru techník je pre osteochondrózu vhodné vykonávať cvičenia z gymnastiky Bubnovského a Dr. Shishonina..

Cvičenie v kohútiku

Špeciálne techniky, ktoré zlepšia krvný obeh a posilnia svaly a väzivo v oblasti krku, pomôžu zbaviť sa tukového valca, hrboľa vdovy alebo vädnutia na krku.

Je potrebné mať na pamäti, že cvičenia na krku by sa nemali robiť v prípade akútnej bolesti..

Každý pohyb je plynulý a bez ostrosti. Ak chcete začať súbor cvičení pre krk by mal byť zahriaty.

 • Postavte sa k plochej stene a držte sa ho.
 • Dajte ruky na spodnú časť chrbta. V tejto polohe sú jedna alebo dve minúty.
 • Každý deň je potrebné čas postupne zvyšovať.
 • Takto sa posilní chrbtica a zaujme správna poloha.

Po zákroku na svaly krku z kohútika a s osteochondrózou:

 • Sedieť alebo stáť, otočte hlavu až na každú stranu. Pohyby sa musia vykonať desaťkrát;
 • Nakloňte hlavu dopredu a snažte sa bradu dostať na hrudník;
 • Vezmite východiskovú pozíciu, zovrite ruky v zámku za chrbtom, vyrovnajte ich a potiahnite ich v opačnom smere zozadu, nakloňte hlavu dozadu až na doraz. Podržte túto polohu 30 sekúnd;

Počítačové cvičenie krku

Aby ste sa zbavili účinku počítačového krku, musíte vykonať nasledujúcu techniku:

 • Dajte ruky za chrbát a pripevnite ich k hradu;
 • Vytiahnite svoju tvár vpred v rovine prirodzenej polohy hlavy bez toho, aby ste ju prevrátili dozadu.
 • Zároveň od seba ťahajte ruky za chrbtom v opačnom smere. Podržte 30 sekúnd;
 • Zaujať prirodzenú polohu;
 • Opakujte to opačným smerom;
 • Ruky vložte do zámku pred seba, potiahnite ich dopredu a zamierte dozadu bez toho, aby ste ich sklopili.
 • Podržte 30 sekúnd;
 • Návrat do východiskovej polohy.

Toto cvičenie sa dá vykonať bez rúk (ako je znázornené na fotografii), ale s ich pomocou je efekt oveľa lepší.
Vďaka pravidelným cvičeniam v oblasti goliera z kohútika a počítačového krku sa dá tento problém po niekoľkých týždňoch cvičenia vyriešiť.

Masáž krku osteochondrózou krčnej chrbtice a výskyt v kohútiku

Cvičenia na krku pomáhajú zbaviť sa bolesti, osteochondrózy a kohútika. Na dosiahnutie väčšieho účinku tréningu a bolesti je potrebné prax doplniť masážou.

Ako sa masírovať:

 1. Pohodlne sedieť na stoličke, priviesť krk do statickej polohy a úplne si odpočinúť. Ruky by mali byť spustené a voľné, bez stresu.
 2. Masírujte hrudník, chrbát, jemne sa posúvajte k predlaktiu, krku, krku. Každý pohyb by mal byť plynulý a uvoľňujúci. Svaly plynule hnetia bez toho, aby vykonali náhle pohyby. Masáž by sa mala vykonávať zhora nadol.
 3. Po relácii sa uskutočňujú trasové pohyby, aby sa efekt upevnil..

Okrem opísanej expozičnej techniky je možné použiť aj iné techniky, ako napríklad: vákuová masáž, akupresúra a thajčina.

Odborník v nasledujúcom videu demonštruje, ako vykonávať vákuovú masáž z kohútika podľa systému Revitonica.

Aby sa predišlo problémom s bolesťou v krku a jej chorobami, mala by sa vykonať profylaxia: vyliať studenú vodu a zariadiť miesto na spanie tak, aby bolo celé telo počas spánku v najpohodlnejšej polohe. Matrac si musí vybrať tvrdo.

Pri organizovaní pracoviska by vám mal nábytok vyhovovať tak, aby ste sa pri sedení na stoličke nemuseli ohýbať k monitoru počítača a aby sa vaše ramená pri práci neťažili a nezvyšovali..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Pacienti, ktorí trpia medziobratlovou kýlou lumbosakrálnej, chrbtice, zažívajú bolesť a nepohodlie počas pohybu, fyzickú aktivitu.
O takom gynekologickom ochorení, ako sú maternicové myómy, počujeme stále viac. Neznie to smutne, ale táto choroba dnes čaká na mnohé ženy. Bez správneho a účinného zaobchádzania nestačí.
Kombinovaná liečba osteochondrózy zahŕňa nielen odstránenie bolesti a nepohodlia, ale aj odstránenie základných príčin tejto patológie. Mexidol na cervikálnu osteochondrózu sa používa ako antioxidant - viaže voľné radikály v tele, čo vám umožňuje zastaviť deštrukciu kostného tkaniva a výrazný zápalový proces..