loader

Hlavná

Späť

Ako nosiť lumbosakrálny korzet

Lumbosakrálny korzet je široký pás so špeciálnymi vložkami pre požadovanú úroveň fixácie. Výrobok je vyrobený z elastických materiálov, ktoré umožňujú priechod vzduchu. Aby ste zaistili účinnosť lumbosakrálneho korzetu, musíte vedieť, ako ho správne vybrať a nosiť.

Opasok sa nosí počas rehabilitačného obdobia po úrazoch a operáciách, aby sa znížila bolesť pri radiikulitíde, osteochondróze a medzistavcových prietržiach. Korzet pomáha znižovať zaťaženie svalov a poškodených stavcov, podporuje kostru, fixuje chrbticu v anatomickej polohe.

Ako si vybrať lumbosakrálny korzet?

Na výber správneho produktu je potrebné poradiť sa s ortopédom. Opasky sú dostupné v rôznych stupňoch tuhosti. Mali by ste sa zamerať na rozmerové tabuľky výrobcov produktov. Ak máte záujem o výber bedrového korzetu podľa veľkosti, ponúkame hlavné odporúčania: zmerajte obvod pásu a bokov; rozdelíme súčet dvoch meraní na dve, výsledok bude zodpovedať veľkosti korzetu; niektorí výrobcovia označujú veľkosť pasu, iní - obvodom dolnej časti chrbta (merajú 8 cm pod pásom).

Graf veľkosti podľa priemerného objemu

Tabuľka veľkostí mužov a žien

Pre pohodlné nosenie a účinnosť korzetu si vyberte model z elastickej a odolnej látky s pórmi na cirkuláciu vzduchu. Je príjemné a pohodlné používať výrobky vyrobené z prírodných materiálov. Najpohodlnejšie je pletený korzet, ktorý nevyčnieva z oblečenia. Štruktúra oka umožňuje pokožke dýchať, telo sa nepotí.

Tuhosť a stupeň fixácie určuje lekár v závislosti od stavu pacienta. Tuhý korzet sa odporúča pri silných bolestiach v slabinách a zadku. Výrobky sú predpísané na exacerbáciu osteochondrózy, poranení miechy, medzistavcových prietrží. Prístroj je navrhnutý na úplnú fixáciu, pomáha uvoľňovať a stabilizovať stavce. Polotuhé modely sú účinné na zmiernenie bolesti s radikalizulitídou, posunom stavcov. Sú uvedené v pooperačnom období.

Ako nosiť korzet?

Po masáži, cvičení, pri zotavovaní sa zo zranení a pri exacerbácii osteochondrózy a radikulitídy musíte nosiť lumbosakrálny korzet a robiť to správne.

 • Vykonajte horizontálne manipulácie.
 • Uvoľnite bočné spony z pásu (2).
 • Produkt umiestnite pod spodnú časť chrbta. Chrbát by mal byť medzi výstuhami (3).
 • Pripevnite hlavný upevňovací prvok (1). Netiahnite príliš veľa.
 • Pritiahnite bočné spony (2) a pripevnite k pásu.
 • Opatrne povstaňte av prípade potreby produkt upravte.

Odporúča sa nosiť polotuhý korzet bez jeho odstránenia na viac ako 3 hodiny. Potom telo dajte prestávku na 1 hodinu a môžete ju znova nasadiť.

Pravidlá nosenia korzetu

Ak neviete, ako nosiť bedrový korzet, mali by ste postupovať podľa všeobecných pravidiel:

 • Nenoste výrobok dlhšie ako 2-3 hodiny;
 • použitie silného fixačného korzetu od 6 do 12 hodín by sa malo dohodnúť s lekárom;
 • nemôžete v ňom spať, produkt je odstránený v noci;
 • nosiť opasok by mal byť na bolesť a stres, pri neustálom opotrebovaní svaly nepracujú a atrofia;
 • pod korzetom je lepšie nosiť spodnú bielizeň vyrobenú z prírodných materiálov, aby tvrdé prvky netierali;
 • potery príliš neutiahnite, aby nenarušovali prietok krvi.

Znakom nadmerného utiahnutia je pulzácia v pupku. V takom prípade je potrebné uvoľniť fixáciu. Ak sa obväz posúva okolo pásu, ľahko sa posúva, posúva, potom produkt nie je dostatočne napnutý - nepodporuje chrbticu správne.

Ako by sa mal bedrový korzet zmestiť dozadu?

Je správne, ak je v celej oblasti rovnaký. Spodná hrana produktu by mala pevne zovrieť hornú oblasť panvy, spodná hrana by mala priliehať k bedrovej oblasti. U žien s úzkym pásom sa odporúča kúpiť modely navrhnuté tak, aby vyhovovali anatómii ženského tela..

Bedrový korzet je možné nosiť buď priamo na koži alebo na spodnom prádle, čo je presnejšie. Prítomnosť vrstvy tkaniva neumožňuje trenie, minimalizuje potenie. Ak je chrbát veľmi potený, po odstránení ortézy dôkladne utrite pokožku, aby ste zabránili prechladnutiu. Pri starostlivosti o ortopedický výrobok by sa mali dodržiavať odporúčania výrobcu. Zvyčajne sa položky môžu prať jemne, najlepšie v špeciálnom vrecku.

Korzet na chrbticu

Sedavý životný štýl a nedostatok fyzickej aktivity negatívne ovplyvňujú zdravie najmodernejších ľudí. Patológie chrbtice sa začali objavovať dokonca aj u detí a s vekom sa problémy stávajú závažnejšími. Aby sa zabránilo takémuto vývoju udalostí, mal by sa viesť aktívnejší život. Okrem toho špeciálne ortopedické pomôcky, napríklad korzetový pás na chrbticu, pomôžu dosiahnuť správne držanie tela..

Opis a funkcie korzetov

Ortopedické pásy a korzety na chrbte pripomínajú tvar vesty, ktorá sedí na obrázku. Existuje široká škála modelov, ktoré sa líšia v dizajne, materiáloch a ďalších prvkoch. Každý produkt vykonáva jednu alebo viac z nasledujúcich funkcií:

 • Zmiernenie alebo odstránenie bolesti, ktorá sa vyskytuje v dôsledku svalového napätia alebo zápalu;
 • Korekcia postoja upevnením chrbtice do správnej polohy;
 • Monitorovanie výkonnosti chrbtových svalov v dôsledku prerozdeľovania záťaže;
 • Obmedzená pohyblivosť rôznych častí chrbtice (pooperačné zotavenie);
 • Mikromasážny alebo otepľovací efekt.

Druhy ortopedických korzetov

Ortopedický korzet na chrbticu podporuje chrbát v správnej polohe a tonizuje svaly.

funkčné

Podľa účelu sú korzety na chrbticu:

 • Preventívne. Sú to elastické tkané výrobky, ktoré majú dostatočné napätie na podporu stavcov. Majú pomerne mierny účinok, udržiavajú chrbát rovno a ťahajú plecia dozadu. Na výrobu týchto výrobkov sa používajú materiály ako satén a bavlna. Často sa uchyľujú k pridávaniu syntetických vlákien, ktoré dávajú výrobku flexibilitu a elasticitu.
 • Terapeutický. Korzetový pás na chrbticu s terapeutickým účinkom predpisujú lekári po stanovení diagnózy. Medzi indikácie patrí skolióza, osteochondróza, patológia stavcov atď. Pevný korzet chrbtice poskytuje pevné fixácie a oporu vďaka prítomnosti výstužných rebier a dosiek z kovu alebo plastu.
 • Podporovať. Tento typ hrudného korzetu má jednoduchý tvar. Je určený na zníženie zaťaženia chrbta v prípade menších problémov. Používajú sa na prevenciu športovcov a ľudí, ktorých práca súvisí s predĺženým pobytom na jednej pozícii alebo intenzívnou fyzickou aktivitou.
 • Nápravné. Pomocou takého hrudného korzetu môžete opraviť svoju polohu skoliózou. Výrobky tohto typu sa tiež zobrazujú po operáciách na urýchlenie obnovy. Táto skupina obsahuje mäkké aj tvrdé korzety..

Dizajnové prvky

Tieto odrody spinálnych fixatív sa rozlišujú formou:

 • Sklápač je najjednoduchším riešením pre oblasť hrudníka, ktorá je predpísaná pre výrazný sklon, slabosť svalov ramenného pletenca, skoliózu. Tvar produktu v rozšírenej podobe je podobný znaku nekonečna. Tieto korzety udržujú hornú časť chrbta, golierov a ramien v správnej polohe..
 • Ortopedický korzet hrudníka pre chrbticu je zložitejším riešením, ktorého kostra je pozdĺžne široký popruh na chrbte. Z neho idú dve lamely, ktoré prechádzajú pod podpazušie a rozširujú klíční kosti do strán. Výrobky tohto typu sú vybavené výstuhami pre lepšiu fixáciu. Používajú sa na závažné patológie krčnej a hrudnej chrbtice, ako aj na radiálny syndróm.
 • Lumbosakrálny pás určený na opravu, liečbu a prevenciu problémov v dolnej časti chrbta.
 • Hrudníkový lumbosakrálny korzet pokrývajúci celý chrbát je komplexnou lekárskou štruktúrou nápravného a fixačného charakteru. Nosenie takéhoto produktu je indikované na prvý alebo druhý stupeň skoliózy, kyfózy, osteoporózy a bedrovej lordózy. Aby korzet bezpečne upevnil chrbát, má vystužené rebrá a dosky zošité do pevnej textílie.
 • Korzety pre tehotné ženy sú samostatnou skupinou výrobkov určených iba pre ženy prepravujúce dieťa. Nosia sa v druhom a treťom trimestri, keď sa veľkosť brucha výrazne zvyšuje. Výrobky tejto kategórie vám umožňujú distribuovať zvýšené zaťaženie chrbtice, aby sa predišlo striasaniu kože a opomenutiu vnútorných orgánov. V predaji sú elastické možnosti so suchým zipsom a zosilnené modely s výstuhami pre pacientov so spinálnymi problémami.

Komu je zobrazený korzetový pás na chrbticu

Kľúčovou funkciou korzetového pásu je podpora stavcov a rozdelenie záťaže na chrbtici. Jeho nosenie pomáha zmierňovať bolesť, ktorá sprevádza väčšinu patológií a chorôb chrbta. Prevádzka tohto lekárskeho prístroja okrem toho znižuje riziko zranenia počas cvičenia a športu.

Nosenie korzetového pásu pre chrbticu je indikované v nasledujúcich prípadoch:

 • Silný sklon;
 • Zakrivenie chrbtice až po vytvorenie hrboľa;
 • Tuhosť a slabosť chrbtových svalov;
 • Choroby miechy;
 • Vrodená patológia chrbtice;
 • Medzistavcová prietrž;
 • Zápalové procesy.

Do hlavnej skupiny patria pacienti s osteoporózou, osteochondrózou, ischiasou, spondylózou a skoliózou. Okrem toho by sa malo používať korzet, aby sa zabránilo rozvoju týchto chorôb u tých, ktorí majú sedavú prácu. Korzet na opasok na chrbticu pomôže športovcom správne rozdeliť záťaž na svaly chrbta, aby sa zabránilo podliatinám a podvrtnutiam.

Kritériá pre výber ortopedického korzetu pre chrbát

Všetky existujúce korzety sú uvedené v prevedení pre dospelých aj pre deti. Niektorí výrobcovia vyrábajú mužské a ženské modely.

Aby produkt mal požadovaný pozitívny vplyv na stav chrbta, je veľmi dôležité zvoliť správny model. Pri nákupe sa odporúča venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Veľkostí. Korzet pre chrbticu môže byť dospelý alebo dieťa. Každá skupina má rozmerovú mriežku a výrobcovia nedodržiavajú jednotné normy. Preto je pred nákupom dôležité vykonať presné merania obvodu hrudníka, pásu a dolnej časti chrbta (potrebné parametre závisia od typu korzetu). Pamätajte: správny korzet chrbtice má rozmery, ktoré presne zodpovedajú vašim parametrom. Nemá zmysel kupovať výrobok „pre rast“ alebo so zreteľom na budúci úbytok hmotnosti. Perfektné padnutie je kľúčom k zvýšeniu výkonnosti chrbta.
 • Stupeň tuhosti. Ako sme už uviedli, pre chrbticu existujú mäkké, polotuhé a tuhé korzety. Rozhodujúcim faktorom pri výbere tohto parametra je povaha a závažnosť choroby / zranenia. Čím vážnejšie je poškodenie, tým je potrebná pevnejšia konštrukcia..
 • materiály Priemerná doba nosenia korzetu za deň je asi 5 hodín. Tkanivo, ktoré bude počas tohto obdobia v kontakte s pokožkou, musí byť prirodzené. Prítomnosť syntetických vlákien je prijateľná, musí ich však byť minimálny počet..
 • Model. Pri výbere korzetu pre svoju chrbticu sa zamerajte predovšetkým na odporúčania lekára. V prípade špecifických patológií by sa mali zvoliť úzko zamerané modely a pri všeobecnej slabosti a bolesti chrbta sa zvyčajne predpisujú univerzálne možnosti..

Podmienky používania

Účinnosť použitia korzetu priamo závisí nielen od kompetentného výberu produktu, ale aj od dodržiavania odporúčaní špecialistu o spôsobe jeho fungovania. Nosenie ortopedického dizajnu dlhšie ako je odporúčaná norma alebo iné porušenie predpisov môže mať nepriaznivé účinky na bolesť chrbta..

Dĺžku a frekvenciu nosenia určuje ortopéd. Tieto ukazovatele závisia od závažnosti zranenia alebo patológie. Približný rozsah je od 2 do 8 hodín denne. Vo väčšine prípadov je štruktúra odstránená v noci.

Okrem individuálnych odporúčaní lekára sa musia dodržiavať aj tieto všeobecné pravidlá:

 • Pri nosení pásu sa vyhnite prievanu a náhlym zmenám teploty. Faktom je, že korzet zahreje a posilňuje prietok krvi, takže zmeny podmienok prostredia môžu viesť k prechladnutiu.
 • Preventívne výrobky by sa mali nosiť iba pri športe alebo aktívnej fyzickej práci..
 • Začnite nosiť malý korzet. Prvý deň sa produkt nosí po dobu 15 - 20 minút, potom sa doba opotrebovania postupne zvyšuje na odporúčanú v priebehu 2 až 3 týždňov..
 • Ak spozorujete viditeľné zlepšenia, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Váš špecialista môže odporúčať nosenie korzetu menej často..
 • Produkt by sa mal perfektne hodiť. Šmyk alebo stlačenie je neprijateľné.
 • Odporúča sa nosiť výrobok na bavlnené tričko alebo rolák. Nosenie produktu na voľnom tele sa neodporúča, aby sa zabránilo rohovám..

Je dôležité vedieť, že korzet na liečbu hrudnej chrbtice má kontraindikácie:

 • Nehojené rany alebo stehy;
 • Spätný tok pažeráka alebo iného gastrointestinálneho traktu;
 • Kožné ochorenia (alergické vyrážky, vyrážky, podráždenie);
 • Ochorenia sprevádzané edémom (patológie pečene a obličiek, zlyhanie srdca).

Akékoľvek zmeny musia byť prediskutované s lekárom. Platí to pre skrátenie doby nosenia alebo jeho úplného zastavenia, výskytu sprievodných ochorení alebo iných ťažkostí s nepohodou..

Ortopedická starostlivosť

Aby korzetový pás na chrbtici plnil svoje funkcie po dlhú dobu a nestratil tvar, musíte sa oň riadne starať:

 • Ručné umývanie produktu v teplej mydlovej vode;
 • Na čistenie nepoužívajte drsné chemikálie a abrazíva;
 • Výrobok neumývajte príliš často - dosť 1-2 krát za 6 mesiacov v chladnom období a 1 krát za pár mesiacov na jar av lete;
 • Korzet vysušte na vodorovnom povrchu;
 • Výrobok nenechávajte v blízkosti vykurovacích alebo vykurovacích zariadení, aby nedošlo k deformácii plastových častí..

Podľa odporúčaní ortopedického chirurga môžu pacienti s problematickou chrbticou nosením korzetov výrazne zlepšiť svoj stav. Tu je len niekoľko možných pozitívnych účinkov:

 • Eliminácia nepohodlia a bolesti;
 • Posilnenie chrbtových svalov;
 • Urýchlenie regenerácie po operáciách a zlomeninách;
 • Vylepšené držanie tela;
 • Aktivácia prietoku krvi a zabezpečenie normálneho fungovania vnútorných orgánov, čo má priaznivý vplyv na celkový stav tela;
 • Prevencia únavy a pocitu ťažkosti;
 • Ochrana pred komplikáciami a rozvojom patológií.

Oprava existujúcich patológií a skoré zotavenie je možné iba vtedy, ak sú dodržané lekárske odporúčania pre výber a fungovanie ortopedického výrobku. Korzetový pás na chrbticu nepoškodí, ak ho nebudete nosiť neustále a kombinujete jeho použitie s primeranou fyzickou námahou a lekárskym ošetrením.

Lumbosakrálne korzety a obväzy

ORTO PROFESSIONAL, Taiwan

ORTO PROFESSIONAL, Taiwan

ORTO PROFESSIONAL, Taiwan

Druhy lumbosakrálnych korzetov a bandáží, ako aj ich vlastnosti.

Špecialisti firmy Ortiks rozdeľujú korzety pre PC do 4 hlavných kategórií: ľahké fixačné obväzy, polotuhé fixačné korzety, pevné fixačné korzety, korzety s variabilnou fixáciou.

Ľahké fixačné obväzy - pozostávajú zo samomodelovateľných plastových výstuh (to znamená, že rebrá sa prispôsobujú anatomickým ohybom chrbtice) a nemajú ďalšie väzby..

Existujú dva typy - normálny a vysoký. Pri vysokom obväze sa dodatočne zachytí dolná hrudná chrbtica.

akt: normalizuje svalový tonus, vytvára správnu polohu chrbtice, zmierňuje bolesť.

indikácia: mierna bolesť v bedrovej oblasti a dolnej časti hrudnej chrbtice, počiatočné prejavy osteochondrózy, spondylartróza dolnej časti chrbta a dolnej časti hrudníka. Tento korzet si môžete kúpiť sami, bez rady lekára.

Ako vyzdvihnúť: Musíte zmerať obvod pásu. V každej karte produktu na našej webovej stránke nájdete tabuľku veľkostí a podľa svojich rozmerov si môžete vybrať korzet.

Polotuhé fixačné korzety - pozostávajú zo samoimulujúcich výstužných rebier (to znamená, že samotné rebrá sa prispôsobujú anatomickým ohybom chrbtice) a na rozdiel od ľahkých fixačných obväzov majú ďalšie väzby na silnejšiu fixáciu a stabilizáciu chrbtice. Počet rebier (4 - 8 ks) Závisí od veľkosti. Je rozdelený na 2 typy: normálny a vysoký. Pri vysokom obväze sa dodatočne zachytí dolná hrudná chrbtica.

akt: uvoľňuje chrbticu a kompenzuje nedostatok podpory. Obmedzuje mobilitu a bráni ďalšiemu posunu stavcov. Uvoľňuje svaly, normalizuje krvný obeh a zmierňuje bolesť..

indikácia: stredne silné prejavy osteochondrózy, spondylartrózy, vyčnievania medzistavcovej platničky v bedrovej oblasti a dolnej hrudnej chrbtice. Pred nákupom sa odporúča konzultovať s lekárom.

Ako zvoliť veľkosť: Zmerajte obvod 2 cm nad ilium. V každej karte produktu na našej webovej stránke nájdete tabuľku veľkostí a podľa svojich rozmerov si môžete vybrať korzet.

Korzety tuhej fixácie - sú tkaninou so 4 kovovými rebrami, ktoré si na rozdiel od korzetov polotuhej a ľahkej fixácie vyžadujú modelovanie. K návrhu sa tiež pridali ďalšie väzby, aby sa nastavil stupeň kompresie a tesné uloženie ortézy na telo. Má trojbodový držiak na prednej strane. V korzetoch tuhej fixácie hrá anatómia rezu dôležitú úlohu, pretože pri ťažkých zraneniach korzet preberie podpornú funkciu.

akt: kompenzuje nedostatok podpory. Znižuje pohyblivosť a zabraňuje ďalšiemu posunu stavcov. Odstraňuje bolesť. Zvyšuje intratorakálny tlak a stabilizuje chrbticu.

indikácia: silná bolesť, závažné prejavy osteochondrózy, spondylarthrózy, protrúzie a prietrže, osteoporózy, miernej a stredne ťažkej spondylolistézy, spondylózy, osteoartritídy, prietrže, spondylolistézy, rehabilitácie po úrazoch a operáciách, bedrovej bolesti, osteochondropatie, osteoporózy. Nosenie korzetu predpisuje iba lekár.

Ako zvoliť veľkosť: Zmerajte si pás. V každej karte produktu na našej webovej stránke nájdete tabuľku veľkostí a podľa svojich rozmerov si môžete vybrať korzet.

Korzety s variabilnou fixáciou sú prefabrikovaný korzet, ktorý kombinuje ľahký, polotuhý a rigidný stupeň fixácie. Korzet je plátno, ktoré obsahuje doštičku v bedrovej oblasti a vymeniteľné výstuhy. Rebrá vám umožňujú nastaviť stupeň stabilizácie podľa stupňa liečby.

Korzety sú prispôsobené pre ženy a rovný strih pre mužov. Vďaka rozdielnemu strihu sa dosiahne tesnejšie priliehanie k telu, čo zvyšuje terapeutický účinok.

akt: podporuje brušné svaly a súčasne ich aktivuje - svaly zostávajú funkčne aktívne, ale uhol sklonu panvy smerom dopredu sa zmenšuje. Odstraňuje svalové kŕče. Opravuje lumbálnu hyperlordózu.

indikácia: zotavenie sa z poranení a operácií, vyčnievanie a prietrž, počiatočné štádium spondylolistézy a spondylylyza syndrómu bedrovej osteochondrózy spondylartrózy bedrového kĺbu, zhoršený svalový tonus, podpora tela vo zvislej polohe. Získané iba podľa pokynov lekára.

Ako zvoliť veľkosť: Muži merajú obvod pásu, zatiaľ čo ženy merajú obvod bedra. V každej karte produktu na našej webovej stránke nájdete tabuľku veľkostí a podľa svojich rozmerov si môžete vybrať korzet.

Jedným z najbežnejších korzetov s premenlivou tuhosťou je Medi Lumbamed Disc..

Upozorňujeme, že korzet Lumbamed Disc je dodávaný s tuhými rebrami. Sada rebier pre polotuhé upevnenie sa musí kúpiť osobitne. Mierny stupeň fixácie sa dá dosiahnuť odstránením všetkých výstuh.

- Tkanina Clima Comfort umožňuje dlhodobé a pohodlné používanie produktu
- Comfort Zone - špeciálna pletacia technológia zaisťuje tesný kontakt produktu s telom bez nadmerného tlaku na pokožku vrátane vďaka ergonomickému dizajnu v oblasti kožných záhybov.
- Ľahké uzamknutie na mieste vďaka slučkám na ruky.
- Korzet je rozdelený na mužské a ženské modely, čím sa dosahuje pohodlnejší strih.

Vlastnosti výrobkov s vyššími nákladmi (napríklad Ottobock):

♦ Anatomický strih.
Je to strih, ktorý zaisťuje pevné uchytenie ortézy k telu. Čím menší je priestor medzi korzetom a telom, tým lepší je liečivý účinok..

♦ Používanie moderných materiálov.
Inovatívna tkanina predlžuje životnosť produktu až na 5-6 rokov. Výrobky sa nepretahujú a sú dobre upevnené na tele aj po 5 rokoch používania.

♦ Priedušné materiály.
Na týchto ortézach nie je horúco, čo vám umožňuje nosiť produkt na dlhú dobu. Je ťažké zostať v hustých tkanivách dlhšie ako 1 hodinu, najmä v lete a v teplej miestnosti.

♦ Vysoko kvalitné ošetrenie okrajov.
Chráni vašu pokožku pred odieraním, zatiaľ čo nesprávne spracované výrobky budú trieť a drviť, taký korzet jednoducho nemôžete nosiť.

♦ Tenké materiály
Textilka z korzetu nie je pod oblečením viditeľná, čo vám umožní nosiť výrobok so svojimi obľúbenými vecami.

♦ Mikro suchý zips.
Nepoškodzuje oblečenie a zachováva si „lepkavé“ vlastnosti po celý život.

♦ Impregnácia iónmi striebra.
Poskytuje antimikrobiálny účinok a odstraňuje nepríjemný zápach.

Bedrové korzety

Podľa štatistík ministerstva zdravotníctva má približne 70% obyvateľov krajiny defekty miechy: veľmi malé, končiace závažnými patológiami, ktoré ovplyvňujú kvalitu života. Rôzne typy bedrových korzetov a pásov sa používajú na odstránenie problémov..

Sú vyrobené z hustej elastickej látky, ale zároveň majú vo vnútri výstuhy, ktoré sú potrebné na nastavenie chrbta nositeľa do správnej polohy. V závislosti od patológie sa používajú rôzne produkty:

 • Ortopedický korzet. Ortopedický korzet sa používa v prípade potreby na upevnenie chrbta do správnej polohy alebo na opravu rôznych defektov chrbtice. Často predpísané deťom s posturálnymi defektmi, ako je napríklad skolióza alebo po zraneniach, aby sa znížilo zaťaženie chrbtice..
 • Korzet na opasok. Lekári predpisujú korzetové pásy s malou lokálnou bedrovou chybou, keď použitie korzetu nedáva zmysel. Najčastejšie sa jedná o rôzne herniované disky umiestnené na spodnej časti chrbta.
 • Oporný pás. Tento typ zdravotníckych pomôcok často čelia športovcom na vzpieraní. Nemá zvlášť tvrdé rebrá a je určený iba na odbremenenie od svalov dolnej časti chrbta ich potiahnutím a presmerovaním úsilia na susedné skupiny. Zabraňuje výronom, slzám a vzhľadu medzistavcových prietrží. Môže sa nosiť po korzetovom páse podľa predpisu lekára, keď už nie je potrebná pevná fixácia chrbtice..

Koľko môžete nosiť korzet

Ortopedickí lekári predpisujú nosenie korzetov v prísnej závislosti od svedectva. Pre deti s nekritickými poruchami držania tela je toto číslo 3-4 hodiny denne alebo pri sedení pri stole. V prípade korekcie zranení môže byť nosenie cez deň a 24 hodín denne.

V každom prípade si výrobok vyžaduje určitú starostlivosť: stačí umývať ruky mydlom na pranie, aby sa zachovala elasticita tkanív a základná hygiena.

Nákup špecializovaných zdravotníckych pomôcok by sa mal uskutočňovať iba v špeciálnych salónoch ortopedickej techniky. V meste Jekaterinburg je najlepšie kontaktovať sieť Orto-Light. Vedúci spoločnosti vám pomôžu pri objednávke, poradia pri výbere potrebných produktov odporúčaných lekárom a poskytujú prijateľné ceny..

Ako si vybrať opasok pre dolnú časť chrbta pri fyzickej námahe

Pásový pás pre silový tréning vám umožňuje znížiť zaťaženie všetkých štruktúr chrbtice v bedrovej oblasti. Použitie lieku je nevyhnutné na zabránenie rozvoja degeneratívnych-dystrofických patológií vrátane kýly a výčnelkov medzistavcových platničiek. Je vhodné zvoliť si príslušenstvo spolu s lekárom.

Menovanie pásu za chrbtom

Zadný korzet je ortopedický výrobok, ktorý sa používa na dosiahnutie niekoľkých terapeutických a profylaktických cieľov:

 • Stabilizácia chrbtice, zníženie zaťaženia väzov, šliach, medzistavcových platničiek, kĺbov a kostí.
 • Udržiavanie správneho tvaru chrbtice, najmä fyziologická lordóza, kyfóza, skolióza.
 • Prerozdelenie nákladu z jednej časti chrbtice do druhej v závislosti od typu pásu, obväzu alebo korzetu.
 • Korekcia patologickej deformity miechy alebo prevencia jej rozvoja.
 • Spomalenie progresie degeneratívnych-dystrofických patológií, ktoré zahŕňajú osteochondrózu, výčnelok, herniované disky, osteolistézu.
 • Zníženie tónu a napätia priečne pruhovaných kostrových svalov chrbta, čo prispieva k uvoľňovaniu uškrtených koreňov miechy v mieste ich výstupu z kanála miechy..
 • Fyzikálny účinok na mäkké tkanivá vo forme masáže, ktorý v nich zlepšuje krvný obeh, znižuje závažnosť chronických zápalových reakcií, ako aj intenzitu syndrómu bolesti..

Dosiahnutie preventívnych a terapeutických cieľov je zreteľnejšie, keď statické alebo dynamické zaťaženie ovplyvňuje rôzne časti chrbtice.

Rôznorodosť výrobkov

Pásy na chrbát pri zaťažení sa v závislosti od stupňa tuhosti delia na niekoľko typov:

 • Polotuhé podporné korzety. Ženský pás na podporu chrbta počas fyzickej námahy má zvyčajne mierne elastický rám a relatívne malé veľkosti. Výrobok sa odporúča pre ženu alebo dievča s porušením tvaru chrbtice.
 • Tesné pánske opasky na spodnej časti chrbta pri fyzickej námahe. Produkt umožňuje významne znížiť zaťaženie chrbtice počas zdvíhania závaží.
 • Mäkký opasok vrátane tvrdých prvkov. Zvyčajne ide o elastickú sieť so špeciálnymi vložkami.
 • Pneumatický korzet, ktorý minimalizuje negatívne účinky na mäkké tkanivo.

V chrbtici, na ktorú je náraz pásu nasmerovaný pod zaťažením, sú:

 • horný torakolumbálny korzet;
 • stredný bedrový pás;
 • dolná lumbosakrálna bandáž.

Oddelene existujú pásy, ktoré majú ďalší otepľovací účinok na zníženie závažnosti chronického zápalového procesu. Pri správnom výbere pásu na chrbticu pri fyzickej námahe venujte pozornosť niektorým dôležitým kritériám:

 • Indikácie na použitie - rehabilitácia po úrazoch alebo chirurgickom zákroku, liečba alebo prevencia degeneratívnej-dystrofickej patológie. Zadný nakladací pás sa používa na prevenciu problémov so chrbtom pri ťažkej práci.
 • Prítomnosť systematického statického alebo dynamického zaťaženia na jednej alebo viacerých častiach chrbtice. Korzet môže byť potrebný, ak je osoba v rovnakej polohe na dlhú dobu stojaci alebo sedí.
 • Nezabudnite vziať do úvahy výšku, hmotnosť, pleť osoby, pretože vyniká niekoľko základných veľkostí výrobkov. Výber sa vykonáva individuálne, v prípade potreby sa vykoná montáž.
 • Značka produktu, ako aj jeho cena.

Ak chcete dosiahnuť potrebný terapeutický alebo profylaktický účinok, mali by ste sa pred výberom lieku poradiť so svojím lekárom alebo rehabilitológom. Odborník vám pomôže vybrať si opasok alebo korzet v súlade s pokynmi na jeho použitie. Mali by sa uprednostňovať známe značky. Napriek vyššej cene sú obvykle kvalitné..

Pred nákupom opasku na zníženie zaťaženia chrbtice venujte pozornosť recenziám ostatných používateľov.

Je zvýraznený atletický fitness pás, ktorý sa používa iba pri určitých cvičeniach. Výrobok neznižuje zaťaženie hrudnej alebo bedrovej chrbtice.

Pravidlá uplatňovania

Aby ste dosiahli potrebný výsledok a aby ste sa vyhli negatívnym dôsledkom pri používaní pásu na chrbte, venujte pozornosť niekoľkým pravidlám a funkciám:

 • Produkt sa nosí určitý čas, čo je uvedené pri menovaní lekára alebo rehabilitológa, vrátane momentov zvýšeného zaťaženia chrbtice..
 • Príslušenstvo je lepšie vyskúšať v stojacej polohe s nohami mierne vzdialenými od seba..
 • Korzet sa neodporúča dlhšie ako 6 hodín za sebou..
 • Upevňovacie prvky príliš nepreťahujte, pretože to nepriaznivo ovplyvňuje krvný obeh v koži, podkožnom tkanive a mäkkých tkanivách..
 • Korzet je nevyhnutne odstránený na noc. Počas spánku by sa malo celé ľudské telo odpočívať.
 • Výrobok sa neodporúča nosiť na otvorenom tele, pretože to môže spôsobiť vznik podráždenia alebo alergických reakcií. Optimálne použitie ľahkého voľného bavlneného oblečenia.

Pre každý typ pásu na chrbte pri fyzickej námahe existujú zvláštnosti. Zobrazujú sa v príručke k produktu. Predtým rehabilitológ poučil o správnom používaní korzetu pre chrbticu. Pre ľudí, ktorí sa venujú silovému tréningu, je vybraný športový pás pre chrbát pri fyzickej námahe v posilňovni. Pomôže to predísť komplikáciám vrátane herniovaných diskov..

Po lekárskej dohode si môžete vybrať a kúpiť opasok v lekárni alebo v špecializovanom obchode. Slávne značky a značky ortopedických výrobkov majú oficiálne stránky. Neodporúča sa kupovať príslušenstvo na necertifikovaných predajných miestach alebo na internete, pretože to nemusí byť pre pacienta vhodné..

Ak má osoba problémy s chrbtom, profesionálne športy sú kontraindikované aj so špeciálnym korzetom alebo obväzom.

Náklady na prevenciu chorôb chrbtice pri použití ortopedických prípravkov sú oveľa nižšie ako liečba, účinnosť a následná prognóza sú lepšie..

Zadný pás na bolesti chrbta: pravidlá pre výber a použitie

Bolesť chrbta sa môže vyskytnúť z rôznych dôvodov - od banálneho zranenia až po rozvoj závažných ochorení pohybového ústrojenstva. Lekári ponúkajú veľa metód na potlačenie nepohodlia a nepohodlia v dolnej časti chrbta. Niektoré z nich sú etiotropné, to znamená tie, ktoré eliminujú samotnú príčinu bolesti. Iné spôsoby liečby sú symptomatické, to znamená tie, ktoré znižujú závažnosť nepohodlia, eliminujú symptóm. Pás na chrbát s bolesťou v dolnej časti chrbta sa dá pripísať prvej skupine metód a druhej. Dôvodom je skutočnosť, že produkt komplexne ovplyvňuje chrbticu a okolité tkanivá. Nosenie takéhoto zariadenia prispieva k liečbe choroby, ktorá sa prejavuje bolesťou dolnej časti chrbta, ako aj výrazným znížením bolesti..

Aký je terapeutický účinok nosenia opasku

V závislosti od typu pásu (ortopedického alebo otepľovacieho) môžete mať iný účinok ako jeho použitie. Najúčinnejšie ortopedické pomôcky, ktorých nosenie dáva nasledujúci výsledok:

 1. Obmedzenie pohyblivosti chrbtice - v dôsledku toho sa znižuje bolesť, minimalizuje sa riziko deformácie medzistavcových platničiek náhlym pohybom alebo zdvíhaním..
 2. Vyloženie chrbtice - stavce zaberajú svoj normálny fyziologický stav, prestanú komprimovať medzistavcové platničky, nervové vlákna a krvné cievy.
 3. Odstránenie záťaže zo svalov dolnej časti chrbta predstavuje odstránenie nadmerného zaťaženia, kŕčov, bolesti svalov. Rovnako ako zlepšenie krvného obehu v problémovej oblasti, efektívne obnovenie poškodených tkanív.
 4. Tvorba správneho držania tela.
 5. Minimalizácia pravdepodobnosti, že sa choroba skomplikuje. Napríklad pri osteochondróze sú riziká rozvoja výbežku MTD znížené..
 6. Zastavenie rozvoja ochorenia chrbtice - môžete dosiahnuť stabilnú remisiu av kombinácii s inými liečebnými metódami - úplnú liečbu.
 7. Ochrana proti rôznym poraneniam dolnej časti chrbta vrátane zlomenín pri osteoporóze kostných orgánov.
 8. Obnovenie funkčnosti, schopnosť pohybu, pracovná kapacita.

Výrobok je možné nosiť na akékoľvek problémy so spodnou časťou chrbta v ktoromkoľvek štádiu choroby. Pri správnom výbere a obsluhe zariadenia to nespôsobí žiadne škody, iba uľahčí stav pacienta.

Indikácie pre nosenie opasku

Bedrové zariadenie sa môže nosiť v týchto prípadoch:

 1. Bedrové poranenie (modriny, výrony, bolesti chrbta).
 2. Degeneratívne-dystrofické ochorenia pohybového aparátu (osteochondróza bedrovej bedrovej kosti, výčnelok alebo kýla medzistavcových platničiek, artróza).
 3. Choroba koreňov miechy (ischias).
 4. Porušenie anatomických charakteristík chrbtice, zakrivenia (skolióza, kyfóza, sklopenie, bedrová lordóza).
 5. Bolesť chrbta v dôsledku patologických procesov vo svalovom tkanive.
 6. Atrofia miechových svalov alebo výrazné oslabenie svalového korzetu chrbta v bedrovej oblasti.
 7. Pravidelné a dlhodobé nepretržité zaťaženie chrbtice.
 8. Nadváha, obezita.
 9. Obdobie zotavenia po operácii bedrovej chrbtice, ako aj po chorobách OA.
 10. Na profylaktické účely so sklonom k ​​ochoreniu OA alebo so zvýšeným pracovným rizikom.

Oporný pás často nosia ľudia, ktorí neustále trpia ťažkými bremenami na bedrovej chrbtici. Movers, taxikári, truckeri, vzpierači - to sú ľudia, ktorí zažívajú aktívnu záťaž. Programátori, administratívni pracovníci, školáci, študenti, dispečeri, spisovatelia - to sú ľudia vystavení pasívnemu zaťaženiu. Dokonca aj tehotné ženy v 2. až 3. trimestri gravidity nosia zariadenia na podporu chrbta a brucha, najmä ak je tehotenstvo viacpočetné a dieťa je veľmi veľké..

Je dôležité pochopiť, že ak sa v dôsledku vývoja chorôb vnútorných orgánov objaví bolesť dolnej časti chrbta, bude nosenie výrobku neúčinné. Preto pred nákupom musíte konzultovať s lekárom, podstúpiť diagnózu, uistite sa, že problém je skutočne v chrbte, a nie napríklad v obličkách..

Druhy pásov - otepľovacie a ortopedické

Existuje niekoľko kritérií, podľa ktorých možno produkty na spodnej časti chrbta klasifikovať:

 1. Podľa dohody - otepľovanie (z vlny) a ortopedické.
 2. Podľa stupňa podpory chrbta:
  • Elastická - poskytuje minimálnu oporu, pretože je vyrobená z hustého pružného materiálu a nemá pevné vložky. Používané tehotnými ženami, atlétkami, sťahovadlami, ako aj na prevenciu ľudí, ktorí sú ohrození chorobami ODE..
  • Medium Rigid - pre strednú podporu chrbta. Okrem hmoty majú vo svojom návrhu pevné prvky a spojovacie prvky. Používa sa v prítomnosti akýchkoľvek chorôb dolnej časti chrbta, na prevenciu patologických zlomenín, ktoré porušujú štruktúru a funkciu prvkov chrbtice..
  • V konštrukcii je použitých až 8 výstuh a mnoho ďalších prvkov na upevnenie, ktoré zaisťujú maximálnu oporu. Používa sa v prípade závažných degeneratívnych-dystrofických zmien v tkanivách ODE po závažných zraneniach. A tiež počas rehabilitačného obdobia po chirurgických zákrokoch na chrbtici alebo tkanivách svalového korzetu.
 3. Metódou vystavenia dolnej časti chrbta:
  • Magnetické - prispieva k zintenzívneniu krvného obehu a metabolickým procesom v tkanivách.
  • Nafukovacie - vďaka dodatočnej fixácii dolnej časti chrbta pomocou tlaku v vzduchových komorách, stavce zaujímajú fyziologicky normálnu polohu, chrbtica sa predlžuje, znižuje sa bolesť a tlmia sa degeneratívne procesy.
  • Masáž - zlepšuje krvný obeh v tkanivách, podporuje chudnutie.
  • Otepľovanie - chráni pred podchladením, ktoré je nebezpečné pri kýloch bedrovej chrbtice. Urýchľuje regeneráciu bedrovými a zápalovými procesmi.
  • Korektor polohy - často priradený študentom.

O tom, ktorý pás musíte kúpiť, rozhoduje ošetrujúci lekár, počínajúc klinickým obrazom choroby, fyziologickými charakteristikami pacienta a anamnézou.

Ako si vybrať produkt

Druh pásu (otepľujúci, ortopedický rigidný, polotuhý, elastický), ktorý je možné získať, môže určiť iba lekár - terapeut, neurológ, ortopéd a rehabilitológ. Pacient si môže zvoliť iba model, výrobcu, veľkosť.

Ak je otázkou, ako zvoliť vhodné zariadenie na podporu chrbta, musíte venovať pozornosť takýmto detailom:

 1. Otepľovanie - je lepšie dať prednosť domácim výrobkom, ale priemyselným výrobkom. Liečili sa tak, aby pacient nebol nakazený žiadnou chorobou, pretože suroviny sa používajú prirodzene a „majiteľ“ vlny by mohol byť infikovaný niečím. Ak je výrobok orezaný handrou z vnútornej a vonkajšej strany, jeho životnosť sa predĺži. A takéto pásy sú z hľadiska hygienických noriem lepšie. Pletené aj tkané výrobky sa ľahšie udržiavajú, nevyžadujú chemické čistenie, na rozdiel od kožušín, prešívaných alebo plstených.
 2. Výrobný materiál - musí byť vysoko kvalitný a hypoalergénny. V tomto bode je obzvlášť dôležité venovať pozornosť alergikom. Neodporúča sa nosiť výrobky vyrobené zo psej vlny, ale môžu to robiť ovce alebo ťavy, ako aj umelé hypoalergénne materiály. Pás by mal „dobre dýchať“, prepúšťať vlhkosť, pretože chrbát pod akýmkoľvek zariadením sa môže začať potiť. Vložka je obvykle vyrobená z odolných a flexibilných materiálov - kov, lekársky plast. Musíte tiež venovať pozornosť kvalite upevňovacích prvkov, upevňovacích prvkov, dĺžke šnúrok.
 3. Veľkosť - v tomto prípade je toto výberové kritérium veľmi dôležité. Preto pred nákupom, ak je to možné, musíte odmerať produkt bez vyzlečenia oblečenia. Na spodnej časti chrbta by nemal zatlačiť alebo voľne visieť. Ak nie je možné zmerať, je potrebné konzultovať s predávajúcim, požiadať o výber správnej veľkosti. Ak je pás napnutý, krvný obeh sa zhorší, rovnako ako stav tkanív chrbta a blaho pacienta. Ak je produkt príliš veľký, terapeutická účinnosť jeho nosenia sa zníži. Ak má pacient neštandardnú veľkosť, telesné parametre (obezita, vyčerpanie), je možná výroba na mieru.
 4. Pohodlie pri upevňovaní a nosení - je dôležité, aby si človek mohol nasadiť a utiahnuť pás bez pomoci. A tiež tak, aby pás nespôsoboval nepohodlie počas prevádzky - netiera sa, „nelepí“ do pokožky s ostrými hranami atď..

A samozrejme existujú modely pre ženy (a pre tehotné ženy), ako aj pre mužov. Toto by sa malo zohľadniť aj pri výbere produktu..

Ako nosiť opasok

Pravidlá používania špeciálnych výrobkov na spodnej časti chrbta by mal určiť lekár. Pripravte si plán použitia, povedzte, v ktorých situáciách je to potrebné (fyzická aktivita, cestovanie v doprave). Každý prípad bude mať svoje vlastné pravidlá nosenia..

Názor lekárov sa však presne zhoduje v tom, čo sa nedá urobiť pri používaní ortopedických pomôcok:

 1. Noste dlhšie ako 2 hodiny (tvrdé) a 6 hodín (elastické) v rade.
 2. Spí v páse.
 3. Ak to spôsobuje nepohodlie a bolesť chrbta, ak sa zhoršujú zdravotné stavy, noste opasok. Musíte sa poradiť s lekárom.

Ak sa budete držať odporúčaní odborníka, bude mať z tohto pásu úžitok len, prispeje k rýchlemu zotaveniu.

Nosenie pásu za chrbtom je jedným z bodov v programe liečby chorôb pohybového aparátu. Toto zariadenie sa používa aj v období rehabilitácie. U pacientov so sklonom k ​​patológii OA je nosenie opasku tiež metódou prevencie chorôb. Aby bolo používanie produktu efektívne, musíte zodpovedne zvoliť typ a model pásu. A tiež ju noste správne podľa odporúčaní lekára.

Pás pre bedrovú chrbticu pri osteochondróze

Osteochondróza je chronické ochorenie vyjadrené ako dystrofické procesy vyskytujúce sa v chrbtici. Z tohto dôvodu jej liečba trvá dlho. Dôležitou súčasťou celého komplexu udalostí je nosenie špeciálnych pásov. Pásový pás pre osteochondrózu fixuje telo v správnej polohe a zahrieva oblasť bolesti.

Osteochondróza dolnej časti chrbta

Táto choroba sa získava v priebehu rokov, čo vedie k nevhodnému životnému štýlu. Nedostatočný pohyb, prísna strava a zlé návyky vedú k narušeniu metabolických procesov v tele a bránia výžive chrupavky. Nadváha a nadmerná fyzická aktivita vedú k deštrukcii medzistavcových platničiek a kŕčom zadných svalov..

Príznaky choroby

Nepriaznivé pocity v dolnej časti chrbta alebo ostrá krátkodobá bolesť môžu byť príznakmi prvého štádia osteochondrózy. V tejto fáze disky strácajú svoju pružnosť a začnú mierne vyčnievať, čím dráždia nervové zakončenie chrbtice. Ochorenie je v tomto prípade stále relatívne ľahko liečiteľné, ak človek venuje dostatočnú pozornosť problému.

Akútna intenzívna bolesť vyžarujúca na nohu, výskyt necitlivosti a brnenie naznačujú závažnejšie štádium choroby. Po exacerbácii v druhom štádiu sa pacient nemôže voľne pohybovať. V tomto štádiu patologického stavu sa priestor medzi platničkami ešte zmenšuje, svaly a väzy sa prehýbajú a stavce sa navzájom často miešajú. Ale aj potom je možné ochorenie zvrátiť pomocou lekárskej pomoci.

Toto ochorenie môže v budúcnosti pokročiť, môže sa vyvinúť do prietrže alebo dokonca viesť k zdravotnému postihnutiu, ak sa včasná liečba nezačne.

Navštívte lekára

X-ray je schopný zistiť prítomnosť problému, ukázať vyrastky kostí alebo zúženie medzistavcových priestorov na obrázkoch. Zobrazovanie magnetickou rezonanciou v pokročilých prípadoch podrobnejšie opíše situáciu, môže zistiť: prietrž, spondylóza, spondylartróza, ankylozujúca spondylitída. Liečba závažných štádií osteochondrózy je dlhý proces, ktorý je sprevádzaný použitím rôznych lekárskych postupov. Obsahuje:

 • masáže;
 • manuálna terapia;
 • rehabilitácia;
 • rehabilitácia;
 • brúsenie;
 • nosiť špeciálny pás;
 • chirurgia (v najpokročilejších prípadoch).

Včasný prístup k lekárovi môže zabrániť nástupu choroby. Potom je možné sa obmedziť iba na preventívne opatrenia vo forme fyzických cvičení a nosenia otepľovacieho pásu. Cvičebná terapia je dôležitá pri liečbe aj pri prevencii osteochondrózy. Zameriava sa na zlepšenie pružnosti dolnej časti chrbta, zvýšenie celkového tónu svalov tela. Cvičenia sa spravidla vykonávajú veľmi jednoducho, sú prístupné všetkým, pretože ich terapeutický účinok nie je intenzívny, ale trvalý..

Pás na osteochondrózu

Dôležitou súčasťou liečby stavcov je nosenie špeciálneho pásu. Pomáha rovnomernejšie rozdeľovať záťaž na chrbte, chráni ju pred zbytočným namáhaním, chráni pred studeným vzduchom a v dôsledku toho zmierňuje bolesť.

indikácia

Liečebný prípravok sa predpisuje individuálne na základe stavu pacienta a používa sa v nasledujúcich prípadoch:

 • osteochondróza je v akútnom štádiu;
 • je potrebná profylaktická choroba;
 • ako nápravné činidlo pri menších chybách držania tela;
 • s neustálym preťažením chrbtice spojeným s profesionálnymi činnosťami (športovci, sťahováci);
 • s medzistavcovými kýlami a Schmorlovými kýlami;
 • v pooperačnom alebo rehabilitačnom období.

kontraindikácie

Súčasne, nosenie lekárskeho pásu počas obdobia remisie, t.j. dočasné zmiznutie symptómov, sa odporúča iba v osobitných prípadoch, keď je napríklad na chrbte výrazné zaťaženie. Pri nepretržitom nosení takéhoto produktu nedochádza k dostatočnému stresu na svaloch tela a stráca ich tón. Tento postoj môže spôsobiť, že svaly nebudú správne podopierať chrbticu. Tvrdé korzety sú počas tehotenstva kontraindikované. Pásy sa zvyčajne neodporúčajú v prípade kožných ochorení v miestach kontaktu materiálu. Preto by ste mali túto chorobu najskôr liečiť skôr, ako budete pokračovať vo výbere produktu.

Druhy pásov

Sú rozdelené do niekoľkých hlavných typov, z ktorých každý má svoje vlastné charakteristiky a pôsobenie. Preto, aby ste sa pri nákupe nedopustili chyby, mali by ste sa najskôr poradiť s odborníkom.

 • Ortopedický korzet. Lekársky ortopedický pás rozdelený na tuhý a polotuhý. Vyrobené z priedušnej, elastickej látky. Má špeciálne výstuhy, ktoré je možné podľa modelu nastaviť pomocou popruhov. Tieto korzety sú predpísané pacientom s ťažkým poranením miechy a trpiacim častými relapsmi choroby. Ich úlohou je stabilizovať chrbticu v správnej polohe a rovnomernejšie rozdeľovať záťaž. Používajú sa ako korektory držania tela na prevenciu skoliózy a prietrže, ako aj na osoby, ktoré sa zaoberajú ťažkou fyzickou aktivitou..
 • Neopreonový pás. Patrí do počtu elastických zariadení. Má liečebný účinok zahrievaním postihnutej oblasti bez blokovania prúdenia vzduchu do pokožky. Tým sa zlepšuje krvný obeh v dolnej časti chrbta a stimuluje sa metabolizmus buniek. Okrem toho má preventívny účinok pri ochoreniach obličiek a urogenitálneho systému. Na rozdiel od vlny nespôsobuje alergie..
 • Vlnený pás. Patrí tiež do triedy otepľovania a pružnosti, ktorá je vyrobená z vlny rôznych zvierat: psov, oviec, ťave, jazvecov a ďalších. Takéto pásy tiež pomáhajú zmierniť bolesť počas exacerbácií, majú masážny účinok a zmierňujú svalové kŕče. Môžu sa používať bez lekárskeho predpisu..
 • Pásový korzet. Relatívne nový typ remeňov, považovaný za najúčinnejší pri liečbe medzistavcových platničiek. Je vyrobená z pravej kože, ak je použitá, je predčerpaná vzduchom. Vzduchový pás je lekárom individuálne nastavený pre každého pacienta, aby sa zaistilo pevné uchytenie materiálu a zároveň aby ​​nedošlo k stlačeniu a poraneniu postihnutej oblasti..

Korzetový výber

Pri výbere zariadenia v lekárni by ste sa mali spoľahnúť na vymenovanie lekára. Iba ten môže na základe povahy problému určiť, ktorý pás je potrebný. Pri určovaní typu lieku lekár zohľadňuje tieto skutočnosti:

 • závažnosť choroby;
 • telesné parametre pacienta;
 • účel nosenia (na ošetrenie alebo prevenciu).

Hlavným rozdielom medzi zariadeniami proti osteochondróze je úroveň tuhosti produktu. Korzety strednej a vysokej tuhosti sú vybavené doskami, ktoré tlačia, v závislosti od modelu, na rôzne časti chrbtice. Napríklad korzet s kýlou medziobratlového disku musí byť veľmi tuhý, inak jednoducho neprinesie potrebnú úľavu..

Pevné modely sú tiež predpísané pre syndrómy fazetových kĺbov a bedrových kĺbov, v pooperačnom období a pre zlomeniny. Ak problémy nie sú také závažné, lekár predpíše na sebe mäkký pás, ktorý má iba funkciu zahrievania.

Výber korzetu je kľúčovým momentom. Nesprávne rozhodnutia môžu viesť nielen k úľave, ale aj k poškodeniu. Skúsený lekár určite pomôže určiť model, jeho veľkosť alebo dokonca odporučí dobrú ortopedickú dielňu, kde si bude môcť zariadenie objednať.

Pravidlá používania pásu

Pás na osteochondrózu bedrovej oblasti poskytuje maximálny úžitok iba vtedy, ak sa prísne dodržiavajú pravidlá nosenia, a to:

 1. Používajte iba na dobu, ktorá je prísne predpísaná lekárom. Dôsledky porušenia tohto pravidla môžu byť vážne. Trvanie používania je stanovené odborníkom, spravidla nie je dlhšie ako 3 mesiace.
 2. Keď je nutné zariadenie vybrať, noste ho najviac šesť hodín denne vrátane povinných prestávok.
 3. Manuálni pracovníci môžu korzet zložiť menej často, napríklad počas prestávky v práci.
 4. Pred spaním si vyzlečte.
 5. Po odstránení sa vyhnite prievanu a chladu. Produkt zvyšuje krvný obeh v problémovej oblasti, takže si môžete len ublížiť chrbtom, pričom toto pravidlo ignorujete.
 6. Používajte iba produkt vhodnej veľkosti..
 7. Výnimkou je iba pás vyrobený zo zvieracích chlpov, pretože jeho funkciou nie je upevnenie chrbta, ale jeho zahriatie. Tento typ pásu nemá prakticky žiadne kontraindikácie, je dovolené ho nosiť bez obmedzení..

Správne opotrebovaný pás z osteochondrózy bedrového kĺbu by mal:

 • Pevne namontujte spodnú časť chrbta a časť panvy. Ak sa nedrží, odporúča sa použiť elastický pás. To platí najmä pre ženy s výrazným pásom..
 • Neotierajte telo, po nasadení by mala zostať určitá sloboda pohybu.
 • Optimálne uchytenie sa kontroluje položením prstov na opasok, mali by byť dostatočne voľné.

Ak sú splnené všetky podmienky, terapeutický účinok je viditeľný pri prvom použití, bolesti a nepohodlie by mali postupne ustupovať. Ohrievací pás na osteochondrózu má špeciálny výsledok. Teplo stimuluje krvný obeh a zmierňuje svalové kŕče a upevnenie chrbta zmierňuje časť zaťaženia chrbtice.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

10/27/2016 10/27/2016 10/27/2016 10/27/2016 10/27/2016 03.11.2016 03.11.2016 03.11.2016 03.11.2016 03.11.2016 03.11.2016 03.11.2016 05/15/2015 05/15/2015 05/15/2015 05/15/2015 03.11.2015 03.11.2015 03.11.2015 11/18/2014 10.08.2014 09/24/2014 08.11.2014 08.11.2014 04/22/2014 Centrum V.I. Dikul "Belyaevo" Centrum V.I. Dikul "Ostrov Elk" Centrum V.I. Dikul "Maryino" Centrum V.I. Dikul "Krylatskoye"
Disková hernia lumbálneho alebo lumbosakrálneho segmentu je patologický výčnelok buničitého jadra, ktorý sa častejšie tvorí pod vplyvom zvýšenej fyzickej námahy.
Dieťa vyrástlo a zmeny, ktoré sa objavili po narodení dieťaťa, sa prejavili. Charakteristické zmeny - koža pod pupkom je v dobrom stave, ale všetko nad pupkom a okolo neho. Strieborné škvrny na koži, zmena veľkosti pupku, previsnutie kože, divergencia brušných svalov, prietrž.