loader

Hlavná

Hlava

Žalúdok je u dieťaťa vypuklý

Dievčatá, povedzte mi prosím, zlomil som si celú hlavu.

naša vševediaca babička sa vrátila domov a od prahu sa začala.

že je všetko zle. nie tak. atď.
že dieťa má vydutý žalúdok - to sú krivice. a nedám vitamín D. a zvyčajne nočná mora.

teraz v podstate
chlapec 1g3 mesiace, krivice v otázke v 4 mesiacoch, ktoré nám dali. Pretože nohy a chrbát hlavy sa potili, povedali, že vitamín D dávajú viac.

Áno, bruško je konvexné, niekedy ho vtiahne, nedrží ho - je to znak krivice?
normálne nohy.
Do leta podávala vitamín D a potom povedali, že mu to nedať. ČAS ZAREGISTROVAŤ znova?
čo robiť?

testy odovzdali moč, krv - dobre, všetko bolo

V 1 g3m boli objavené krivice v pokročilom štádiu.
Nemyslite si, že som monštrum a dieťa som nebral k lekárom - išiel som, nikto si nevšimol, až v roku, keď som začal hystériu, že dieťa nechodí a nemá zuby. Náhodou sme narazili na vynikajúceho detského lekára, ktorý pri prvom vyšetrení naznačil toto: veľká hlava (ale náš otec má tiež veľkú hlavu a jeho otec, takže možno je to genetika), vypuklá brušnica, zarastený fontanel (. - nikto sa predtým nezameral na pozornosť, aj keď som to povedal) a ona nejako skontrolovala rebrá a poukázala na niektoré výrastky na nich.
Expresná analýza podľa Sulkovicha nás vymenovala - kontrolujú, koľko vápnika v moči sa vylučuje. Ak je vyššie ako normálne, vápnik sa neabsorbuje atď. Takže naša analýza sa ukázala byť veľmi zlá.
Ošetrenie: Vitamín E, pálenie pod UV lampami každý druhý deň. Po 2 mesiacoch zabudli na tento problém. Okamžite vyšplhali zuby, koruna bola zarastená pred novým rokom (liečba sa začala v októbri).
Teraz máme štíhle vysoké dievča s vynikajúcimi rovnými a bielymi zubami, a čo je najdôležitejšie, s rovnými nohami. (TTT)

Možno je všetko v poriadku. Puzik na všetkých tých najmenších. Zložil som sa kvôli veľkej hlave, ale ukázalo sa, že to bola len myseľ.

Sulkovichova analýza sa vykonáva vo všetkých platených laboratóriách, stojí to cent a rozptyľuje vaše podozrenia.
A babičky. Najmä švagorka.

Prečo má dieťa veľké brucho

Nesúmernosť určitých častí tela novorodenca sa považuje za normu a nespôsobuje otázky a obavy. Dieťa rastie, vyvíja sa, zvyšuje aktivitu, nezhoda sa postupne stráca. Aj keď má dieťa za rok veľký žalúdok, nemusí to nevyhnutne znamenať patológiu. Dôvodom nerovnováhy v prvých mesiacoch života je najčastejšie nedostatok silných abs svalov, ako aj mierne zvýšená veľkosť pečene. To sú fyziologické vlastnosti, postupne všetko mizne.

Veľké brucho u detí do 2 rokov

Až do určitého veku vyzerá dieťa s bacuľatým bruškom vtipné. Takáto citlivosť však nie je vždy opodstatnená, pretože príčinou môže byť buď nepríjemná, ale bezpečná tvorba plynu, typická po jedle, obezita alebo dokonca vážnejšie ochorenie..

Po prvé, objem brucha dojčiat je spôsobený nedostatočne rozvinutými brušnými svalmi, ako aj nezrelosťou zažívacieho traktu, ktoré môžu spôsobiť úzkostnú koliku. Tento stav tela sa s pribúdajúcim vekom dieťaťa normalizuje. Norma je vo väčšine prípadov zvýšená opuchy a dokonca aj zjavná plnosť detí do jedného roka. Keď sa začnú viac pohybovať a chodiť, nerovnováha prirodzene zmizne. Malý výtok z brucha po jedle by sa nemal starať rodičov. Po pohybe čriev všetko zmizne.

Nezabudnite venovať pozornosť tvaru brucha, ak je neprirodzene opuchnuté a dieťa je neustále nemravné. Je možné, že má metabolickú poruchu, v dôsledku ktorej sa vyvinie krivica. Toto ochorenie nie je zriedkavé. Po odstránení príčiny sa objem brucha postupne znižuje na normu primeranú veku.

Konzultácia s detským lekárom a inými odborníkmi je nevyhnutná, ak existuje podozrenie, že dieťa je obťažované pupočnou kýlou. Je bežné, že v 90% prípadov sa uzavrie pred dosiahnutím veku troch rokov. Výnimkou sú rozšírenia s priemerom viac ako 1,5 cm, ako aj silné vydutie kožného záhybu a prítomnosť genetického faktora. Čím väčšia je chyba, tým dlhšie bude viditeľná. U malých detí sú prípady porušenia prietrže a jej neopraviteľnosti zriedkavé.

Zvyčajne od momentu, keď sa dieťa postaví na nohy a začne sa pohybovať samostatne, prechádza jeho postava výraznými zmenami. Neustála motorická aktivita zvyšuje metabolizmus a posilňuje svalovú kostru. Výsledkom je, že bruško sa postupne stráca. Avšak u detí, ktoré majú problémy s telesnou hmotnosťou, môže všetko zostať v rovnakom stave. V tomto prípade budete musieť zistiť, v čom spočíva dôvod: neaktívne, podvýživa alebo endokrinné a genetické poruchy.

Je to z dôvodu možného rozvoja patológií, aby rodičia v prvých rokoch života nemali dovoliť zjavné odchýlky vo fyziologickom vývoji novorodencov a detí..

Ak má dieťa 2 roky veľké brucho, Dr. Komarovsky neodporúča kontaktovať tradičných liečiteľov, ale pediatra. Tvrdí, že včasná identifikácia príčiny vám umožňuje včas predpísať potrebný postup liečby..

Veľké brucho u dieťaťa staršieho ako 3 roky

Ak sa do veku dvoch rokov telo dieťaťa zásobuje energiou na vývoj a niektoré odchýlky v obrázku, ktoré sú zreteľne viditeľné, sa pripisujú krehkej kostru pohybového ústrojenstva, v budúcnosti by mala veľká bruška varovať rodičov..

 1. V modernej spoločnosti sa nadmerná konzumácia nezdravých potravín a sedavý spôsob života stali normou. To viedlo k tomu, že veľký žalúdok dieťaťa vo veku 2 rokov nielenže mizne, ale môže sa časom zväčšovať. Podľa štatistík je medzi všetkými dôvodmi obezita na prvom mieste a to sa týka detí všetkých vekových skupín. Ak však po zmene výživy a zvýšení celkovej fyzickej aktivity dôjde k úplnej úplnosti, ale žalúdok nie je, môžeme predpokladať poruchu endokrinného systému..
 2. Počas infekčných alebo zápalových procesov, ako aj vtedy, keď pečeň presiahne obvyklú veľkosť, sa objaví nerovnomerné vydutie určitej časti brušnej dutiny. Zväčšené miesto označuje oblasť lokalizácie choroby. Väčšina patológií sa musí zistiť v skorom štádiu choroby. Preto by pod dohľadom mali byť deti v predškolskom a školskom veku.
 3. Na pozadí slabej fyzickej aktivity sa môže vyskytnúť zápcha. Fekálna obštrukcia alebo koprostáza sa vyznačuje poruchou sekrécie hrubého čreva a pohybom čreva menej ako raz za dva dni. Pri tejto diagnóze bude brucho na palpácii pevné a bolestivé. Súčasne pohyb čriev a pohyb čriev okamžite zmenšujú jeho objem a zjemňujú ho.
 4. Nesprávna výživa a nedostatok vitamínov v detskom veku môžu viesť k následnému rozvoju kyfety krivice, ktorá sa vyznačuje zníženým svalovým tonom, spomalením rastu a typickým výbežkom brucha v dôsledku slabosti chrbtových svalov. Táto choroba môže byť získaná alebo dedičná. Je ťažké sa s tým vysporiadať, najmä ak ide o zanedbávanú formu. Hlavnými znakmi sú vzhľad záhybov na bruchu a jeho výstupok so zvislou polohou tela.

Telo dieťaťa rýchlo reaguje na akékoľvek zmeny, pozitívne aj negatívne. Včasné a uznané zlyhanie v jeho práci vám umožňuje prijať úspešné opatrenia na obnovenie zdravia.

V čase vývoja vnútorných orgánov sa môžu vyskytnúť akékoľvek poruchy, z ktorých väčšina bude mať okamžitý vplyv na formovanie postavy, vrátane prejavu zmeny tvaru brucha..

Stojí to za to, ak má novorodenec veľké brucho?

Väčšie brucho novorodenca nie je vždy dôvodom na obavy. Spravidla sa to vysvetľuje prírodnými príčinami spojenými s fyziologickými vlastnosťami tela v tomto veku. Malo by sa obávať iba skutočne veľké brucho novorodenca sprevádzané alarmujúcimi príznakmi.

Anatomické vlastnosti

Najčastejšie je tento jav pozorovaný u predčasne narodených detí. Počas prvých mesiacov po narodení vyzerá telo neprimerane - zväčšený žalúdok a hlava, úzka hruď, ručné ruky a nohy. V priebehu času sa toto číslo zmení a získa „normálne“ chápanie dospelej osoby. Ak máte obavy o anatomickú štruktúru dieťaťa, poraďte sa s detským lekárom, hoci tieto obavy sú často neopodstatnené.

Okrem toho sa žalúdok dieťaťa javí ako veľký kvôli slabým svalom. Ak ich chcete trénovať, dajte dieťa častejšie na brucho a robte terapeutické cvičenia.

nadúvanie

Veľké brucho u novorodenca môže byť spôsobené hromadením plynu v črevách. Keď je nafúknutý, stáva sa bolestivý a napätý. Dieťa často plače, ťahá nohy, tlačí. Niekedy sa vyskytnú tráviace problémy - hnačka alebo zápcha. Tento jav môže mať niekoľko dôvodov..

Črevná kolika

Vyskytujú sa 20 až 30 minút po kŕmení dieťaťa a sú spojené so zlyhaním zažívacieho traktu. Colic sprevádzajú kŕče, pokusy defekovať, bez príčinného plaču. Spravidla odovzdávajú samy seba do pol hodiny..

Stav dieťaťa môžete zmierniť tak, že ho zdvihnete v náručí a chytíte ho do žalúdka: uvoľní sa a upokojí sa od materského tepla. Užitočná kôprová voda, liečivé čaje, prípravky na báze simetikónu.

prejedanie

Veľké brucho novorodenca v dôsledku prejedania je problémom charakteristickým pre dojčiace deti. Prejavuje sa nasledujúcimi príznakmi:

 • silná regurgitácia mlieka po kŕmení;
 • časté žiadosti dieťaťa o pripojenie k hrudníku (prejedanie je zvykom);
 • prírastok hmotnosti nad vek.

Pri hyperlaktácii matky môže dôjsť k prejedaniu. Nadmerná tvorba mlieka sa často vyskytuje v popôrodnom období. V priebehu času sa telo obnovuje a laktácia sa normalizuje..

V tomto prípade nie je potrebná pomoc pre dieťa, ale pre jeho matku. Potrebuje vyjadriť nadbytočné mlieko, aplikovať na ňu studené obklady a namiesto čaju piť ovocné kompoty.

zápcha

Vyskytuje sa to v dôsledku nesprávnej výživy matky, zavedenia doplnkových potravín alebo použitia nevhodnej dojčenskej výživy. Stolička je neprítomná 2 až 3 dni. Zároveň je dieťa nervózne, nemravné, plače.

Žalúdok so zápchou sa nielen zväčšuje, ale aj napätím. Na zmiernenie stavu musíte kontaktovať miestneho pediatra. Odporúča detské čapíky alebo preháňadlá a tiež pomáha pri úprave stravy..

Neznášanlivosť laktózy

Laktóza je jednou zo základných zložiek materského mlieka. Slúži ako zdroj energie pre dojčatá a zúčastňuje sa tiež na tvorbe nervového systému.

Pri vstupe do gastrointestinálneho traktu sa laktóza štiepi a absorbuje špeciálnym enzýmom, laktázou. Vyrába sa v črevnej sliznici. Ak je produkcia tohto enzýmu znížená, zvyšky laktózy sa hromadí v dolnom gastrointestinálnom trakte, čím sa vytvára priaznivé prostredie pre množenie patogénnych baktérií..

Deficit laktázy sa prejavuje bolesťou brucha, nadúvaním a zažívacou nevoľnosťou. V dôsledku narušenia čriev sa proces absorpcie živín z potravy zhoršuje. To môže viesť k rôznym vývojovým poruchám dieťaťa..

Nedostatok laktázy nie je dôvodom na odmietnutie dojčenia. Pri tejto diagnóze obvykle stačí prehodnotiť výživu matky, odstrániť všetky alergény a tiež stanoviť režim dojčenia. V zriedkavých prípadoch je dieťaťu predpisované lieky, ktoré podporujú zvýšenú produkciu chýbajúceho enzýmu.

krivica

Ochorenie spojené s nedostatočnou mineralizáciou kostí a narušením mechanizmu tvorby kosti. Hlavným faktorom ovplyvňujúcim vývoj krivice je nedostatok vitamínu D. Môže sa vyskytnúť z nasledujúcich dôvodov:

 • nedostatočné slnečné žiarenie;
 • narušenie procesov vstrebávania vitamínov;
 • dedičná predispozícia;
 • predčasná starostlivosť o dieťa;
 • nesprávna výživa dieťaťa alebo matky.

Známky choroby sa vyvíjajú od 1 do 1,5 mesiaca, ale stávajú sa viditeľnými o 3 až 4 mesiace. Typickými príznakmi sú strata chuti do jedla, úzkosť a svrbenie pokožky. Vzhľadom k tomu, že dieťa trie hlavu na vankúši, chrbát hlavy je plešatý. Špecifické pre liečbu: Prípravky vitamínu D, dietetické úpravy, opaľovanie.

Príčiny veľkého brucha u detí rôzneho veku

Niektorí rodičia sa zaujímajú o túto otázku, ak má dieťa veľké brucho, mám to lekárovi ukázať, alebo je všetko normálne? Čo môže znamenať zväčšenie brucha? Vek detí je samozrejme dôležitý, pretože to, čo sa považuje za normu za rok, potom 3 je už patológia. Ak je dieťa veľké, má nafúknuté ruky a nohy, jeho bruško je dosť veľké a to je celkom prirodzené. Ale čo keď je dieťa tenké a bruško je neprimerane veľké alebo sa náhle javí nejasne, z akého dôvodu? V tomto prípade, aj keď dieťa nevykazuje úzkosť, je lepšie navštíviť špecialistu. Dôvody môžu byť rôzne, niektoré z nich sú spojené s fyziologickými vlastnosťami tela súvisiacimi s vekom.

Zväčšené brucho u novorodenca

Vo väčšine prípadov je normálne veľké brucho dieťaťa, ktoré sa práve narodilo, alebo mesačné dieťa, pretože jeho fyzické schopnosti mu ešte neumožňujú tlačiť. Okrem toho u detí do šiestich mesiacov nie celkom proporcionálne vnútorné orgány, ako napríklad pečeň, ktoré spôsobujú výskyt nadmerne veľkého brucha..

Okrem toho tráviaci systém novorodenca práve začína fungovať, objavuje sa jeho vlastná mikroflóra a počas niekoľkých mesiacov môže byť dieťa narušené kolikou, nadúvaním a nadmernou tvorbou plynu. To tiež spôsobuje zväčšenie veľkosti brucha. V takom prípade pomôže masáž, hladenie v smere hodinových ručičiek a používanie špeciálnych nástrojov, ktoré odstraňujú prebytočný plyn.

Niekedy môžu byť príčinami, ktoré vedú k zvýšeniu brucha, vrodené anomálie, ktoré sa niekedy dajú zistiť iba počas vyšetrenia alebo prítomnosť nasledujúcich závažných chorôb:

 • vrodená cirhóza;
 • vrodené malformácie obličiek (cystické, polycystické);
 • črevná obštrukcia;
 • tekutina v brušnej dutine, ktorá sa akumulovala v lone (fetálny ascites);
 • zápalové procesy v slezine alebo pankrease.

Takéto choroby sa však zvyčajne zisťujú bezprostredne po narodení..

Veľké brucho dieťaťa do jedného roka

Väčšina detí mladších ako jeden rok a dokonca až do dvoch rokov je bacuľatá - je to úplne normálne a vyčnievajúca bruško nie je niečo prekvapujúce. Je to spôsobené skutočnosťou, že intenzívne rastúci organizmus je zásobený energiou na plný rozvoj..

Okrem toho svalový rám dieťaťa ešte nie je dostatočne silný na to, aby držal žalúdok. Okrem iného stojí za zváženie, že sa bruško nafúkne, podobne ako guľa, v procese konzumácie jedla alebo tekutiny a potom po chvíli nadobudne svoj predchádzajúci tvar. Toto možno pozorovať u jednoročných detí a oveľa neskôr. Ak má dieťa neustále veľkú brucho a je chudé, rodičia by mali byť opatrní, príčinou môžu byť tieto choroby:

 1. Pupočná prietrž. Mnohí sa domnievajú, že kýla tohto typu sa vyskytuje u dojčiat vo veku niekoľkých mesiacov, ale často sa vyskytuje u detí do jedného roka, ktoré sa dostali na nohy v predstihu. Bruško je v tomto prípade akoby nabrúsené a vyzerá oveľa väčšie, ako v skutočnosti je.
 2. Poruchy metabolizmu, najčastejšie krivica. Choroba sa vyznačuje prítomnosťou takzvaného „žabího žalúdka“, ktorý sa vybúri, keď je telo po stranách horizontálne, v dôsledku slabých stien pobrušnice. Toto ochorenie možno pozorovať skôr (do jedného roka) a neskôr. Vyskytuje sa v dôsledku nedostatku vitamínu D v tele a je sprevádzaná spomalením rastu a zníženým svalovým tonom. Môže viesť k krutej kyfóze.
 3. Porucha enzýmovej aktivity pankreasu (reakcia tela na niektoré zložky, napríklad glutén - gluténová enteropatia, fruktóza atď.).
 4. Znížená funkcia obličiek a nadobličiek.
 5. Fokálne zápalové ochorenie pečene (hepatitída).

Všetky uvedené skutočnosti sa týkajú detí vo veku 3 a viac rokov. V týchto prípadoch musíte navštíviť miestneho detského lekára a podrobiť sa kompletnému vyšetreniu. Čím skôr bude dôvod objasnený, tým ľahšie bude odstránený..

Veľké brucho u detí starších ako tri roky

Vo veku troch rokov, menej často vo veku 4 rokov, prechádza ústava dieťaťa výraznými zmenami: svaly sú posilňované a bruško dieťaťa je napnuté..

Ak je dieťa okrem brucha samo o sebe plné, potom je to s najväčšou pravdepodobnosťou obezita a budete musieť zistiť, čo je dôvodom. Koniec koncov, nemusí to byť iba neaktívne alebo spotrebované veľké množstvo potravín. K zberu ďalších libier môžu tiež prispieť poruchy endokrinného systému, imunitné a dedičné choroby. Ak plnosť odchádza a žalúdok zostane na svojom mieste, v tele existuje šanca na nejakú poruchu.

Existuje niekoľko ďalších dôvodov, prečo sa dá žalúdok dieťaťa zväčšiť, a každý prípad sa týka veľmi vážnych problémov so zdravím detí..

Rozšírenie orgánov a kaprostáza

Veľké brucho dieťaťa môže byť spôsobené zvýšením veľkosti vnútorných orgánov. Taký výstupok sa zvyčajne nevyskytuje v celom pobrušnici, ale v ktorejkoľvek jeho časti. Najčastejšie sa to deje v dôsledku infekcie alebo prebiehajúcich zápalových procesov. Tento stav si vyžaduje okamžitú hospitalizáciu, pretože to môže viesť k komplikáciám, napríklad k prasknutiu sleziny.

Existuje však niečo ako hepatomegália, t.j. zvýšenie pečene súvisiace s vekom, ku ktorému dochádza u detí v určitom veku. Tento proces by nemal spôsobiť úzkosť alebo žiadne rušenie, hoci orgán môže ísť za hrany rebier až do 3 cm.

Len sa to stane vo veku 6 rokov, presnejšie v rozmedzí od 5 do 7. Ale ak sa veľkosť zmenila v neskoršom veku, potom už hovoríme o chorobe..

Bruško s touto diagnózou je husté, často bolestivé a spôsobuje úzkosť u detí. Po pohybe čriev zmäkne a zmenší objem. Ale ak sa nenastane ďalší pohyb čriev, opäť sa stáva veľkým a pevným. Tento problém sa často rieši, ak neexistujú patológie, zmenou stravy dieťaťa. Výrobky tvoriace plyn sú vylúčené z ponuky a zvyšuje sa množstvo spotrebovanej tekutiny.

Kyfóza a kvapka brucha

Bližšie k veku 6 rokov môžu rodičia čeliť problému držania tela dieťaťa. Väčšina detí už chodí do školy alebo sa na to pripravuje. Slabý kostný rám v kombinácii s nesprávnou polohou pri stole a nesprávne zvoleným nábytkom môže viesť k fyziologickej kyfóze. Táto diagnóza je uľahčená slabosťou chrbtových svalov, ktoré nebránia predklonu chrbtice dopredu. Výsledkom tejto deformácie je:

 • záhyby sa objavujú na bruchu (dva a niekedy aj viac);
 • žalúdok vyčnieva (k tomu dochádza, aj keď je korzet svalstva dobre vyvinutý).

Okrem toho sa môžete stretnúť s genotypovou kyfózou, ktorá odkazuje na dedičné choroby.

Abdominálna kvapka alebo iným spôsobom ascites - akumulácia tekutiny (transudátu) v brušnej dutine. Toto nie je skôr choroba, ale príznak, ktorý signalizuje poruchu v tele. Príčinou tohto stavu môžu byť nasledujúce choroby:

 • nefrotický syndróm s ochorením obličiek;
 • alimentárna dystrofia;
 • malignita v pobrušnici.

Ascites môže byť buď vrodený alebo získaný. Ak sa brušný objem dieťaťa postupne zvyšuje a pupok sa pozerá von na chrbát, má zmysel navštíviť miestneho detského lekára. V tomto prípade je možné pozorovať prejav žíl nachádzajúcich sa blízko pupku, koža sa stáva tenšia a objavujú sa strie - striae.

Diabetes mellitus a nádorové útvary

V prvých 5 rokoch života detí s ochorením môže mať cukrovka diametrálne opačné príznaky. Ak môžu deti do jedného roka intenzívne schudnúť a schudnúť, potom si po roku môžu všimnúť, okrem iných príznakov, výrazné zvýšenie objemu brucha. Hovoríme tu o syndróme malo-sorpcie, keď sa niektoré živiny strácajú v tele bez toho, aby boli absorbované tenkým črevom..

Ak má dieťa veľké brucho, ale nie ako guľa, ale iba jeho časť sa vydúva, pravdepodobne hovoríme o nádorových procesoch a formovaní cýst. Takáto asymetria je indikátorom umiestnenia choroby. Retroperitoneálne novotvary (lymfómy, liposarkómy atď.) Sú väčšinou malígne, preto nielen jeho zdravie, ale aj jeho život závisí od toho, ako rýchlo sa dieťa dostane na vyšetrenie na onkologické oddelenie. Bohužiaľ sa to môže stať v ktoromkoľvek roku života dieťaťa..

Hlavná vec je rozpoznať a pokúsiť sa pomôcť obnoviť zdravie v čase.

Dieťa má veľké brucho: oplatí sa zazvoniť?

Mnoho detí v prvých rokoch života vyzerá dosť bacuľaté. Niektoré batoľatá však majú tenkú postavu, ale zároveň ich brucho vystrčí. Mnohí to považujú za normálne, zatiaľ čo iní začínajú panikáriť a tvrdia, že ide o prejav vážnej choroby. Uvidíme, prečo sa to stane a kedy je normálne veľké brucho a kedy je to spôsobené chorobou.

Veľké brucho u dieťaťa.

Nadúvanie u dieťaťa sa považuje za úplne prirodzený proces. Dieťa má stále veľmi slabé brušné svaly a steny. Okrem toho je veľká veľkosť brucha spôsobená skutočnosťou, že novorodenec má veľkú pečeň. Neúplne vytvorený gastrointestinálny trakt arašidov vyvoláva výskyt koliky a nadúvania počas prvých 3 až 4 mesiacov po narodení.

Vypuknuté brucho však môže naznačovať zdravotné problémy. Vrodené abnormality sú často príčinou zvýšeného brucha. Patria sem cirhóza, obštrukcia čriev, polycystická obličková choroba a mnoho ďalších. Lekári spravidla hneď po narodení identifikujú všetky patológie, ktoré môžu ovplyvniť veľkosť brucha dieťaťa.

Veľké brucho u detí starších ako dojčenie.

Opuchnutá postava u dieťaťa do troch rokov nemusí vždy znamenať, že tento príznak spôsobuje alarm. Po jedle alebo požití tekutín sa môže brucho zväčšiť. Vo väčšine prípadov sa dieťa do troch rokov natiahne, svaly sa posilnia a žalúdok zmizne.

Ale ak má dieťa tzv. Žabí žalúdok, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Pomerne často je tento problém spôsobený chorobou, ako sú krivice. V tomto prípade dôjde k narušeniu rovnováhy fosforu a vápnika v dôsledku nedostatku vitamínu D. V dôsledku toho sa rast kostí dieťaťa zhoršuje a pozoruje sa hypotenzia. Z tohto dôvodu, keď dieťa leží, jeho žalúdok pripomína brucho žaby..

Okrem toho sa môže zväčšiť veľkosť žalúdka v dôsledku výskytu chorôb pankreasu, keď gastrointestinálny trakt potrebuje enzýmy potrebné na proces trávenia potravy. Tento problém tiež spôsobuje dysfunkcia nadobličiek alebo pečene..

Aby sa vylúčila prítomnosť patológií u dieťaťa, rodičia by mali dieťa vziať k lekárovi, ktorý predpíše ultrazvuk brucha. Až potom bude odborník schopný diagnostikovať a navrhnúť možnosti liečby..

Zvýšenie brucha u dieťaťa

Dobrý deň. Dieťa má 2,11 rokov. Pred dvoma týždňami bol chorý na bronchitídu, vzali antibiotiká, počas užívania dávali probiotický Acipol.
Včera v noci sa u dieťaťa vyvinula zvýšená tvorba plynu. Výživa je obvyklá v dopoludňajších omeletoch v mlieku, knedle na obed, vo večernej kaši v mlieku. Občerstvenie počas dňa: biolakt, kefír, mandle, marmeláda, kivi. Dávame okrem obvyklého jedla omega vitamín D3. Dnes ráno sa zistilo, že dieťa začalo ťažko dýchať, akoby sa pokúšalo zívať, ale nakoniec to nefungovalo až do konca, došlo k zdĺhavej tvorbe plynu, ktorá sa krčila (ako dospelý). Ráno som dal jednu stánkovú lyžicu entorosgelu, nič neodišlo. Všimli si, že brucho bolo veľmi zväčšené, vyčnievali aj malé vetvy žíl. Išiel som na toaletu dobre, stolička je obyčajná. Naliehavo sme išli do nemocnice. Pri vyšetrení nebolo okrem zväčšeného brucha diagnostikované nič. Dieťa nemá žiadne sťažnosti, hovorí, že mu nič neubližuje a neubližuje mu. Kontrola brušnej dutiny bola vykonaná ako dobrá vec. Sledoval ich chirurg aj pediater. Cito testy sú normálne, ale ich leukocyty sú mierne zvýšené a dochádza k miernemu zväčšeniu pečene. Pankreas sa nepodarilo nájsť, nefungovalo to.
Všeobecne nás poslali domov a povedali sme, že to môže byť dysbióza. Povedali, že by mali piť expumisan, mezim, linex, aby obnovili mikroflóru. Doma dali exume, mezim. Bolesť ustupuje nejaký čas a potom znova opuchne. Dieťa nemá žiadne sťažnosti, je aktívny, hrá, neje veľmi dobre, ale nenútime. Som veľmi zmätený, dýcham a veľkosť brucha. Silne dýcha, dlhodobo sa nadýcha, ale nie neustále, ale s frekvenciou 15 - 20 minút po dobu 2 - 3 sekúnd. Musím urobiť nejaké ďalšie vyšetrenie? Znepokojuje nás, či sme všetci správne priradili a či sme spravidla urobili „možnú“ diagnózu.

Veľké brucho u dieťaťa vo veku 8 rokov spôsobuje a lieči

Ako schudnúť a odstrániť žalúdok dieťaťa 8,9 a 10 rokov

Sedavý životný štýl je problémom pre ľudí na celom svete. Dotýkala sa nielen dospelej populácie, ale aj detí. Vývoj technológie nepriaznivo ovplyvnil fyzický vývoj mladšej generácie, stále častejšie sedia doma s hernými konzolami a počítačom, a nie šibalskou zábavou na ulici.

Ako zistiť, či je hmotnosť dieťaťa nad normálnou hodnotou

Plnosť detí je blahosklonná. Rodičia by mali venovať pozornosť zreteľnej nadmernej hmotnosti. Deti v podstate vedú aktívny životný štýl, behajú, skáču, sú bláznivé. Extra kilogramy nemusia prísť.

Všimli ste si, že niečo nie je v poriadku a chcete odstrániť pochybnosti? Poraďte sa s detským lekárom. Porovnáva štandardné ukazovatele pomeru výšky a hmotnosti s parametrami dieťaťa, zohľadňuje individuálne vlastnosti tela a pošle ho na testy.

Je možné určiť, že hmotnosť dieťaťa je doma vyššia ako normálna. Zistite hmotnosť, výšku, vek a obvod zápästia. Posledný odsek je voliteľný. Otvorte graf pomeru výšky k hmotnosti pre chlapcov a dievčatá v tomto veku a analyzujte ich. V sieti sú online kalkulačky na výpočet indexu telesnej hmotnosti (ide o koeficient, ktorý charakterizuje stupeň zhody hmotnosti konkrétnej osoby). Ak indikátor klesne pod 17,9, dieťa sa musí okamžite zotaviť. Hodnota BMI 18 až 24,9 naznačuje, že telo je v normálnom stave a nepotrebuje zmeny. Ukazovatele nad 25 a viac znamenajú nadváhu. Konzultácia lekára po testovaní poskytne presnejšiu odpoveď ako online kalkulačky a štandardné tabuľkové údaje.

Vinníkom nezdravej plnosti je porucha štítnej žľazy a hormonálne poruchy. Potom je potrebná lekárska starostlivosť a dlhodobá liečba.

Príčiny výskytu brucha u detí od 7 do 12 rokov

Príčiny nadváhy u detí sú zlá výživa a neaktívny životný štýl. Choroby súvisiace s gastrointestinálnym traktom sú stále možné.

5 dôvodov výskytu brucha u detí:

Pamätáte si, čo dieťa jedlo denne? Pri vážnych zdravotných komplikáciách môže chlapec s hmotnosťou asi 10 kilogramov pri správnej výžive stratiť 2 až 3 kilogramy. Hladovať dieťa nie je vôbec potrebné a škodlivé. Na odstránenie žalúdka vyškrtnite dennú stravu alebo minimalizujte sladkosti, rýchle občerstvenie, sýtené nápoje, hranolky a sušienky, semená, orechy, vyprážané potraviny, najmä zemiaky, majonézu, zákusky a pečivo..

 1. Sedavý spôsob života.

Deti radi jedia, ale kalórie kompenzujú športom, hrami a chôdzou. Ako trávi dieťa voľný čas po škole? Chystáte sa hrať futbal na ihrisku alebo visí celý večer pred monitorom za tankami? Ak máte sklon k druhej možnosti, potom neodkladne dajte dieťaťu časť, ktorá ho zaujíma.

 1. Životný štýl rodičov a ostatných členov rodiny.

Trpí vaša rodina nadmernou hmotnosťou? Ako často sa v dome pripravujú vysoko kalorické potraviny? Zvyknete svoje dieťa na aktívnu zábavu? Pokúste sa začať meniť obvyklý spôsob, pripravovať zdravé jedlo a problém, ako odstrániť žalúdok od dieťaťa, bude vyriešený sám osebe.

V dôsledku stresu sa môžu deti, rovnako ako dospelí, prejedať. Možno by ste nemali mučiť stravou a nemocnicami, ale hovoriť úprimne. Zrno problému môže spočívať v prenasledovaní spolužiakov, nedostatku pozornosti matky. Školáci môžu otráviť tých, ktorí si všimli brušného kriku: „Hej, odvážne.“ Nedovoľte, aby sa dieťa priblížilo komplexom.

 1. Problémy so štítnou žľazou alebo hormónmi.

Ak sa vyskytne choroba, strava a šport vám nepomôžu. Je potrebné cielene vykonať testy, skontrolovať žalúdok, poradiť sa s lekárom, zvoliť individuálnu liečbu.

Cvičenia pre chlapcov a dievčatá

Cvičenia na tlači, bokoch a tlapách, ktoré pomôžu dieťaťu vo veku 10 rokov rýchlo odstrániť žalúdok a schudnúť:

Postavte sa na chrbát, zdvihnite nohy v pravom uhle k povrchu, ohnite ich na kolenách a vykonávajte otáčavé pohyby, ako pri jazde na bicykli.

Môžete to urobiť rôznymi spôsobmi, oprieť sa o stôl alebo podlahu. Je dôležité, aby počas cvičenia dieťa vo veku 7 rokov a staršie silno stiahlo jeho žalúdok a stiahlo ho, inak sa budú hojdať iba jeho ruky a prebytočný tuk zostane nedotknutý..

Postavte sa do ležiacej polohy a súčasne zdvihnite telo a roztiahnite nohy k sebe. Musíte sa pokúsiť dosiahnuť rukami ruky. Je to náročná úloha pre dieťa, najmä pre dievčatá, ale pomôže rýchlo schudnúť. Ak to pravidelne robíte, čoskoro sa objaví tlač a krásne obrysy.

Stojte vzpriamene a striedavo nakláňajte hornú časť tela dopredu, dozadu a do strán. Cvičenie funguje dobre na všetkých svaloch, spaľuje prebytočný tuk v bruchu a prispieva k vzhľadu pásu..

V mesiaci každodenných aktivít bude dieťa vo veku 11 rokov alebo menej schopné schudnúť a byť si istejšie. Hlavná vec je tu pravidelnosť. Nie je potrebné tlačiť na dieťa, nútiť robiť veľa opakovaní. V športe musíte hádať o tom, aké cviky musíte robiť. Kvalita a správna technika sú dôležité. Ak chcete spaľovať tuk, musíte pomaly vyriešiť problémovú oblasť. Vo vnútri by sa malo cítiť príjemné teplo a napätie.

Ako môžem odstrániť žalúdok dievčaťa vo veku 9 rokov a viac? Bude mať rada tanečné kurzy, gymnastiku, krasokorčuľovanie, plávanie. Chlapci majú záujem o zápas, akrobaciu, atletiku a ďalšie aktívne športy. Aby bolo dieťa uchvátené, človek nemusí vyvíjať úsilie, v skupine rovnakých detí sa rýchlo zapojí, pokúsi sa držať krok a tuk na jeho žalúdku nepostrehnuteľne zmizne..

Ak nemôžete cvičiť kvôli svojmu zdraviu, trávte viac času na ulici spolu s šetrnou výživou. Hodiny chôdze, hry vonku s loptou dávajú dobrú záťaž na všetky svaly a začínajú proces spaľovania tukov. Naučte svoje dieťa byť aktívnym a spoločenským.

Strava a strava

Výber spôsobu, ako schudnúť dieťaťu vo veku 8, 9 alebo 10 rokov, kombinujte správnu zdravú výživu a aktívne cvičenia. Vytvorte nové menu na základe charakteristík tela dieťaťa, aby nedošlo k nedostatku živín.

Aké potraviny by mali byť prítomné v strave? Doska by mala obsahovať ovocie, mlieko, pekárske výrobky, ryby, zeleninu, mäso. Áno, všetko toto jedlo je vysoko kalorické, obsahuje uhľohydráty, ale nie je to obmedzenie, ale správne rozdelenie jedla v samostatných porciách a recepciách, ktoré pomôžu odstrániť tuk a podľa toho žalúdok, rastúcemu organizmu. Medzi nimi musíte zahrnúť čas na cvičenie a fyzickú aktivitu.

Optimálna strava:

 • v malých dávkach 4-krát denne;
 • raňajky by mali tvoriť 25 - 30% z celkového množstva potravín;
 • pre druhé desiatu až do 10 - 15%;
 • urobiť výdatnú večeru v percentách až do 45%;
 • na večeru 15 až 20%, obsahuje veľké percento bielkovín.

Na posledné jedlo musíte uvariť pokrmy z obilnín a zeleniny. Na obed a raňajky bielkovinové potraviny - vajcia, mäso, mlieko, ryby.

Zvýšte príjem vody. Ak chcete schudnúť a udržať váhu, človek musí udržiavať rovnováhu vody v tele. Ak trochu pijete, metabolizmus sa spomalí, tuk sa hromadí. Čistú tekutinu a zelený čaj možno piť aj počas športu po ukončení ďalšieho cvičenia. Urobte to v malých dúškoch, aby nedošlo k dehydratácii.

Aké produkty sú zamknuté? Ako odstrániť žalúdok dieťaťa? Prestaňte s ním používať:

 • mastné vyprážané jedlá;
 • sladké nápoje sýtené oxidom uhličitým;
 • rýchle občerstvenie;
 • múčne výrobky;
 • cukroví.

Namiesto čokolády a sladkostí môžete jesť ovocie, piť čerstvo vylisované šťavy. Ideálne sušené ovocie. Tieto potraviny sú hlavnou tráviacou pomôckou.

Ako rýchlo odstrániť žalúdok od syna alebo dcéry, je nesprávna otázka. Pozrite sa, odpovede sú, ako normalizovať výživu, zlepšiť zdravie a zvyknúť si na šport, potom problém sám zmizne.

Veľké brucho u dieťaťa vo veku 8 rokov spôsobuje a lieči

Veľké brucho u dieťaťa: existujú dôvody na obavy?

V mladej rodine sa narodilo dieťa. Neskúsení rodičia úzkostlivo pozerajú na svojho prvorodeného: je s ním všetko v poriadku? Vyvíja sa správne? Prečo má dieťa veľké brucho? Mladé mamičky a oteckovia sa veľmi často obávajú prítomnosti brucha vo svojom dieťati.

Malo by byť v bruchu bruško?

Malá bruško u novorodencov je úplne normálny jav. Je to kvôli skutočnosti, že pečeň u dojčiat je zväčšená a brušné svaly a steny sú oslabené.

Ak dôvody veľkého brucha dieťaťa vyvolávajú vážne obavy, detskí lekári nemocnice na to pri prvých vyšetreniach venujú pozornosť a informujú o tom mladú matku..

Príčiny znepokojenia sú niektoré vrodené patológie:

 1. Cirhóza pečene a dôsledok tejto patológie je abdominálna kvapka;
 2. Polycystická obličková choroba;
 3. Obštrukcia čriev.

Mladé matky sa často starajú zbytočne. Po jedle alebo pití môže brucho mierne opuchnúť. Niekedy sa deti do jedného roku obávajú tvorby plynu, koliky, čo vedie k nadúvaniu a následne k zvýšeniu brucha. Dôvodom je:

 • netvorená črevná mikroflóra,
 • odmietnutie určitých zložiek výživových zmesí počas umelého kŕmenia.

V tomto stave sa dieťa stáva náladovým, pretože nadúvanie spôsobuje bolestivé pocity. Odporúča sa dať dieťaťu ľahkú hladkú brušnú masáž.

Ak sa pozoruje veľké brucho dieťaťa mladšieho ako 1 rok, tzv. Žaba, spolu s neúmerne veľkou hlavou, matky by mali venovať tejto anomálii vážnu pozornosť. A to nielen matky, ale aj miestny pediatr počas rutinného vyšetrenia.

Tieto príznaky naznačujú krivku - ochorenie diagnostikované s nedostatkom vitamínu D, ktoré je potrebné, aby dieťa absorbovalo vápnik. V tomto veku dôjde k tvorbe kostry a narušená rovnováha vápnik-forphore ovplyvní pevnosť kostí a správne držanie tela..

Neprimerane veľké brucho u dieťaťa sa vyskytuje v prítomnosti patológií, ako sú:

 1. pankreatická choroba,
 2. porucha nadobličiek,
 3. nedostatok tráviaceho enzýmu.

Pri najmenšom podozrení na tieto choroby je potrebné zložiť testy, podstúpiť ultrazvukové vyšetrenie u detského lekára.

Ak je dieťa mobilné, aktívne, ochotne komunikuje s rodičmi a rovesníkmi, veľké brucho u dvojročného dieťaťa by nemalo spôsobiť úzkosť. Všetko je v rámci normálnych limitov..

Keď má dieťa 3 roky

Do troch rokov deti vyrastú a natiahnú sa. V tomto veku sú zdravé deti nezvyčajne energické a mobilné. Posilňujú sa brušné svaly a iné svalové tkanivo, bruško dieťaťa sa pritiahne a deti sa stanú chudými.

U niektorých detí sa to deje skôr, o 2 až 2,5 roka, u iných o niečo neskôr - o 3 až 3,5 roka. Všetky deti sa vyvíjajú inak. Veľa záleží na genetických vlastnostiach, mobilite dieťaťa, výžive.

 • Pravda, bruško je pozorované u dobre kŕmených detí. Aby sa dieťa vyvíjalo normálne, je v tomto veku dôležité, aby ho neprekrmovalo, aby ho nenakŕmilo sacharidmi, sladkosťami. Nech je v strave viac:
 1. zelenina;
 2. ovocný
 3. nejaké chudé mäso;
 4. vykostené ryby;
 5. mliečne výrobky.

Mamičky by si mali uvedomiť, že od jedného do troch rokov si deti rozvíjajú svoje zručnosti a kultúru výživy. A ak je v tomto veku žalúdok dieťaťa natiahnutý pravidelným nadmerným kŕmením, v budúcnosti sa bude snažiť jesť viac, začne tuhnúť..

Všeobecne je jedna z príčin opuchnutého žalúdka u dieťaťa vo veku 3 až 4 roky nadmerná..

 • Nemôžete zľavu taký faktor, ako je metabolizmus. Nedostatok jódu v potrave, hypotyreóza tiež vedie k obezite a viditeľnému bruchu u dieťaťa..

Ak ste si istí, že svoje dieťa nedojčíte, ale stále trápi, musíte to ukázať endokrinológovi..

Situácia, keď je dieťa chudé a žalúdok je veľký vo veku 3 až 4 rokov, by však mala upozorniť mladých rodičov aj pediatrov. Veľké brucho u 3-ročného dieťaťa môže byť dôsledkom hypofunkcie nadobličiek a zápalových procesov v pečeni. Zlyhanie pri produkcii pankreatických enzýmov vedie k vyčnievaniu pobrušnice.

 • Umbilikálna prietrž tiež spôsobuje zväčšené brucho u dieťaťa od jedného roku po tri roky. Zvážiť, že táto patológia sa vyskytuje iba u dojčiat, je chybou. V prípade pupočnej kýly má brucho mierne špicatý tvar.

Teda, ak má dieťa 4 roky, má veľký žalúdok, môže to naznačovať jeho genetickú predispozíciu k vývoju alebo prítomnosti choroby. Ukážte dieťaťu chirurgovi. Problémy s chrbticou nie sú vylúčené.

Čoskoro do školy. Ako sa vyhnúť zosmiešňovaniu?

Jedným z dôvodov zväčšenia brucha v predškolskom zariadení je rozšírenie jedného z vnútorných orgánov. V niektorých častiach to trčí. Aj keď sa dieťa na nič nesťažuje, takýto výčnelok by mal upozorniť rodičov a stať sa príležitosťou na návštevu detského lekára, aby sa vyvíjajúca patológia neviedla k horším následkom..

 1. Vo veku 5 až 7 rokov sa pečeň zvyšuje. Tento orgán, ako to bolo, predbieha celý organizmus v raste. Je to normálne a nemalo by sa to týkať. Naopak, rozšírenie pečene v školskom veku nad 8 rokov by malo byť alarmujúce, pretože je to pravdepodobne spôsobené nejakým zápalovým ochorením alebo poruchou..
 2. Vo veku piatich až šiestich rokov sa začína príprava na školu. Vy sami alebo učitelia v materskej škole ste sa začali zaoberať dieťaťom, naučte ho ABC, zvyknúť si na vytrvalosť. V tejto fáze sa môže vyskytnúť problém s držaním tela kvôli nesprávne vybranému nábytku alebo nesprávnemu sedeniu pri stole. Slabé chrbtové svaly nie sú schopné udržať chrbticu, preto sa ohýba vpred. Výsledkom je, že okolo pupka sa tvoria záhyby a brucho vyčnieva. Aby ste sa vyhli zakriveniu chrbtice, naučte svoje dieťa správne sedieť pri stole, aby ste mali chrbát rovno. Dieťa bude nútené napnúť svaly, v dôsledku čoho sa postupne posilnia. Po mentálnych cvičeniach s ním robte gymnastiku, hry v prírode, naučte ho plávať.

Veľké brucho 5-ročného dieťaťa je tiež pre matky znepokojujúce, pretože sa obáva výsmechov detí, keď dieťa chodí do školy..

Ak žalúdok dieťaťa nie je do 7 rokov zahrnutý, je potrebné podstúpiť dôkladné vyšetrenie. Príčinou vzniku brucha môže byť aj detská cukrovka. Toto zákerné endokrinné ochorenie sa cíti po 3 a 5 a 7 rokoch.

Ochorenie priamo súvisí s metabolickými poruchami, môže vyvolať prudký úbytok hmotnosti, ktorý rodičia vnímajú ako rastový faktor pre dieťa. Súčasne glykogén nevstúpi do pečene alebo takmer nevstúpi, v dôsledku čoho sa na ňu ukladá tuk. To vedie k zväčšeniu pečene a vydutiu žalúdka.

Jasné znaky nástupu detskej cukrovky:

 • zvýšená smäd,
 • suché ústa,
 • časté, silné močenie.

Tieto príznaky by mali varovať mamičky..

Abdominálna kvapka, ktorá sa objavuje v dôsledku dedičných chorôb, môže byť tiež zodpovedná za výskyt veľkého brucha u dieťaťa vo veku 6 rokov. Pri tejto patológii sa tekutina hromadí v brušnej dutine a vyvoláva výčnelok brucha. Kvapalina v bruchu sa spravidla objavuje v dôsledku ochorenia obličiek, výskytu nádorov, ktoré sú nebezpečné pre zdravie v pobrušnici..

Na otázku, prečo majú malé deti veľké brucho, neexistuje jednoznačná odpoveď. Tento jav má veľa dôvodov. Pozornej milujúcej matke nebude chýbať problém, ktorý sa objavil, bude mať pocit, že jej dieťaťu niečo nie je v poriadku.

Novorodené deti by sa mali okamžite zaregistrovať u detského lekára, ktorý pripravuje plán preventívnych vyšetrení. Nezanedbávajte ich. Ak zistíte akékoľvek abnormality v správaní a stave dieťaťa, kontaktujte svojho lekára.

Telo dieťaťa je veľmi chúlostivý systém a každá jeho zmena je signálom problému. Veľké brucho to dokáže veľa povedať.

Veľké brucho u dieťaťa vo veku 8 rokov spôsobuje a lieči

Teraz na internete nájdete veľa dobrých a zaujímavých vzdelávacích projektov. A mnoho z nich ponúka ďalšie materiály pre školské osnovy. Ak nie ste spokojný s vyučovaním v škole, ak vaše dieťa zaostáva za spolužiakmi, ak „nerozumie ničomu“ alebo študuje rodinnú formu vzdelávania, takéto vzdelávacie zdroje sú veľmi užitočné. Mnohé z nich ponúkajú pomerne veľa bezplatných lekcií a niektoré sú iba lacné. A nižšie budem hovoriť o tých, ktoré som objavil pre seba.

 • Ak chcete pridať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte

Sťažnosť na portál verejných služieb na Kryme.

Píšem v nádeji, že vo vláde existuje jednotka, ktorá monitoruje a zhromažďuje informácie o práci „elektronickej vlády“ s cieľom skutočne zlepšiť služby tejto vládnej služby. Ukázalo sa, že získanie takej jednoduchej služby ako „Ukončenie registrácie vozidla predchádzajúcim vlastníkom 10 dní po predaji“ nie je také jednoduché. Aspoň na Kryme.

 • Ak chcete pridať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte

Modrá obrazovka smrti v systéme Windows 10

Chcem sa s vami podeliť o svoje osobné skúsenosti s nájdením a odstránením tohto problému. Možno tento článok pomôže niekomu vyriešiť ten istý problém sám..

Po inštalácii systému Windows 10 na nový počítač som mal niekoľkokrát denne „modrú obrazovku smrti“, po ktorej nasledovalo vypnutie počítača.

Súčasne systém zakaždým oznámil rôzne chyby:

chyba v súbore amdppm.sys;

chyba PFN_LIST_CORRUPT;

chyba BAD_POOL_CALLER.

 • Ak chcete pridať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte

Po montáži sa počítač zapne a okamžite sa vypne

Vo vašom živote boli príbehy, keď ste museli vynaložiť obrovské úsilie na vyriešenie problému, a potom sa zrazu ukázalo, že riešenie bolo také jednoduché, že ste o ňom ani neuvažovali.?

Jedného dňa som zbieral svojho nového priateľa zo železa. Všetky komponenty boli pripojené, nainštalované a spustené. Môj miláčik sa skončil, trochu očistil fanúšikov a vypol sa ((. A to je to, čo robiť)?

Obrátil som sa na vyhľadávací nástroj o radu, ale zistil som iba pravdepodobnosť, že niektorá súčasť bude pravdepodobne poškodená.

 • Ak chcete pridať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte

Hlúpe integrovať alebo naučiť dieťa žiť podľa svojich vlastných charakteristík?

V poslednej dobe sa v spoločnosti veľa hovorí o inkluzívnom vzdelávaní (integrácia). Niektorí tvrdia, že ľudia so zdravotným postihnutím majú právo na rovnaké služby ako ľudia so zdravotným postihnutím. Iní nedokážu pochopiť, prečo musíte žiť život stvorený pre väčšinu, ak vaše fyzické alebo duševné schopnosti nie sú na takýto život prispôsobené..

 • Ak chcete pridať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte

Gay učiteľ? Toto je normálne?

Ako by mal vyzerať učiteľ školy? V celej histórii ľudstva to bol presne ten vzhľad, ktorý nám umožnil rýchlo a presne oddeliť našich priateľov od cudzincov. A to najmä preto, že boli vytvorené najrýchlejšie rozpoznané obrázky..

Takže v divokých kmeňoch použité konkrétne sfarbenie, tetovanie, zjazvenie a ďalšie. Oblečenie ušľachtilých ľudí sa vždy líšilo od oblečenia roľníkov. Lekári, polícia, hasiči, pracovníci v továrni používajú, predajcovia používajú ľahko rozpoznateľnú pracovnú uniformu. Ale naši učitelia majú úplnú slobodu pri výbere obrazu.

 • Ak chcete pridať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte

Kto je silnejší, má pravdu!

V Rusku je situácia očkovania veľmi zaujímavá. Zdá sa, že občan nemá právo byť zaočkovaný, ale zároveň je nútený to urobiť. A najhorúcejšie stretnutie je spojené s prevenciou tuberkulózy. Túto situáciu najlepšie vystihuje slovo „absurdita“.

Ako viete, tuberkulóza sa po niekoľkých desaťročiach ticha opäť pripomenula. V súčasnosti, ak nejde o epidémiu tuberkulózy, je situácia blízko tejto situácie. Očkovacie látky proti tuberkulóze už zjavne nefungujú. Preto je pre mňa osobne táto celá očkovacia situácia ešte absurdnejšia.

 • Ak chcete pridať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte

Ako sa naučiť angličtinu rýchlo, dobre a zadarmo?

V mojich školských rokoch nebolo veľa nástrojov pre tých, ktorí sa chceli učiť angličtinu. Našťastie sa teraz časy zmenili a existuje toľko rôznych ponúk, že už sú úchvatné. Dnes sa chcem s vami podeliť o niektoré z mojich zistení, ktoré som použil.

Na efektívne osvojenie angličtiny je dôležité kombinovať niekoľko základných druhov cvičení:

- gramatické lekcie;

- štandardné vety a výrazy a zároveň výslovnosť;

- počúvanie a porozumenie anglickej reči (počúvanie);

 • Ak chcete pridať komentáre, prihláste sa alebo sa zaregistrujte

Prečo sú roľníci tak znížení?

Čo sa stane, keď sedliacke farmy zmiznú? Kedy budú dedinčania odmietnuť obrábať pôdu, chovať zvieratá? Osobne sa bojím myšlienky, že čoskoro príde čas, keď budeme môcť kúpiť iba to, čo sa predáva v obchodoch. Väčšina protizáruk nejako nespadá do mojich predstáv o svetlej budúcnosti..

Prečo má dieťa veľké brucho?

Takmer každá matka potvrdí, že v prvých rokoch života sú všetky deti dosť bacuľaté. Mnoho detí má brucho trčiace a ľudia to považujú za normálne. Ale niekedy sa rodičia obávajú o pôsobivú veľkosť brucha svojho milovaného dieťaťa. Prečo má dieťa veľké brucho? Je to normálne alebo patologické? Vyplatí sa to vyriešiť.

Bežné príčiny

Mnohí veria, že každé dieťa do určitého veku vyzerá roztomilo s bacuľatým bruškom. Avšak jeho veľkosť ako žaba by mala vyvolávať obavy, nie nežnosť.

Práca tela dieťaťa sa výrazne líši od práce dospelého. Ak má dieťa veľké brucho, môže to byť zanedbateľné. Napríklad dieťa je náchylné na častý plyn v črevách alebo nadúvanie.

Ako dieťa rastie, vyvíjajú sa aj vnútorné orgány, takže bolesť brucha je normálny jav. Deti často zažívajú koliku.

Veľké brucho u novorodenca

Nadúvanie u novorodencov sa považuje za prirodzený jav. A to všetko kvôli slabým svalom a brušným stenám. Účinok má aj veľkosť pečene, pretože u novonarodeného dieťaťa má väčšiu veľkosť ako iné vnútorné orgány. Črevná kolika sa vyskytuje kvôli zlému fungovaniu tráviaceho traktu, v dôsledku čoho je žalúdok zaoblený. Preto situácia nie je hrozná, keď má dieťa za rok veľké brucho.

Ale nadmerná veľkosť brucha môže naznačovať zdravotné problémy. Vrodené patológie, ako je renálna polycystóza, cirhóza pečene alebo ascites, sa považujú za najbežnejšiu príčinu tohto javu. Tieto anomálie sa dajú zistiť dokonca aj v nemocnici pri prvom vyšetrení dieťaťa.

Veľké brucho dieťaťa do dvoch rokov

Mnoho detí vo veku do 2 rokov vyzerá veľmi vydatne s vydutým bruchom. Iní sú dotknutí a obdivovaní. Zdá sa, že to je pre rodičov prirodzené, pretože telo potrebuje na rast zásoby energie a svalový rámec nie je dostatočne rozvinutý a je pre neho ťažké držať brušné steny. Okrem toho má dieťa hneď po jedle veľké brucho, rovnako ako tekutinu, ale s trávením klesá. A to je pochopiteľné. Najčastejšie sú tento jav náchylné na deti mladšie ako jeden rok..

Ak je dieťa chudé, ale má pôsobivú veľkosť brucha, rodičia by sa mali poradiť s lekárom, ktorý pomôže vylúčiť alebo diagnostikovať tieto choroby:

 1. Pupočná prietrž. Odborníci tvrdia, že výskyt detí sa vyskytuje u detí do 3 mesiacov a menej často do jedného roka. V prípade kýly sa žalúdok vyznačuje špicatosťou a zväčšuje sa.
 2. Krivica a iné choroby spôsobené metabolickými poruchami. V tomto prípade má dieťa veľké brucho, podobne ako ropucha, nevybočuje dopredu, ale do strán. Príčina krivice je považovaná za nedostatok vitamínu D v tele dieťaťa.
 3. Nesprávna aktivita pankreatického enzýmu. Telo reaguje ostro negatívne na fruktózu a sladkosti..
 4. Znížená funkcia obličiek a nadobličiek.
 5. Hepatitída. Deti staršie ako 3 roky sú náchylné na zápalové ochorenie pečene.

Pôsobivá veľkosť brucha u trojročného dieťaťa

Vo veku 3 až 4 rokov sa telo dieťaťa mení: svaly, kosti sa posilňujú, žalúdok sa napína, čo znamená, že sa zmenšuje..

Ak je samotné dieťa plné, potom možno hovoríme o obezite av tomto prípade je potrebné zistiť príčiny tejto pohromy. Endokrinné problémy môžu spôsobiť, že dieťa bude mať veľký žalúdok. 3 roky sú zlomom pre telo dieťaťa.

Existuje veľa dôvodov, prečo sa plnosť objavuje na bruchu, a každý z nich je veľmi vážny..

Rozšírené vnútorné orgány

Vzhľadom na zväčšenú veľkosť vnútorných orgánov je u dieťaťa zjavné veľké brucho. 1,5 roka si nemôžete robiť starosti s týmto problémom. Ak je však dieťa staršie ako 3 až 4 roky, existuje dôvod na poplach. Existuje výčnelok nie celého brušného regiónu, ale iba určitej časti.

Príčinou môže byť zápal alebo infekcia. V tomto stave musíte dieťaťu ukázať lekárovi, aby problém identifikoval. Postupné zväčšovanie brucha môže viesť k prasknutiu sleziny.

Pri hepatomegálii (zväčšenie pečene) sa veľký žalúdok u dieťaťa považuje za normálny. Za prijateľné sa považujú tieto rozmery - vydutie do strany od rebier o 2 až 3 cm.

Tento stav je pozorovaný u detí vo veku 6 až 7 rokov. Ak je však dieťa omnoho staršie, môže ísť o určité ochorenie.

Zvýšenie brucha je možné pri koprostáze (zápcha). Toto je porušenie črevného traktu. Koprostáza sa diagnostikuje, keď sú črevá zriedkavo vyprázdnené, menej ako jedenkrát za dva dni. Táto porucha sa vyskytuje v dôsledku zníženej motorickej aktivity a sekrécie hrubého čreva..

Abdominálna kvapka a kyfóza

Vo veku 6 rokov je telo dieťaťa náchylné na problémy, ako je skreslenie držania tela. Nesprávna zadná poloha pri stole, slabý kostný rám sú príčinou detskej kyfózy. Choroba sa tiež vyskytuje v dôsledku slabosti chrbtových svalov, ktorá bráni stavcom v ohnutí vpred. Výsledkom sú nasledujúce problémy:

 • 2-4 záhyby na bruchu;
 • vyčnievanie brucha (vo zvislej polohe).

Objem brušnej dutiny tiež závisí od typu kyfózy. Môže to byť genotypické, to znamená dedičné. Je dosť ťažké sa s tým vysporiadať..

Ascites (brušná kvapka) sa vyznačuje hromadením tekutiny. Nemožno ju nazvať nezávislou chorobou, skôr príznakom, ktorý je signálom hlásiacim porušenie v tele. Medzi hlavné príčiny ascitu patrí:

 • ochorenie obličiek, napríklad nefrotický syndróm;
 • dystrofická výživa;
 • nádory v brušnej dutine.

Ascites je rozdelený do dvoch typov: získaný a vrodený. Ak sa žalúdok postupne zväčšuje a vo vodorovnej polohe dieťaťa je zreteľne viditeľný vydutý pupok, je nevyhnutne potrebná lekárska konzultácia..

Alebo možno diabetes?

Diabetes mellitus u detí mladších ako 5 rokov má svoje vlastné charakteristiky a príznaky. V prvom roku života bábätká pomaly priberajú na váhe a potom dochádza k intenzívnemu priberaniu na váhe a môžete si všimnúť veľké brucho dieťaťa. Spočiatku si to rodičia nemusia všimnúť, ale postupom času sa problém prejaví.

Ak má brucho neobvyklý tvar, vyčnieva určitá časť, potom je možno všetko v cysti alebo nádore. Takýmto miestnym vydutím je možné posúdiť lokalizovaný zápalový proces. Lymfóm a liposarkóm sú malígne retroperitoneálne nádory, ktoré je potrebné zistiť v skorom štádiu. Všetky deti v predškolskom a školskom veku sú vystavené riziku rozvoja choroby..

Telo dieťaťa je tenký a špeciálny dizajn a akákoľvek, dokonca aj malá zmena jeho práce, môže mať nepriaznivý vplyv na vývoj maloletého. A nedotknite sa skutočnosti, že dieťa má veľký žalúdok, 2 roky alebo 6 rokov, pretože dôvody na to nemusia byť také neškodné.

Stojí to za to, ak má novorodenec veľké brucho?

Väčšie brucho novorodenca nie je vždy dôvodom na obavy. Spravidla sa to vysvetľuje prírodnými príčinami spojenými s fyziologickými vlastnosťami tela v tomto veku. Malo by sa obávať iba skutočne veľké brucho novorodenca sprevádzané alarmujúcimi príznakmi.

Anatomické vlastnosti

Najčastejšie je tento jav pozorovaný u predčasne narodených detí. Počas prvých mesiacov po narodení vyzerá telo neprimerane - zväčšený žalúdok a hlava, úzka hruď, ručné ruky a nohy. V priebehu času sa toto číslo zmení a získa „normálne“ chápanie dospelej osoby. Ak máte obavy o anatomickú štruktúru dieťaťa, poraďte sa s detským lekárom, hoci tieto obavy sú často neopodstatnené.

Okrem toho sa žalúdok dieťaťa javí ako veľký kvôli slabým svalom. Ak ich chcete trénovať, dajte dieťa častejšie na brucho a robte terapeutické cvičenia.

Veľké brucho u novorodenca môže byť spôsobené hromadením plynu v črevách. Keď je nafúknutý, stáva sa bolestivý a napätý. Dieťa často plače, ťahá nohy, tlačí. Niekedy sa vyskytnú tráviace problémy - hnačka alebo zápcha. Tento jav môže mať niekoľko dôvodov..

Črevná kolika

Vyskytujú sa 20 až 30 minút po kŕmení dieťaťa a sú spojené so zlyhaním zažívacieho traktu. Colic sprevádzajú kŕče, pokusy defekovať, bez príčinného plaču. Spravidla odovzdávajú samy seba do pol hodiny..

Stav dieťaťa môžete zmierniť tak, že ho zdvihnete v náručí a chytíte ho do žalúdka: uvoľní sa a upokojí sa od materského tepla. Užitočná kôprová voda, liečivé čaje, prípravky na báze simetikónu.

prejedanie

Veľké brucho novorodenca v dôsledku prejedania je problémom charakteristickým pre dojčiace deti. Prejavuje sa nasledujúcimi príznakmi:

 • silná regurgitácia mlieka po kŕmení;
 • časté žiadosti dieťaťa o pripojenie k hrudníku (prejedanie je zvykom);
 • prírastok hmotnosti nad vek.

Pri hyperlaktácii matky môže dôjsť k prejedaniu. Nadmerná tvorba mlieka sa často vyskytuje v popôrodnom období. V priebehu času sa telo obnovuje a laktácia sa normalizuje..

V tomto prípade nie je potrebná pomoc pre dieťa, ale pre jeho matku. Potrebuje vyjadriť nadbytočné mlieko, aplikovať na ňu studené obklady a namiesto čaju piť ovocné kompoty.

Vyskytuje sa to v dôsledku nesprávnej výživy matky, zavedenia doplnkových potravín alebo použitia nevhodnej dojčenskej výživy. Stolička je neprítomná 2 až 3 dni. Zároveň je dieťa nervózne, nemravné, plače.

Žalúdok so zápchou sa nielen zväčšuje, ale aj napätím. Na zmiernenie stavu musíte kontaktovať miestneho pediatra. Odporúča detské čapíky alebo preháňadlá a tiež pomáha pri úprave stravy..

Neznášanlivosť laktózy

Laktóza je jednou zo základných zložiek materského mlieka. Slúži ako zdroj energie pre dojčatá a zúčastňuje sa tiež na tvorbe nervového systému.

Pri vstupe do gastrointestinálneho traktu sa laktóza štiepi a absorbuje špeciálnym enzýmom, laktázou. Vyrába sa v črevnej sliznici. Ak je produkcia tohto enzýmu znížená, zvyšky laktózy sa hromadí v dolnom gastrointestinálnom trakte, čím sa vytvára priaznivé prostredie pre množenie patogénnych baktérií..

Deficit laktázy sa prejavuje bolesťou brucha, nadúvaním a zažívacou nevoľnosťou. V dôsledku narušenia čriev sa proces absorpcie živín z potravy zhoršuje. To môže viesť k rôznym vývojovým poruchám dieťaťa..

Nedostatok laktázy nie je dôvodom na odmietnutie dojčenia. Pri tejto diagnóze obvykle stačí prehodnotiť výživu matky, odstrániť všetky alergény a tiež stanoviť režim dojčenia. V zriedkavých prípadoch je dieťaťu predpisované lieky, ktoré podporujú zvýšenú produkciu chýbajúceho enzýmu.

Ochorenie spojené s nedostatočnou mineralizáciou kostí a narušením mechanizmu tvorby kosti. Hlavným faktorom ovplyvňujúcim vývoj krivice je nedostatok vitamínu D. Môže sa vyskytnúť z nasledujúcich dôvodov:

 • nedostatočné slnečné žiarenie;
 • narušenie procesov vstrebávania vitamínov;
 • dedičná predispozícia;
 • predčasná starostlivosť o dieťa;
 • nesprávna výživa dieťaťa alebo matky.

Známky choroby sa vyvíjajú od 1 do 1,5 mesiaca, ale stávajú sa viditeľnými o 3 až 4 mesiace. Typickými príznakmi sú strata chuti do jedla, úzkosť a svrbenie pokožky. Vzhľadom k tomu, že dieťa trie hlavu na vankúši, chrbát hlavy je plešatý. Špecifické pre liečbu: Prípravky vitamínu D, dietetické úpravy, opaľovanie.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Profylaxia herniovej hernie môže byť primárna a sekundárna. Primárne znamená zníženie rizika herniového výčnelku u zdravých mužov a druhým je prevencia recidívy trieslovej prietrže po operácii.
Ako liečiť kýlu bielej línie
Kýla bielej línie brucha je patologický proces, počas ktorého sa vytvára vydutie brušných orgánov medzi prasklinami vlákien výstuže svalov strednej línie (biela čiara).
Počet diagnostikovaných prípadov fibroidov maternice je 12–25% z celkového počtu gynekologických ochorení. Nesprávna štatistika stavia túto patológiu na popredné miesto medzi chorobami ženských reprodukčných orgánov.