loader

Kategórie Žalúdok

Podstatou liečby podľa Bubnovského metódy je kinezapírovanie. Kinesitherapy sa prekladá ako liečba pohybom a na tomto sú postavené cvičenia Dr. Bubnovského. Ich tvorca je presvedčený, že človek je schopný sa uzdraviť pomocou schopností vlastného tela.

Medzistavcová hernia krčnej chrbtice je ochorenie postihujúce medzistavcové platničky, ktoré v dôsledku vývoja patológie vyčnieva a štiepi prvky obehového systému, nervového systému a miechy.

Keď má žena hormonálne narušenie v tele, môže sa tvoriť benígny nádor, fibroidy maternice. Takáto patológia by sa mala odstrániť v čase, inak by choroba spôsobila neplodnosť, predčasný pôrod a dokonca aj potrat.

Osteoporóza je ochorenie kostry človeka, vyznačujúce sa znížením hustoty kostného tkaniva, porušením štruktúry mikroarchitektoník a zvýšenou krehkosťou kostí v dôsledku metabolických porúch.

Dorsálna hernia l5-sl a l4-l5 je vyčnievanie obsahu medzistavcovej platničky, smerované do priestoru kanála lumbosakrálnej chrbtice. Takže l5-s1 je piaty lumbálny a prvý krížový stavec a l4-l5 je piaty a štvrtý bedrový stavec, to znamená, že hovoríme o dorzálnej prietrži, ktorá sa objavila v priestoroch medzi nimi.

Diagnóza a liečba chorôb, ako je vyčnievanie disku L5 S1, už dlhú dobu priťahujú pozornosť moderných lekárskych organizácií a súkromných lekárov. Je to kvôli rozšíreným ochoreniam pohybového aparátu, ktoré sú spojené s anomáliami jeho rozvoja degeneratívnej povahy..

Udržiavanie sedavého spôsobu života, minimálny počet záťaží kostrového svalstva, nesystematická a iracionálna výživa sú faktory, ktoré prispievajú k narušeniu normálneho metabolizmu, čo vedie k výskytu nedostatočných stavov.

Príznaky a diagnostikaV závislosti od štádia ochorenia môže mať vnútorná endometrióza latentný a výrazný klinický obraz. Zaznamenajú sa nasledujúce príznaky: ťažké obdobia a výskyt špinenia v strede cyklu; premenstruačný syndróm je zaznamenaný po dlhú dobu; bolesť brucha počas a po menštruácii; nepohodlie s intimitou.

Medzistavcová hernia je časté ochorenie sprevádzané narušením integrity vláknitého prstenca a vyčnievaním jadra disku do miechového kanála. Najčastejšie je tento problém lokalizovaný v lumbosakral, často vedie k zhoršeniu motorických schopností a v dôsledku toho vedie k parézam.

Ezofágová hernia sa objavuje ako výsledok premiestnenia určitého orgánu do hrudnej dutiny otvorením bránice. Podobný jav sa často vyskytuje aj pri žalúdku.

Podľa štatistík je v Rusku diagnostikovaná herniovaná platnička u každých 1000 ľudí. Každý pacient dúfa, že sa čo najskôr zbaví bolesti chrbta a zotaví sa bez chirurgického zákroku. Ale je to možné?

Membrána je doska pozostávajúca zo svalov, ktoré oddeľujú hrudník od brušnej dutiny. Keď lekári diagnostikujú pacienta herniou otvoru pažeráka, je možné pozorovať, že pažer vyčnieva smerom hore z roviny bránice.

Podľa lekárskej klasifikácie je bránica prietrže pažeráka výčnelkom cez prirodzené otvorenie orgánov pod bránicou do hrude, hoci s anatomickou normou by mali byť v brušnej dutine.

V tomto článku sa dozviete o Schmorlovej hernii: o čo ide, o príčinách a rizikových faktoroch a druhoch patológie. Príznaky a liečba tohto ochorenia.

Nevyhnutným opatrením pred výberom adekvátnej liečby je diagnóza cirhózy. Diagnostické opatrenia - súbor postupov, ktoré zahŕňajú niekoľko techník rôznych špecifík. Výskum sa vykonáva pomocou špeciálneho vybavenia alebo laboratórnych metód.

Čas čítania: min.Liečba maternicových fibroidov pomocou propolisovej tinktúryPoužitie propolisu na maternicové krčka maternice a jej telové myómy je otázkou, na ktorú by som sa chcel podrobnejšie venovať, pretože táto látka si skutočne zaslúži osobitnú pozornosť v lekárskej praxi všeobecne, presne tak ako v gynekologickom priemysle..

Korzet chrbtice s bedrovou prietržou je ďalším nástrojom pri komplexnej liečbe patologických stavov chrbta. Znižuje zaťaženie stavcov, uľahčuje priebeh choroby, urýchľuje zotavenie.

Z tohto článku sa dozviete: aké metódy sa používajú na diagnostiku osteoporózy u mužov a žien. Aké vyšetrenia a testy sú predpísané: denzitometria, krvné testy, rádiografia a iné.